Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 577
  • Total: 577

ΑΝΕΚΔΟΤΑΚΙΑ

Ξεκίνησε από Anonymous, Απριλίου 06, 2005, 09:24:49 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

kuria

Δυο φιλενάδες λούγκρες αποφασίζουν να κάνουν νηστεία τη Σαρακοστή.

-"Να κάνουμε νηστεία και από το σεξ" λέει η μία, συμφωνεί και η άλλη.

Σε μία εβδομάδα συναντιούνται, αλλά η δεύτερη είναι αγκαζέ με δύο
ναύτες.

- "Μωρή δεν είπαμε να κάνουμε νηστεία από το σεξ;" αγανακτεί η πρώτη.

- "Μα αυτά είναι θαλασσινά, μωρή κουλή! Δεν πιάνονται!"
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

Anonymous

[size=24]LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL[/size]
 :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:

PoiSoN_GiRL

Ένας τύπος πάει στο γραφείο δευτέρα πρωί με το πρόσωπο και τα χέρια γδαρμένα, μώλωπες και μαυρισμένα μάτια. Τον ρωτάει ένας συνάδελφος:
-Τι έπαθες ρε συ?
-Άσε, χθες θάψαμε την πεθερά μου...
-Και τι σχέση έχει η πεθερά σου με τις πληγές και τους μώλωπες?
-Δεν δεχόταν...

PoiSoN_GiRL

Σε γκάλοπ που έγινε για το "τι κάνουν οι Έλληνες άντρες μετά από μια ερωτική πράξη" έλαβαν τα παρακάτω ποσοστά:

Το 20% ανάβει τσιγάρο.
Το 10% γυρίζει πλευρό.
Και το 70% γυρίζει σπίτι...

PoiSoN_GiRL

Χτες αποκάλυψα στην γυναίκα μου ότι βλέπω έναν ψυχίατρο και εκείνη μου αποκάλυψε ότι βλέπει έναν ψυχίατρο, δύο υδραυλικούς και έναν φοιτητή!

Anonymous

Μια γυναίκα πηγαίνει στο φαρμακείο και ζητάει από τον φαρμακοποιό να αγοράσει δηλητήριο, και συγκεκριμένα αρσενικό.
"Kυρια, τι το θελετε το αρσενικο...;;; " ρωτησε ο φαρμακοποιος.
"Nα σκοτώσω τον άνδρα μου." απάντησε  αποφασιστικά η γυναικα.
"Δεν μπορώ να σας πουλησω αρσενικο για να σκοτωσετε έναν ανθρωπο!!!"
απαντά έκπληκτος ο φαρμακοποιός .
Τότε η κυρία βγάζει από την τσαντα της μια φωτογραφια οπου ο ανδρας της βρισκόταν σε μια σταση του καμα σουτρα με την γυναικα του φαρμακοποιου. Ο φαρμακοποιός παίρνει την φωτογραφία στα χέρια του , την κοιτα και απαντα]

Anonymous

 

Ένα πρωί πλησιάζει στο συνοριακό φυλάκιο της Κακαβιάς ένας τύπος καβάλα σεένα ποδήλατο. Στους ώμους του κρέμονται δύο σάκοι.
- "Επ, που πάς εσύ", τον ρωτάει με καχυποψία ο φύλακας. "Τι έχεις μέσα στους  σάκους;"
- "Άμμο", απαντάει ο τύπος.
- "Τι άμμο και μαλακίες μου λες. Χθεσινός είμαι; Κατέβα αμέσως για ελεγχο."
Κατεβαίνει αυτός και αρχίζει να ψάχνει ο τελωνιακός μέσα στην άμμο.  
 Μετά  από  δύο ώρες ψαξίματος δε βρίσκει τίποτα και αφήνει τον τύπο να περάσει.
Την άλλη μέρα το πρωί η ίδια δουλειά. Ο τύπος με το ποδήλατο πλησιάζει, τον σταματάει ο τελωνιακός, του παίρνει τους σάκους και μετά από τέσσερεις ώρες  επίμονου ψαξίματος τον αφήνει να περάσει.
Την τρίτη μέρα να σου πάλι ο τύπος, καβάλα στο ποδήλατο με τους δύο σάκους να κρέμονται στου ώμους του.
- "Ρε γαμώτο, πάλι εσύ; Τι θα γίνει με την περίπτωση σου; λέγε τι κουβαλάς μέσα στους σάκους."
- "Άμμο."
- "Καλάααα... Κατέβα για έλεγχο."
Έξι ώρες παιδευόταν ο τελωνιακός. Εξέτασε την άμμο κόκκο προς κόκκο αλλά τίποτα.
Επί έξι μήνες, κάθε πρωί ο τύπος ερχότανε, έπινε τον καφέ του όσο ο τελωνιακός ξεσκιζότανε να βρει κάτι μέσα στην άμμο και πέρναγε απέναντι καβάλα στο ποδηλατάκι του με τους δυο σάκους άμμο. Μέχρι στο χημείο του κράτους είχε στείλει την άμμο ο τελωνιακός μπας και βρει τίποτα ύποπτο αλλά τίποτα. Κόντευε να τρελαθεί.
Ένα πρωί δεν άντεξε και του λέει]

