Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 250
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 231
  • Total: 231

Ο Παραμυθένιος Γάμος!

Ξεκίνησε από pixie, Απριλίου 25, 2011, 05:47:24 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

KostasD33

να φροντίσω να είμαι εντός θέματος? ¨ο Παραμυθένιος Γάμος¨?

black_velvet

[quote user="KostasD33" post="347567"][quote user="black_velvet" post="347557"][quote user="KostasD33" post="347539"]οι κοινές εκδιδόμενες δωρεάν πώς να λέγονται άραγε?[/quote]

Αυτό δεν υπάρχει![/quote]

ακου λοιπόν....

η κοινή εκδιδόμενη δωρεάν που παντρεύεται πρίγκιπα ονομάζεται Πριγκίπισα

οι άλλες απλά τσουλιά....  :P[/quote]

Εμ εδώ είναι που το χάνεις το θέμα!

Μόνο δωρεάν δεν εκδόθηκε η πριγκήπισσα!
Ξέρεις τι έξοδα του έχει κάνει μέχρι τώρα του πρίγκηπα;
Πάρε μια πρώτη γεύση από αυτά που γράφει η pixie.

Και πού να δεις και τι συνέχεια τον περιμένει!!!  :mrorange:
κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

Michael_Design

[quote user="KostasD33" post="347539"]οι κοινές εκδιδόμενες δωρεάν πώς να λέγονται άραγε?[/quote][size=18]...ΙΔΕΑΛΙΣΤΡΙΕΣ[/size]



Μου θύμισες και ένα ανέκδοτο τώρα... λίγο ρατσιστικό βέβαια αλλά δεν πειράζει, τσάκο το...

 :?: Πως πέθανε η τελευταία Πόντια πουτάνα;
 


:arrow: Αυτοκτόνησε όταν έμαθε ότι οι υπόλοιπες πληρώνονταν κιόλας... :mrgreen:
 
:cool:

pixie

Ας το ομολογήσω... Δεν καταλαβαίνω τίποτα στα ως άνωθεν! Ούτε γιατί αναφέρονται εδώ και τι σχέση έχουν με το συγκεκριμένο θέμα... :roll:  :???:  :cool:

Τέλος πάντων... ας πάμε και στο reporter.gr, να δούμε τι μας αναφέρει...



Εκτός της λίστας των 1.900 καλεσμέων στον πριγκιπικό γάμο του Ουίλιαμ και της Κέιτ στην Μ. Βρετανία φαίνεται ότι μένουν οι δύο τελευταίοι πρωθυπουργοί της Βρετανίας, οι Τόνι Μπλερ και Γκόρντον Μπράουν, ουδείς εκ των οποίων απήλαυσε την υπέρμετρη εύνοια του Μπάκιγχαμ όσο κατείχε την εξουσία.
 
Με μια υπόνοια βασιλικών αντιποίνων να πλανάται στον αέρα, αξιωματούχοι του παλατιού αγωνίζονται τώρα να διατηρήσουν το κλίμα συμφιλίωσης που η βασιλική οικογένεια επιθυμούσε για την τελετή.
 
Στη λίστα των αποκλεισμένων περιλαμβάνονται η λαίδη Αναμπελ Γκόλντσμιθ και η Ρόζα Μόνκτον, φίλες της Νταϊάνα -και κάποτε της Καμίλα- οι οποίες προσέφεραν τις οικίες τους ως καταφύγια όπου η Νταϊάνα και οι δυο της γιοι, Ουίλιαμ και Χάρι, θα μπορούσαν να μείνουν μακριά από τα φώτα της δημοσιότητας μετά το διαζύγιό της. Αρκετά δημοσιεύματα ανέφεραν ότι οι δύο γυναίκες δυσαρεστήθηκαν που δεν πήραν πρόσκληση.
 
