Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 285
  • Total: 285

Τι σκέφτεστε αυτή τη στιγμή?

Ξεκίνησε από Prigkipissa, Σεπτεμβρίου 03, 2005, 01:55:53 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

papadia

...ποσο πολυ θαηθελα αυτη τη στιγμη να ειχα ενα σακο του μποξ!!!!!!!!!!!!!!!
...οσο μπορω...οταν μπορω...

kuria

λες η Elcorazon να γιορταζει το Νοεμβριο;  :roll:
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

larus audouinii

:roll:

Χρόνα Πολλά στην Θεσσαλονίκη που γιορτάζει σήμερα, στον Δημήτρη και την Δήμητρα, στον Δήμο κλπ

Elcorazon

Λες να την παραπλανήσω?...
Να αφήσω την σκέψη της να οργιάζει?
Μπα...αφου δε μ'αγαπάαααάά
Οχι δε γιορτάζω κυρά μου το νοέμβρη μα το βαρύ γενάρη !! :razz:

Belladona

[quote user="kuria" post="356358"]λες η Elcorazon να γιορταζει το Νοεμβριο;  :roll:[/quote]

όχι καλέ , τον Ιανουάριο γιορτάζει το κορίτσι  :razz:
πως σκέφτηκες για Νοέμβριο ? κάτι σκέφτηκες εσύ και δεν μας το λες  :idea:

papadia

....ή εγω εχω προβλημα κατανόησης ....

         ή οι αλλοι εχουν προβλημα συνεννοησης!!!!!!

       
         με ενα κοινο παρανομαστη...

 
         απογοήτευση!!!!!
...οσο μπορω...οταν μπορω...

Nikos Apomakros

από λίγο ως πολύ πάντως όλοι έχουμε πρόβλημα κατανόησης προβλημάτων συνεννόησης...

Elcorazon


katinaki

και τότε δυσαρεστημένη ήσουν απ' ό,τι θυμάμαι εγώ :?

Elcorazon

[quote user="katinaki" post="356409"]και τότε δυσαρεστημένη ήσουν απ' ό,τι θυμάμαι εγώ :?[/quote]


Σε μένα αναφέρεσαι?

fortune

Αλλαξε η ωρα,ο καιρος κρυωνει,εξω φυσαει....χμμμ....μμμμμμ...ωρα για ενα ζεστο καπουτσινο...δεν νομιζετε?

Belladona

[quote user="fortune" post="356538"]Αλλαξε η ωρα,ο καιρος κρυωνει,εξω φυσαει....χμμμ....μμμμμμ...ωρα για ενα ζεστο καπουτσινο...δεν νομιζετε?[/quote]

ωραία είναι όλα αυτά που μας γράφεις αρκεί να μην χτυπάει το ξυπνητήρι στις 6,30 π.μ. ,για να ξεκινήσεις τις διαδικασίες να πας να εργαστείς για να βγεί ο επιούσιος,  να έχεις να φορέσεις τα τριπλάσια ρούχα από ότι το καλοκαίρι, να έχεις πάντα μια ομπρέλα μαζί σου για παν ενδεχόμενο, να κρυώνεις κάθε φορά που θα χρειασθεί να πεταχτείς έξω έστω και για τσίχλες  κ.τ.λ. κ/τ.λ.
αυτά που λες ισχύουν μόνο για τους προνομιούχους που έχουν τις δυνατότητες των επιλογών , να πάνε μια εκδρομούλα, να μην πάνε γραφείο, να μπουν σε μια ζεστή καφετέρια να πιούν τα καπουτσίνο τους ή ακόμα και να καθίσουν στην θαλπωρή του σπιτιού τους.
α .... ξέχασα !!!! δεν μου αρέσει που τώρα θα σκοτεινιάζει από τις 5-6 και εγώ θα είμαι ακόμα στο γραφείο και στην καλύτερη περίπτωση στο δρόμο της επιστροφής.'ολα αυτά μου φέρνουν κατάθλιψη . τώρα θα επανέλθω το τελευταίο Σαββατοκύριακο του Μάρτη που θα αλλάξει πάλη η ώρα . θεωρώ ότι ήδη καλοκαιριάζει

