Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 250
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 242
  • Total: 242

α33

Ξεκίνησε από Atma, Μάρτιος 14, 2005, 09:17:41 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Athinoula

ποτε θα γινω μαναααααααααααααααα??? :cry:

Athinoula

ΖΑΝΤΟΛΑΣΤΙΧΑ ALFA ROMEO A33 X(4)  μηπως απο εκει? ειχες αλφα ρομεο ποτε?

Athinoula

1)Α33 - Αλγόριθμοι και Πολυπλοκότητα...μηπως?



2)Α33 μπορει να ειναι και απο καμια autostrada που ηταν κατι ιδιατερο για το αφεντικο...



3)iGo power tip A33 για Motorola ισως???


4)The human A33 antigen is a transmembrane glycoprotein and a novel member of the immunoglobulin superfamily

5) το α33 εν σχεσει με την αρχιτεκτονικη ποθ ειπε ο cna

KostasD33

CNA το α έχει σχέση με την αρχιτεκτονική όσο έχει και η αρχιτεκτονική με την αρχή, το αρχέγονο

Το 33 Κωνσταντίνα δεν έχει καμία σχέση με ημερομηνία γέννησης του γιόκα, η οποία έγινε πριν τα  30 μου


και φυσικά μη ψάχνετε συσχετισμούς με ζαντολάστιχα και μάρκες υπάρχουσες αυτοκινήτων κινητών τηλεφώνων κλπ φαιδρά

cna

Μα η σχέση της αρχιτεκτονικής με την αρχή του σύμπαντος είναι άρρηκτη. Άλλωστε είναι γνωστό ότι το αρχαιότερο επάγγελμα στον κόσμο είναι αυτό του αρχιτέκτονα-μηχανικού. Όσο για το 33, 33 ήταν και τα χρόνια του Χριστού όταν σταυρώθηκε αλλά δεν νομίζω να έχει κάποια σχέση. Είπα ότι η έρευνα συνεχίζεται και είμαι σίγουρος ότι θα ευοδώσει. (Ξέρω επίσης ότι ακόμα και αν βρω τη σωστή απάντηση δεν πρόκειται να την επιβεβαιώσεις για να μας κρατάς σε αγωνία...)

KostasD33

Φιλαράκο αν την βρεις να είσαι σίγουρος ότι θα την επιβεβαιώσω, μη είσαι σίγουρος όμως ότι η απάντηση είναι μόνο μια






Όπως οι αλήθειες συχνά είναι πολλές έως και 33, και πρόσεχε μη παρασυρθείς με το α της αληθείας και τις 33 παραλλαγές της...


μπορεί να είναι και απροσανατόλιστος.... ]

jasper

Κάποτε ο Κώστας αποφάσισε οτι ήρθε η ώρα να φτιάξει δικό του σπιτικό αντί να σεργιανάει σε ξένες ιστιοσανίδες...
Ξεκίνησε στέλνοντας διάφορα προξενιά δεξιά-αριστερά έχοντας σαν όνειρο να σπιτώσει στο δικό του τσαρδί ένα σόι μεγαλύτερο κι απ' αυτό του Μητσοτάκη...
Άρχισαν να κυκλοφορούν λοιπόν τα χαμπέρια και σε χρόνο πιτς φιτίλι μαζεύτηκαν οι πρώτοι συγγενείς...
Τους έβαλε στη σειρά (σε διάταξη καθ' ύψος) και τους μέτρησε έχοντας το νου του μη του ξεφύγει κανείς (κυρίως ο τελευταίος ο κοντύτερος).

Μόλις τέλειωσε η καταμέτρηση και με την ικανοποίηση γραμμένη στο ονειροπόλο βλέμμα του αναφώνησε

Ααααααα τριαντατρείς !!!!!!!!!

