Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 1
  • Guests: 482
  • Total: 483
  • Leon

ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ...

Ξεκίνησε από EKTORAS27, Δεκεμβρίου 13, 2007, 06:29:19 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

EKTORAS27

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ,ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ,ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ ΣΚΛΗΡΟΙ,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΒΑΖΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΗΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ,ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΥΝΤΕ ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΟΥΝ,ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΙΣ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΓΚΗ ΤΡΕΧΟΥΝ ΜΑΚΡΥΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞΑΝΑΒΛΕΠΕΙΣ ΠΟΤΕ.
ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ,ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΚΑΡΙΕΡΑ,ΕΦΗΜΕΡΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ,ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΝΟΝΤΕ ΣΕ ΑΝΟΥΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ?
ΙΣΩΣ ΕΙΜΑΙ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟΣ,ΙΣΩΣ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΥΡΝΑΕΙ ΠΙΣΩ,ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΟΠΩΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ,ΤΗΝ ΑΛΙΘΗΝΗ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΕ ΤΟ ΣΤΥΛ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΜΟΥ ΣΤΑΤΟΥΣ,ΤΟ ΠΑΧΟΣ ΤΟΥ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙΟΥ ΜΟΥ...ΤΙ ΑΜΑΞΙ ΕΧΩ.

Athinoula

ξέρεις δεν υπάρχουν μονο αυτές οι γυναίκες :D


σαφώς και οι καιροί έχουν αλλάξει και κανεις δεν σκέφτεται όπως παλιά

δεν έχω να σου δώσω κάποια λύση..υπομονή και επιμονη βασικά

forest48

Το «εγώ» του σύγχρονου πολίτη είναι υπερτροφικό.
Με την έννοια αυτή, σηματοδοτώ τις υπερβολικές απαιτήσεις του καθένα από τη ζωή του, την κοινωνία και τη μερική ή πλήρη άρνησή του να προσφέρει αυτό που οφείλει στους άλλους.
Η λειτουργία της ευθύνης στα κοινά προβλήματα έχει μειωθεί και συρρικνωθεί.
Νομίζουμε ότι έχουμε δικαίωμα να παίρνουμε αυτό που θέλουμε χωρίς καμία θυσία, κανένα αντάλλαγμα από μας.
Στη σύγχρονη πρόθεση του ανθρώπου να είναι σωστός και δίκαιος, το πολύ πολύ αυτό που σκέφτεται είναι «εγώ δεν ενοχλώ κανέναν και θέλω μόνο την ευτυχία και την καλοπέραση και την καλή μας ζωή».
Ακόμα και σε πράξεις που δεν έχουν πονηριά ή σκοπιμότητα, η σύγχρονη ηθική των ατόμων τους έχει στερήσει την υποχρέωση της προσφοράς.

kuria

Παράθεση από: "EKTORAS27"ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΙΣ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΓΚΗ ΤΡΕΧΟΥΝ ΜΑΚΡΥΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞΑΝΑΒΛΕΠΕΙΣ ΠΟΤΕ.
 

μηπως να τους ελεγες πως ΕΙΝΑΙ η ζωη ΣΟΥ και οχι οτι εσυ ΕΙΣΑΙ η ζωη ΤΟΥΣ και να απεφευγες να μιλας για ΑΝΑΓΚΗ που ακουγεται σαν ΦΟΡΤΩΜΑ...

λεω εγω τωρα....
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

Pappas10

Σταμάτα μωρέ αμέσως... εν την ροή του λόγου το έγραψε το παιδί... αμέσως.

Δηλαδή πότε μου φορτώθηκα ακριβώς για να καταλάβω;;;

Ως προς το θέμα μας, δεν νομίζω ότι η εποχή του Μπαμπά μας και της Μαμάς μας είχε περισότερο ρομαντισμό. Περισσότερο συμβιβασμό και καταπίεση είχε.

Για εμένα σήμερα ερωτεύεσαι ελεύθερα, άρα πιο αγνά. Τότε ερωτευόσουν με 1002 "μη" και "δεν πρέπει" στο μυαλό σου. Όσο για το κοινωνικό στάτους... ας μην ξεχνάμε ότι ο "νόμος περί προικός" καταργήθηκε το 81 αν δεν κανω λάθος.

