Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 1
  • Guests: 457
  • Total: 458
  • Leon

Προσωπικές ιστορίες

Ξεκίνησε από Nasia9, Δεκεμβρίου 03, 2007, 12:53:09 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Nasia9

Έχει διαπιστωθεί...πως ο άνθρωπος θέλει να περιγράφει,διάφορα γεγονότα που συμβαίνουν στη ζωή του..

...παλιότερα..ή πρόσφατα!

Αλλά είμαστε σίγουροι,πώς οι άλλοι θέλουν  πάντα,να μας ακούσουν; Όχι,βέβαια!

Ας τα πούμε εδώ λοιπόν και δε θα μας ενοχλήσει κανείς..

περιγράψτε .... τα πιο τρελλά πράγματα που έχετε κάνει..

κάποια ιστορία..που σας αρέσει να τη λέτε ....

ή οτιδήποτε άλλο θέλετε να γνωστοποιηθεί...για να διασκεδάσει τους άλλους... ίσως να δώσει κάποιο μάθημα.. ...ή και να τους προβληματίσει!!!! Ίσως φανεί χρήσιμο σε κάποιον  ]

Athinoula

nasia an to dei o sevenseas 8a mas trelanei me ta story tou apo to strato kai tou sxoleiou sthn Plaka...ti to 8eles ... :roll:

Nasia9

ε,ωραία,αυτό θέλω... να ακούσουμε καμιά εμπειρία..κάτι καινούριο.. !!  8)

Athinoula

nai exeis dikio...seven pou eisai vre bebare ela na grapseis .. :D

Pappas10

Σε ηλικία 17 - 18 χρονων σε μπαράκι μετά από συναυλία, ένας πιο στούμπος και πιο χτικιάρης από εμένα με τρελή φάτσα αλητάμπουρα πείραξε την κοπέλα που συνόδευα.

Πήγα - ευγενικά αλλά επιθετικά - να του ζητήσω να την κάνει μ' ελαφρά.  Έτσι όπως τον είχα κόψει το θεωρούσα ΦΥΣΕΙ ΑΔΥΝΑΤΟ να μου επιτεθεί, πολύ δε περισσότερο να με "καταφέρει".

Με το που του είπα "δεν ξεκολάς ρε φίλε, αφού βλέπεις ότι δεν σε παίρνει" ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων, μου τραβάει μία καλαμιά, και όπως πέφτω κάτω μου χώνει και μία κλωτσιά στη μούρη και μία στα πλευρα. Μου είπε κάτι του στυλ "όποιος μου κωλάει εμένα τον μαμάω"  και έφυγε τρέχοντας.

Τον έψαχνα για μήνες αλλά δεν ξαναφάνηκε στο συγκεκριμένο μαγαζί... μου είχε γίνει έμμονη ιδέα ο κερατάς. Δεν δεχόμουν να έχω φάει ξύλο από αυτόν. Το έφερνα βαρέως ως αγοράκι με αυξημένη τεστοστερόνη κλπ.

ΗΘΙΚΟΝ ΔΙΔΑΓΜΑ.

1. Μην υποτιμάς ποτέ τον άλλον... ακόμα και χτικιάρης και μπασμένος να είναι ή να σου φαίνεται expect the unexpected.
2. Όταν υπάρχει περίπτωση δυναμικής αντίδρασης.. να είσαι προετεοιμασμένος και γι' αυτήν.
3. Μάθε να χάνεις. Δεν γίνεται πάντα να παίρνεις τη Ρεβάνς. Το να τριγυρνάς στα στενά για να πετύχεις την 2η ευκαιρία σε κάνει γραφικό.
4. Trust your instict... τον τύπο τον "έκοψα" για αλητάμπουρα από την αρχή. Το περίμενα ότι θα μου επιτεθεί αλλά... δεν ήθελα να το πιστέψω. Βασικά αυτό ήταν που με εκνεύρισε περισσότερο. Ότι ενώ το "ήξερα" την πάτησα.

ΠΑΝΑΘΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑααααααααααααα
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Γνώθι Σεαυτόν
Μηδέν Άγαν
Πας μη Έλλην Βάρβαρος
ΠΑΟ Θρησκεία θύρα 13
Πίτα γύρο κοτόπουλο, μαρούλι μαγιονέζα.

heinrich

εγώ τόλμησα να «σβήσω» καγιανά με κόκκινο κρασί...
μια αηδία ήταν..
μη το δοκιμάσετε μόνοι σας στο σπίτι. Δώστε τα καγιανά στον γείτονα

Enia

μπράβο, χρήσιμο το ποστ τελικά...!  :shock:















black_velvet


Τι; για τον καγιανά το λες αυτό; αφού το έχει ξαναγράψει!

(τς! τς! Enia! πού είσαι;;;  ]
κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

tristana

Η ιστορία του Παπά μού θύμισε τον υπέροχο -και σπαταλημένο- 'Εντι Μέρφι
στο "Raw" (μία συρραφή από τα σταντ-απ του) όπου έλεγε μεταξύ άλλων
ότι του είχε έρθει η επιθυμία να τα βάλει με τον Μάικλ Τζάκσον, διότι τον έκοβε ως μισή μερίδα. Κατόπιν, όμως, σκέφτηκε... "Λες να είναι κανένας
μιν μάδερ φάκερ και να το κρύβει;" Οπότε και δεν πήγε να τον πλακώσει.
ΧΕΧΕΧΕΧΕ 'Οσοι μπορείτε να βρείτε το "RAW" δεν θα χάσετε.
Εκπληκτικός. Δυστυχώς, γυρίζει τη μία χαζή ταινία μετά την άλλη ως είθισται στο Χόλιγουντ. 'Ατιμο παντεσπάνι... τι κάνουν οι άνθρωποι
για να σε αποκτήσουν. Ξεπουλιούνται κανονικά.

Rakendytos

πριν 3 χρονια..ισως και παρα πανω..
η κορη μου πηγε στην 2η Δημοτικου..πηγαινοντας στο σχολειο να την δω παρατηρησα μια ταδε εκτυπωτικη Ε.Π.Ε. να χει γεμισει το πεζοδρομιο παλετες με πορνοπεριοδικα με δωρο πορνο κασετα κλπ [size=18]απεναντι [/size]απο το σχολειο..
Παρατηρησα 2 σπορους να χαζευουν τα εξωφυλλα και να χαζογελανε..αρχισα να το δουλευω στο μυαλο μου και πατησα φρενοοο!
Επεστεψα στην παλετα με τους πιτσιρικαδες και αρχισα να παρατηρω τι τους τραβηξε την προσοχη..
Ηταν μια τρομπα σε προσφορα που την τοποθετεις στο μοριο σου και γινεσαι ο κυριος γαμαω..
Αγριεψα..μπηκα στην αποθηκη και ζητησα τον αρμοδιο..παρουσιαστηκε ενας τυπος και του εκανα παρατηρηση για θεαμα του εμπορευματος και για τα παιδια που το βλεπουν..ειχε ενα ειρωνικο υφακι και με ξεπεταξε λεγοντας μου οτι το ζητουν στο τηλεφωνο..
Την επομενη βδομαδα που ξαναπερασα απο το σχολειο η κατασταση ηταν ιδια και ξαναμπηκα στην αποθηκη δημιουργοντας θεμα..(βαζε τις παλετες μεσα αν δεν μπορεις να τις καλυψεις..)
Η απαντηση ηταν ..ασε μας ρε φιλε κι εχουμε δουλεια..
Για να μη πολυλογω περασα και απο τον συλλογο γονεων αλλα δεν μπορεσα να τους ξυπνησω απο τον ληθαργο..
Την λυση την βρηκα μονος..Ενα βραδυ περνοντας με το αυτοκινητο εσπρωξα με διακριτικο τροπο (συντομα πριν παρουν χαμπαρι) το σκουπιδοντενεκε εντος τις τζαμαριας..
το προβλημα λυθηκε..δεν υπαρχουν παλετες πλεον απ εξω..