Ωστόσο, εκείνοι οι απόντες οι οποίοι προσελκύουν τη μεγαλύτερη προσοχή είναι οι δύο πρώην πρωθυπουργοί. Οταν ο πρίγκιπας Κάρολος νυμφεύθηκε την Νταϊάνα το 1981, πέντε πρώην πρωθυπουργοί παρέστησαν στον γάμο, τόσο από τους Εργατικούς όσο και από τους Συντηρητικούς. Αυτή τη φορά οι μόνοι καλεσμένοι πρωθυπουργοί θα είναι Συντηρητικοί. Μεταξύ τους, ο νυν πρωθυπουργός Ντέιβιντ Κάμερον και ο Τζον Μέιτζορ, ο οποίος κυβέρνησε τη δεκαετία του ’90. Η Μάργκαρετ Θάτσερ αρνήθηκε την πρόσκληση επικαλούμενη λόγους υγείας.

black_velvet

[quote user="pixie" post="347609"]Ας το ομολογήσω... Δεν καταλαβαίνω τίποτα στα ως άνωθεν! Ούτε γιατί αναφέρονται εδώ και τι σχέση έχουν με το συγκεκριμένο θέμα... :roll:  :???:  :cool:

....
[/quote]

Δέξου τα απλά ως σχόλια σε μια φιέστα που δεν μας αφορά.

Κι έχουνε απόλυτη σχέση με το συγκεκριμένο θέμα. Το οποίο απέχει τόσο μα τόσο πολύ από τα προβλήματά μας!
κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

pixie

Ότι απέχει, απέχει από κάθε είδους πραγματικότητα... έως εντελώς ανεδαφικό! Απλώς επίκαιρο...  ;-)  :smile:

Είναι και εξαιρετικά μεγάλη πρόκληση το όλο γεγονός! Και τα 24.000.000 Ε που προβλέπεται ότι θα στοιχίσει αυτός ο γάμος. :razz:

Michael_Design

[quote user="pixie" post="347609"]Ας το ομολογήσω... Δεν καταλαβαίνω τίποτα στα ως άνωθεν! Ούτε γιατί αναφέρονται εδώ και τι σχέση έχουν με το συγκεκριμένο θέμα... :roll:  :???:  :cool:

Τέλος πάντων... ας πάμε και στο reporter.gr, να δούμε τι μας αναφέρει...[/quote] :roll: Ας τ' ομολογήσω και 'γώ... Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να μας ενδιαφέρουν όλες αυτές οι άχρηστες πληροφορίες σχετικά με τον σκατογάμο της κωλομοναρχίας του Μπάκινχαμ... Τέλος πάντων όμως τι να κάνουμε... όπως λεν' και στο χωριό μου, περιμένουμε να κλάσει η νύφη για να σχολάσει ο γάμος... :???:

Άιντε και για να είμαι εντός θέματος ας δώσω και τις ευχές μου στους νεόνυμφους: Βίον ανθόσπαρτον και καλούς χαραμοφάηδες απογόνους. Αααα και να τους χαίρονται τα βόδια οι Βρετανοί υπήκοοι... :cool:

black_velvet

Άντε βρε! Πάει κι αυτό! Να ζήσουνε να ευτυχήσουνε τα παιδιά και να τους χαίρονται.

Είναι να τη λυπάσαι όμως την κακομοίρα. Δεν θα έχει πια το δικαίωμα να δουλεύει κλπ κλπ....

Τι ζωή κι αυτή!

 :razz:



Μια απορία όμως την έχω: γιατί τους ανακήρυξε: "man and wife" και όχι "husband and wife";
κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

skou70

gia ton idio logo pou opws lene oi palioi "exw 2 paidia kai ena koritsi" :P

KostasD33

[quote user="black_velvet"]
....
....
Μια απορία όμως την έχω: γιατί τους ανακήρυξε: "man and wife" και όχι "husband and wife";[/quote]
Κάτι περισσότερο θα ξέρει ο παπάς κι ας μη είναι ορθόδοξος .....
Μη ξεχνάς ότι και η πλοηγούμενη «κοινή θνητή»  την πέθαναν βασιλικά όταν τόλμησε μετά το κεράτωμα του άντρα της με την καμήλα να πάει να αγκιστρωθεί με άραβα&....
Φαντάσου η βασιλική οικογένεια να είχε και μούλικο αραβικό.... μάει γκοντ


