Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 548
  • Total: 548

Ποιο είναι το τελευταίο πράγμα που σε έκανε να χαμογελάσεις;

Ξεκίνησε από mourmouritsas, Ιουνίου 12, 2007, 11:37:35 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

katinaki

[quote user="saliara" post="360333"]Όταν πήγα να κάνω τις ασκήσεις που μου είχε πεί το κατινάκι...και τότε μπήκε μέσα η μητέρα μου λέγοντας:Πας καλά παιδάκι μου??Μόνη σου μιλάς στον καθρέφτη????(Ναι στο σπίτι μας δεν χτυπάμε ΠΟΤΕ)!!!!!

Βασικά όχι απλά χαμογέλασα..αλλά έσκασα στα γέλια!!![/quote]

έλααα! πρεπει να συνεχισεις

jcdenton

Μια γιαγούλα, που βοήθησα να περάσει τον δρόμο & μου είπε: "Αχ, αγόρι μου, να 'σαι καλά. Υγεία σου εύχομαι & μια καλή κοπέλα να σε φροντίζει όταν γεράσεις!"
Ακτιβιστής δεν είναι αυτός που λέει ότι το ποτάμι είναι βρώμικο.
Ακτιβιστής είναι αυτός που καθαρίζει το ποτάμι.
Ross Perot (1930 - ...)

katinaki

[quote user="jcdenton" post="360390"]Μια γιαγούλα, που βοήθησα να περάσει τον δρόμο & μου είπε: "Αχ, αγόρι μου, να 'σαι καλά. Υγεία σου εύχομαι & μια καλή κοπέλα να σε φροντίζει όταν γεράσεις!"[/quote]

κι εγω στο εύχομαι  :smile:  φαίνεσαι καλό παιδάκι

jcdenton

[quote user="katinaki" post="360399"]κι εγω στο εύχομαι  :smile:  φαίνεσαι καλό παιδάκι[/quote]


σ' ευχαριστώ & ανταποδίδω!
Ακτιβιστής δεν είναι αυτός που λέει ότι το ποτάμι είναι βρώμικο.
Ακτιβιστής είναι αυτός που καθαρίζει το ποτάμι.
Ross Perot (1930 - ...)

KostasD33

Όταν έμαθα ότι σήμερα ετοιμάζουν απλός κόσμος πράξεις και κινήσεις συμπαράστασης στους Έλληνες από ευρωπαίους πολίτες σε αντιπαράθεση με τις επιλογές των ευρωπαίων πολιτικών που κυβερνούν.
Εντέλει υπάρχει ευρωπαϊκή συνείδηση στον κόσμο.

[align=center]



Keep walking Greece[/align]

katinaki

κι αυτό:

Αν κάθε Έλληνας καταφέρει μέσα στο 2012 να αγοράσει ελληνικά προϊόντα αξίας 1.000 ευρώ στη θέση ξένων προϊόντων που αγόρασε πέρυσι, τότε θα προστεθεί στην προβληματική ελληνική οικονομία το αστρονομικό ποσό των 12 δισεκατομμυρίων ευρώ. Ολόκληρο το περιβόητο ΕΣΠΑ που υποτίθεται ότι θα αναζωογονούσε τη χώρα, είναι 18 δισεκατομμύρια για τέσσερα χρόνια. Αντιλαμβανόμαστε τι σημαίνει η είσοδος 12 δις ευρώ τον χρόνο στην κατάσταση που βρισκόμαστε σήμερα; Τι σημαίνει σε επενδύσεις, σε νέες θέσεις εργασίας; Σε πολύπλοκα προβλήματα λοιπόν, χρειάζονται απλές λύσεις.

