Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 791
  • Total: 791

Ντριγκι ντριγκι μανα μου....

Ξεκίνησε από broxopios, Ιανουαρίου 02, 2007, 02:59:11 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

broxopios

Ειδα εντρομος τα ρεπορταζ για τα ρεβεγιον στα μπουζουξιδικα στην αθηνα.
Ειδα αφηνιασμενες ξανθιες πανω σε πιστες, τραπεζια, μπαρ, σκαμπο, καρεκλες, πλατες εκστασιασμενων συνοδων.
Στοιβη θηλυκών κανιβαλων μεσα στη θολη βαβουρα του ιδρωμενου ντισκοκαρσιλαμα.
Στενα μαυρα μινακια, ανεξελεκτα κρεατα σε ελευθερη κινηση, μπουτια βυζια κοιλιες όλα εξω, διονυσιασμος με τσοκαρο.
 Ψευτοκαυλωμενα τσιφτεντελια από συνοικιακες ανδροφαγους με την κοπιτσα ετοιμη να κλαταρει.
Η σημειολογια του μπουζουξιδικου.
Με φρικαρει ο μπουζουξιδικος τροπος ζωης. Το απειλητικα κακο γουστο.
Το πολιτιστικο ελλειμμα.
Που είναι παντου.
Που κι όταν δεν φαινεται παλι παντου είναι.
Και που δεν εχω απαντησεις γι αυτό. Ουτε διαθεση για χιουμορ. Ουτε ελπιδα.

heinrich

άσχετο αλλα θυμηθηκα...
διάλογος hein με υποψήφια γαμπίτσα ή σωστότερα Γαμπίτσας με τον hein υποψήφιο σε μπαρ με jazz μουσική.


- χορεύες τσιφτετέλι?
- Oχι
- Γιατί?
- Γιατί ειναι γυναικείος χορός, είναι ένα είδος ερωτικού καλέσματος. Aπλά κοιτάω.
- θα άφηνες την κοπέλα σου να χορέψει πάνω στο μπαρ και να την κοιτάνε όλοι?
- Bεβαίως
- Δεν το λες με την καρδιά σου
- Σε διαβεβαιώ
- λες ψέμματα.
- Oχι. Aρκεί βέβαια να είναι έτοιμη να χορέψει και για μένα αποκλειστικά στο σπίτι, στο καθιστικό, στην κρεβατοκάμαρα, στο λουτρό, στην κουζίνα.
- δεν το κάνουν αυτό οι γυναίκες
- εμ, τι να το κάνω τότε? Aν είναι να καλεί και όλους τους άλλους τότε να ανοίξουμε μια επιχείρηση παροχής υπηρεσιών
- δεν είναι έτσι. Xορεύει μόνο για σένα
- ναι αλλά βλέπουν και οι άλλοι και επιπλέον στο μπαρ δεν θα μπορώ να την αγγίξω όπως θέλω. Tι να το κάνω αν η επιβεβαίωσή της πρέπει να περάσει και από την έγκριση άλλων ανδρών? Kαι στην τελική για ποιο λόγο θα πρέπει να διαφημιστεί το ερωτικό της κάλεσμα? Aφού αφορά μόνο εμάς τους 2.
- δεν ειναι έτσι. Aφού ξέρεις πως οι γυναίκες χρειάζονται την γενική επιβεβαιωση.
- σύμφωνοι. Tότε μην ανακατεύεις εμένα και την γυναίκα μου.
- ........
- ...........
- ζειμπέκικο χορεύεις?
- __________________ (flat line)

Pappas10

Παράθεση από: "heinrich"άσχετο αλλα θυμηθηκα...
διάλογος hein με υποψήφια γαμπίτσα ή σωστότερα Γαμπίτσας με τον hein υποψήφιο σε μπαρ με jazz μουσική.


