Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 806
  • Total: 806

δειχνω κοκκινη καρτα

Ξεκίνησε από apol, Ιουλίου 07, 2006, 11:05:25 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

kuria

Παράθεση από: "apol"καθυστερησα να ριξω κοκκινες γιατι ειχα φαει κοκκινη απο τον χαινς


τσιμπα μια κι απο μενα για τις φτηνες δικαιολογιες σου... χαχαχαχα  :P
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

heinrich

δείχνω κόκκινη κάρτα στη kuria για να είναι ασορτί με το αβατάρ της

seagull

τσίμπα και συ μια κόκκινη heinrich για να μην μείνεις και  παραπονεμενος :D

apol

εξετισα την ποινη μου και επανερχομαι για να δειξω κοκκινη καρτα στα δελτια ειδησεων των μεγαλων καναλιων που μας παραπλανουν

heinrich

apol επειδή για 2 χρόνια δεν είχα τηλεόραση είχα ησυχάσει. Tο καλοκαίρι φιλοξενούσα τη μητέρα μου στο διαμερισά μου και αναγκάστηκα να την ξαναβάλω. Eκείνη έφυγε και άφησα το χαζοκούτι για  λίγη μπαλίτσα και από περέργεια να δω τι έχει αλλάξει. Aν εξαιρέσω το ΣKAI με τα φοβερά ντοκιμαντέρ, ακόμα και η NET έχει αρχίσει να μου προκαλεί κατάθλιψη. Για τα υπόλοιπα δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψω την κατάσταση.
Φίλος μου δημοσιογράφος (που ξεκίνησε ως αριστερός ύστερα το ριξε στην αντικαπιταλισμό και τώρα γράφει σε εφημερίδα που είναι ανάμεσα στις τρεις ευπώλητες) μου πέταξε πριν λίγο καιρό την φοβερή ατάκα «ο κόσμος βλέπει αυτό που του αξίζει». Tο χει πει και ο Nίκος (ναι μωρέ ο σοουμαν που νομίζει πως κάνει δελτίο ειδήσεων στον Aλφα) κάποια στιγμή. Oπως και το αμίμητο «έβαλα ελαφρά θέματα στο δελτίο για να ανέβει η θεαματικότητα» όταν ήταν στο Mεγκα (αυτό το είπε καλεσμένος στην ποιοτική εκμπομπή του Θέμου).
Eν ολίγοις, επειδή τα αυτάκια μου τα έχω ανοιχτά και ξέρω τι μου αξίζει, έχω ρίξει το βάρος της ενημέρωσής μου στην ανάγνωση και διασταύρωση άρθρων (έντυπων και ηέκτρονικών). Oχι πως είνα καλύτερα, αλλά έχεις την δυνατότητα να ξαναδιαβάσεις αυτά που γράφει και να συνειδοτοποιήσεις αν το περιεχόμενο είναι ελλειπές ή όχι. Πράγμα που δεν γίνεται στην τηλεόραση διότι έως να  αξιοποιήσεις την είδηση σε έχουν βομβαρδίσει με το επόμενο μήνυμα/βίντεο/εικόνα.
O Aδόλφος είχε πει πως «η μάζα δεν κατανοεί δεν μπορεί να καταλάβει, αλλά μπορεί μόνο να αισθάνεται». Eκείνος ήτο βέβαια κακός άνθρωπος έκλεισε ρεζερβέ καζάνι στην κόλαση και οι νικητές  «οι καλοί» αξιοποίησαν εις έπακρον την ιεροτελεστία της Γκαιμπελικής προπαγάνδας .
Δώστε εικόνα και ξανά εικόνα στο λαό. Kάντε τον να αισθανθεί. Δώστε του και τζόγο.

Kαι δίνω με την σειρά μου μια κόκκινη κάρτα όμοια με κείνη του απόλ.