καλοκαιράκι και πάλι καλοκαιράκι

Belladona

... το ότι μπήκαμε πλέον και ουσιαστικά στην χειμερινή περίοδο , που αντιπαθώ.
μου αρέσει μόνο όταν είμαι για διακοπές στα βουνά , αλλά δεν γίνεται συχνά γμτ  :mad:

gvarth

Παράθεσηωραία είναι όλα αυτά που μας γράφεις αρκεί να μην χτυπάει το ξυπνητήρι στις 6,30 π.μ. ,για να ξεκινήσεις τις διαδικασίες να πας να εργαστείς για να βγεί ο επιούσιος,  να έχεις να φορέσεις τα τριπλάσια ρούχα από ότι το καλοκαίρι, να έχεις πάντα μια ομπρέλα μαζί σου για παν ενδεχόμενο, να κρυώνεις κάθε φορά που θα χρειασθεί να πεταχτείς έξω έστω και για τσίχλες  κ.τ.λ. κ/τ.λ.
αυτά που λες ισχύουν μόνο για τους προνομιούχους που έχουν τις δυνατότητες των επιλογών , να πάνε μια εκδρομούλα, να μην πάνε γραφείο, να μπουν σε μια ζεστή καφετέρια να πιούν τα καπουτσίνο τους ή ακόμα και να καθίσουν στην θαλπωρή του σπιτιού τους.

Ισχύουν όλα αυτά αλλά αν το αφήσουμε να μας επηρεάσει , την "βάψαμε" .

Το καλοκαιράκι είναι όμορφο , η άνοιξη μας χαρίζει υπέροχες εικόνες και το φθινόπωρο μας ¨προετοιμάζει" για τον χειμώνα.

Ελάχιστοι από μας έχουν την πολυτέλεια να ξυπνούν αργά και να απολαμβάνουν ότι ώρα θέλουν τον καφέ τους σε ρυθμούς χαλάρωσης.

Όλοι οι υπόλοιποι , για να μη χάσουμε το κέφι μας και για να μην γίνουμε ρομποτάκια από τη ρουτίνα , σε κάθε ευκαιρία μπορούμε να βρούμε κάποια ασχολία που πάντα μας άρεσε αλλά σπάνια μπήκαμε στον κόπο να ασχοληθούμε.

Παράδειγμα : Πάντα μου άρεσε η φωτογραφία , ειδικά σε λουλούδια πορτραίτα και τοπία . Ψιλοακριβός ο εξοπλισμός αλλά υπάρχουν ευκαιρίες ακόμη και μέσα στην πόλη. Εδώ και καιρό ήθελα να ζήσω το "τελετουργικό" της φωτογράφησης ενός γάμου από "μέσα" .
Μίλησα με ένα studio , τους έδωσα δείγματα δουλειάς , συμφώνησα άμισθη παρουσία και οι αρμόδιοι δέχτηκαν. Την πρώτη φορά κόμπλαρα λιγάκι με το να πρέπει να σηκώνω την μηχανή και να "πυροβολώ" αδιακρίτως . Μετά από 2-3 μυστήρια , φωτογραφίζω όπως μου είπαν σαν να δουλεύω χρόνια ... Μ' αρέσει να επικοινωνώ με το ζευγάρι ή με το παιδάκι που βαφτίζεται και η αμεσότητα αυτή "βγαίνει" και στην φωτογράφηση. Παιδιά είναι μοναδική η αίσθηση να έχεις τις στιγμές του ζευγαριού ή του μωρού στα χέρια σου και να βλέπεις τα χαμόγελά τους ενώ τους χαμογελάς και τους "θυμίζεις" ότι είσαι δίπλα τους . Η ανταμοιβή είναι κυρίως ηθική  όταν βλέπουν το αποτέλεσμα και είναι ανώτερο των προσδοκιών τους . Γελάνε και τα μάτια τους. Και αυτό δίνει στον όποιο δημιουργό αφάνταστη ικανοποίηση.

Τελευταία , συζητούν και κάποια ανταμοιβή γι' αυτά που τους κάνω. Αρνήθηκα μία - δυό φορές για να μην χαθεί η όλη γοητεία του εγχειρήματος αλλά νομίζω ότι όταν το χόμπυ παντρεύεται αρμονικά με την συστηματική ενασχόληση προκύπτουν ενδιαφέροντα αποτελέσματα.

larus audouinii

Με αρέσει να διαβάζω τέτοιες σκέψεις.

285 Επισκέπτες, 0 Χρήστες