Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 250
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 252
  • Total: 252

Ενασχόληση με το Forum του A33

Ξεκίνησε από jcdenton, Μάρτιος 07, 2012, 10:31:47 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

jcdenton

Τι μας έκανε να ασχοληθούμε με το forum του a33; Ποια στοιχεία το χαρακτηρίζουν; Το θεωρούμε ενδιαφέρον ή όχι; Τι μας έχει κρατήσει σ' αυτό & τι μας δημιούργησε αρνητική εντύπωση;

Περιμένω να μάθω τη γνώμη σας. Μη στενοχωριέστε! Δεν δαγκώνουμε & (το κυριότερο) δεν διώκουμε τις ελεύθερα εκφραζόμενες γνώμες των άλλων.
Ακτιβιστής δεν είναι αυτός που λέει ότι το ποτάμι είναι βρώμικο.
Ακτιβιστής είναι αυτός που καθαρίζει το ποτάμι.
Ross Perot (1930 - ...)

jcdenton

Άντε να κάνω την αρχή (ποδαρικό στο σπίτι μου που λένε). Έμαθα τον a33 από έναν φίλο & παλιό μέλος, τον fmas. Θέλησα να ασχοληθώ, γιατί μου είχε πει διάφορες (υπέροχες) ιστορίες & για τις συναντήσεις που συχνά-πυκνά διοργάνωναν τα μέλη του. Ήταν πειρασμός να σας γνωρίσω & να γίνω μέλος της καταπληκτικής, απ' ότι αποδείχθηκε, παρέας σας.

Στην πορεία, διαπίστωσα πως μ' άρεσε η θεματική οργάνωση του forum. Υπήρχαν πολλά & ποικίλα θέματα, όπου ο κάθε χρήστης είχε τη δυνατότητα να απαντήσει σε όποια θέματα ήθελε, να αναρτήσει καινούργια posts & να ελιχθεί όπως ήθελε. Οι κατηγορίες θεμάτων ήταν ομαδοποιημένες ορθά (κατά τη γνώμη μου) & αρκετά κατατοπιστικές.

Στο forum με κράτησε η υπέροχη παρέα που βρήκα. Με κράτησαν κάποια άτομα, που δέθηκα μαζί τους & μ' έκαναν να αισθανθώ οικείος από την πρώτη στιγμή! Με κράτησε το ότι σε κάθε post, ασχέτως θέματος (κουτσομπολιό, αθλητικά, πολιτικά κλπ), υπήρχαν σχόλια από πολλούς χρήστες, με την γνώμη ή την ερμηνεία τους.
Ακτιβιστής δεν είναι αυτός που λέει ότι το ποτάμι είναι βρώμικο.
Ακτιβιστής είναι αυτός που καθαρίζει το ποτάμι.
Ross Perot (1930 - ...)

saliara

Εγώ πάλι ούτε που θυμάμαι ποιός με έφερε εδώ!!!! :P Θυμάμαι όμως ότι από ένα άλλο site που έμπαινα έμπαιναν ορισμένα άτομα και μου το είπαν..Οπότε να'μαι κι εγώωωωω...

Τώρα το τι με κράτησε είναι αρκετά!!
1.Μ'αρέσει που δεν είναι παρατημένο και που υπάρχουν κανόνες που τηρούνται!!!
2.Μ'αρέσει που γνώρισα αρκετά άτομα(μερκά χάθηκαν)αλλά με άλλα όπως αυτόν που ανέφερες κρατάω μια υπέροχη καταπληκτική θα έλεγα φιλία παρ'όλο που είμαστε αρκετά μακρυά.. :cry: .
3.Λατρεύω τον συντονιστή μας γιατί έχει χιούμορ,γιατί με έβαλε στην παρέα ενώ ήμουν αρκετά ντροπαλή και γιατί μου φέρθηκε πολύ ωραία!!!Έχω περάσει πολύ όμορφα βράδυα σε εξόδους με όλα τα μέλη,ακόμη και με αυτά που δεν είχα και πολύ επικοινωνία.. :lol:
4.Και τέλος μ'αρέσει πολύ γιατί γελάω πολύ!!Και μ'αρέσει το χαμόγελο να υπάρχει στη ζωή μου..οπότε μ'αρέσει που είμαι εδώ μαζί σας!!!! :-*

