Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 308
  • Total: 308

ΑΛΗΘΙΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ

Ξεκίνησε από kuria, Ιανουαρίου 30, 2005, 11:27:05 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

libidoman

πολλα ευραπελα σε χωρους δουλειας συμβαινουν σε χωρους που εργαζονται πολλα ατομα με τα ονοματα......
1. Δουλευουν μαζι...ο ΠΟΥΛΙΑΣ,ο ΚΑΡΔΕΡΙΝΗΣ,ο ΣΠΙΝΟΣ και ο ΑΗΔΟΝΙΔΗΣ....
ντριιιιιιιιιιιιιιιιιν τηλφ..... τον κυριο ΠΟΥΛΙΑ παρακαλω.....
απουσιαζει παρτε τον Κο ΚΑΡΔΕΡΙΝΗ
ΚΑΡΔΕΡΙΝΗΣ: Δεν ειμαι εγω υπευθυνος θα σας μιλησει ο Κος ΣΠΙΝΟΣ....κλπ κλπ

2.Δουλευουν μαζι ο ΚΑΝΑΤΑΣ ,Ο ΠΟΤΗΡΗΣ και ο ΚΟΥΠΑΣ.....

3. Ο ΚΑΡΠΟΥΖΑΚΗΣ και ο ΠΕΠΟΝΗΣ (παρακαλω τον Κο ΚΑΡΠΟΥΖΑΚΗ.... απουσιαζει μηπως θελετε (τον) ΠΕΠΟΝΗ ;)

(αυτα ειναι πραγματικοτητα) χιχιχιχιιχιχιιχιχ και άλλα πολλα!!!!!!

minoraki

:D  :D  :D ααααααααα βρε γλυκειε μου λιμπι .....μου εφτιαξες την διαθεση παλι! :D  :D  :D ! που πας και τα βρησκεις βρε? φιλιααααααα πολλαααααα!

kuria

προχτεσινό...
μία από τις ελάχιστες απαιτήσεις που έχω από τους συνεργάτες μου είναι να φέρονται κόσμια στους ασθενείς...
καθόμουν λοιπόν στο εσωτερικό γραφείο των υπερήχων και από την ανοικτή πόρτα βλέπω ένα ηλικιωμένο κύριο συνοδευόμενο από τη σύζυγο του να κατευθύνονται προς τη γραμματέα... επρόκειτο να εξετασθεί ο κύριος αλλά σε κάθε ερώτηση που του γινόταν πεταγόταν ασύστολα η κυρία, που εύκολα κάποιος θα την χαρακτήριζε στριφνοπαντογνώστρα, της οποίας τελικά ζητήθηκε ευγενικά να περιμένει έξω... (εδώ δεχτήκαμε το πρώτο χαμόγελο ευγνωμοσύνης του κυρίου)
μετά το πέρας της εξέτασης πλησιάζει ο κυριούλης τη γραμματέα και αρχίζει τις ευχαριστίες...
Κ : σας ευχαριστώ πάρα πολύ
Γρ: παρακαλώ
Κ : να είστε καλά
Γρ: επίσης
Κ :να έχετε μια γλυκιά και όμορφη μέρα
Γρ: επίσης
Κ : κι εσείς ότι επιθυμείτε
Γρ: ευχαριστώ (είχε αρχίσει να δυσανασχετεί και έριχνε κρυφές ματιές προς το μέρος μου)
Κ : υγεία πάνω από όλα
Γρ : πάντα (ο τόνος της γινόταν όλο και πιο κοφτός )
Κ : να μας έχει ο Θεός καλά
Γρ : ναι (τσιτωμένη)
εκεί επεμβαίνω πλέον εγώ και ευγενικά του υπενθυμίζω πως πρέπει να βγει έξω που τον περιμένει η σύζυγος του...
με κοιτάει θλιμμένα και κουνώντας με απόγνωση το κεφάλι του λέει : αχ κοριτσάκι μου λες να μην το ξέρω; (και εξέρχεται ως ισοβίτης μετά τον προαυλισμό)...
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