Anonymous

Ο γιος του παπά της ενορίας, μόλις πήρε την άδεια οδήγησής του, και ρώτησε τον πατέρα του αν θα μπορούσε πλέον να οδηγεί το αμάξι της οικογένειας. Ο παπάς μόλις το ακούει αυτό του λέει]

Enia

Πεθαίνει ένας τύπος και πάει στην Κόλαση. Τον παραλαμβάνει ένας παλιός για να του δείξει τα κατατόπια, αλλά αυτός είναι απαρηγόρητος που έχει πάει στην Κόλαση και θα κακοπεράσει. Ο δικός σου προσπαθεί να τον καθησυχάσει.
Τον ρωτά λοιπόν]

kuria

Ο Τζορτζ Μπους παθαίνει μπαράζ τριών εγκεφαλικών σε μισή ώρα και μια
καρδιακή προσβολή μετά από λίγο και πεθαίνει.
Πηγαίνει στην Κόλαση και βρίσκει τον διάβολο, ο οποίος τον περιμένει
καπνίζοντας, σκεπτικός και φανερά αγχωμένος. Τελικά λέει στον Μπους:
- Δεν ξέρω τι να κάνω τώρα με σένα. Είσαι ο επόμενος στη λίστα μου,
αλλά είμαστε κλεισμένοι φουλ. Πρέπει όμως να μείνεις οπωσδήποτε στην
Κόλαση,δεν το συζητάμε... Οπότε θα σου πω τι θα γίνει. Έχω τρεις τύπους εδώ που ήταν κακοί, αλλά όχι τόσο ελεεινοί όσο εσύ στην επίγεια ζωή σου. Θα αφήσω έναν από αυτούς να φύγει κι εσύ θα πάρεις τη θέση του. Επειδή με βρίσκεις και στις καλές μου, θα αφήσω ΕΣΕΝΑ να αποφασίσεις ποιος φεύγει για να πάρεις τη θέση του!
Η φάση καλάρεσε στον Μπους και δέχτηκε αμέσως.
Ο διάβολος ανοίγει το πρώτο δωμάτιο. Μέσα ήταν ο Ρίτσαρντ Νίξον σε μια μεγάλη βαθιά πισίνα με νερό. Ο Νίξον βουτούσε, κατέβαινε όσο βαθιά
μπορούσε, ξανάβγαινε στην επιφάνεια για να πάρει μια αναπνοή και ξανά βουτούσε από την αρχή. Τέτοια ήταν η μοίρα του στην Κόλαση.
- Όχι, όχι! φώναξε ο Μπους. Δεν νομίζω, διάβολε. Από κολύμπι είμαι
άσχετος και επίσης από φυσική κατάσταση εντελώς άχρηστος, οπότε αποκλείεται να το αντέχω αυτό το πράμα όλη μέρα...
Προχωράνε και ο διάβολος ανοίγει το δεύτερο δωμάτιο. Μέσα ήταν ο Τόνι
Μπλερ με μια σαραντάκιλη βαριοπούλα ανάμεσα σε μεγάλες ξερές πέτρες.
Καταϊδρωμένος, κόκκινος και κατάκοπος, κοπανούσε σπάζοντας τις πέτρες, οι οποίες ξαναφύτρωναν ασταμάτητα...
- Όχι καλύτερα... Έχω αυτό το πρόβλημα με τον ώμο μου (σκεφτόταν ότι
μάλλον δε θα μπορούσε καν να σηκώσει τη βαριοπούλα) και σίγουρα θα υποφέρω αν σπάω πέτρες ασταμάτητα όλη μέρα! Πάμε για τον τρίτο;
Ανοίγει ο διάβολος το τρίτο δωμάτιο. Βλέπει μέσα ο Μπους τον Κλίντον
ξαπλωμένο στο πάτωμα, χαλαρό, με τα χέρια πίσω από το κεφάλι, να
διαβάζει εφημερίδα και να ρουφάει το καφεδάκι του. Είχε τα πόδια του ανοιχτά και από πάνω του σκυμμένη ήταν η Μόνικα Λεβίνσκι, η οποία... έκανε τη γνωστή δουλειά .
Ο Μπούς σάστισε για λίγο, αλλά είπε στον διάβολο σχεδόν αμέσως:
- Ναι, αυτό μου κάνει. Είμαι σίγουρος ότι θα τα πάω μια χαρά, διάβολε!
Ο διάβολος χαμογέλασε, του έκλεισε το μάτι και φώναξε:
.
.
.
- ΟΚ, Μόνικα. Αρκετά, κορίτσι μου. Είσαι ελεύθερη να φύγεις....
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

