Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 306
  • Total: 306

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΝΟΙΩΣΩ....

Ξεκίνησε από kuria, Νοεμβρίου 18, 2004, 07:43:22 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

saliara


Pappas10

[quote user="katinaki" post="306984"]τη χαρά της ΝΙΚΗΣ![/quote]


... Με την Βέρντερ και τον Γάβρο....  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Γνώθι Σεαυτόν
Μηδέν Άγαν
Πας μη Έλλην Βάρβαρος
ΠΑΟ Θρησκεία θύρα 13
Πίτα γύρο κοτόπουλο, μαρούλι μαγιονέζα.

kuria

[quote user="Pappas10" post="307189"][quote user="katinaki" post="306984"]τη χαρά της ΝΙΚΗΣ![/quote]


... Με την Βέρντερ και τον Γάβρο....  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:[/quote]

θα ηθελες αλλα...  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

Pappas10

[quote user="kuria" post="307193"]θα ηθελες αλλα...  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:[/quote]

... θα πρέπει πρώτα να εκτοπίσω όλα τα ευρωγκαγκατσικά πρέπει.

Σωστό κι αυτό...  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Γνώθι Σεαυτόν
Μηδέν Άγαν
Πας μη Έλλην Βάρβαρος
ΠΑΟ Θρησκεία θύρα 13
Πίτα γύρο κοτόπουλο, μαρούλι μαγιονέζα.

angelatr21


andreasec13

Ρε δε πα να κοιμηθείς,και να ψάξεις αργότερα για ειλικρίνεια;  :razz:

spellbound

[quote user="kuria" post="306653"]την αλμυρα της ελληνικης θαλασσας στο κορμι μου και τον ηλιο της πατριδας μας στο προσωπο μου...[/quote]

Αρραβωνιαρα μου, ξερεις οτι εισαι η μεγαλη μου αδυναμια εδω μεσα (τοσα ξιφη και σπαθια τραβηξαμε για παρτη σου με την...ακατονομαστη .....Τριστανα!!! )

Ελα μας!!! Ο Οκτωβριος ηταν και ο Νοεμβριος θα ειναι ακομα πιο συγκλονιστικοι μηνες στο Ελλαντος, και ειδικως εις τας Αθηνας!!!

Αμε! Δελτιο απεργιων καθημερινως και ουχι μονον!!

Βλεπεις 50 ατομα και σου φραζουν τη Βασιλισσης Σοφιας και αντε να πας περπατωντας χαρωπα μεχρι τη δουλεια σου, που ακομα και να θελεις να τους συμπαρασταθεις αρχιζεις και τους βλαστημας γιατι περπατας μαραθωνιο !!

Αααααααααα!! Ξεχασα!! Εχουμε και το μετρο!!!  Κατουρημενες ποδιες εγλυφαν για να μπουν να δουλεψουν, και τωρα καθε τρεις και τοσο ...τσουπ! Σταση λεει στο μετρο!!  24ωρη απεργια στο μετρο ....Εχω μιαν εξηγηση. Με τοσο γλυψιμο που εγινε για να μπουν στη δουλεψη του μετρο πρηστηκαν οι γλωσσες και καθε τοσο κανουν θεραπεια!  Και οχι τιποτα αλλο, αλλα το αμοιρο το παιδι μου που δουλευει στο κτηματολογιο στο Συνταγμα, οποτε εχουν πρησμενες τις γλωσσες οι αλλοι, αυτη τρεχει στου εξαποδω τον πωπο για να μη χασει το μεροκαματο.

Αμ το αλλο??   Θα κλεισουν, λεει ενα παραρτημα πολυ γνωστης αλυσιδας σουπερ μαρκετ ( το σουπερ μαρκετ το ξερω, αλλα δεν το αναφερω εδω) γιατι... αλλες τιμες ειχε στα ραφια αλλες τιμες χρεωναν στα...ταμεια!!!

Ελλαδισταν μου ακαταμαχητο.... χωρα της κομπινας (μια απο τις χωρες δλδ μη παρεξηγηθουμε)

Και ενω η τιμη του πετρελαιου διεθνως κατεβαινει... εδω.... ανεβαινει.
Το σιταρι διεθνως κατεβαινει, εδω... ανεβαινει.

Και βλεπουμε τα γεροντακια με τη συνταξη των 400-500-600 ευρω να μαζευουν τα πεταμενα στις λαικες... εμ, αν εχεις να πληρωσεις νοικι, ΔΕΗ (ΟΥΑΟΥ!) , ΟΤΕ (ΟΥΑΟΥ εστω και για τα παγια) + το καλοριφερακι σου εστω λιγες ωρες, για να μην αναφερω φαρμακα κλπ γιατι ΙΚΑ ουσιαστικα δεν υπαρχει, ειναι τοπος αναμονης απλα,!

Θε-ι-κο μερος το Ελλαντος!!  

Οτι ανεβαινει, απλα δεν κατεβαινει :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Πολυ ταβλιαρηδες ειμαστε τελικως οι Ρωμιοι! (το "τ" αλλαζει καταλληλως )

Ελα με το καλο Μαρακι και θα δεις την οψη την αγια...  :mryellow:

(α, πριν να ερθεις ριξε σημα γιατι ισως μπορεις να μας φερεις πραγματα σε τιμες νορμαλ και οχι εξωφρενικες!!!)
 

Οπως και να χει ολοι μας σε  περιμενουμε με ανοικτη αγκαλια, με καλα νεα, και με πολλη αγαπη (και πα-ι-δακια φυσικα!)

Ε.... δεν ειναι παντα ο κοσμος ομορφος και αγγελικα πλασμενος....