ksenixths

:D

jasper egw tha ton parw oti kai na les :P

kuria

ηρθε καποιος (εθνικοτητα δεν κατονομαζω για να μη θεωρηθω ρατσιστρια) το πρωι και με επιτακτικο τροπο ζηταει να του κανουμε ενα "υπεροχο" (υπερηχοτομογραφημα)...
η γραμματεας προσπαθει να του εξηγησει οτι σε ημερα εφημεριας κανουμε μονο επειγοντα περιστατικα και η εξεταση που ζηταει αυτος ειναι ρουτινας οποτε πρεπει να κλεισει ραντεβου, αυτος ξεφωνιζει πως θελει να εξεταστει εδω και τωρα, οποτε οπως παντα αναλαμβανω εγω να ηρεμησω τα πνευματα...
αφου με περισσια ηρεμια και γλυκα του εξηγω τους λογους που δεν μας επιτρεπουν να τον εξυπηρετησουμε αμεσα οσο και αν το θελουμε και αφου πειθεται να κλεισει ραντεβου, λιγο πριν βγει απο την πορτα βλεπει ενα ιατρο μου που μαγνητοφωνουσε κατι διαγνωσεις και με υφος μου λεει:
-εσυ εισαι καλη κοπελα αλλα εχεις μαζεψει ολους τους τεμπεληδες, να σου στειλω τον ξαδερφο μου να δεις πως δουλευει...
-γιατρος ειναι ο ξεδερφος σου;
-οχι... με τα ηλεκτρικα ασχολειται αλλα μαθαινει γρηγορα...
καλα μετα απο αυτο εγινε πανηγυρι...
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

fmas

:)  :)  :)  :)  :)  :)

Πραγματικά Απίστευτα πράγματα.......

Anonymous

Πριν 7 χρόνια η εταιρεία που εργάζομαι βρισκόταν σε καθεστώς πώλησης
και μας είχε επισκεφτεί ο τότε υποψήφιος αγοραστής και νυν διευθύνων
σύμβουλος για να συζητήσει ορισμένα θέματα που αφορούσαν την
μεταβίβαση της εταιρείας με κάποιον από τους παλιούς ιδιοκτήτες.

     Αφού λοιπόν κάθεται ωραία ωραία στην καρέκλα επισκέπτη που του
υπέδειξαν και απλώνεται - είναι και λίγο ογκώδης - ακούμε ένα ωραιότατο
κρακ, σπάει η πλάτη της καρέκλας και βρίσκεται ξαπλωμένος σε λίγο
περίεργη στάση στο πάτωμα.

     Τον βοηθήσαμε τον άνθρωπο, γελάσαμε και κρυφά - δεν ξέραμε και
ποιός ήταν - και όταν ξαναεμφανίστηκε στο γραφείο με την τωρινή του
ιδιότητα δαγκωθήκαμε ομαδικώς.

     Σήμερα τυχαίνει 2 από αυτές τις καρέκλες - είχαν πάρει πλήρες σετ -
να βρίσκονται στο γραφείο μου και όταν κάποιος κάθεται και πάει να
απλωθεί λίγο θυμόμαστε πάντα αυτή την ιστορία... :D

kuria

μετα την αποσυνθεση της καρεκλας βεβαιωθηκε πως η εταιρεια ηταν υπο διαλυση; χαχαχαχα
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

Anonymous

Παράθεσηη kuria έγραψε :
μετα την αποσυνθεση της καρεκλας βεβαιωθηκε πως η εταιρεια ηταν υπο διαλυση; χαχαχαχα


μπα!!! μια χαρά ήταν τότε, μετά είχε την ευχαρίστηση να την διαλύσει με τα χεράκια του :D  :D  :D

katinaki

]-Χασάν δεν έχουμε. Έχουμε Χόρχε, θέλετε? και συνδέω κανονικά τον Χόρχε.[/i]

****************************

Κάθε μήνα σελιδοποιούσαμε μια εφημεριδούλα από άλλο νησί. Μας έστελνε ο άνθρωπος με e-mail τα κείμενα και τις φωτο και κάναμε αντικατάσταση στα παλιά με τα καινούργια.
Αντικατέστησα τις παλιές φωτογραφίες και έβαζα τις κειμενολεζάντες... Ξέχασα όμως μια κειμενολεζάντα απ' το προηγ. τεύχος κάτω απ' τον αείμνηστο Χριστόδουλο που έγραφε κάτι σαν: "ο τράγος ο περήφανος.... κ.ά." Αργότερα το βλέπει η συνάδελφος μου και μου λέει εδώ είναι λάθος η λεζάντα. "Οχι, να της λέω εγώ, σωστό είναι δε βλέπεις που λέει τράγος;"   :mrgreen:

***************************

Στο τηλέφωνο και πάλι. Έχουμε ένα συνάδελφο που το επίθετό του είναι κι αυτό Κυριο όνομα. Οπότε τηλεφωνεί κάποιος και μου λέει:
Είναι κανείς πάνω από τα παιδιά; του λέω μόνο ο Γιώργος Κώστας. Λέει όχι δεν θέλω το Γιώργο, τον Κώστα θέλω.

black_velvet

κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

katinaki

:mryellow:  :mrorange:  :mrgreen:  :mrblue:

Τηλεφωνεί μια κυρία για πολλοστή φορά (στην εφημερίδα πάλι... βρήκαν να βάλουν το τηλεφωνικο κέντρο δίπλα μου   ]Ποια είστε;[/i] (ρωτάω)

- Μα εσείς με πήρατε!

- Ναι κυρία μου, ποια είστε, για να ρωτήσω τους υπόλοιπους να μάθουμε ποιος σας τηλεφώνησε.

- Μα εσείς με πήρατε! (κόλλησε η βελόνα... θα το 'πε 3-4 φορές ώσπου...)

- Μα κυρία μου ποια είστε; πού να ξέρω ποιος σας πήρε; εδώ δουλεύουν 50 άτομα  :mrblue:  (ναι σιγά μη δουλευανε και 500...) μια μουτζα άνθρωποι ειμασταν με το ζορι.
(γέλια και παλαμάκια απο όλους... και σχόλια του τύπου θα νομιζει πως πηρε σε κανενα κολοσσο)
 :oops:

sevenseas

Εγινε στο γραφειο μου προ ετων
και ειναι αληθινο

Ειχε ελθει πελατισσα , πολιτική - μηχανικος
τακτοποιουσαμε σχετικα εγγραφα για μια δικη
Μεταξυ αυτών υπήρχαν σχεδιαγραμματα και κατοψεις
Της ζητησα να τα σφραγισει και να τα υπογράψει
Πτσγματι βγαζει την σφραγιδα της από την τσαντα της , πηγαινει στον διπλανο χώρο και ζηταει απο μια ασκουμενη ταμπον για να μελανωσει την σφραγιδα
-Ελβιρα εχεις ταμπον ?
-οχι χρησιμοποπιώ σερβιεττες . Κατακοκκινη η Ελβιρα !!!!!!!!!!!!!!!!

kuria

[quote user="Gerogriniarhs" post="320610"]Και δεν λες "πάλι καλά" που έρχεται μόνο με τον καφέ κι ο ασθενής ειναι εξιτηριούχος,αντί να σου τον φέρει  κουκουλοσεντονιασμένο;[/quote]

ημουν στο γραφειο με δυο ειδικευομενους και ο περι ου ο λογος νοσοκομος ανεβαινει στην παθολογικη να κατεβασει εναν ασθενη για ακτινογραφιες...
μετα απο καμια ωρα παιρνει τηλεφωνο και μου λεει πως ο ασθενης απεβιωσε προ δεκαλεπτου, οποτε εκεινος θα πεταγοταν ισαμε το κυλικειο κι αν θελουμε να μας φερει καφε...
-φαινεται δεν αντεχε να δει τη φατσα σου και προτιμησε να αποδημησει... σχολιασε εκνευρισμενος ο ενας...
-τυλα τον και φερτον... ειπε χαχανιζοντας ο αλλος...
-τσακισου κι ελα τωρα εδω γιατι θα σε στειλω να τον συναντησεις... ξεφωνισα εγω...
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

Rakendytos

πριν χρονια σε καταστημα ηλεκτρικων ειδων..

Πελατισσα ρωτα τον υπαλληλο ποσο εχουν οι τηλεορασεις.. δειχνοντας τη βιτρινα
και ο (βαρεμενος) υπαλληλος...

Ολες μαζι γυρω στα 2.800..     :lol:

308 Επισκέπτες, 0 Χρήστες