KiSSeS

Πώς μπορεί ένα οπωροκηπευτικό να κάνει το μισό πληθυσμό της υφηλίου vα χάσει τον ύπνο του; Μα με το να αποδείξει ότι μπορεί να γίνει ο
ισχυρότερός του αντίπαλος όσο αφορά την κατάκτηση του αντίθετου φύλου!   Στο άρθρο που ακολουθεί, αναφέρονται 37 λόγοι για τους οποίους οι άντρες θα πρέπει να ανησυχούν βλέποντας τα αγγούρια (!) ως ανταγωνιστές...
 
1. Ο μέσος όρος είναι 25 cm.

2. Τα αγγούρια παραμένουν σκληρά μια ολόκληρη εβδομάδα.

3. Ένα αγγούρι δεν θα σου πει ότι το μήκος δεν μετρά.

4. Τα αγγούρια δεν είναι ποτέ υπερευαίσθητα.

5. Μπορείς να αγγίξεις ένα αγγούρι στο σούπερ-μάρκετ για να διαπιστώσεις πόσο σκληρό είναι προτού το πάρεις στο σπίτι.

6. Ένα αγγούρι δέχεται ότι το πρωί θέλεις να έχεις την ησυχία σου.

7. Με αγγούρι μπορείς να πας και σινεμά.

8. Ένα αγγούρι δεν θα σε ρωτήσει ποτέ : "Είμαι ο πρώτος;"

9. Ένα αγγούρι δεν θα σε ρωτήσει ποτέ : "Είμαι ο καλύτερος;"

10. Ένα αγγούρι δεν θα διηγηθεί ποτέ στα αλλά αγγούρια ότι δεν είσαι πλέον παρθένα.

11. Ένα αγγούρι δεν θα σε πίεζε ποτέ να φορέσεις ερεθιστικά εσώρουχα ή να πας στο κρεβάτι με τις μπότες.

12. Μπορείς να έχεις όσα αγγούρια θέλεις.

13. Μπορείς να φας το αγγούρι σου όποτε θέλεις.

14. Ένα αγγούρι δεν ζηλεύει ποτέ το γυναικολόγο σου, το μασέρ ή τον κομμωτή σου.

15. Τα αγγούρια δεν αρχίζουν να μιλάνε για πράγματα που δεν καταλαβαίνεις.

16. Ένα αγγούρι δεν θα σου έκανε ποτέ σκηνή αν έχεις και άλλα αγγούρια στο ψυγείο σου.

17. Ανεξάρτητα ποσών χρονών είσαι μπορείς να έχεις πάντα ένα φρέσκο αγγούρι.

18. Ένα αγγούρι δεν ενδιαφέρεται τι περίοδο του μήνα έχουμε.

19. Ένα αγγούρι δεν θα κλάψει μπροστά σου λέγοντας ότι το πονάς.