Για εμένα η διαφορά του "τότε" με το "τώρα" εντοπίζεται στον πρακτικό και ουχί στο συναισθηματικό της σχέσης.

Τότε η κοινωνία και οι συνθήκες της ευνοούσαν το "μαζί". Τώρα όχι...

Μπορεί να λέω και αρλούμπες.

ΠΑΝΑΘΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑαααααααααααααααααααα

Με εκτίμηση,

Παππάς10 ή κατά κόσμον Μιχάλης.
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Γνώθι Σεαυτόν
Μηδέν Άγαν
Πας μη Έλλην Βάρβαρος
ΠΑΟ Θρησκεία θύρα 13
Πίτα γύρο κοτόπουλο, μαρούλι μαγιονέζα.

kuria

σταματα μωρε αμεσως... να σε επαναφερεις στην ταξη... αμεσως...

δε μιλαγα για μενα... που ντυνεσαι για μην κρυωνω...

για τον EKTORA ελεγα κι αυτες που... δεν του καθονται...
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

SoFiA24

Παράθεση από: "EKTORAS27"ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ,ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ,ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ ΣΚΛΗΡΟΙ,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΒΑΖΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΗΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ,ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΥΝΤΕ ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΟΥΝ,ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΙΣ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΓΚΗ ΤΡΕΧΟΥΝ ΜΑΚΡΥΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞΑΝΑΒΛΕΠΕΙΣ ΠΟΤΕ.
ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ,ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΚΑΡΙΕΡΑ,ΕΦΗΜΕΡΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ,ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΝΟΝΤΕ ΣΕ ΑΝΟΥΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ?
ΙΣΩΣ ΕΙΜΑΙ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟΣ,ΙΣΩΣ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΥΡΝΑΕΙ ΠΙΣΩ,ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΟΠΩΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ,ΤΗΝ ΑΛΙΘΗΝΗ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΕ ΤΟ ΣΤΥΛ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΜΟΥ ΣΤΑΤΟΥΣ,ΤΟ ΠΑΧΟΣ ΤΟΥ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙΟΥ ΜΟΥ...ΤΙ ΑΜΑΞΙ ΕΧΩ.

Με λάθος γυναίκες συναναστρέφεσαι βρε πατριώτη...
Ευτυχώς βέβαια απ την άλλη που οι ρομαντικοί άντρες υπάρχουν ακόμη (γιατί εγώ νόμιζα πως καπάρωσα το τελευταίο δείγμα  :P )

Όταν οι γυναίκες λοιπόν σταματήσουν να παλεύουν με τους ανεμόμυλους της ισότητας έναντι της ισοτιμίας κι όταν οι άντρες αρχίσουν να βγαίνουν από το καβούκι της παθητικής αποδοχής του θηράματος και της ελκυστικής υλικής προβολής του τότε μπορεί και να αλλάξουν τα πράγματα ....

Ως τότε εμείς που ψάχνουμε το φως στο τούνελ της πραγματικής αγάπης, αυτής που δεν στηρίζεται σε σπορ αυτοκίνητα, οροφοδιαμερίσματα, βίλες , πισίνες και χοντρά πορτοφόλια  

ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΙ να βρίσκουμε μπροστά μας κι άλλους εφήμερους και υπερφίαλους συντρόφους που νομίζουν οτι τα υλικά αγαθά & ευρώ χτίζουν σχέσεις και διαμορφώνουν συναισθήματα...


μέχρι να βρούμε τον έτερο ουτοπιστή που θα έχει τα ίδια όνειρα με εμάς

Athinoula

άσε βρε παππά που ερωτευόμαστε πιο εύκολα χωρίς όχι και χωρίς μη..δεν το πιστεύω αυτό ισα ισα

παλιά μην ξεχνάμε ότι proton δεν είχαν το άγχος του aids ..βασικό έτσι

κάνανε ερωτα ελευθερα και χωρίς πλαστικά , προστατευτικά και όλα τα σινάφι οι άνθρωποι παλαιότερα κάνανε ερωτα και όχι ότι κάτσει όπου κάτσει φτάνει να τους κουνηθεί λιγάκι..τώρα όλα είναι εύκολα sex βρίσκεις παντού!!