Nasia9

Μια χαρά σε βρίσκω. Εσύ δε κοίταξες τίποτα όμως;  ]

Nasia9

Ένα βράδυ..καθώς γυρνούσα από τον οδοντίατρο...πήρα την απόφαση να γυρίσω στο σπίτι μου από τον Διόνυσο (το βουνό) ... μαύρα σκοτάδια πλάκωσαν...ερημιές..φοβόμουν μη με φάει κανένας λύκος.. και για αυτόν τον λόγο είπα να δώσω λίγο παραπάνω γκαζάκι.. (προσεχτικά,προσεχτικά πάντα) Τι το ήθελα; Ξαφνικά βλέπω μπροστά μου ένα κόκκινο αμαξάκι (δε θυμάμαι ακριβώς τι αμάξι ήταν) το οποίο πήγαινε στη κυριολεξία σαν μεθυσμένο ! Προχώραγε στο αντίθετο ρεύμα,έπαιρνε απότομη στροφή και πλησίαζε τον γκρεμό.. τα είχα παίξει... ο τύπος ήταν μεθυσμένος,και το αμάξι του έφευγε στη κυριολεξία. Οποιαδήποτε στιγμή,θα μπορούσε να γίνει το κακό.. ειδικά αν κάποιος ερχόταν απ'το αντίθετο ρεύμα.. μέσα στις ερημιές λοιπόν και αφού είχα τρομάξει γιατί ήμουν σίγουρη ότι θα πέσει στον γκρεμό,και θα τρέχουμε,κάλεσα και την αστυνομία,και ένα ασθενοφόρο. Δε μπορώ να θυμηθώ αν άργησαν.. θυμάμαι όμως ότι αφού τους εξήγησα και είδαν και με τα μάτια τους όλο αυτό...προσπάθησαν να τον εμποδίσουν μπαίνοντας μπροστά του ! Εγώ τα είχα παίξει...κοίταζα και δε πίστευα στα μάτια μου.. Ο τύπος συνέχιζε ανενόχλητος, και μάλιστα τους ξέφυγε κιόλας! Το τρελό ήταν ότι οδηγούσε έχοντας στην αγκαλιά του έναν σκύλο.. το αποτέλεσμα ήταν να πέσει και να καρφωθεί στη πλαγιά του βουνού,και ευτυχώς όχι στο γκρεμό  ]

Athinoula

rak σωστό σε βρίσκω οι ενήλικες που έχουμε παιδιά σε νιώθουμε δεν είναι και ότι πιο ωραίο και εξ αλλου δεν θα έπρεπε να τα ισοπεδώνουμε όλα..