η αρραβωνιαρα σου
Σπελλ


(ε, τωρα ξεθυμανα!!)

kuria

αχ βρε αρραβωνιαρα μου... μονο οποιος ερθει και ζησει εδω θα εκτιμησει την πατριδα μας...
μιλαμε εμεις για ακριβεια στα οπωροκηπευτικα που θελουμε και ενα κιλο ντοματες για σαλατα στην καθισια μας... εδω παιρνουν μια ντοματουλα, τρωνε μεσημερι-βραδυ και φυλανε και το ντοματοζουμο για την επομενη...
που ενα λιτρο νερο στο σουπερ μαρκετ το πουλανε 1,15 και σου χρεωνουν και 0,25 το πλαστικο μπουκαλι... και εισαι κι αναγκασμενος να το παρεις γιατι το νερο της βρυσης τους δεν πινεται...
που το πακετο τα μακαρονια το πληρωνεις 1,20 και το λαδι 8 ευρω τα 750 γραμμαρια...
οσο για τα εισιτηρια του τραμ 1,40 μεχρι 3 στασεις, 2,80 μεχρι 8 και ανεβαινει...

αστα να πανε... εδω να δεις πεινα ο κοσμος...
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

spellbound

[quote user="kuria" post="307223"]αχ βρε αρραβωνιαρα μου... μονο οποιος ερθει και ζησει εδω θα εκτιμησει την πατριδα μας...
μιλαμε εμεις για ακριβεια στα οπωροκηπευτικα που θελουμε και ενα κιλο ντοματες για σαλατα στην καθισια μας... εδω παιρνουν μια ντοματουλα, τρωνε μεσημερι-βραδυ και φυλανε και το ντοματοζουμο για την επομενη...
που ενα λιτρο νερο στο σουπερ μαρκετ το πουλανε 1,15 και σου χρεωνουν και 0,25 το πλαστικο μπουκαλι... και εισαι κι αναγκασμενος να το παρεις γιατι το νερο της βρυσης τους δεν πινεται...
που το πακετο τα μακαρονια το πληρωνεις 1,20 και το λαδι 8 ευρω τα 750 γραμμαρια...
οσο για τα εισιτηρια του τραμ 1,40 μεχρι 3 στασεις, 2,80 μεχρι 8 και ανεβαινει...

αστα να πανε... εδω να δεις πεινα ο κοσμος...[/quote]

Βρε αρραβωνιαρα μου, πες μου μιας και εισαι εκει, ποιος ειναι ο βασικος μισθος?
Και μιας που εισαι εκει, μπας και να κανουμε αντιπαραθεση τιμων σε σχεση με βασικους μισθους??
(λεω τωρα η βλαμμενη, αλλα σιγουρα οι μπερλινεζοι πληρωνονται τουλαχιστον τριπλασια απ οτι οι Ρωμιοι)
 Σε ενδιαφερει να κανουμε μια τετοια παρακολουθηση??  Στο χαλαρο λεμε τωρα...

φιλουθκια
σπελλ

kuria

αστα αρραβωνιαρα μου και την εκανα κι αυτη τη συγκριση τρομαρα μου... δηλαδη για να πω την αληθεια ηταν το πρωτο που συνεκρινα, σε μια προσπαθεια να αποδωσω την τυπικοτητα και τον επαγγελματισμο των αχωνευτων στις υψηλες αμοιβες τους...

ΤΡΙΧΕΣ!!!

δουλευουν ποσοτικα και ποιοτικα υπερδιπλασια απο εμας και αμοιβονται 0-10% παραπανω... (φυσικα εκανα συγκριση ομοειδων, συνεκτιμωντας επαγγελμα, σπουδες, χρονο προϋπηρεσιας και ωραριο...)

ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΟΜΥΘΟΠΟΙΗΣΗ ΛΕΜΕ ΤΟΥ ΦΙΛΟΤΙΜΟΥ ΕΡΓΑΤΙΚΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΑΝΤΙΣΤΕΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ... ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΤΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΑΛΟΥΧΗΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΗΣΣΟΝΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ!
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

spellbound

[quote user="kuria" post="307422"]αστα αρραβωνιαρα μου και την εκανα κι αυτη τη συγκριση τρομαρα μου... δηλαδη για να πω την αληθεια ηταν το πρωτο που συνεκρινα, σε μια προσπαθεια να αποδωσω την τυπικοτητα και τον επαγγελματισμο των αχωνευτων στις υψηλες αμοιβες τους...

ΤΡΙΧΕΣ!!!

δουλευουν ποσοτικα και ποιοτικα υπερδιπλασια απο εμας και αμοιβονται 0-10% παραπανω... (φυσικα εκανα συγκριση ομοειδων, συνεκτιμωντας επαγγελμα, σπουδες, χρονο προϋπηρεσιας και ωραριο...)

ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΟΜΥΘΟΠΟΙΗΣΗ ΛΕΜΕ ΤΟΥ ΦΙΛΟΤΙΜΟΥ ΕΡΓΑΤΙΚΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΑΝΤΙΣΤΕΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ... ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΤΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΑΛΟΥΧΗΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΗΣΣΟΝΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ!
[/quote]


 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

hASMA

Τη θερμή αγκαλιά του παππού κ της γιαγιάς μου!!!

andreasec13

...μια θερμή αγκαλιά...της οποιασδήποτε!!!

Pappas10

Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Γνώθι Σεαυτόν
Μηδέν Άγαν
Πας μη Έλλην Βάρβαρος
ΠΑΟ Θρησκεία θύρα 13
Πίτα γύρο κοτόπουλο, μαρούλι μαγιονέζα.

kuria

[quote user="Pappas10" post="307772"]Ασφάλεια....[/quote]

τηξεως ή αυτοματη;
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

306 Επισκέπτες, 0 Χρήστες