Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 843
  • Total: 843

δειχνω κοκκινη καρτα

Ξεκίνησε από apol, Ιουλίου 07, 2006, 11:05:25 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Shadowlord

Παράθεση από: "apol"stous ypefthinous gia ton agrio xilodarmo toyKypriou foititi

Στους αστυνομικους οσο και σε αυτους που προσπαθουν να αμφισβητησουν αυτα που βλεπουμε με τα ιδια μας τα ματια..Ελεος πια.. :evil:  :evil:  :evil:

eloy

Σ'αυτούς που προσπαθούν να μας πείσουν πως το κάθε τσογλάνι είναι αθώα περιστερά...

Enia

ελόι μου, δεν πάει έτσι όμως... όσο και να φταίει κάποιος, ότι και να μας έχει κάνει... και στον χειρότερο εγκληματία που θα καταδικαστεί τρις ισόβια, δεν υπάρχει δικαιολογία για τέτοια συμπεριφορά.
δεν κρίνουμε το ποιόν ή τις πράξεις του 'φοιτητή', αλλά την απαράδεκτη συμπεριφορά των 'οργάνων'.

eloy

Συμφωνώ απόλυτα,αλλά εγώ αλλού αναφερόμουν και άλλους εννοούσα.

eloy

Άραγε,αν αυτός ο φοιτητής είχε κάψει το αυτοκίνητό σου,που το είχες παρκάρει ανύποπτη έξω από το Πανεπιστήμιο,θα είχες την ίδια άποψη;

Enia

:)  8)

μπορεί να μην μου έχουν κάψει το αυτοκίνητο, μου έχουν όμως φερθεί κι εμένα άσχημα, όπως σε όλους κάποια στιγμή στη ζωή μου...και έχω συγκρατηθεί... και με τον καιρό έχω συγχωρέσει...
ναι, μπορεί εκείνη την ώρα να θες να εκφράσεις όλο το θυμό σου με τον χειρότερο τρόπο, αλλά ο πολιτισμός και η ψυχική δύναμη φαίνονται όταν μπορείς να τον συγκρατήσεις... πολύ περισσότερο όταν υπερέχεις (φύσει ή θέσει)...
επιλογή είναι...

eloy

:)

Συμφωνώ με την φύσει υπεροχή και σίγουρα όχι με την "θέσει"...

Rakendytos

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΣΤΙΣ ΜΠΟΥΡΓΚΕΣ..

 :arrow: Ομορφες «μπούργκες», όμορφα καίγονται!


ΚΑΜΠΟΥΛ


Προσπαθώντας απεγνωσμένα να γλιτώσουν από την καθημερινότητα ενός φρικτού γάμου, από την κακομεταχείριση και την απρόκλητη βία, νέες αλλά και μεγαλύτερες γυναίκες στο Αφγανιστάν αυτοκτονούν αυτοπυρπολούμενες, διαμορφώνοντας απλώς τραγικά ποσοστά σε εκθέσεις καταγραφής μιας κατάστασης που ξεπερνά και την πιο απάνθρωπη λογική.
Αξιόπιστα στατιστικά στοιχεία είναι προφανές ότι δεν μπορεί υπάρξουν. Πάντως στην επαρχία Χεράτ, όπου έχουν καταγραφεί πολλά κρούσματα κι έχουν λάβει κάποια δημοσιότητα, σημειώθηκαν 93 περιπτώσεις στη διάρκεια της προηγούμενης χρονιάς και 54 από την αρχή του χρόνου μέχρι σήμερα. Ποσοστό μεγαλύτερο του 70 τοις εκατό των γυναικών αυτών έχασαν τελικά τη ζωή τους.

Σύμφωνα με μη-κυβερνητική οργάνωση που στηρίζει γυναίκες και κορίτσια στις ζώνες κρίσης και προσπαθεί να συγκεντρώνει στοιχεία, κορίτσια ακόμη και ηλικίας 9 ετών μέχρι γυναίκες στην ηλικία των 40 ετών, αυτοπυρπολούνται για να γλιτώσουν την ενδο-οικογενειακή βία.

Επίσης, σύμφωνα με τη διεθνή οργάνωση για τα δικαιώματα των γυναικών «Womankind», πέντε χρόνια μετά την πτώση του καθεστώτος των Ταλιμπάν, η ενδο-οικογενειακή βία πλήττει «τη μεγάλη πλειονότητα» των Αφγανών γυναικών και κοριτσιών.

Ποσοστό γύρω στο 60% με 80% των γάμων στο Αφγανιστάν γίνονται με τη βία. Περισσότερες από τις μισές Αφγανές γυναίκες «σύρονται» κυριολεκτικά σε έναν γάμο πριν κλείσουν τα 16 τους χρόνια. Η «ανταλλαγή» ενός κοριτσιού ή μιας γυναίκας προκειμένου να «ρυθμιστεί» κάποιο αδίκημα, χρέος ή οικογενειακή διαμάχη, αποτελεί επίσης κοινή πρακτική.




(Ασοσιέιτεντ Πρες)

Shadowlord


heinrich

δεν τραβάς μέχρι του μπουρνάζου να χαζέψεις την τελευταία κολεξιόν από τακούνια μπας και σου ρθει εμπνευση?

Shadowlord

Δε θα μου ερθει εμπνευση,πονοκεφαλος θα μου ερθει..!!! :lol:  :lol:  :lol:

heinrich

ε, τώρα.. το χεις πάρει με κακό μάτι  :D  :D  :D

Shadowlord

Χαχα!!Οκ,λαθος μου!!Ετσι κ αλλιως..για το καλο μου ειναι!! :lol:  :lol:  :lol:

Jezebell

Τακουνια μονο γιανα στα φορεσω...privately αποψε!!!! :wink:

Shadowlord


843 Επισκέπτες, 0 Χρήστες