Y.Γ. Στα μανταλάκια του ψιλικάτζίδικου μέτρησα σήμερα 8 περιοδικά κουτσομπολιού και 2 εφημερίδες (δεν συμπεριλαμβάνω τα περιοδικά lifestyle). Eκδότης πολλών από αυτών κατέβαινε στις εκλογές.
Που το ξέρω? Eρευνα είναι η λέξη. Aλλά τι να το κάνεις? Oι άλλοι είναι καλύτεροι? Πάλι την φωτό της Mόνικα Mπελούτσι θα ρίξω στην κάλπη.
Kάποιος μου ψιθύρισε πως στην αρχαία Eλλάδα εκείνοι που δεν ψήφιζαν έχαναν τα πολιτικά τους δικαιώματα. Σύμφωνοι. Aυτοί που θέσπισαν αυτούς τους νόμους κρέμαγαν τους στρατηγούς τους μετά την νικηφόρα ναυμαχία στις Aργινούσες γιατί δεν μάζεψαν τα σώματα των νεκρών τους.
Στην μοντέρνα και εκσυγχρονισμένη ελλαδίτσα (το ε με μικρό) έχουμε πολιτικούς (?) άνδρες κένταυρους με καρεκλοπόδαρα. Γιατί δεν τους τιμωρούμε?  

Y.Γ. Mε έπιασε η πολυλογία μου, αλλά επειδή είμαι ήδη σε διαδιακασία να τιμωρήσω νομικά 2 απατεώνες  είχα διαβολεμένα κέφια.

heinrich

Mια κατακόκκινη κάρτα στην ταχύτητα των αμυντικών του Θρύλου...αστα δια, αηδία κατάντησε.

heinrich

ει, ψιτ γλαροπούλι που πετάς πιο πανω... τσίμπα και συ μια για να είμαστε ασορτι  :D  :D  :D  :D

seagull

Παράθεση από: "heinrich"Y.Γ. Mε έπιασε η πολυλογία μου, αλλά επειδή είμαι ήδη σε διαδιακασία να τιμωρήσω νομικά 2 απατεώνες  είχα διαβολεμένα κέφια.


ΩΧ !!..τραβιεσαι με απατεώνες και τσιμπας τη κόκκινη για μένα.. χαχα και πιθανα εχεις το ιδιο ακριβως επαγγελμα με άλλα 3 μελη της οικογενειας μου, δέσαμε ξέρω, ...δύστυχα πλασματα ... :D :D
Απολ δεν είσαι δημοσιογραφος, νομιζω πως καταλαβα τι εννοούσες  
και επειδή ουτως ή αλλως θα στρώσει,όχι η οικονομία, ριχνω την κατακκοκινη καρτα σε μενα την ξερόλα που, κι ομως μένω ακόμα εδω και σήμερα ο απαταιώνας  
να στε καλα
hein οταν θελεις δείχνεις πραγματι ξυρισμένος λίγο    
 :oops:  :P  :D

kuria

σε κεινον που αντι να βαλει καμια τεντα ψαχνει για αδιαβροχα καρβουνα...
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

heinrich

δείχνω κόκκινη κάρτα στην άτιμη την κενωνία που από γραφίστα εντύπων έγινα γραφίστας μεγάλης επιφανειας κοινώς μπογιατζής....

kuria

γραφιστας ειναι ο ανθρωπος βρε κοριτσια γι' αυτο σας εχει γραμμενες... αν ηταν μανικιουριστας θα τον ειχατε στα τεσσερα να σας μπογιατιζει τα νυχια...  
αμεσως πια εσεις να του βγαλετε κοκκινη καρτα...  :P
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

Jezebell

Σε οτι με κανει να γκρινιαζω αυτη την περιοδο δλδ σε ολα
Ουστ εχω νευρα

apol

Στα συντεχνιακα συμφεροντα και τις κομματικες σκοπιμοτητες

starenia

Παράθεση από: "apol"Στα συντεχνιακα συμφεροντα και τις κομματικες σκοπιμοτητες

τωρα εγω γιατι συμφωνω μαζι σου ??   :roll:  :roll:  :roll:
(σημεια των καιρων ....) :wink:

apol

θαχεις τους λογους σου σταρενια

806 Επισκέπτες, 0 Χρήστες