Nikos Apomakros

Εγώ είπαμε... έχω μνήμη χρυσόψαρου. Δεν θυμάμαι πως ακριβώς μπήκα.
Δεν μου είπε κανείς τίποτε, αυτό είναι σίγουρο. Δε θυμάμαι και γιατί έμεινα.
Δε θυμάμαι τι έχω πει από τότε που έμεινα... Δε θυμάμαι καν το τίτλο αυτής
της θεματικής ενότητας...

ωχ... διάολε... ποιός είμαι?!!?

saliara

χαχαχαχαχα Τουλάχιστον θυμάσαι πως σε λένε???? :D

Nikos Apomakros

Όχι. Αλλά αν τους πιστέψω λέγομαι Βλήμα ;)

pixie

Στην περίπτωσή μου και για το ότι αρχικά βρέθηκα εδώ, υπεύθυνος είναι ο Pappas10, καλή του ώρα!  :grin:

Το ότι παρέμεινα όμως χρόνια με καθημερινή παρουσία, αυτό είναι άλλο θέμα. Κι εδώ ευθύνεται ο Α33.

Δεν είμαι και ο πιο εύκολος άνθρωπος, ούτε ο πιο σταθερός χαρακτήρας αντίθετα μου άρεσε να τριγυρίζω πέρα δώθε σε διάφορα forums διαβάζοντας ή γράφοντας αλλά κυρίως συλλέγοντας εντυπώσεις δημιουργώντας έτσι μια καλή παρακαταθήκη από νέες εικόνες, εμπνεύσεις και ιδέες!

Και ώ, το θαύμα έγινε και ο Α33 με κράτησε. Βρήκα ένα μεστό forum, πληθωρικό σε ενότητες και επί μέρους θέματα που ακόμα με έλκουν ή με συγκινούν ώστε να τα αναζητώ και να τα ψαχουλεύω [κάποτε οι αρχαιολόγοι θα γράψουνε για μένα. :razz:   :lol: ]

Αλλά φυσικά δεν είναι μόνο τα θέματα που όσο ενδιαφέροντα κι αν είναι και γραμμένα με ύφος καλού στυλ, δεν θα είχαν τη δύναμη να με κρατήσουν.

Είναι, λοιπόν, το έμψυχο δυναμικό αυτού του forum! ;-)

Γραφιάδες είμαστε, κομμάτια από ένα αινιγματικό ''μπουλούκι'' ευαίσθητων ανθρώπων που μοιραζόμαστε ανιδιοτελώς απόψεις... άτομα με ιδιαίτερα προσωπικά χαρακτηριστικά που καθημερινά - άλλοτε βαδίζοντας σε μια τρυφερή καμπύλη, άλλοτε με χιούμορ ή ακόμα και με τον σκληρό λόγο ή την όποια ασέλγεια των λέξεων, πάντα όμως πολύ ανθρώπινα - αφήνουν την ουσία τους και ένα δυνατό γραπτό αποτύπωμα στο πέρασμα του χρόνου.

Παιδιά, σας διαβάζω και σας εκτιμώ όλους, όσοι συμμετέχετε στο forum, είτε σας γνωρίζω προσωπικά είτε όχι, και νομίζω ότι οφείλω ένα μεγάλο ευχαριστώ αντίδωρο στην αλήθεια σας σε κάθε ανοιχτή συνομιλία που έχουμε εδώ...
 
