Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 622
  • Total: 622

Εικόνες του νου - - Ψυχολογικό Test

Ξεκίνησε από KostasD33, Σεπτεμβρίου 25, 2007, 08:58:19 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

black_velvet


Δεν ξέρω τι θες εσύ. Το μόνο που ξέρω είναι πως το νερό πάντα ρέει. Και πως υπάρχει μόνο για να χάνομαι μέσα του...

κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

riaghul

7η κατάσταση---Επειδή στις πορείες μου παίρνω πάντα αυτό που είναι ελαφρύτερο και κρίνω αντιστοιχα......οι κούπες που βλέπω  είναι 3 και πλαστικές.. εκείνο το υλικό που έχουν οι κούπες της οικονομικής θέσης στα αεροπλάνα. Τις είδα γκρι απο μακριά μα ζύγωσα και ξεχώρισα τη μωβ


8η κατάσταση....Ενας μικρός καταρράκτης!! Ακούω το κελαρυσμα του νερού..:)
Κοιτάζω γύρω μου και γδύνομαι. Τέσσερα πέντε μέτρα το ύψος του.  Κάθομαι απο κάτω και νιώθω την ορμή του να επιδρά θετικά στο ταλαιπωρημένο κορμί μου.
Ξεκουράστηκα......:)

Nasia9

Βλέπω μια γαλαζοπράσινη λιμνούλα.. το νερό είναι ήρεμο,και τα μικρά ψαράκια φαίνεται να το απολαμβάνουν ακόμα περισσότερο από εμένα..πλησιάζω...και βλέπω στην επιφάνεια του νερού το πρόσωπό μου.



sexykentavros69

παιζω με την κιθαρα μου μεσα στο δασος, μια ομορφη γαληνη υπαρχει γυρω μου, ξαφνικα ακουω διπλα μου βηματα, ειναι ο Απολλωνας που με φωναζει κοντα του.

skou70

3h katastash : foraw fardia rouxa kai aneta

4h katastash : prospathw na dw ti tha kanei i arkouda

5h katastash : prospernaw to kormo patwntas epanw tou

6h katastash : paizw me to arkoudaki

7h katastash : einai 4-5 koupes ksylines se diafora megethi

8h katastash : to nero einai se lakouba .. mallon vroxino

Athinoula

Παράθεση από: "KostasD33":arrow: 8η Κατάσταση
Αφού έφυγες από το ξέφωτο και όπως περπατάς στην διαδρομή σου στο δασός συναντάς νερό
Θέλω να μου περιγράψεις σε τι μορφή και πως είναι το νερό που συναντάς


exei arxisei kai kanei krio to nero sta plaina tis limnoulas exoun pagosei kai dimiourgei kapious mikrous stalaxtites-stalagmites den xero pos legondai..eno to upolipo nero reh...einai apolita ka8aro fenete pagomeno kai vlepoume sto vi8o mikra prasina xortakia..

toulouz

κατάσταση 8:
 :arrow: .....βλέπω έναν πανέμορφο καταράκτη με άφθονο νερό που καταλήγει σε μία λίμνη!

samorc

5η Κατάσταση
Αφού απομακρύνθηκες πια από την αρκούδα και συνεχίζεις να προχωρείς στο δάσος στη διαδρομή σου , βλέπεις όπως πας έναν μεγάλο κορμό δένδρου να είναι στην διαδρομή σου.
Τι κάνεις?

->τον θαυμαζω

Κατάσταση 6η
Αφού πέρασες τον κορμό του δέντρου όπως συνεχίζεις να προχωρείς στην διαδρομή σο βλέπεις ένα μικρό αρκουδάκι. Το συγκεκριμένο αρκουδάκι δεν έχει καμία σχέση με την αρκούδα που είχατε συναντήσει στην αρχή της διαδρομής σας.
Περιγράψτε τι κάνετε με το μικρό αρκουδάκι

->θα το χαζεψω για λιγο..και θα συνεχισω με γοργο βημα σκεφτομενη μην ειναι πουθενα κοντα η μαμα του..!!....

7η κατάσταση

Συνεχίζεις στην διαδρομή σου και όπως προχωρείς βρίσκεσαι σε ένα
ξέφωτο στην μέση του δάσους.
Στο ξέφωτο λοιπόν βλέπεις μερικές κούπες στο έδαφος.
α. Περιέγραψε πόσες κούπες περίπου βλέπεις (π.χ. κάνα δυο, πέντε, περίπου δέκα, ή πολλές κ.λ.π.)
β. Περιέγραψε από τι υλικό (έστω στο περίπου) είναι οι κούπες που βλέπεις
γ. Περίγραψε τι χρώμα έχουν και αν μερικές από αυτές (πόσες) ή μια - δυό ξεχωρίζουν

->λιγες 2,3..πορσελανινες..ασπρες με πολυχρομα λουλουδακια..

