Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 309
  • Total: 309

ΑΛΗΘΙΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ

Ξεκίνησε από kuria, Ιανουαρίου 30, 2005, 11:27:05 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

kuria

πριν λίγα χρόνια, όταν ήμουν υπεύθυνη στα ΤΕΠ, στεκόμουν έξω από το γραφείο μου, το οποίο βρίσκεται ανάμεσα σε δύο ιατρεία, το παθολογικό και το καρδιολογικό...
τα καθίσματα αναμονής του παθολογικού ήταν όπως πάντα γεμάτα και ένας ηλικιωμένος ασθενής που περίμενε για παθολόγο, καθόταν δίπλα σε έναν συνομήλικο του καρδιολογικό ασθενή και συζητούσαν για τα προβλήματα υγείας που τους οδήγησαν στο νοσοκομείο...
Α: -τι έπαθες και ήρθες εδώ;
Β: -από χτες βράδυ έχω ένα πόνο στο στομάχι και ήρθα γιατί τις προάλλες έπαθα γαστρορραγία και με τρέχανε... εσύ;
Α: -εγώ έχω περάσει δυο εμφράγματα, ένιωσα μια δυσφορία, φοβήθηκε η κυρά και ήρθα
Β: -δυο κιόλας ε;
Α: -ναι, έχω και στηθάγχη
Β: (κοιτώντας αφηρημένος τα νούμερα προτεραιότητας) -ναι ε; ότι έχει κανείς καλό είναι...
ΚΟΚΑΛΟ ο Α!
και εγώ όπως ακουμπούσα την πλάτη μου στην πόρτα, ένιωσα να με πνίγει ένα βουβό γέλιο και να γλιστράω προς τα κάτω...


ΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΕΥΤΡΑΠΕΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΑΣ
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

fmas

Παράθεση από: "kuria"πριν λίγα χρόνια, όταν ήμουν υπεύθυνη στα ΤΕΠ, στεκόμουν έξω από το γραφείο μου, το οποίο βρίσκεται ανάμεσα σε δύο ιατρεία, το παθολογικό και το καρδιολογικό...
τα καθίσματα αναμονής του παθολογικού ήταν όπως πάντα γεμάτα και ένας ηλικιωμένος ασθενής που περίμενε για παθολόγο, καθόταν δίπλα σε έναν συνομήλικο του καρδιολογικό ασθενή και συζητούσαν για τα προβλήματα υγείας που τους οδήγησαν στο νοσοκομείο...
Α: -τι έπαθες και ήρθες εδώ;
Β: -από χτες βράδυ έχω ένα πόνο στο στομάχι και ήρθα γιατί τις προάλλες έπαθα γαστρορραγία και με τρέχανε... εσύ;
Α: -εγώ έχω περάσει δυο εμφράγματα, ένιωσα μια δυσφορία, φοβήθηκε η κυρά και ήρθα
Β: -δυο κιόλας ε;
Α: -ναι, έχω και στηθάγχη
Β: (κοιτώντας αφηρημένος τα νούμερα προτεραιότητας) -ναι ε; ότι έχει κανείς καλό είναι...
ΚΟΚΑΛΟ ο Α!
και εγώ όπως ακουμπούσα την πλάτη μου στην πόρτα, ένιωσα να με πνίγει ένα βουβό γέλιο και να γλιστράω προς τα κάτω...


ΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΕΥΤΡΑΠΕΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΑΣ

Kuria μου....................

:) :) :):):):):):):)

Σμούτςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς...

Φιλικά
Fmas

riaghul

Ερχεται μαθητης που δεν εχει κανει την εργασια του...

"αγορι μου συνεβη κατι και δεν διαβασες?"
-"Κυρια ,....ειμαι αλλεργικος...".. :D

  Τι να καταλαβω τωρα?
-"Ξερεις σε τι εισαι αλλεργικος?"
-"Στη ναφθαλινη..κυρια". :D

Συμπερασμα...Η μητερα του μαζευε τα χειμωνιατικα και εβαζε αντισκωροτικα
οποτε ο μικρος ειχε μεταφερθει στη γιαγια..(λογω αλλεργιας) αλλα χωρις τα βιβλια του.. :)
Στισ γιαγιες τα παιδια δεν διαβαζουν ποτε...

riaghul

Μαθητης που προετοιμαζεται για τις εξετασεις PROFICIENCY των αγγλικων
(..κριμα που δεν εχω scanner να σας το εστελνα)

