Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 1
  • Guests: 588
  • Total: 589
  • Leon

Εξ Αποστάσεως...

Ξεκίνησε από pixie, Αυγούστου 06, 2009, 05:37:59 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

pixie

Η απόσταση χαρίζει περιοχές ονειρικές, πόθους που δεν βρίσκουν διέξοδο και συνεπώς μεγαλώνουν και, αν η φαντασία μας έχει ορατότητα, φύγαμε για τη διάσταση του άγνωστου με χίλια!  :grin:  

'Αλλωστε η αίσθηση μετράει! Αυτή πρέπει να κρατιέται ζωντανή ακόμα κι αν λείπει ο άνθρωπος από την αγαστή καθημερινότητά μας...

Προσωπικά, επειδή δεν αντέχω την πίεση, δεν αντέχω να μου δαγκώνουν την ουρά, δεν θέλω να καταπατάνε τα όρια στο χωράφι μου και μεταμορφώνομαι σε μαινάδα όταν διακυβεύεται η ελεύθερη έκφρασή μου... καλύτερα από μακριά κι αγαπημένοι!!!  :mryellow:


Σοβαρά τώρα... Από τη στιγμή που η απόσταση είναι μόνον χιλιομετρική και όχι ψυχική, νομίζω πως δεν υπάρχει πρόβλημα!

Ο χειρότερος σύμβουλος σε μια σχέση με απόσταση είναι η έλλειψη εμπιστοσύνης. Αυτό είναι το στοιχείο που αλλοτριώνει κι μπορεί να σκοτώσει τελικά τη σχέση.


'Οπως και να έχει, σε μια σχέση που κάποιος νιώθει μοναδικά όμορφα, ακόμα κι αν υπάρχει απόσταση, δεν το προδίδει εύκολα από τη στιγμή που τον εκφράζει! Αντίθετα δημιουργούνται και εξιδανικεύσεις! Κι όσο πιο πολύ βαθαίνει η εσωτερική επικοινωνία, ώστε να γίνει τελικά ουσιαστική επαφή, τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες να καταρριφθεί ο μύθος ότι για να επιβιώσει μια σχέση τα μέλη της πρέπει να συναντώνται και να αναλώνονται μαζί καθημερινά.


pixie

κώστας

Κάποτε, δεν πάνε πολλά χρόνια από τότε,
συνήψα δεσμό, παράνομο,
με όμορφη νορβηγίδα, την Ίσκουμπ Τουνασάλαντ
(καλή της ώρα όπου κι αν βρίσκεται).
Η σχέση μας ήταν θαυμάσια
η επικοινωνία μας αξιοζήλευτη]
eLe

larus audouinii


rain

ΠαράθεσηΤο σεξ ήταν ένα πρόβλημα...
μέχρι να ανακαλύψουμε το γιουπορν:
επιλέγαμε βίντεο, εναλλάξ
και διαλέγαμε ρόλους.
Σιγά-σιγά, εξοικειωθήκαμε στο συγχρονισμό:
αρχίζαμε και τελειώναμε ακριβώς την ίδια στιγμή
τον μαλάκα πολλοί εμίσησαν την μαλακία ουδείς  :mrgreen:
ρε συ αυτό με τον συγχρονισμό, το δοκίμασες μαζί της από κοντά να δεις αν το πετυχαίνεις το ίδιο?

kuria

βρε rain... βρε rain...

τι να τον κανεις τον εκ του συσταδην συγχρονισμο στις μερες μας με τοσους ιους και μικροβια που κυκλοφορουν;

και κλεισε επιτελους ομορφια μου το στομα σου που χασκει σα χαλασμενη μπουκαπορτα ετοιμη να μπασει παντος ειδους παθογονο μικροοργανισμο...  ]
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

pixie

Αν υπάρχει ένα αόρατο σχοινάκι που δένει δυο ανθρώπους, δεν μπορώ να φανταστώ τι είναι αυτό που τους χωρίζει εκτός από μερικά χιλιόμετρα...

Τους ενώνει μια ψυχοχημική μοίρα κι αυτό για μένα είναι ο πιο δυνατός παράγοντας against all odds and ends!  
Aσφαλώς και μπορεί να επιβιώσει η σχέση και αν η φαντασία παρέχει ορατότητα, τα δυο μέλη μπορούν να κάνουν αυτή την ''ανέπαφη επαφή'' πεμπτουσία! Αρκεί να μένει ζωντανή η αίσθηση και να πλανιέται γοητευτικά στην ατμόσφαιρα...  

'Ολα είναι διεγέρσεις του εγκεφάλου κι από τη στιγμή που υπάρχει επικοινωνία, συνεργασία και αμοιβαιότητα, δεν βλέπω γιατί κάποια στιγμή να μην γίνει πραγματικότητα...

