Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 755
  • Total: 755

Αντε στην κουζινα να πλυνεις κανα πιατο..

Ξεκίνησε από kodikas, Δεκεμβρίου 10, 2007, 08:50:42 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Rakendytos

..σαφως και δεν υπαρχει
Το ισχυρο φυλο ειναι η γυναικα..
απλα  καλλιεργουν τη ψευδαισθηση πως ειμαστε εμεις για αλλους λογους..
Και οι λογοι που τις κανουν ισχυρες ειναι γνωστοι..
Η φυση εχει προνοησει να γενιουνται περισοτερα αγορια απο κοριτσια γιατι
οι γυναικες ζουν περισοτερα χρονια απο τους ανδρες (ο κοσμος εχει γεμισει χηρες).
αρα ειναι πιο ανθεκτικες σε νοσηματα και δεν εξοντωνονται (παρα μονο λεκτικα) μεταξυ τους με πολεμους..οπως οι ανδρες.
Η υπεροχη των γυναικων ειναι προφανης και συμφωνα με την θεωρια της εξελιξης των ειδων..
Η γυναικα ειναι το πιο εξελιγμενο ειδος της δημιουργιας γιατι εχει ξεχωριστη εκβολη του ουροποιογεννητικου της συστηματος.. ενω ο ανδρας κοινη..(για το θεμα εχω να προτεινω βιβλιο αν σας ενδιαφερει..)
αρα πιο εξελιγμενα ειδη ειναι αυτα που επιβαλονται σε ολα τα κατωτερα..!
Δεν συζητω για τον εγκεφαλο των γυναικων.. ο οποιος λειτουργει με τροπο τοσο πολυπλοκο και ιδιορυθμο.. που κανενας ανδρας ποτεεε.. δε θα καταλαβει..
αλλωστε τι λεμε για ενα εξυπνο ανδρα??
Αυτος εχει θηλυκο μυαλο..!

lucretia

Εγω παλι, εχω παρατηρησει οτι τα τελευταια χρονια γεννιουνται περισσοτερα κοριτσια απο οτι αγορια.

Καπου διαβασα οτι τα σπερματοζωαρια με το χρωμοσωμα Υ (που καθοριζουν το αρσενικο) ειναι πολυ πιο ευαισθητα στους παντος ειδους ρυπαντες και ειναι λιγοτερο ανθεκτικα, με αποτελεσμα να γεννιουνται περισσοτερα κοριτσια.

snoopy

Ρακ....όπως λεει και μια ελληνικα παροιμια
Ο άντρας είναι το κεφάλι και η γυναίκα ο λαιμός! ....
με πολλες ερμηνίες

Kastoras

Ολα ειναι θεμα παιδειας... επομένως δεν υπάρχει ουτε μελλων ουτε προοπτική.

Athinoula

δηλαδή απαγορεύουμε το κραγιόν?

τι χρώμα έβαζε?

kodikas

Παράθεση από: "Athinoula"δηλαδή απαγορεύουμε το κραγιόν?

τι χρώμα έβαζε?

Με βαζει σε σκεψεις το γεγονος οτι απευθυνει αυτο το ερωτημα για τα κοκκινα κραγιον
 εχει βεβαιωθει πως  εχω μνημη αδυνατη κι οτι βρομοδουλειες κανω, μετα απο δευτερολεπτα τις ξεχναω και μετα τις ξανακανω.
Βρε αθηνουλα;;
Για βοηθα βρε παιδακι μου!!

Athinoula

να σε βοηθήσω καμάρι μου, εδώ είμαι για να ρωτάς ότι έχεις απορία..

ακουω!!! :D

οταν λες κοκκινο..τι κοκκινο?

Athinoula

Παράθεση από: "kodikas"Tρομαξα τοσο πολυ που μου επεσε η ξυριστικη μηχανη απο το ενα χερι και το σαντουιτς απο το αλλο.
..... μου φευγει και το κινητο οπως το κρατουσα με τον ωμο και  μιλουσα,
πεφτει μεσα στον καφε που ειχα αναμεσα στα ποδια μου, εγιναν τα πληκτρα του laptop σκατα..

Παλι καλα που δεν βραχηκε η εφημεριδα που ειχα πανω στο τιμονι..

Γυναικες οδηγοι, σου λεει μετα.