- χορεύες τσιφτετέλι?
- Oχι
- Γιατί?
- Γιατί ειναι γυναικείος χορός, είναι ένα είδος ερωτικού καλέσματος. Aπλά κοιτάω.
- θα άφηνες την κοπέλα σου να χορέψει πάνω στο μπαρ και να την κοιτάνε όλοι?
- Bεβαίως
- Δεν το λες με την καρδιά σου
- Σε διαβεβαιώ
- λες ψέμματα.
- Oχι. Aρκεί βέβαια να είναι έτοιμη να χορέψει και για μένα αποκλειστικά στο σπίτι, στο καθιστικό, στην κρεβατοκάμαρα, στο λουτρό, στην κουζίνα.
- δεν το κάνουν αυτό οι γυναίκες
- εμ, τι να το κάνω τότε? Aν είναι να καλεί και όλους τους άλλους τότε να ανοίξουμε μια επιχείρηση παροχής υπηρεσιών
- δεν είναι έτσι. Xορεύει μόνο για σένα
- ναι αλλά βλέπουν και οι άλλοι και επιπλέον στο μπαρ δεν θα μπορώ να την αγγίξω όπως θέλω. Tι να το κάνω αν η επιβεβαίωσή της πρέπει να περάσει και από την έγκριση άλλων ανδρών? Kαι στην τελική για ποιο λόγο θα πρέπει να διαφημιστεί το ερωτικό της κάλεσμα? Aφού αφορά μόνο εμάς τους 2.
- δεν ειναι έτσι. Aφού ξέρεις πως οι γυναίκες χρειάζονται την γενική επιβεβαιωση.
- σύμφωνοι. Tότε μην ανακατεύεις εμένα και την γυναίκα μου.
- ........
- ...........
- ζειμπέκικο χορεύεις?
- __________________ (flat line)

Χωρεύεις τελικά ζεϊμπέκικο?
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Γνώθι Σεαυτόν
Μηδέν Άγαν
Πας μη Έλλην Βάρβαρος
ΠΑΟ Θρησκεία θύρα 13
Πίτα γύρο κοτόπουλο, μαρούλι μαγιονέζα.

Pappas10

Παράθεση από: "broxopios"Ειδα εντρομος τα ρεπορταζ για τα ρεβεγιον στα μπουζουξιδικα στην αθηνα.
Ειδα αφηνιασμενες ξανθιες πανω σε πιστες, τραπεζια, μπαρ, σκαμπο, καρεκλες, πλατες εκστασιασμενων συνοδων.
Στοιβη θηλυκών κανιβαλων μεσα στη θολη βαβουρα του ιδρωμενου ντισκοκαρσιλαμα.
Στενα μαυρα μινακια, ανεξελεκτα κρεατα σε ελευθερη κινηση, μπουτια βυζια κοιλιες όλα εξω, διονυσιασμος με τσοκαρο.
 Ψευτοκαυλωμενα τσιφτεντελια από συνοικιακες ανδροφαγους με την κοπιτσα ετοιμη να κλαταρει.
Η σημειολογια του μπουζουξιδικου.
Με φρικαρει ο μπουζουξιδικος τροπος ζωης. Το απειλητικα κακο γουστο.
Το πολιτιστικο ελλειμμα.
Που είναι παντου.
Που κι όταν δεν φαινεται παλι παντου είναι.
Και που δεν εχω απαντησεις γι αυτό. Ουτε διαθεση για χιουμορ. Ουτε ελπιδα.

Κι εσύ τι ζόρι τραβάς ακριβώς? Άμα δεν σ' αρέσει, το κουβαδάκι σου και σ' άλλη παραλία. Έχω βαρεθεί με την ψευτοκουλτούρα του αφορισμού αδελφέ. Έτσι είναι και αυτό γουστάρουν για τους λόγους που το γουστάρουν οι εν λόγω κυρίες και κύριοι.

Ένοιες όπως "γούστο" και "πολιτισμός" είναι αρκετά υποκειμενικές και στην τελική δεν είναι κανένας εξ' ορισμού πιό άξιος στο να τις κρίνει, πολύ δε περισσότερο να διακρίνει το έλλειμα τους στους άλλους.

Αισθητικά μπορεί να σε χαλάει το θέαμα και καλά κάνεις... αλλά αντί να ανάγεις σε μείζον πολιτιστικό ερώτημα, αιτία χιουμοριστικής αδιαθεσίας και απελπισίας, με όλο το σεβασμό προς το άτομο σου, καλύτερα σκέψου ότι υπάρχουν πολύ σοβαρότερα πολιτιστικά ελλείματα που αξίζει να προκαλούν αυτές τις αντιδράσεις από τις τσιφτετελίζουσες πάνω σε μπάρες και τραπέζια.

Με εκτίμηση

Παππάς10.
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Γνώθι Σεαυτόν
Μηδέν Άγαν
Πας μη Έλλην Βάρβαρος
ΠΑΟ Θρησκεία θύρα 13
Πίτα γύρο κοτόπουλο, μαρούλι μαγιονέζα.

Pappas10

Παράθεση από: "heinrich"- ναι αλλά βλέπουν και οι άλλοι και επιπλέον στο μπαρ δεν θα μπορώ να την αγγίξω όπως θέλω. Tι να το κάνω αν η επιβεβαίωσή της πρέπει να περάσει και από την έγκριση άλλων ανδρών? Kαι στην τελική για ποιο λόγο θα πρέπει να διαφημιστεί το ερωτικό της κάλεσμα? Aφού αφορά μόνο εμάς τους 2.