Είστε όλοι διαμάντια!!! Κι αφού είμαι ζωγράφος, ένας ανάγλυφος χρωματιστός καμβάς πάνω στον οποίο οι συνδυασμοί σας δημιουργούν άπειρες αποχρώσεις... :smile:

Nikos Apomakros

[quote user="pixie" post="361832"]ένας ανάγλυφος χρωματιστός καμβάς πάνω στον οποίο οι συνδυασμοί σας δημιουργούν άπειρες αποχρώσεις... :smile:[/quote]

... του μαύρου!

pixie

:mrorange:  :mrgreen:  :mrblue:  :mricy:  :mryellow:  :mrviolet:

vencedor

...αλλου ηταν το σπιτι μου..
δωθε, με φερε "εκεινη"... για εξοχικο.. στις δυσκολες...
εστησα ενα τσαρδι.. για να υπαρχει, μιας κ το "σπιτι" μας ηταν αυθαιρετο κ μας το γκρεμισαν..
περιπλανωμενος στο πουθενα με ξαναφερε ο δρομος εδω..
μεσα σε κατι ερειπια ξαναεχτισα την καλυβα μου..
ετσι για να χω καπου να με αραξω, οταν θα βρισκομαι εδω...

Belladona

[quote user="vencedor" post="361863"]...αλλου ηταν το σπιτι μου..
δωθε, με φερε "εκεινη"... για εξοχικο.. στις δυσκολες...
εστησα ενα τσαρδι.. για να υπαρχει, μιας κ το "σπιτι" μας ηταν αυθαιρετο κ μας το γκρεμισαν..
περιπλανωμενος στο πουθενα με ξαναφερε ο δρομος εδω..
μεσα σε κατι ερειπια ξαναεχτισα την καλυβα μου..
ετσι για να χω καπου να με αραξω, οταν θα βρισκομαι εδω...[/quote]


τις περισσότερες φορές περνάς καλύτερα στο "εξοχικό¨ από ότι στο αυθαίρετο και ας είναι και καλυβάκι.
βρίσκεις φίλους, κάνεις αστεία, αφήνεις πίσω στο γκρεμισμένο τα δυσάρεστα , ξεκολλάς βρε παιδί μου επιτέλους
και σταματάς επιτέλους την αυτολύπηση . έγινα αντιληπτή ?  :mad:

Belladona

κατά τύχη βρέθηκα γιατί και μένα το σπίτι μου ήταν αλλού.το γκρέμισε η πολεοδομία.  αλλά τι να κάνουμε ? ας πρόσεχε ο ιδιοκτήτης .....
πάτησα ένα άλλο πλήκτρο και με έβγαλε εδώ.
στην αρχή είχε λίγο διαφορετικό ύφος, μου άρεσε και είπα να σταθώ.
και τώρα καλά περνάω


kuria

τι να πω κι εγω το αρχαιο πνευμα αθανατο...   :lol:  :lol:  :lol:
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

pixie

[quote user="kuria" post="361919"]τι να πω κι εγω το αρχαιο πνευμα αθανατο...   :lol:  :lol:  :lol:[/quote]

Το σωστό να λέγεται: Υπήρξες μια μεγάλη και μοναδική kuria!!! :smile:

jcdenton

[quote user="kuria" post="361919"]τι να πω κι εγω το αρχαιο πνευμα αθανατο...   :lol:  :lol:  :lol:[/quote]


Αρχαίο Πνεύμα αθάνατο, αγνέ πατέρα
του ωραίου, του μεγάλου και τ' αληθινού
Κατέβα, φανερώσου κι άστραψε εδώ πέρα
στη δόξα της δικής σου γης και τ' ουρανού

Στο δρόμο και στο πάλεμα και στο λιθάρι
Στων ευγενών αγώνων λάμψε την ορμή
Και με το αμάραντο στεφάνωσε κλωνάρι
και σιδερένιο πλάσε και άξιο το κορμί
και σιδερένιο πλάσε και άξιο το κορμί

Κάμποι, βουνά και θάλασσες φέγγουνε μαζί σου
σαν ένας λευκοπόρφυρος μέγας ναός
Και τρέχει στο ναό εδώ προσκυνητής σου
Και τρέχει στο ναό εδώ προσκυνητής σου
Αρχαίο Πνεύμα αθάνατο, κάθε λαός, κάθε λαός
Αρχαίο Πνεύμα αθάνατο, κάθε λαός
Ακτιβιστής δεν είναι αυτός που λέει ότι το ποτάμι είναι βρώμικο.
Ακτιβιστής είναι αυτός που καθαρίζει το ποτάμι.
Ross Perot (1930 - ...)

252 Επισκέπτες, 0 Χρήστες