Παιρνει τη σελιδα απο το τεστ..
Ζωγραφιζει επανω μια Αμερικανικη σημαια..
απο κατω ξυλα..αναμμενα..(οι φλογες αγγιζουν τη σημαια)
πιο κατω ενα 100δολλαρο απο μονοπολυ με ενα τεραστιο Χ να το διαγραφει..
Διπλα οι παρατηρησεις..
"ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΑ
"φονιαδες μαθητων...Αμερικανοι!!!"
"Τα CPE..στους αξιους!!!"
"Βαλτε τους βαθμους εκει που πρεπει.."
 :D

jasper

Βάλαμε κάποτε αγγελία για πρόσληψη οδηγού:

΄Ενα από τα τηλεφωνήματα:
Υποψήφιος: Καλημέρα σας. Τηλεφωνώ για την αγγελία. Μήπως ήδη προσλάβατε;
Συνάδελφος: ΄Οχι δεν έχουμε καταλήξει ακόμη...ελάτε...βρισκόμαστε στο δοκιμαστικό στάδιο.
Υποψήφιος: Ξέρετε δεν είμαι από Θεσσαλονίκη και δεν ξέρω που ακριβώς βρίσκεται αυτό (το Στάδιο...)

kathreftis

Παράθεση από: "jasper"Βάλαμε κάποτε αγγελία για πρόσληψη οδηγού:

΄Ενα από τα τηλεφωνήματα:
Υποψήφιος: Καλημέρα σας. Τηλεφωνώ για την αγγελία. Μήπως ήδη προσλάβατε;
Συνάδελφος: ΄Οχι δεν έχουμε καταλήξει ακόμη...ελάτε...βρισκόμαστε στο δοκιμαστικό στάδιο.
Υποψήφιος: Ξέρετε δεν είμαι από Θεσσαλονίκη και δεν ξέρω που ακριβώς βρίσκεται αυτό (το Στάδιο...)




a  ton  blaka  kai  i8ele  na   er8ei  kai  gia  odigos  ...........
piso  apo  ton  pirgo  tou  o.t.e    den  einai   jasper  ?    :P  :P  :P  :P
 :?:  :!:  :?:  :!:  :?:  :!:  :?:  :!:  :?:  :!:  
 :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:

Sotis

ΚΑΠΟΤΕ  ΒΛΕΠΑΜΕ  ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ  ΜΟΥΝΤΙΑΛ  ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΒΛΕΠΑΜΕ ΤΟ ΜΑΤΣ ΛΕΙ Ο ΣΠΟΡΤ ΚΑΣΤΕΡ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΕΡΜΑΤΟΦΙΛΑΚΑ  ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑΧΟΥ  ΠΑΡΩΝ..........ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΦΟΒΕΡΥ ΑΠΕΚΡΟΥΣΙ, ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΒΛΕΠΑΜΕ  ΠΕΤΑΓΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΚΑΙ.......... ΛΕΕΙ......ΠΟΛΥΚΑΛΟΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΝΤΑΧΟΥ ΠΑΡΩΝ..............

jasper

Καθρέφτηηηηηηηηηη μήπως ψάχνεις για δουλειά??? Χρειαζόμαστε οδηγό!!
 :P  :P  :P  :P  :P

Ntama

kuria....

σκέψου να λές σε πελάτη "καλημέρα" με χαμόγελο και να συμβαίνουν τα παράκατω...

1) να σε αγριοκοιτάει...

2) να σε ειρωνεύεται...

3) να το παίρνει αλλιώς και να σε κοιτά με μάτι πονηρό...

4)να... σε βρίζει με ότι χειρότερο φαντάζεσαι....

και όμως... ναι... αυτά που αναφέρω μου έχουν συμβεί...