Ρε δε πανα πλυνεις κανα πιατο λεμεε!!


λοιπόν παλικαρια...


Πρωτον θεμα ισότητας δεν υπάρχει ούτε θα υπάρχει ποτε!

από φύση ο άνδρας είναι φτιαγμένος διαφορετικά από την γυναικα και δεν γίνετε να μπουμε στο ίδιο καλούπι

Και στην τελική προσωπικά γουστάρω ο άνδρας να είναι πάνω από μένα, να του να του πλαινό και τα πιάτα, να του κάνω και  το αγαπημένο του φαγητό γιατί ως γνωστόν νηστικό αρκούδι δεν χορεύει!!!

και κατά δεύτερον το laptop τι μάρκας ήταν, τι καφέ πίνεις..και πια εφημερίδα διαβάζεις νικόλα για να μάθουμε και κάποια πράγματα σήμερα τι λες???

snoopy

les na isoun esy sto dipano autokinito;;; xxoxoxoxo


Athinoula mou sumfwnwwwwwwwwwwwwwwwwwww

Γενικά πιστεύω ότι....
Καλό ειναι να μπορεί να στέκεται ο καθένας στα πόδια του, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι όλοι είμαστε για όλα και μπορούμε να παίξουμε όλους τους ρόλους, άσχετα αν μερικές φορές αναγκαζόμαστε να κάνουμε πράγματα παραπάνω από εμάς.

Αλλο να μπορείς να στέκεσαι στα πόδια σου (και να μην περιμένεις τα πάντα από τον άλλον) και άλλο να το παίζεις ανερξάτητος/ανεξαρτητη του στυλ δεν εχω ανάγκη κανέναν κτλ κτλ

Athinoula

:lol: πάντα συμφωνούσαμε τα δυο μας. :lol:

snoopy

Παράθεση από: "Athinoula":lol: πάντα συμφωνούσαμε τα δυο μας. :lol:

νι νι νι

Athinoula

τα γιουβαρλάκια αυγολέμονο θα μας σώσουν ..

kodikas

Παράθεση από: "Athinoula"
Παράθεση από: "kodikas"Tρομαξα τοσο πολυ που μου επεσε η ξυριστικη μηχανη απο το ενα χερι και το σαντουιτς απο το αλλο.
..... μου φευγει και το κινητο οπως το κρατουσα με τον ωμο και  μιλουσα,
πεφτει μεσα στον καφε που ειχα αναμεσα στα ποδια μου, εγιναν τα πληκτρα του laptop σκατα..

Παλι καλα που δεν βραχηκε η εφημεριδα που ειχα πανω στο τιμονι..

Γυναικες οδηγοι, σου λεει μετα.

Ρε δε πανα πλυνεις κανα πιατο λεμεε!!


λοιπόν παλικαρια...


Πρωτον θεμα ισότητας δεν υπάρχει ούτε θα υπάρχει ποτε!

από φύση ο άνδρας είναι φτιαγμένος διαφορετικά από την γυναικα και δεν γίνετε να μπουμε στο ίδιο καλούπι

Και στην τελική προσωπικά γουστάρω ο άνδρας να είναι πάνω από μένα, να του να του πλαινό και τα πιάτα, να του κάνω και  το αγαπημένο του φαγητό γιατί ως γνωστόν νηστικό αρκούδι δεν χορεύει!!!


με το σιδερωμα πως τα πας;

Athinoula

είμαι καλή βασικά κάνω ένα σιδέρωμα στα πουκαμισάκια μούρλια, μιλάμε για φοβερή νοικοκυρά...τα παντελόνια τα καταφέρνει καλύτερα η snoopino


και για γιουβαρλάκια σε μένα ε?

kodikas

Παράθεση από: "Athinoula"είμαι καλή βασικά κάνω ένα σιδέρωμα στα πουκαμισάκια μούρλια, μιλάμε για φοβερή νοικοκυρά...τα παντελόνια τα καταφέρνει καλύτερα η snoopino


και για γιουβαρλάκια σε μένα ε?

ωχ..

αμα δεν εχει και τιποτα περιεργες ιδεες περι ισοτητας για το ποιος
θα φτιαχνει τον πρωινο καφε,

κινδινευω να σε ερωτευθω..

755 Επισκέπτες, 0 Χρήστες