Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 523
  • Total: 523

Έλα που δεν ξενοκοιτάς!

Ξεκίνησε από cowboissa, Αυγούστου 18, 2007, 11:01:14 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

cowboissa

Το «έχω σχέση με εσένα, αλλά ο Θεός μου έδωσε τα μάτια για να κοιτάω» είναι προνόμιο των αντρών, κυρίως! Και λεω «κυρίως» γιατί μπορεί να παραπονιόμαστε για τις κρυφές ματιές του συντρόφου μας, αλλά κι εμάς καμιά φορά παίζει το ματάκι μας.


Η αλήθεια είναι ότι το ωραίο δε μπορείς παρά να το θαυμάσεις και όντως, ο Θεός γι' αυτό μας τα έδωσε τα μάτια (ναι, έχει δίκιο αλλά μην του το πεις). Φυσικά και δεν πιάνεται σαν κέρατο το να κοιτάξεις έναν άλλο άντρα ή μία άλλη γυναίκα, αρκεί το θέμα να μείνει εκεί και να μην προχωρήσει σε βλέμματα όλο νόημα. Ναι εκεί θα έχουμε ένα μικρό πρόβλημα, αλλά κι αυτό αντιμετωπίζεται.

Τα πάντα είναι θέμα συζήτησης και σωστού timing. Για παράδειγμα δεν του κάνεις σκηνή εκείνη την ώρα, αλλά αφήνεις να είστε μόνοι σας (ώστε να μπορείς να του φέρεις και την τσοκαριά στο ξερό του το κεφάλι). Επίσης το κλασσικό και πάντα αποδοτικό «οφθαλμός αντί οφθαλμού» θα τον βοηθήσει να καταλάβει τι εννοείς όταν λες ότι σε ενοχλεί που κοιτάζει άλλες, αλλά και πως νιώθεις όταν το κάνει.

Αν γενικά νιώθεις καλύτερα όταν κοιτάς τι κυκλοφορεί γύρω σου, καλύτερα μείνε μόνη σου για να μην έχεις το άγχος να δίνεις εξηγήσεις

--AIXMHROS--

kapou eixa diabasei oti
to 95% twn antrwn 'ksenokoitane',enw synodeuonte apo thn kalh tous,se mia kafeteria gynaikes pou pernoun apo ton dromo..

antistoixa to 15% twn gynaikwn mono kanei to idio..

to allo 5% gia tous antres 'ksenokoitaei' kapoia 8amwna..
enw to 85% twn gynaikwn epididetai se maties stous arsenikous 8amwnes..


apla mia parathrhsh kanw..
mhn dwsete shmasia :wink:

heinrich

μπορείτε να αναρωτηθείτε το αντίστροφο?
αν είναι υγειές να μην ξενοκοιτάζεις?

itasous

Χμμ... το μάτι δυστηχώς ή ευτηχώς ποτέ δεν χορταίνει, είτε αντρικό είτε γυναικείο. Απλά τις γυναίκες όταν ξενοκοιτάνε τις παίρνεις πιο δύσκολα χαμπάρι γιατί εμείς οι άντρες είμαστε και λίγο βόδια ή απλά είμαστε απασχολημένοι να χορτάσουμε τα δικά μας μάτια.

Το θέμα είναι το κάνεις που το κάνεις, τουλάχιστον μην το κάνεις με τρόπο που να προσβάλλει τον σύντροφο σου.

Athinoula

to na xenokoitame einai ugies kai kala kanoume...to mati einai anekpaideyto...to oreo to 8aumazoume ..e;

Pappas10

Εγώ πάντως αισθάνομαι ότι ξενοκοιτάω μόνο όταν βλέπω τις ψαροκασέλες στο γήπεδο...

Κοίτα... ενίοτε μίλα κι όλας... άγγιξε και χέρι σε ορισμένες περιπτώσεις...

[size=24]ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ[/size].