Και για να είμαι εντός θέματος με παραμυθένιους γάμους εγώ προτιμώ αυτόν

[align=center]
[/align]

black_velvet

[quote user="skou70" post="347688"]gia ton idio logo pou opws lene oi palioi "exw 2 paidia kai ena koritsi" :P[/quote]

Του σφυρίζεις τώρα κανά σκοπό κλέφτικο ή δεν του σφυρίζεις κύριε πρόεδρε;

 :twisted:


[quote user="KostasD33" post="347691"][quote user="black_velvet"]
....
....
Μια απορία όμως την έχω: γιατί τους ανακήρυξε: "man and wife" και όχι "husband and wife";[/quote]
Κάτι περισσότερο θα ξέρει ο παπάς κι ας μη είναι ορθόδοξος .....
Μη ξεχνάς ότι και η πλοηγούμενη «κοινή θνητή»  την πέθαναν βασιλικά όταν τόλμησε μετά το κεράτωμα του άντρα της με την καμήλα να πάει να αγκιστρωθεί με άραβα&....
Φαντάσου η βασιλική οικογένεια να είχε και μούλικο αραβικό.... μάει γκοντ


Και για να είμαι εντός θέματος με παραμυθένιους γάμους εγώ προτιμώ αυτόν

[/align][/quote]

Όλα μα όλα είναι εντός θέματος. Αυτό δεν είναι το νόημα μιας συζήτησης;
Βασιλικοί γάμοι Ηνωμένου Βασιλείου. Γι' αυτά λες κι εσύ.  ;-)

Κάποιες διορθώσεις όμως.

Κατ' αρχάς, η πριγκήπισσα Νταϊάνα δεν ήτανε "κοινή θνητή". Ήτανε κόρη ενός Δούκα και μιας κόρης Βαρώνου. Γαλαζοαίματη. Γι' αυτό και έφερε τον τίτλο της πριγκήπισσας, ακόμη και μετά το διαζύγιό της με τον διάδοχο του θρόνου, πρίγκηπα Κάρολο. Σε αντίθεση με τη σημερινή νύφη που ποτέ μα ποτέ στην ζωή της δεν θα αποκτήσει τον τίτλο αυτό μιας και είναι μια γνήσια "κοινή θνητή".

Έπειτα, δεν κερατώθηκε μόνο αλλά και κεράτωσε. Γι' αυτό (μεταξύ άλλων) ενεκρίθη και το διαζύγιο απ' το παλάτι.

Τέλος, και παρά τους τίτλους της, το μούλικο δεν θα ήτανε βασιλικό!!!! Ούτε καν πριγκηπικό, μιας και η διαζευγμένη πια πριγκήπισσα Νταϊάνα δεν ήτανε μέλος της βασιλικής οικογένειας.
Θα ήτανε βέβαια αδελφάκι του 2ου τη σειρά διαδόχου αλλά.... αυτά είναι πλέον ιστορίες για αγρίους.


(Ναι ναι ξέρω! εντυπωσιαστήκατε με τις γνώσεις μου επί του θέματος! Φυσικό είναι. Ακόμη κι εμένα με εντυπωσίασα.  :razz: )
κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

skou70


black_velvet

Ναι ε;

Μας χωρίζουνε κάτι χιλιόμετρα και είσαι άνετος;
Δεν σε βλέπω να κάνεις κανά ταξιδάκι προς τα δω να μας τα πεις κι από κοντά αυτά!
κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

skou70

afou de ftanei ws edw to xeri sou mporw na ekfrazomai opws thelw :P EKTOS an tsakwseis ti goba pisw apo to kathisma tou odigou kai ti steileis systimeni sti kefala mou ;)

black_velvet

Τη γόβα πίσω από το κάθισμα τη θυμάσαι (και το τακούνι της, είμαι σίγουρη!).

Τον δρόμο, βλέπω, τον διαγράψαμε απ' την μνήμη μας, ε;
κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

231 Επισκέπτες, 0 Χρήστες