8η Κατάσταση
Αφού έφυγες από το ξέφωτο και όπως περπατάς στην διαδρομή σου στο δασός συναντάς νερό
Θέλω να μου περιγράψεις σε τι μορφή και πως είναι το νερό που συναντάς

->σε κανα παγουρι ..το πιο πιθανο.>!!!!>....

KostasD33

9η Κατάσταση

συνεχίζεις την διαδρομή σου στο δάσος αφού έφυγες από το νερό και όπως πας βλέπεις κάπου σχετικά μακριά σου μια ομάδα από ξυλοκόπους να δουλεύουν.

Τι κάνεις εσύ? Ποια είναι η συμπεριφορά σου σε σχέση με τους ξυλοκόπους

black_velvet


Τους πλησιάζω και πιάνω την κουβέντα μαζί τους.

κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

kuria

ποιος ηλιθιος εκανε πικ νικ και ξεχασε να μαζεψει τις κουπες του;
κανω εναν προχειρο υπολογισμο ποσο να στοιχιζουν αυτες οι πεντε πηλινες μπεζοκαφετι κουπες που εχασε ο ιδιοκτητης τους και κοιταω, χωρις να τις πιασω με τα χερια μου φυσικα, να δω αν ειναι μεσα καθαρες ή περιεχουν υπολειμματα... και μονο που ειναι εκτεθειμενες τις θεωρω βρωμικες και απομακρυνομαι...
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

kuria

7η κατασταση
ποιος ηλιθιος εκανε πικ νικ και ξεχασε να μαζεψει τις κουπες του;
κανω εναν προχειρο υπολογισμο ποσο να στοιχιζουν αυτες οι πεντε πηλινες μπεζοκαφετι κουπες που εχασε ο ιδιοκτητης τους και κοιταω, χωρις να τις πιασω με τα χερια μου φυσικα, να δω αν ειναι μεσα καθαρες ή περιεχουν υπολειμματα... και μονο που ειναι εκτεθειμενες τις θεωρω βρωμικες και απομακρυνομαι...

8η κατασταση
συνεχιζοντας βλεπω να τρεχει λιγο νερακι παραπλευρα στις ριζες των δεντρων σα ξεστρατημενο απο καποιο ρυακι... ειναι σχετικα καθαρο αλλα δε θα το συνιστουσα για ποσιμο...

9η κατασταση
καπου στο βαθος ακουω γκαπα γκουπου... πλησιαζω λιγο και βλεπω καμποσους αντρες να πελεκιζουν τα δεντρα... αν με εχουν αντιληφθει θα τους χαιρετησω ευγενικα... αν οχι θα την κανω με ελαφρα...
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

riaghul

9η κατασταση

Και μόνο που τους διακρίνω απο μακρια..κατευθύνομαι προς τα εκεί. Συζητώ μαζί τους .Κάτι ξέρουν παραπάνω για το δάσος. Αντλώ πληροφορίες για το κόψιμο των ξύλων ..ποιά επιλέγουν..ποιά ειναι η καλύτερη εποχή να κόβονται...για το δάσος που το έχουν κάνει οικογενειά τους και αναθεματίζουν αυτούς που κόβουν  και καίνε τα δέντρα απερίσκεπτα...και ειλικρινά.. μαθαίνω πολλά πράγματα...:)

Taurina

Παράθεση από: "KostasD33":arrow: 7η κατάσταση

Συνεχίζεις στην διαδρομή σου και όπως προχωρείς βρίσκεσαι σε ένα ξέφωτο στην μέση του δάσους.
Στο ξέφωτο λοιπόν βλέπεις μερικές κούπες στο έδαφος.
α. Περιέγραψε πόσες κούπες περίπου βλέπεις  (π.χ. κάνα δυο, πέντε, περίπου δέκα, ή πολλές κ.λ.π.)
β. Περιέγραψε από τι υλικό (έστω στο περίπου) είναι οι κούπες που βλέπεις
γ. Περίγραψε τι χρώμα έχουν και αν μερικές από αυτές (πόσες) ή μια - δυό ξεχωρίζουν

ΟΙ ΚΟΥΠΕΣ ΕΙΝΑΙ 5....
ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΞΥΛΟ...
ΕΙΝΑΙ ΣΚΟΥΡΟΧΡΩΜΕΣ ΚΑΙ Η ΜΙΑ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΣΜΕΝΗ...

Taurina

Παράθεση από: "KostasD33":arrow: 8η Κατάσταση
Αφού έφυγες από το ξέφωτο και όπως περπατάς στην διαδρομή σου στο δασός συναντάς νερό
Θέλω να μου περιγράψεις σε τι μορφή και πως είναι το νερό που συναντάς


ΣΥΝΑΝΤΩ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΛΙΜΝΟΥΛΑ ΜΕ ΝΕΡΟ...ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΤΟ ΝΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΒΡΩΜΙΚΟ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΝΑ ΠΙΩ ΛΙΓΟ.... :(

622 Επισκέπτες, 0 Χρήστες