Μετά τζιζ κακά γιατί θα γίνει του Ν' Ντογέ και Λούα-Λούα μαζί.
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Γνώθι Σεαυτόν
Μηδέν Άγαν
Πας μη Έλλην Βάρβαρος
ΠΑΟ Θρησκεία θύρα 13
Πίτα γύρο κοτόπουλο, μαρούλι μαγιονέζα.

Athinoula

Παράθεση από: "Pappas10"Εγώ πάντως αισθάνομαι ότι ξενοκοιτάω μόνο όταν βλέπω τις ψαροκασέλες στο γήπεδο...

Κοίτα... ενίοτε μίλα κι όλας... άγγιξε και χέρι σε ορισμένες περιπτώσεις...

[size=24]ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ[/size].

Μετά τζιζ κακά γιατί θα γίνει του Ν' Ντογέ και Λούα-Λούα μαζί.

[size=18]OLYMPIAKOS oleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee![/size]

zhto o Loua Loua....

Pappas10

Παράθεση από: "lila"[size=18]OLYMPIAKOS oleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee![/size]

zhto o Loua Loua....

1ον Σε παρακαλώ μη γράφεις Γκρίκλις γιατί κουράζομαι.

2ον Ξενοκοίτα αλλά μη βρίζεις.... άκου "ολυμ..."  

3ον... δεν έχει αλλά οφείλω να έχω 3 επιχειρήματα τουλάχιστον έστω και ονομαστικά.
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Γνώθι Σεαυτόν
Μηδέν Άγαν
Πας μη Έλλην Βάρβαρος
ΠΑΟ Θρησκεία θύρα 13
Πίτα γύρο κοτόπουλο, μαρούλι μαγιονέζα.

Athinoula

[size=18]ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ..ομαδα ομαδαρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!


ολυμπιακοςςςςςςςςςςςςςςςςς ολεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε[/size]

cowboissa

Παράθεση από: "heinrich"μπορείτε να αναρωτηθείτε το αντίστροφο?
αν είναι υγειές να μην ξενοκοιτάζεις?

Αυτο θα γινοταν μονο στα παραμυθια....και επειδη εχω παψει προ πολλου να πιστευω σε αυτα...εγω ειμαι της αποψης πως οχι

loutrino

Το ωραίο όλοι μας το κοιτάμε είμαστε δεν είμαστε σε μια σχέση, απλή ή σοβαρή δεν έχει σημασία. Το να μπούμε στην διαδικασία να ξενοκοιτάξουμε και με όσα επακόλουθα έχει αυτό σημαίνει ότι αυτό που έχουμε δίπλα μας δεν μας γεμίζει πια ή πλέον ζητάμε άλλα πράγματα. Βέβαια υπάρχει και η περίπτωση το να το έχει κάποιος συνήθεια το να ξενοκοιτάει. :?  :?  :?

Atzon

Παράθεση από: "cowboissa"
Παράθεση από: "heinrich"μπορείτε να αναρωτηθείτε το αντίστροφο?
αν είναι υγειές να μην ξενοκοιτάζεις?

Αυτο θα γινοταν μονο στα παραμυθια....και επειδη εχω παψει προ πολλου να πιστευω σε αυτα...εγω ειμαι της αποψης πως οχι

Believe it or not, άνθρωποι που ποτέ δεν κοίταξαν καν άλλον/ην απο τον/την σύντροφο και κάποια στιγμή προδόθηκαν απο αυτόν/ήν, την πάτησαν άσχημα. Βρέθηκαν σε ενα κενό που πολύ δύσκολα αναπληρώνεται.

Το να κοιτάς γύρω σου δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι κακό.
Το αν το "κοίταγμα" εξελιχθεί σε κάτι άλλο, αυτο ειναι άλλο θέμα.

κώστας

Αναρωτιέμαι...τι ενοχλεί περισσότερο άραγε]
eLe

krino

φυσικα και ξενοκοιταω και ξενοπηδαω κιολας, που ειναι το κακο???

φυσικα ολα αυτα με την εγκριση της συντροφο μου ε?

purple


523 Επισκέπτες, 0 Χρήστες