Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 541
  • Total: 541

Δεν θα γινεις και εσυ μανα? τοτε θα με καταλαβεις...

Ξεκίνησε από lucretia, Αυγούστου 12, 2007, 09:57:03 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

lucretia

Παράθεση από: "junkie"Εγώ αυτό το πρόβλημα δεν το χω με την μαμά μου αλλά με τον μπαμπά μου!!!
Για το μονο που δεν ασχολείτε είναι για τα κιλά.. Απλά νομίζω ότι είναι υπερπροστατευτικός...Με τη μαμά  μου δεν έχω τέτοια προβληματα λίγες φορές θα μου πει για τα κιλά και το φαγητό μόνο...  ]

Φαντασου δλδ να ηταν και διαιτολογος!!!!!

:24:

Βαθμολογητής


Jezebell

Που να ειχατε μανα και γιαγια κοντραμπασο και βιολι μαζι!!Να μαλλωνουμε μεταξυ τους να μαλλωνουμε ξεχωριστα να μαλλωνουμε τριο μπελ καντο κτλ!!Στο γαμο του καραγκιοζη!!
Με τη γιαγια μου δεν πιανει τπτ εκτος απο τις ωτασπιδες και τα ταβορ,με την μανα μου παλι αν της φωναξεις την πιανουν τα κλαμματα και γινεσαι χωμα αν της δωσεις χωρο σε πιανουν εσενα τα νευρα σου και γινεσαι χωμα αν αδιαφορησεις περνει σκυταλη η γιαγια και κλαις απο τα νευρα σου και γινεσαι χωμα...οποτε το μονο που μας σωζει ειναι πολυ νερο μερα παρα μερα κατα προτιμηση βραδυ,λιπασμα και φαρμακο για τα ζιζανια!!
Παντως καλα τα λενε αν εισαι ορφανος σε πδανε ως τα 18 αν δεν εισαι σε πδανε μια ζωη!!!

Α ναι και που στο διαλο της βρισκουν αυτες τις γμκλωστουλες!!!!!

beba

χαχαχαχαχα και μενα η μαμα μου το ιδιο μου λεει,οταν θα γινω μανα θα καταλαβω, αλλα, ακομα...

lucretia

Σημερα πηγα στην βαφτιση του γιου μιας συμφοιτητριας μου και οπως ηταν αναμενομενο, ηταν εκει και αρκετες συμφοιτητριες και τωρινες συναδελφοι, διορισμενες οι περισσοτερες στο Δημοσιο (μονο εγω βολοδερνω στα ξενα χερια, αλλο θεμα πρηξιματος απο την μανα μου, κανε αιτηση στο δημοσιο τωρα που ειναι προεκλογικη περιοδος θα κανουν προσληψεις).
Οι κλασσικες ερωτησεις που αναμενονται σε τετοια ρηγιουνιον "που δουλευεις,  που μενεις, παντρευτηκες, " κτλ. "Μπα, ελευθερη ειμαι και δεν προβλεπεται να αλλαξει συντομα αυτο", η απαντηση μου!

Ολες ειχαν πιτσιρικια, η μια μαλιστα ηταν και εγκυος στον 8 μηνα και ειχε και ενα μικρο κοριτσακι που το κυνηγουσε ολη την ωρα μεσα στην εκκλησια.
Η κλασσικη απαντηση που ακουσα απο ολες τις μικρομανες. "Μια χαρα εισαι, μην βιαστεις, απολαυσε την ελευθερια σου οσο μπορεις!"



 :roll:

Nikos28

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :24:  :24:  :24:


Σε νοιώθω...  :lol:  :lol:  :wink:


Μέχρι πριν λίγα χρόνια, τα ίδια περίπου έλεγαν και σε μένα!

Και να σκεφτείς οτι εγώ (Μανιάτης ων, και πρωτότοκος παρακαλώ!) κουβαλάω πάνω μου και το βαρύ καθήκον της διαιώνισης του οικογενειακού ονόματος!    :lol:  :lol:  :P  :P (τρίχες, αλλά λέμε τώρα...)


