Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 637
  • Total: 637

Λεξικό Γυναικογυναικωτό

Ξεκίνησε από libidoman, Απριλίου 05, 2005, 08:53:29 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

libidoman

Όλοι οι άντρες παραπονούμαστε πως ποτέ δεν θα καταλάβουμε τις γυναίκες και οι γυναίκες έχουν κάνει καθημερινό ποίημα το "Αχ...Μακάρι να με καταλάβαινες έστω και λίγο"! Ως ανήρ, αφιέρωσα λιγο χρονο για να ερμηνεύσω τουλάχιστον κάποια από τα πράγματα που λένε οι γυναίκες ώστε και εμείς να τις καταλαβαίνουμε και να μην ξανακούσουμε ποτέ "Αχ...Δεν με καταλαβαίνεις".



[size=18]Καλά.[/size] Όταν μια γυναίκα μέσα σε μια συζήτηση σου απαντάει "καλά" σημαίνει "Κοίτα, δεν θέλω να το συζητήσω άλλο! Εγώ έχω δίκιο και τώρα βγάλε τον σκασμό! Προσοχή!!! Αν η κοπέλα /σύζυγος / ερωμένη σε ρωτήσει πως με βρίσκεις από θέμα ομορφιάς, ποτέ μα ποτέ μην απαντήσεις καλά...


[size=18]5 λεπτά μωράκι μου.[/size] Όταν σου λέει ετοιμάζομαι και κατεβαίνω σε 5 λεπτά σημαίνει τουλάχιστον μισή ώρα (για τους τυχερούς)!


[size=18]Τίποτα[/size]. Προσοχή κίνδυνος!! Η λέξη αυτή είναι θανατηφόρα. Πάντα μα πάντα σημαίνει "κάτι" και πρέπει να χτυπήσεις προσοχή! Το "Τι έχεις μωρό μου"; "τίποτα" είναι " Έχω πολλά και θέλω να με ρωτήσεις τι για να τα ακούσεις. Και δεν θέλω να μιλάς".


[size=18]Εντάξει.[/size] Κίνδυνος θάνατος επίσης! Σημαίνει "ΟΚ. Δεν μιλάω τώρα αλλά σε λίγη ώρα θα δεις τι θα πάθεις...


[size=18]Ευχαριστώ. [/size]Σημαίνει απλά ευχαριστώ. Πες πάντα παρακαλώ.


[size=18]Ευχαριστώ πολύ.[/size] Όπα όπα όπα... Αλλάζουμε εδώ. Αυτό σημαίνει "Έχω θυμώσει πολύ με την συμπεριφορά σου και σκέφτομαι τι κάνω εγώ εδώ τώρα"


Επειδή το λεξικό αυτό είναι τεράστιο, θα αφήσω τα υπόλοιπα για την επόμενη φορά! Άνδρες για  να καταλάβεις μια γυναίκα θέλει ... διάβασμα![size=18][/size][size=9][/size][size=9][/size][size=12][/size][size=12][/size][size=12][/size]

Anonymous


riaghul

ΚΑΛΑ


ΤΙΠΟΤΑ


ΕΝΤΑΞΕΙ



 :D  :D  :D

Anonymous

sosta libi kanonika tha eprepe na yparxei lexiko ekdomeno pou na epexhgei epakribos tis ennoies kai na einai se ekdosh tsephs gia na to exoume panta mazi mas giati emeis oi 'en to ptoxo pneymati' antres  pou na xeroume ti lene kai ti ennooun ayta ta mysthria kai yperoxa thilika , kapos prepei na synenohthoume.......

PoiSoN_GiRL

emena pali giati ta 5 lepta mou einai panta 4 + kati
kai panta me sthnei o allos ??  :roll:  :roll:

minoraki

εγω παλι γιατι θα πρεπει να ειμαι ετοιμη στην ωρα μου και να περιμενω στο αυτοκινητο για πανω απο 5 λεπτα?   :roll:  :?  :roll:  :?

Enia

κορίτσια είστε εξαιρέσεις! οκ, μπορεί να μην είναι και μισή ώρα, αλλά πάντως πέντε λεπτά δεν είναι, το ομολογώ.

Η ένστασή μου είναι για το 'καλά'... μεγάλη κουβέντα, με ερμηνεία αρκετά πολυπλοκότερη από αυτή που δίνεται.
Για μένα συχνά ταυτίζεται με το 'εντάξει΄' ή το 'τίποτα'...
Ένα είναι το σίγουρο: αν σου πω 'καλά', με όποιον τόνο κι αν το πω, μην εφησυχάζεσαι, διότι τπτ δεν είναι καλά!!!

Το πρόβλημα αγόρια είναι πως καθεμια από εμάς έχει τη δικιά της ορολογία και τις δικές της ερμηνείες, οπότε αυτό το λεξικούλι που ελπίζετε, λυπάμαι, δεν υφίσταται! Ακόμα και για κάθε μια ξεχωριστά να γραφόταν, δεν κυκλοφορεί στην αγορά.
(Μόνη λύση να το γράψετε μόνοι σας για το αντικείμενο του ενδιαφέροντός σας ή να το κληρονομήσετε έτοιμο από κανέναν πρώην ή κολλητό φίλο... αλλά που τέτοια τύχη!)

637 Επισκέπτες, 0 Χρήστες