Στροφή στο ελληνικό τρόφιμο, στο ελληνικό ποτό, στροφή στον Έλληνα παραγωγό. Και σιγά-σιγά, στροφή στο ελληνικό ρούχο και το ελληνικό παπούτσι. Μην ψαρώνετε από τα πολυδιαφημισμένα ξένα προϊόντα, μη θεωρείτε μόδα την κατανάλωση τους. Οι πολυεθνικές του τροφίμου, του ποτού, του ρούχου, της συσκευής, μας έκαναν να τρώμε πλαστικά σαν Αμερικάνοι, να ντυνόμαστε σαν Βρεττανοί ή Ιταλοί, να πίνουμε σαν Γάλλοι, να γίνουμε γκατζετάκηδες σαν Γιαπωνέζοι. Η ματιά μας πρέπει να είναι ανοικτή στον κόσμο, αλλά όχι ως το σημείο να περιφρονήσουμε τους εαυτούς μας και να υιοθετήσουμε συμπεριφορές συλλογικής καταστροφής μας. Ως εδώ. Αξίζουμε πολύ περισσότερα και ως παραγωγοί και ως καταναλωτές και ως αυτεξούσιοι πολίτες.

Nikos Apomakros


saliara

Που σήμερα στη λαϊκή ήρθα απέναντι από έναν τύπο που κάναμε τα ίδια βήματα...και τελικά ξεμπερδέψαμε σε 10 δεύτερα χαμογελόντας και οι 2!!!
Τι ωραίοοοο....Υπάρχουν ακόμη άνθρωποι που χαμογελάνε!!! :lol:

jcdenton

Αυτό το post:

[quote user="saliara" post="360432"]Και αφού σκουπίστηκα(Άλλος έχει το όνομα... :P  :lol: )



2οοοοο[/quote]

a33

Αν πειράζει την saliara ανέβασα το post, παρακαλώ να το κατεβάσουμε! Απλά με έκανε να χαμογελάσω  :razz:
Ακτιβιστής δεν είναι αυτός που λέει ότι το ποτάμι είναι βρώμικο.
Ακτιβιστής είναι αυτός που καθαρίζει το ποτάμι.
Ross Perot (1930 - ...)

saliara

Καλέεεε όχιιιι!!!Τι να πειράζει!!!
Όπως είπα είναι ωραίο οι άνθρωποι να χαμογελάνε!!! :lol:  ;)

papadia

......χθες βραδυ σε ενα παραθαλασσιο ταβερνακι

      οταν εφεραν το λογ/σμο κ εμεις περιμεναμε

      το επιδορπιο - δωρο(αν δε μου φερουνε δε φευγω ποτε)

      κ αφου περιμεναμε 10 λεπτα κ δε μας εφεραν τπτ το ζητησα......

      εκει να ξεραθηκαμε ολοι στα γελια γκαρσονια κ μεις....
...οσο μπορω...οταν μπορω...

jcdenton

[quote user="saliara" post="360454"]Καλέεεε όχιιιι!!!Τι να πειράζει!!!
Όπως είπα είναι ωραίο οι άνθρωποι να χαμογελάνε!!! :lol:  ;)[/quote]

Εννοούσα να σε πειράζει που ανέβασα δικό σου post (αν προσέξεις λίγο καλύτερα πως ξεκινά το δικό μου).
Ακτιβιστής δεν είναι αυτός που λέει ότι το ποτάμι είναι βρώμικο.
Ακτιβιστής είναι αυτός που καθαρίζει το ποτάμι.
Ross Perot (1930 - ...)

saliara


katinaki

Το κάτωθι:

"Το καλό με όσους πάσχουν απο Αλτσχάιμερ είναι ότι κάθε μέρα γνωρίζουν καινούριους ανθρώπους" :lol:

MEGA 1

Μία ανεπιβεβαίωτη  είδηση ότι πρόσωπο που απεχθάνομαι "'την πάτησε" και έχει βρεθεί σε δύκολη θέση οικονομικά και μί γυναίκα που δέν μπορούσε να καταλάβει εάν το φανάρι ήταν πράσινο ή κόκκινο και βρίστηκε.
Ά και ένας τύπος που φορούσε την μάσκα του Παπανδρέου και έκανε ποδήλατο σαρκάζοντας τον πάλαι ποτέ 'ηγέτη' της Ελλάδος.
χεχεχε :mrgreen:  :mrblue:  :mrblue:  :mryellow:  :mryellow:

548 Επισκέπτες, 0 Χρήστες