kathreftis

Παράθεση από: "jasper"Καθρέφτηηηηηηηηηη μήπως ψάχνεις για δουλειά??? Χρειαζόμαστε οδηγό!!
 :P  :P  :P  :P  :P






nai  jasper  pragmati  psaxnw   :P   kai  an  kai  den  eimai  fila8los  
kai  kata  sinepia  den   mou  aresi  na  ergazome  dipla  se  ena  stadio :?
epidi  omos  exw  megali  anagki  gia  xrimata  8a  er8w   8)
8elw........  na  more  ksereis  ? ..........den  exw  diploma  pirazei  ?  
alla  eimai  filotimos  aaaaaa!!!!!!!!!!   ola  ki  ola  me  to  pou  apofilakistika  
rixtika  me  ta  moutra  sto  psaksimo  afou  na  skeftis  akoma  kai  to  bradi  
pou  ta  magazia  exoun  klisi  egw  ta  anigo  kai  psaxnw  :twisted: .
pote  ksekinaw  ?  :P  posa  8a  pernw  ?   :P    den  8elw  na se   piesw  ala  
katalabenis  exei  akribini  kai  i  koka  kai  prepei  na  kanw  to  koumanto   mou    :D  :shock:  :P  
paliokosmos  kai   paliokinonia  pos  na   ta  bgali  pera  simera  o  ergatis  ?  lipon  jasper ?
 :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P
 :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:

minoraki

ο προισταμενοκολλητοφιλος μου εδω στη δουλεια, ο οποιος δεν εχει ιδεαν απο chat & msn messanger, πριν λιγο καιρο μου κρατουσε μουτρα και δεν μου μιλουσε για αρκετο χρονικο διαστημα! εγω ποτε δεν μπαινω στην διαδικασια να τον ρωτησω τι εχει, γιατι ξερω οτι ολο και καποια μπαρουφα θα ακουσω! υπεθετα οτι κατι δικο συμβαινει και ψιλοαδιαφορησα! βεβαια δεν ηταν και ο,τι καλλιτερο να βλεπεις πρωι πρωι κατι μουτρακλες μεχρι το πατωμα....αλλα επειδη εχω μαθει να κατεβαζω "ρολα", δεν εδινα σημασια! και μια ωραια πρωια ακουω το εξης κουφον....καποια στιγμη που ανοιξε εκεινος τον υπολογιστη, βγηκε στην οθονη το παραθυρο του msn, με την ενδειξη βεβαια "minoraki"  :D  :D  :D !  και τι σκεφθηκε το αθεοφοβο μυαλο του....νομιζε οτι ειχα κανει λινκ τον υπολογιστη του γραφειου με τον υπολογιστη του σπιτιου μου για να υποκλεπτω την αλληλογραφια του!  :shock:  :shock:  :shock:  :shock: ! την πρωτη στιγμη που μου το ειπε εμεινα αναυδη....την επομενη αμεσως αρχισα να γελαω....του ειπα βεβαια οτι αυτα τα πραγματα συμβαινουν μονον σε ταινειες κατασκοπιας και οτι το μονον προτερημα που δεν εχω ειναι αυτο της ματα χαρι! τοσο του κοβει, τετοια λεει....χαχα! :D  :D


jasper

Καθρέφτη

εεε! αφού είσαι φιλότιμος, έλα βρε, όλο και κάτι θα βρούμε... έχω πολλές γνωριμίες, έχω και ξάδερφο στην Ασφάλεια Θεσνίκης που μπορεί να σε φιλοξενήσει προσωρινά μέχρι να τακτοποιηθείς.

Λοιπόν αν σου καλύπτω και όλες σου τις ανάγκες σε κόκα κόλα (σπράιτ τα σαβ/κα), τον ύπνο τον τακτοποιήσαμε παραπάνω.... κάτσε να δω τι μένει? φαγητό...ε όσο για ένα πιάτο φαί δεν τίθεται θέμα!
Πάει λύσαμε και το οικονομικό   :)

Το δίπλωμα δεν μας ενδιαφέρει.... οδηγό θέλουμε... αρκεί να ξέρεις να μουτζώνεις  :P





[/quote]

ksenixths

geia soy re kathrefth me to asteirefto humor soy.esena se pernw kai egw sth doyleia moy:p(ksenixths here :P )
oso gia to an o odhgos einai mono aytos poy moyntzwnei diafwnw dioti exw kai ola ta diplwmata kai kati kserw parapanw:)
prepei na exei kai poly enhmerwmeno leksilogio leme:D
loipon kathrefth file moy enhmerwse to leksilogios soy katalhla kai se proslambanw kai egw!!!
an pali einai enhmerwmeno tote mhn kathesai kai anaiba salonika:D

jasper

Γιώργο   :twisted:

μήπως θέλεις να σφαχτούμε για χάρη του?  
εγώ τον είδα πρώτηηηηηηηηηηη άντε

309 Επισκέπτες, 0 Χρήστες