Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 587
  • Total: 587

Εξ Αποστάσεως...

Ξεκίνησε από pixie, Αυγούστου 06, 2009, 05:37:59 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

larus audouinii

εγώ βλέπω λιγότερα θρίλερ
[και περισσότερες τσόντες]

Ναι ε; Καλώς   :grin:




και ύστερα σου λέει, "είδα" ..κ πρόεδρε

pixie

[quote user="κώστας" post="342927"]
Μου φαίνεται σαν να με κοιτάει ένας μισότυφλος
ο οποίος συγχρόνως προσπαθεί να προκαταλάβει
ότι είμαστε μαζί, καταλαβαινόμαστε...
Ε, εμένα αυτό μου τη σπάει. Ως ανοιχτομάτη.[/quote]

Ούτως ή άλλως μια ψιλοπαρεκτροπή υπάρχει στο θέμα...  ;-)
[Το  ;-)  εδώ σημαίνει συναίνεση]

Θα μπορούσε να εκφράζει και κάποιον που παριστάνει τον τυφλό κι από μέσα του λέει:

Ελεήστε στραβοί τον ''ανοιχτομάτη''!   :razz:  :mricy:

κώστας

Θα μπορούσε να εκφράζει και κάποιον που παριστάνει τον τυφλό κι από μέσα του λέει:
Ελεήστε στραβοί τον ''ανοιχτομάτη''!

Κάποιον δηλαδή ο οποίος προσποιείται ότι αποκαλύπτεται
αφού παριστάνει κάτι που δεν είναι [παριστάνει τον τυφλό]
και ο οποίος ανακαλύπτει [εφευρίσκοντας;] στους άλλους
ιδιότητες που δεν έχουν.
Τον απόλυτο ψεύτη δηλαδή.
Φυσικά, θα μπορούσε να τον εκφράζει.
Τα πάντα θα μπορούσαν να τον εκφράζουν
έναν τέτοιον άνθρωπο. Τα πάντα και τίποτε.
eLe

black_velvet

[quote user="κώστας" post="342960"][quote user="black_velvet" post="342950"]Αν το έκανε, κακό δικό της. Όχι πως χάνει τίποτε το βαρυσήμαντο από μας.  [/quote]
Αντίφαση.
[/quote]
Πολύ σωστά.
Και μάλιστα απόλυτα συνειδητή.

[quote user="κώστας" post="342960"]
[quote user="black_velvet" post="342950"]Κάποτε όμως πρέπει να μάθει ν' ακούει και πράγματα που δεν της αρέσουνε. Και να τα επεξεργάζεται. Ανεξάρτητα απ' το αν θα τα δεχθεί ή όχι.
Αν περιμένει να της χαϊδεύουνε όλοι τ' αυτάκια της, πραγματικά θα δυστυχήσει σ' αυτή τη ζωή.
Ειλικρινά ελπίζω να σταθεί πολύ πιο θαρραλέα γενικότερα στη ζωή της.[/quote]
Ναι· και αν ήθελε να "ακούσει" τη μαμά της
θα ρωτούσε τη μαμά της.
Στην παιδαγωγική τρυφερών ηλικιών
[18άρηδων...ώι μάνα μ'] πάσχεις ελαφρώς.
Εγώ και ο rain τα καταφέρνουμε καλύτερα.[/quote]

Άποψή σου. Όχι απαραίτητα σωστή. Ειδικά αν λάβει κανείς υπόψη του το απειροελάχιστο δείγμα απ' το οποίο έβγαλες συμπεράσματα - και μάλιτα μακρόθεν! Φαντάζομαι, βέβαια, από πού οδηγήθηκες σε αυτά.
Όχι απαραίτητα σωστή, λοιπόν. Σεβαστή, όμως, όπως και κάθε άποψη που εκφράζεται.

Τώρα, για το τι και ποιον "θέλει" να ακούσει η Goul και η κάθε Goul, η δική μου άποψη είναι πως πρέπει να ακούμε όλες τις απόψεις και να τις επεξεργαζόμαστε. Πιστεύω πως μόνο όταν δει κανείς όλες τις πλευρές θα καταλήξει στην πιο "καλή και σωστή" απόφαση (όσο "καλή και σωστή" μπορεί να είναι δηλαδή...).


Α! και μην ακούω για "τρυφερές ηλικίες" και τέτοιες αηδίες. Όταν κάποιος μπλέκει σε τέτοιες καταστάσεις, θα πρέπει να αναλάβει και τις ευθύνες των πράξεών του και όλες τις συνέπειες. Δεν είναι δυνατό να νομίζει πως τα ταξιδάκια μεταξύ 4-5 νομών είναι σαν τη διαδρομή Παγκράτι-Κολιάτσου με ένα τέτοιο άλλοθι. Σε μια ηλικία με δικαίωμα ψήφου! Θεωρώ πως είναι ό,τι πιο επικίνδυνο θα μπορούσε να σκεφτεί κανείς.
Άποψή μου! Και ναι, έτσι απλά την εκφράζω. :)
κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

larus audouinii

Άλλαξαμε ρότα, ομως δεν είναι άσχημο το "εξ αποστάσεως", ..επιτέλους κάπου που δεν είσαι εκτός θέματος  :razz: (εκτός από το κονάκι της τρις)
 