snoopy

2003-2004 imoun agglia na kanw to metaptuxiako mou kai egw san paidi.... ekei gnwrisa tin polu kali fili mou twra pia Maria. to panepistimio suni8ize ka8e paraskeui na kanei party mesa sto panepistimio se ena eidika diamorfwnmeno xwro. Eixe security tou panepistimiou apeksw kai elenxe tis tautotites pou eixame san foitities ka8ws mono foitities embainan.  eixame paei h maria, 2 agoria filoi apo kupro kai egw..... ka8ws vgainame apo to party i wra 2 to prwi ....strimwgmenoi stin exodo...kapoios Agglos arxize na peirazei ti maria.... tou styl: do you want to f@@ me , to f@@ you, oti eixe sxesei en pasi periptwsi me F@@. den periotistike omws sto lektiko kommati.... eide oti kai polu simasia den tou dinoume...giati kai aggos kai me8issmenos... e, oxi oti kalutero na tsakw8eis kaieidika se ena xwro pou eimastan 4 ellines kai full apo agglous.mas eixan stegna.
proxwrousame arga ka8ws itan i wra pou teleiwse to party kai eimastan oloi mazemenoi stin exodo ka8ws eipa kai pio panw....afou meta tis 10 gores pou elege ta "gallika" tou kai eide oti den tou diname simasia, arxise na xouftwnei ti maria... to parnw prefa kai egw kai oi alloi 2 pou itan mazi mas..... kai arxisane ta proksimata toy styll stamata kai ksekolla. Siga min katalavaine autos toso liwma pou itan.... Ka8ws loipon katevikame ta skalia kai vgikame sto proavlio... arxise to xulo.... o stavros (o enas apo tous 2 pou itan mazi mas) áxise na tsakonetai me ton filo tou me8ismenou....gia xulo omws , mexri kai mutes matwsane, mblouzes skistikane ktlktl... o allos filos mas piastike me enan allo agglo pou emfanistike apo to pou8ena (profanws 8a itan o 3os tis pareas tous) kai periseve o me8ismenos.... o me8ismenos vlepontas tous 2 filous tou na tsakonontai, NOMIZE oti vrike eleu8ero pedio na sunexisei to peiragma sti maria..... kai ekei einai pou ekana dunamika thn emfanisi mou!!!! vlepontas loipon oti plisiazei ti maria, ton arxizw sta xastoukia... pragmatika den kserw ti skeftomouna ekeini tin wra.... milame den prolave na kanei kamia kinisi.... kati dunates pou tou eriksa pou meta to skeftomouna kai dne pisteva oti 8a mborousa na vrw tosi dunami....
Ola auta eginan mesa se 15 lepta .... kai ennoeitai otiden einai mono elliniko fainomeno na mazevomaste gurw gurw apo opou iparxei fasaria....  sto xulo eksw eixane mazeutei se kuklo oloi pou itan sto party kai parakolou8ousan.... h istoria eksw kratise 5-8lepta....
Pianw kai egw ton 2.20 securita kai tou arxizw tin klapsa...... dil: oti einai ratsistes kai mas epite8ikan, mas vrikan ksenous kai pigan na vgoun apo panw... kai ti ratsismos einai autos apenanti se foitites allwn xwrwn ktl tktl kai kateliksa na tou zitaw prostasia´wste na pame me asfaleia stin estia mas. Fusika kai dextike!!! Giati einai na min peis se agglo otieinai ratsistis.... tous patas ton kallo. einai ena kalo xarti na les oti eiste ratsistes kai den mou sumberiferete san na eimai agglos politis ktl ktl
kai ekei loipon, pou eimaste kai palevoume me ta nterekia tous agglous.....apo to pou8ena petagetai kai enas ellinas....1.30 me ta xeria stin anatasi.... na 8elei na tsakw8ei kai autos.... ekei itan pou arxisa na gelaw....giati ton elega robokop!! Robok kane stin akri giati 8a se patisoun kai den 8a to pareis prefa.
Auta...kai apo tote to skeftomaste me ti maria...pws mou ir8e na tin arxisw sta xastoukia!!! opoios mou perisepse apo tin parea ton arxisa egw sta xastoukia.... kai oso skeftomai oti an itan estw kai ligo ligotero me8ismenos.... mborei kai na mou eixe mavrisei kanena mati.... ti na pw... oi 2 antres na tsakonontai ka exouem aimata kai istories tetoies kai egw Kuria..... ton eixa san sako tou box kai ton xastoukiza.... xoxoxoxoxoxoxoxo kaii maria apo dipla na min exei prolavei na sineiditopoihsei ti ginetai....

κώστας

Χριστούγεννα...πάνε πάνω από 30 χρόνια τώρα...
Η μάνα μου συγύριζε το σπίτι, μαζί με μία Κυρία που είχε φέρει για να τη βοηθήσει (γιορτές γαρ κι έπρεπε το σπίτι να αστράφτει).
Εγώ, πιτσιρικάς, ούτε σχολείο δεν πήγαινα ακόμη, σουλατσάριζα στο σπίτι. (Προφανώς λέρωνα ότι καθάριζαν).
Η Κυρία αυτή, φτωχή γυναίκα, ήταν μία ξερακιανή, πολύ-πολύ αδύνατη. Πρόσωπο οστεώδες, μελαχροινή, μαλλιά άλουστα, μπερδεμένα, ματιά ευθύβολη, δεν φανέρωνε την κούρασή της.
Για μία περίεργη αιτία, ασκούσε μία έλξη πάνω μου που μόλις συνειδητοποίησα τώρα.
Κάποτε, ήρθε η στιγμή να φύγει. Λίγο πριν συμβεί αυτό, βγήκε στο μπαλκόνι, να τακτοποιήσει κάτι τελευταίο (δεν θυμάμαι τι). Από κοντά εγώ.
Και, λίγο πριν ξαναμπεί μέσα, γυρίζει, με βλέπει, βγάζει από την τσέπη της ένα πενηνταράκι (μισή δραχμή, για τους νεώτερους) και μου το δίνει. Συνηθίζονταν τότε ο "μποναμάς" στα παιδιά από τους συγγενείς τους κυρίως.
Μου το άφησε στο χέρι μου. Εμένα -θυμάμαι- για μία στιγμή, μου φάνηκε πενιχρό. Ντράπηκα για τη σκέψη μου πριν ακόμη την κοιτάξω. Στρέφω το κεφάλι μου και κοιταζόμαστε στα μάτια. Θυμάμαι πάντα την έκφρασή της]
eLe

457 Επισκέπτες, 1 Χρήστης