ΥΓ. επειδή είναι χαμηλών τόνων, σεμνός μα και οικονόμος...κράτησε μόνο ένα "α"

jasper

Ένα άλλο σενάριο είναι οτι ιδρυθήκαμε Αύγουστο του '33...   :shock:  :cry:

Αλλά αυτή είναι μεγάλη και αρχαία ιστορία :farao: και θα επανέλθω (απειλή) να την αναπτύξω εν ευθέτω  :P

black_velvet

Παράθεση από: "jasper"Κάποτε ο Κώστας αποφάσισε οτι ήρθε η ώρα να φτιάξει δικό του σπιτικό αντί να σεργιανάει σε ξένες ιστιοσανίδες...
Ξεκίνησε στέλνοντας διάφορα προξενιά δεξιά-αριστερά έχοντας σαν όνειρο να σπιτώσει στο δικό του τσαρδί ένα σόι μεγαλύτερο κι απ' αυτό του Μητσοτάκη...
Άρχισαν να κυκλοφορούν λοιπόν τα χαμπέρια και σε χρόνο πιτς φιτίλι μαζεύτηκαν οι πρώτοι συγγενείς...
Τους έβαλε στη σειρά (σε διάταξη καθ' ύψος) και τους μέτρησε έχοντας το νου του μη του ξεφύγει κανείς (κυρίως ο τελευταίος ο κοντύτερος).

Μόλις τέλειωσε η καταμέτρηση και με την ικανοποίηση γραμμένη στο ονειροπόλο βλέμμα του αναφώνησε

Ααααααα τριαντατρείς !!!!!!!!!

ΥΓ. επειδή είναι χαμηλών τόνων, σεμνός μα και οικονόμος...κράτησε μόνο ένα "α"

]
κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

Enia

Aχ, Κ... είπαμε, ο κόσμος είναι μικρός... μπορεί ήδη να κυκλοφορούν ανάμεσά μας..!  8)  :lol:

jasper

Παράθεσηblack velvet  

Ελπίζω να μην πλακώσουν τα βαφτιστήρια να έρχονται από παντού!

Κωστάκη άντε και επίτιμος  :24:   :24:   :24:   :24:

Labrokratis

Πάντα νόμιζα ότι a33 σημαινει Age 33. Δε ξερω γιατί, πάντα έτσι το νόμιζα

Enia

ναι, οκ.. και το Age 33 τι σημαίνει τότενες? τι θέλει να πει ο ποιητής?  :roll:

Labrokratis

Age 33: Ηλικία 33.

Ο αριθμός 33 έχει πολλές συμβολικές ιδιότητες: Τόσα ήταν τα χρόνια του Ιησού, τόσο κρατάει μια γενιά, στην αστρολογία στα 33 χρονια αναδύετε στην επιφάνεια της συμπεριφοράς ενός ανθρώπους ο Ωροσκόπος (στους άντρες) ή η Σελήνη (στις γυναίκες) και -νομίζω- μετά τα 33 δεν υπηρετείς ή μπορεις να επιλέξεις εναλλατική θητεία (δεν ειμαι σίγουρος για αυτο). Επίσης 33 είναι και οι βαθμοί στην μασονία (σκωτικού τύπου).
Νομίζω επίσης, ότι οι μαρκετίστες θεωρούν τα 33 έτη ως ηλικία "μέσος όρος" για τους χρήστες του ελληνικού διαδικτύου.

Δε ξέρω γιατί, πάντα νόμιζα οτι Α33 = Age 33. Μπορεί να μην έχει και καμία σχέση με όλα αυτά, αλλά ετσι μου ειχε κάτσει εξ'αρχής.

Enia

Σίγουρα τα 33 χρόνια είναι κομβικό σημείο, όμως θυμάμαι από συζητήσεις μας τον Κώστα να διαψεύδει όποια σχέση με ηλικία.

κι έπειτα εγώ εξ'αρχής το είχα συνδυάσει με το (Kostas)D33... :roll: 'D' ξέρω -υποθέτω!- ότι είναι το επίθετο... :roll:

οπότε, εγώ θα έψαχνα το νόημα του '33' σε κάτι πιο γενικό, και όχι απαραίτητα (όχι αποκλειστικά) σε συνδυασμό με το 'α'.

έπειτα...  :roll: σκέφτομαι ότι ο Κώστας πολύ συχνά το λέει 'τρία-τρία' κι όχι 'τριαντατρία'....!  :roll:

Βρε συ παγωτάκι, μπας και [size=18]δεν έχει κανένα νόημα [/size]τελικά, και τσάμπα ψάχνουμε!?  :lol:

242 Επισκέπτες, 0 Χρήστες