Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 341
  • Total: 341

Υπαρχει φιλια μεταξυ ανδρος κ γυναικος?

Ξεκίνησε από papadia, Σεπτεμβρίου 22, 2011, 04:27:07 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

kapoia_za

υπααααρχει...


[size=10]δεν εννοείς αμοιβαία...ε;[/size]

katinaki

[quote user="kapoia_za" post="355067"]υπααααρχει...


[size=10]δεν εννοείς αμοιβαία...ε;[/size][/quote]

όχι βέβαια  :mrgreen:

fortune

Και βεβαια υπαρχει!!Αν δεν υπαρχει ερωτικη ελξη μεταξυ τους ,σαφως και αναπτυσσεται ευκολα φιλια!!
Τωρα παλι και μετα απο σχεση,που πιθανα ειναι <κουρασμενη > και δυαλυεται, μπορει ευκολα να καταληξει σε φιλια αν η αλληλοεκτιμηση δεν εξαφανιστει ,και χωρις να ειναι δεδομενο οτι λογω του παρελθοντος θα υπαρχουν και σεξουαλικες περιπτυξεις.

Aνθρωποι ειμαστε και ολοι οι συνδιασμοι ειναι πιθανοι!

f.

fortune

:roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :mryellow:  :mryellow:  :mryellow:

..Kαι για να μην παρεξηγηθω....λεγοντας συνδιασμους..μιλαμε παντα..μεταξυ ανδρος και γυναικος κατ εμε.(φιλιας,ερωτα,κοινωνικης σχεσης.)... :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

pixie

[quote user="katinaki" post="355066"]καλα ρε pixie μια ανακοίνωση δεν ήξερες να βάλεις? ο μέντορας από ινδία τελικά δεν ήταν ουσιαστική σχέση?[/quote]

Το εντελώς ιδανικό! Γιαυτό και κράτησα την εικόνα του μέσα μου ως κάτι αναντικατάστατο. Από τους ανθρώπους που έχουν τη δύναμη να σου αλλάξουν τη ζωή! Αλλά εκείνος έχει χρόνια που έχει πεθάνει, κορίτσι μου, κι εγώ κουράστηκα πια να κλαίω τον μακαρίτη έρωτά μου...  ;-)

Είμαι καλά σήμερα... αυτό μου φτάνει... :grin:



ΥΓ. Ευχαριστώ επίσης τον Μιχάλη και τη Στέλλα!!! :smile:

fortune

[quote user="pixie" post="355058"]Xμμμμ... Εγώ πάντως, λίαν προσφάτως, παντρεύτηκα τον επί 30 χρόνια κολλητό μου...

Δεν μας χάλασε καθόλου το γεγονός ότι γνωρίζαμε ο ένας τα ''καθέκαστα'' του άλλου με άλλους και μάλιστα τα μοιραζόμασταν και είχαμε τις μικρές συνωμοσίες μας.  :razz:  :lol:
 

'Ο,τι πιο αληθινό αλλά και ουσιαστικό έχω ζήσει και ζω σε σχέση... λέω λοιπόν κι εγώ πως, ναι, μια φιλική επαφή μπορεί να αλλάξει μορφή! ;-)[/quote]


Pixie!!!...Μπραβο βρε!!!Να ζησετε!!!!!!!!! :smile:  :smile:  :smile:  :smile:

saliara

Ε βέβαια υπάρχει...
1.Αν ο ένας απ'τους δύο δεν βλέπεται
2.Αν ο ένας έχει σχέση οπότε δεν γίνεται κάτι
3.Αν έχουν κάνει σεξ και δεν είναι καθόλου καλή η χημεία(δε νομίζω ότι θα συνεχιζότανε)

Κοινώς για να μη λέμε χαζομάρες φυικά και δεν υπάρχει...Εκτός αν είσαι κάτω από 19 ετών που το πιστεύεις ακόμη... :lol:  :lol: Τι ωραία χρόνια...

KostasD33


saliara

Ναι!!!Αλλά τώρα δεν Σ'αγαπάω :cry:  γιατί δε με βοήθησες!!!!!  :x  :x  :cry:

Και να μετά πως βγαίνουν τα θέματα ότι δεν υπάρχει φιλία!! :P  :P

Belladona

πιστεύω πως ναι , αλλά πάντα θα υπάρχει και ένα αεράκι ερωτισμού , έτσι για να κρατάμε την φιλία πιο ζεστή  :razz:

saliara

:shock:  :shock:  :shock: ναι ναι ερωτισμό το λέμε τώρα....
Α ρε σεξουλιάρικες φιλίες που υπάρχουν...

larus audouinii

Υπάρχει.
Με την προυπόθεση πως μπορούμε να κατανοήσουμε την λέξη. Αλλά να της δώσουμε τον απαραίτητο σεβασμό της.
Το πως καθορίζει το κάθε άτομο την φιλία...την έννοια της λέξης... είναι άλλο θέμα.

larus audouinii

[quote user="fortune" post="355093"][quote user="pixie" post="355058"]Xμμμμ... Εγώ πάντως, λίαν προσφάτως, παντρεύτηκα τον επί 30 χρόνια κολλητό μου...

Δεν μας χάλασε καθόλου το γεγονός ότι γνωρίζαμε ο ένας τα ''καθέκαστα'' του άλλου με άλλους και μάλιστα τα μοιραζόμασταν και είχαμε τις μικρές συνωμοσίες μας.  :razz:  :lol:
 

'Ο,τι πιο αληθινό αλλά και ουσιαστικό έχω ζήσει και ζω σε σχέση... λέω λοιπόν κι εγώ πως, ναι, μια φιλική επαφή μπορεί να αλλάξει μορφή! ;-)[/quote]


Pixie!!!...Μπραβο βρε!!!Να ζησετε!!!!!!!!! :smile:  :smile:  :smile:  :smile:[/quote]

Έχω χάσει όλες τις επαφές από το τηλέφωνό μου  :cry:
pixie θα χαιρόμουν να τα λέγαμε ....

Pappas10

Δεν ξέρω για φιλίες... αλλά αυτός ο επισκέπτης ή αυτή η επισκέπτρια αναρωτιέμαι τι σκοπό έχει....
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Γνώθι Σεαυτόν
Μηδέν Άγαν
Πας μη Έλλην Βάρβαρος
ΠΑΟ Θρησκεία θύρα 13
Πίτα γύρο κοτόπουλο, μαρούλι μαγιονέζα.

larus audouinii

[quote user="Pappas10" post="355195"]Δεν ξέρω για φιλίες... αλλά αυτός ο επισκέπτης ή αυτή η επισκέπτρια αναρωτιέμαι τι σκοπό έχει....[/quote]

"αυτός", "αυτή"...Εγώ δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις! Η αντωνυμία είναι αόριστη ή έχει πρόσωπο;
Αν μάλλον το εννοείς γενικά, ακούγεται φυσικά λογικό ...περί ορέξεως κολοκυθόπιτα λέει ο λαός  ;-) Ο καθένας αγοράζει και πουλάει ό,τι θέλει  ;-)
και βάση του νόμου των πιθανοτήτων, και τίποτε περισσότερο

Μια είναι η ομάδα  ;-)   :grin:  :razz:

341 Επισκέπτες, 0 Χρήστες