Βελουδένα δεν θα εκπλαγείς, το ξέρω, που συμφωνώ και με την άποψη πως ο rain και ο κώστας τα καταφέρνουνε καλύτερα   :lol:
Αν και εξ αποστάσεως,  δεν κρύβω και μοιράζομαι το ...πόσο χαίρομαι αυτές τις μέρες....
Ναι κώστα, και υπάρχουν μπροστά αρκετα σημαντικότερα  να δει κανείς  :grin:

katinaki

[quote user="κώστας" post="342959"]
Δεν σε αντιλαμβάνομαι ακριβώς.
Θεωρείς ότι το θέαμα μίας ξεβράκωτης
θα πρέπει να με αφήνει αδιάφορο;
[/quote]
 α-διαφορώ :mrgreen:

[quote user="κώστας" post="342959"]Η ξεβράκωτη, ξεβρακώνεται επιζητώντας την αδιαφορία μου;
Η ξεβράκωτη ως έννοια εμπνέει σεβασμό;[/quote]
Καλέ μου άνθρωπε εσύ χρησιμοποίησες αυτή τη λέξη για να παρομοιάσεις μία γυναικα χωρίς μπούργκα ή ξεσκούφωτη σαν ξεβράκωτη.
Δεν είπε κανείς ότι ξεβρακωνόμαστε για να δούμε τις αντιδράσεις σου! Τουναντίον. Σεμνές-σεμνότατες κυκλοφορούμε. Τουλάχιστον εγώ.
Τώρα για το καυτό θέμα που θέτεις αν μία χωρίς μπούργκα κυκλοφοράει έτσι ούτως ώστε να προκαλεί τις γνωστές αντιδράσεις από τους πατριώτες της.. δεν έχω να προσθέσω τι. :shock:

KostasD33

Έτσι...........  [img align=right]http://www.a33.gr/files/images/3/motonoob___003.gif[/img]

σεμνές....
σεμνότατες...........
και χαμηλοβλεπούσες κορασίδες ......

katinaki

τώρα... δε φαντάζομαι να μπερδεύεστε από το αβατάρ μου ε; :mrgreen:

pixie

[quote user="KostasD33" post="342982"]σεμνές....
σεμνότατες...........
και χαμηλοβλεπούσες κορασίδες ......[/quote]

Αρσακειάδες, εν ολίγοις...  :oops:
Και με υφέρπουσες κρυφές επιθυμίες... :razz:

κώστας

Δεν είπε κανείς ότι ξεβρακωνόμαστε για να δούμε τις αντιδράσεις σου!
οκ. γιου κεν λίιβ γιορ βρακί ον.
eLe

pixie

Σωστά, παιδιά, ας αφήσουμε πια αυτό το σημείο, νομίζω ολοκληρώθηκε... :oops: :cool:  
 

Επί της αποστάσεως τώρα... έχω μια ερώτηση να κάνω...

Τι είναι προτιμότερο...
α] Να έχεις μια σχέση εξάρτησης για διάφορους λόγους - μια τυπική σχέση τελοσπάντων ημιτελή και ατελεσφόρητη - με κάποιον στην πόλη σου, κάτω από την ίδια στέγη, δίπλα σου... αλλά επί της ουσίας να βιώνεις την απόσταση...
Κι ας έχεις καθημερινή επαφή οπτική ή σωματική και την υποθετικά τακτοποιημένη κοινωνικά ζωή!



β] Να εξιτάρει το μυαλό σου η ζωντανή αίσθηση του άλλου που βρίσκεται μεν μακριά, αλλά στην πραγματικότητα καλύπτει κάθε σου κύτταρο κι αρκεί μια σκέψη μόνο για να γεμίσει η ζωή σου συγκινησιακούς πόρους?
Κι ας σας χωρίζουν μερικά χιλιόμετρα!

katinaki

αν ήταν μερικά δε θα μας πείραζε...
11 ώρες ταξιδι όμως είναι πολλά μίλια  :evil:

κώστας

αν ήταν μερικά δε θα μας πείραζε...
Υποννοείς ότι δεν εξιτάρει το μυαλό σου η ζωντανή αίσθηση του άλλου, ούτε στην πραγματικότητα καλύπτει κάθε σου κύτταρο και δεν αρκεί μια σκέψη μόνο για να γεμίσει η ζωή σου συγκινησιακούς πόρους;
eLe

pixie

[quote user="katinaki" post="343012"]αν ήταν μερικά δε θα μας πείραζε...
11 ώρες ταξιδι όμως είναι πολλά μίλια  :evil:[/quote]

Ναι, σίγουρα είναι, όπως και οι δυσκολίες διατήρησης της σχέσης... και καλό κουράγιο!  :smile:
Αλλά έτσι εντείνεις τα συναισθήματα και η επιθυμία γίνεται βαθύτερη μέσα σου και κάθε συνάντηση μοιάζει μοναδική! Η προσμονή δικαιώνεται, αυτό είπα...

Σου χαρίζω το παρακάτω... :grin:



katinaki

[quote user="κώστας" post="343019"]αν ήταν μερικά δε θα μας πείραζε...
Υποννοείς ότι δεν εξιτάρει το μυαλό σου η ζωντανή αίσθηση του άλλου, ούτε στην πραγματικότητα καλύπτει κάθε σου κύτταρο και δεν αρκεί μια σκέψη μόνο για να γεμίσει η ζωή σου συγκινησιακούς πόρους;[/quote]

 :lol:  :lol:  :lol:

ναι  :!:

587 Επισκέπτες, 0 Χρήστες