Συχνά μου έλεγαν ''καλά ρε παιδί μου, δε θα δούμε εγγονάκια απο σένα;'' Και τους έλεγα ''τώρα έρχονται, τα έχω παραγγείλει delivery! Στα δυο κι ένα δώρο...''

cowboissa

δεν υπαρχει ποιο ωραιο συναισθημα απο το να εισαι μανουλα....
Εγω περασα και απο αυτο το σταδιο...και πλεον η μαμα μου στενοχωριεται μεν που εχασα το παιδακι μου αλλα ειναι η θεση της τετοια που δεν μπορει να μου πει εστω αστειευομενα το ποτε θα αποκτισει παλι εγγονακι...
Το να πεις πως περιμενεις τον ντιλιβερα για κατι τετοιο ειναι ολιγον τι γελοιο (προσωπικη γνωμη)μια φορα ετυχε καποιος στην παρεα να πει κατι τετοιο και μονο που δεν τον πλακωσα στις σφαλιαρες

loutrino

Είναι το πιο γλυκό πράγμα να είσαι μανούλα και όσες το έχουν ζήσει ή μπορούν να το ζήσουν (μέσα σε ένα γάμο, σχέση ή και απλά γιατί το θέλουν), να το ζήσουν. Εγώ δυστυχώς δεν θα μπορέσω ποτέ να το ζήσω αλλά πλέον έχω συμφιλιωθεί με την ιδέα. Δεν με πειράζει.

Nikos28

Παράθεση από: "cowboissa"Το να πεις πως περιμενεις τον ντιλιβερα για κατι τετοιο ειναι ολιγον τι γελοιο (προσωπικη γνωμη)μια φορα ετυχε καποιος στην παρεα να πει κατι τετοιο και μονο που δεν τον πλακωσα στις σφαλιαρες


Καλά που μου το' πες, να μη το πω παρουσία σου!  :lol:  :lol:  :P


Σοβαρά τώρα, εγώ προσωπικά δεν είμαι κατά των παιδιών...

Απλώς, τόσο τα παιδιά όσο και ο άνθρωπος με τον οποίο τα δημιουργούμε είναι μια πολύ σοβαρή υπόθεση!

Και, δυστυχώς, πολλοί εκπρόσωποι της προηγούμενης γενιάς έχουν την τάση να θεωρούν τη γέννηση ενός παιδιού σαν αυτοσκοπό.

Το βασικώτερο, που είναι να μεγαλώσει σ' ένα υγιές και ώριμο περιβάλλον (κάτι που προΰποθέτει και ωριμότητα όσο και συναισθηματική συνταύτιση απο την πλευρά και μεταξύ των γονέων!) δε φαίνεται να τους απασχολεί...  :roll:

Athinoula


cowboissa

Παράθεση από: "Nikos28"
Παράθεση από: "cowboissa"Το να πεις πως περιμενεις τον ντιλιβερα για κατι τετοιο ειναι ολιγον τι γελοιο (προσωπικη γνωμη)μια φορα ετυχε καποιος στην παρεα να πει κατι τετοιο και μονο που δεν τον πλακωσα στις σφαλιαρες


Καλά που μου το' πες, να μη το πω παρουσία σου!  :lol:  :lol:  :P


αυτο μας ελειπε να το πεις μπροστα μου...μεχρι και στην θαλασσα ειμαι ικανη να σε ριξω

samorc

χαχααχα lucretia..

μια απο τα ιδια και εγω..

με την μητερα μου στο ξεκινημα τα λεμε μια χαρα..αλλα αν συνεχιστει η συζητηση σε καβγα θα καταληξουμε στανταρ..

μια για να βρω μονιμη δουλεια..μια για να παντευτω και να κανω παιδια..

αλλα ετσι και της πω και ποιος θα το κραταει το παιδι ..εσυ??μου λεει οχι.>!!!!!

α λεω ωραια ..τωρα μαλιστα..!!!!....χαχα

βεβαια τωρα πια εχω φυγει απο το σπιτι και εχουν περιοριστει κατα πολυ αυτες οι συζητησεις..αλλα αν μιλησουμε στο τηλ ..θα μου πεταξει κανενα αντε ποτε παντρευεσαι??..και με στελνει αδιαβαστη..εδω ουτε καν σχεση δεν εχω..!!!(δηλαδη εχω αλλα εκεινη δεν το ξερει.>!!!!.....)

541 Επισκέπτες, 0 Χρήστες