Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 1
  • Guests: 470
  • Total: 471
  • Leon

ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ...

Ξεκίνησε από EKTORAS27, Δεκεμβρίου 13, 2007, 06:29:19 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Pappas10

Σε κάποια φάση της ζωής μου χρειάστηκα απομόνωση. Ήθελα να μείνω μακριά από φίλους, συγγενείς, συναισθηματικές δεσμεύσεις, δουλειά κλπ. Τέλος πάντων, τσίμπησα μία εβδομαδιαία άδεια και την έκανα για Σέριφο.

Δεν ήταν ακόμα τουριστική περίοδος, αρχές Μαΐου ήταν, και πήγα και την άραξα στο νησί, αγόρασα ένα καλάμι και πήγαινα κάθε μέρα για ψάρεμα με τη βάρκα ενός Παππού, και τον παππού μέσα.

Ο τύπος δεν μιλούσε πολύ, μου έδειχνε μόνο πως να ψαρεύω (ήμουν και είμαι τελείως άσχετος...) και γούσταρε που ξαναπέταγα ό,τι έπιανα στη θάλασσα. Δεν μπορώ ρε γαμώτο τα ψάρια να τα βλέπω να σπαρταράνε... τέλος πάντων. Είχε μία πολύ βαριά και βραχνή φωνή... μάλλον από το ακατάπαυστο κάπνισμα.

Μία μέρα δεν τσίμπαγε τίποτα... και τσαντίστηκα. Μουρμούραγα και έλεγα τα δικά μου... οπότε γυρνάει ο παππούς και μου λέει...

-ρε πιτσιρίκο... δεν ξέρεις τίποτα από τη ζωή
- γιατί το λέτε αυτό;
- γιατί ρε μικρέ, χρόνια τώρα, το ψάρεμα θέλει υπομονή και το μουνί κυνήγι...

Δεν ξέρω αν έχει σχέση... απλά το θυμήθηκα.


"Ρε μικρέ... να ξέρεις ένα πράγμα.
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Γνώθι Σεαυτόν
Μηδέν Άγαν
Πας μη Έλλην Βάρβαρος
ΠΑΟ Θρησκεία θύρα 13
Πίτα γύρο κοτόπουλο, μαρούλι μαγιονέζα.

boubou

Παράθεση από: "EKTORAS27"EKTORAS27 έγραψε:
ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΙΣ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΓΚΗ ΤΡΕΧΟΥΝ ΜΑΚΡΥΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞΑΝΑΒΛΕΠΕΙΣ ΠΟΤΕ.
 


μηπως να τους ελεγες πως ΕΙΝΑΙ η ζωη ΣΟΥ και οχι οτι εσυ ΕΙΣΑΙ η ζωη ΤΟΥΣ και να απεφευγες να μιλας για ΑΝΑΓΚΗ που ακουγεται σαν ΦΟΡΤΩΜΑ...

ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΒΙΑΣΥΝΗ ΕΚΑΝΑ ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΟ ΛΑΘΟΣ.

 :D
Μάλλον καλέ μου έχεις μπλέξει με τη λάθος γυναίκα!
Αν δεν σε καταλαβαίνει και δεν είστε στο ίδιο μήκος κύματος δεν έχει νόημα να προσπαθεις γιατί θα είσαι μόνος σου σε αυτή την προσπάθεια!
Μη μου κακιώσεις αλλά μάλλον η συγκεκριμένη έχει άλλες προτεραιότητες!

Brasidas

MALLON EXEI KAIRO NA MPLEKSEI ME GYNEKA

boubou

Παράθεση από: "Brasidas"MALLON EXEI KAIRO NA MPLEKSEI ME GYNEKA
Φτάνει που ζει το δράμα του, μην πας να τον αποτελειώσεις! Όλοι στραβοπατάνε κάποια στιγμή. Κάποιοι αργούν να το καταλάβουν και τους παίρνει λίγο παραπάνω χρόνο μέχρι να ορθοποδήσουν!

Brasidas

THISIASOU ESU
EGW KOLIOME, EINAI KAI AKSOURISTOS STHN FOTOGRAFIA

470 Επισκέπτες, 1 Χρήστης