τα αισθήματα έχουν χαθεί όλοι σκεφτόμαστε εγωιστικά όσα λιγότερα δώσουμε τόσο καλύτερα κρατάμε τον εαυτό μας αποστειρωμένο απ όλα μη και πληγωθούμε και βγει κανένα δάκρυ και πάθουμε τίποτα!!

 :cry:

black_velvet

κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

Athinoula

ναι υπήρχαν τύπου σύφιλης λέπρα κλπ κλπ το προφυλακτικό είναι κύριος για τις αρρώστιες τώρα αν δεν τις φοβόμασταν θα περνάμε όλες αντισυλληπτικά και δεν θα φοβόμασταν πλέον όλα αυτά δεν είναι εφικτά!


ότι κάνουμε παίρνει αποστειρώσει πια γιατί αν κάποιος κάνει ερωτα χωρίς προφυλάξει θεωρείτε ανεύθυνος-η

Τώρα το πως κανεις ερωτα με προφυλάξει..πχ στοματικό με προφυλάξει πχ δεν γίνετε..

σίγουρα και τότε υπήρχαν αρρώστιες και egkiomisnes φυσικά αλλα τώρα πλέον φοβάμαστε υπερβολικά και καλά κάνουμε!!


το ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΌ ΣΏΖΕΙ

Enia

Αθηνά, καλά τα λες, αλλά βγήκες εκτός θέματος.  :P


Και θα συμφωνήσω με την Σοφία, κοιτάς σε λάθος μέρη...
Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, και όσο είσαι ειλικρινής με τον εαυτό σου, ξέρεις τι θέλεις και γιατί, όλα θα έρθουν στην ώρα τους.  :wink:
Κιπ γουόκινγκ και μπαίνε περισσότερο στον α33, γιατί από τον Ιούνιο εδώ και πρώτη -και μοναδική- δημοσίευση τον Δεκέμβρη δε λέει...  :P  :lol:


(Φιλενάδα, ρεμέμπερ ότι μετά τον δικό σου εμφανίστηκε και ο δικός μου? άντε δηλ να είχες τον προτελευταίο  :P  :lol: )

EKTORAS27

Κιπ γουόκινγκ και μπαίνε περισσότερο στον α33, γιατί από τον Ιούνιο εδώ και πρώτη -και μοναδική- δημοσίευση τον Δεκέμβρη δε λέει...  
 
ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΛΙΓΑ ΛΌΓΙΑ ΛΕΝΕ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΄)

EKTORAS27

EKTORAS27 έγραψε:
ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΙΣ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΓΚΗ ΤΡΕΧΟΥΝ ΜΑΚΡΥΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞΑΝΑΒΛΕΠΕΙΣ ΠΟΤΕ.
 


μηπως να τους ελεγες πως ΕΙΝΑΙ η ζωη ΣΟΥ και οχι οτι εσυ ΕΙΣΑΙ η ζωη ΤΟΥΣ και να απεφευγες να μιλας για ΑΝΑΓΚΗ που ακουγεται σαν ΦΟΡΤΩΜΑ...

ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΒΙΑΣΥΝΗ ΕΚΑΝΑ ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΟ ΛΑΘΟΣ.

 :D

heinrich

οι παλιοί έλεγαν επίσης πως «η γυναίκα πρεπει  να σε ξέρει από την μέση και κάτω»

heinrich

Παράθεση από: "Athinoula"παλιά μην ξεχνάμε ότι proton δεν είχαν το άγχος του aids ..βασικό έτσι

 :cry:

είχαν όμως την «αρρώστια» πως θα πρέπει να ήταν οπωσδήποτε παρθένα...
οπότε μπορείς να φανταστείς από που έμπαιναν τα τρένα

482 Επισκέπτες, 1 Χρήστης