Τώρα για να είμαι ειλικρινής, εδώ σηκώνει πολύ κουβέντα και σίγουρα υπάρχουν λιγότερο "εύκολες απαντήσεις" από αυτές της υποψήφιας γαμπίτσας....

Τελικά πέρα από το πνευματικό έπεσε και κανένα άλλο κουτούπομα ή τζάμπα ο κόπος;;;;

Παππάς10
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Γνώθι Σεαυτόν
Μηδέν Άγαν
Πας μη Έλλην Βάρβαρος
ΠΑΟ Θρησκεία θύρα 13
Πίτα γύρο κοτόπουλο, μαρούλι μαγιονέζα.

heinrich


Pappas10

Δεν χορεύεις ζεϊμπέκικο ή δεν κουτούποσες;
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Γνώθι Σεαυτόν
Μηδέν Άγαν
Πας μη Έλλην Βάρβαρος
ΠΑΟ Θρησκεία θύρα 13
Πίτα γύρο κοτόπουλο, μαρούλι μαγιονέζα.

heinrich

μήτε ζεμπεκιά χόρεψα
ούτε τσιφτετέλι είδα

κουτσομπόλη
 :D  :D  :D

joking


Pappas10

Όντως ήταν τρελό παρολί.... ο "Κόκκαλης" δεν θα το έδινε καν....

Είμαι λίγο κουτσομπόλης... λίγο όμως.  :P  :D  :D  :D
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Γνώθι Σεαυτόν
Μηδέν Άγαν
Πας μη Έλλην Βάρβαρος
ΠΑΟ Θρησκεία θύρα 13
Πίτα γύρο κοτόπουλο, μαρούλι μαγιονέζα.

heinrich

αφού έχω τον γαμπιτσοδιώχτη.... :bounce:  :bounce:  :ncool:  :ncool:

Alabastro

pou ton exeis na ton doso se enan ...filomou? :roll:  :lol:

Pappas10

Παράθεση από: "heinrich"αφού έχω τον γαμπιτσοδιώχτη.... :bounce:  :bounce:  :ncool:  :ncool:

Άσε ρε....
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Γνώθι Σεαυτόν
Μηδέν Άγαν
Πας μη Έλλην Βάρβαρος
ΠΑΟ Θρησκεία θύρα 13
Πίτα γύρο κοτόπουλο, μαρούλι μαγιονέζα.

isabella

Παράθεση από: "broxopios"Με φρικαρει ο μπουζουξιδικος τροπος ζωης. Το απειλητικα κακο γουστο.
Το πολιτιστικο ελλειμμα.
Που είναι παντου.
Που κι όταν δεν φαινεται παλι παντου είναι.
Και που δεν εχω απαντησεις γι αυτό. Ουτε διαθεση για χιουμορ. Ουτε ελπιδα.



...και τι να πουμε για την ελλειψη παιδειας,τον αναφαλβητισμο,τον υποσιτισμο,την τρομοκρατια,την αγχονη,την κακοποιηση,την καταπατηση ανρωπινων δικαιωματων και τοσων αλλων σημειων των καιρων μας;;;

στα μπουζουκια ειναι το προβλημα;αυτα τουλαχιστον ειναι θεμα γουστου(!), τα υπολοιπα ειναι θεματα ζωης.-

heinrich

Παράθεση από: "isabella"...και τι να πουμε για την ελλειψη παιδειας έχεις αγοράσει κρυφά τον δίσκο της μπεζεντάκου καθαρματάκι?
τον αναφαλβητισμο όπως λεμε Notis?
τον υποσιτισμο,σωστό,  τι να σου κάνουν μισό αγγούρι και ένα καρότο με ένα μπουκάλι ουίσκι
την τρομοκρατια με πέτυχε στο μάτι με τη γαρδένια, ο βλαμμένος!
την αγχονη φαίνεται δεν ξέρεις πόσο αγχόνονται οι καλλιτέχνες πριν βγουν στην πίστα και εκτελέσουν το τραγούδι?
την κακοποιηση της κλίμακας του σολ?
,την καταπατηση ανρωπινων δικαιωματων μα είναι δυνατόν να μην έχω πρώτο τραπέζι πίστα στον Ρέμο? Ξέρεις ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΡΕ?

και τοσων αλλων σημειων των καιρων μας;;;

στα μπουζουκια ειναι το προβλημα;αυτα τουλαχιστον ειναι θεμα γουστου(!), τα υπολοιπα ειναι θεματα ζωης.-

791 Επισκέπτες, 0 Χρήστες