20. Τα αγγούρια δεν αφήνουν πίσω τους καψίματα, δεν αποκοιμιούνται στο στήθος σου και δεν παραμιλούν στο μαξιλάρι σου.

21. Τα αγγούρια μπορούν να μείνουν όλη τη νύχτα και δεν χρειάζεται να κοιμηθείς στα βρεγμένα.

22. Ένα αγγούρι δεν θα σου προκαλέσει σκοτούρες.

23. Τα αγγούρια δεν απαντούν τα τηλέφωνά σου ούτε δανείζονται το αυτοκίνητό σου.

24. Τα αγγούρια δεν καταβροχθίζουν το ψυγείο σου ούτε ρουφάνε τα ποτά σου.

25. Τα αγγούρια δεν αφήνουν παντού τα βρώμικα εσώρουχά τους.

26. Ένα αγγούρι αφήνει το καπάκι της τουαλέτας όπως το βρήκε.

27. Ένα αγγούρι δεν σε αφήνει εξαιτίας μίας άλλης γυναίκας, ενός άλλου άντρα, ενός άλλου αγγουριού.

28. Ξέρεις πάντοτε πού ήταν το αγγούρι σου.

29. Δεν θα διαπιστώσεις ποτέ αργότερα με απογοήτευση ότι το αγγούρι σου είναι παντρεμένο/παίρνει κόκα/του αρέσεις αλλά αγαπάει τον αδερφό σου.

30. Δεν χρειάζεται να περιμένεις μέχρι το ημίχρονο για να μιλήσεις με το αγγούρι σου.

31. Τα αγγούρια δεν περιμένουν από εσένα να τους κάνεις μικρά αγγουράκια.

32. Είναι απλό να αφήσεις ένα αγγούρι να πέσει.

33. Ένα αγγούρι δεν κουλουριάζεται στο κρεβάτι σου.

34. Τα αγγούρια δεν αφήνουν καμία ιδιαίτερη γεύση στο στόμα.

35. Ένα αγγούρι δεν έρχεται αργά στο σπίτι μεθυσμένο και φέρνει μαζί και τους φίλους του.

36. Ένα αγγούρι δεν κάνει ποτέ σκηνή αν βγεις χωρίς αυτό (και μάλιστα ως τις πρωινές ώρες)

37. Ένα αγγούρι δεν σε γλύφει με ωραία λόγια (όπως είπε ο Αδάμ στην Εύα "Περνάς συχνά από εδώ;")

Anonymous


Anonymous

Περί managers και κομπιουτεράδων

Ένας άντρας μέσα σε ένα αερόστατο συνειδητοποιεί ότι έχει χαθεί. Μειώνει ύψος και βλέπει έναν άλλο άντρα από κάτω. Κατεβαίνει κι άλλο και φωνάζει]
:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Anonymous

Οι τρόποι να κάνεις μία γυναίκα ευτυχισμένη είναι πάρα πολλοί, χωρίς βέβαια να είσαι σίγουρος για το αποτέλεσμα. Για τον άντρα είναι διαφορετικά τα πράγματα.

ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ XAΡΟΥΜΕΝΗ

Θα πρέπει να είσαι]

 8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8) 8)  8)  8)  8)  8)

Enia

Ένας αγρότης είχε ένα πολύ μεγάλο αγρόκτημα με μια ωραία λίμνη στο πίσω
μέρος του.Μια μοναχική βραδιά αποφάσισε να πάει μια βόλτα μέχρι την
λίμνη.Καθώς πλησίαζε, κάνοντας το τρίτο τσιγάρο, άκουσε φωνές και
γέλια.Όταν
έφτασε είδε πολλά γυμνά νεαρά κορίτσια να παιζουν μέσα στα νερά.Μόλις
όμως
κατάλαβαν την παρουσία του, πήγαν στα βαθιά για να μην φαίνονται.Ένα
από τα
κορίτσια του φώναξε: "Δεν πρόκειται να βγούμε αν δεν φύγεις".Και
απαντάει κι
αυτός:"Ναι σιγά μην ήρθα για να σας δω να κολυμπάτε γυμνές.  Απλά εγώ
ήρθα,
για να ταίσω τον κροκόδειλο."


(xexe... proedre, gia sena!  :wink:  :P )

577 Επισκέπτες, 0 Χρήστες