Ο σφυγμός της ζωής είναι κρυφός και κάθε ''χυμός'' της αόρατος...
'Οποιος θέλει πραγματικά να ζήσει, χύνεται ανυπεράσπιστος στο ποτάμι της δίχως να σκέφτεται τι άφησε πίσω του, αν οι συνθήκες είναι άτυχες, αν υπάρχει οικονομική χασούρα, αν πρέπει να χαρίσει εδραιωμένες κοινωνικές θέσεις.

Δυο άνθρωποι που θέλουν να είναι μαζί - και δεν αναφέρομαι σε στιγμιαίες παρορμήσεις ή εύθραυστες επιθυμίες, αλλά σε επίπεδο βούλησης - είναι μαζί κι ο τρόπος δικός τους!!! Τέλος!


pixie

tziger

Συμφωνώ! Το δέσιμο ψυχής δυο ανθρώπων δεν γνωρίζει απο χιλιομετρικές αποστάσεις!

pixie

Η εσωτερική αξία των πραγμάτων μετράει και κάτι που είναι πολύτιμο και καθαρό σαν διαμάντι δεν χάνεται βέβαια και σαν συναίσθημα.

Κάποια στιγμή δημιουργούνται συναντήσεις που αλλάζουνε το χρώμα των πραγμάτων και τείνουν να είναι μοναδικές.
Αυτές δεν τις αγγίζει η απόσταση, αντίθετα καταργείται, γιατί οι άνθρωποι εδώ είναι κομμάτι μιας μυστικής ομοιογένειας, η επαφή λειτουργεί σαν μυστικός παλμός και η σχέση είναι μια μυστική τρυφερή συμφωνία για δύο...

Αν, λοιπόν, η ελκτική δύναμη είναι μεγάλη, είναι από μόνη της μια εξαιρετική προοπτική!

larus audouinii

με την κατανόηση σας ...το μπαχαλέψαμε λίγο το θέμα σαν παλιόπαιδα   :roll:

Είναι αυτονόητο όμως, πως το λιγότερο είναι... ότι δεν θα μπορούσε κανείς παρά να συμφωνήσει !

pixie

Εννοείται, larus μου, πως υπάρχει άφθονη κατανόηση, όπως και άφθονη καλή θέληση επίσης... :grin:

Αν και για μένα, το να μπαχαλεύονται τα θέματα άνευ λόγου και αιτίας, λειτουργεί ολίγον αποτρεπτικά στο να γράφω, το ομολογώ!  ;-)  :smile:

pixie

Υπάρχουν πάντα οι καλουπωμένες συμβατές τοποθετήσεις... και φυσικά, εκείνοι που φοβούνται να ανοίξουν διάπλατα τα φτερά τους και τους ορίζοντές τους για να το δουν κι αλλιώς...

'Αρα είναι δύσκολες οι σχέσεις εξ αποστάσεως σε άτομα αυτής της λογικής.

pixie

Κάποιοι δεν τολμούν να αποκτήσουν την εμπειρία των δυνατών κρασιών, οπότε δεν είναι σε θέση να αντιληφθούν τη μυστική ''συνουσία'' που ενώνει τα αόρατα σχοινάκια της ζωής!
Πολύ περισσότερο δεν έχουν το θάρρος να την γευτούν και να τη ζήσουν...

 
Κι ενώ αρνούνται να μπουν σε διαδικασία και κινούνται εκ του ασφαλούς, απορούν κιόλας γιατί δεν έρχεται η ευτυχία να καθίσει αυθόρμητα ως πεταλουδίτσα στον ώμο τους!

Ε, μα... Δεν γίνεται όλα μα όλα να έρχονται όπως τα θέλουμε με τη μορφή που έχουμε ονειρευτεί...
Εγώ πιστεύω πως μια σχέση από απόσταση μπορεί να είναι πολύ δυνατή!

katinaki

ααχχχ ναιιιιι!  :oops:
συμφωνω και επαυξάνω...
πόσο θα κρατήσει όμως?  :?

pixie

[quote user="katinaki" post="341956"]πόσο θα κρατήσει όμως?  :?[/quote]

Πολύ!!! :grin:

Πάρα πολύ...

Up to the sky...

Μια αιωνιότητα!

katinaki

[quote user="pixie" post="342227"][quote user="katinaki" post="341956"]πόσο θα κρατήσει όμως?  :?[/quote]

Πολύ!!! :grin:

Πάρα πολύ...

Up to the sky...

Μια αιωνιότητα![/quote]

οοοχοχοχοοο! απ' το στόμα σου και στου Σύμπαντος τ' αυτί  :smile:

588 Επισκέπτες, 1 Χρήστης