Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 294
  • Total: 294

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ??

Ξεκίνησε από Ntama, Ιουνίου 09, 2005, 01:28:43 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Ntama

Τελικά,μπορεί κανείς πραγματικά να διαβάσει την σκέψη του άλλου?

Χρειάζεται άραγε κάποιο ιδιαίτερο χάρισμα ή μήπως είναι η δύναμη της σκέψης της στιγμής??  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:

minoraki

κατηγοριματικωτατα λεω οχι! κανεις δεν μπορει να ξερει τι εχει ο αλλος μεσα στο μυαλο του.....γιατι εαν ηξερε.. τοτε, πολυ απλα, πολλα παρατραγουδα θα συνεβαιναν.....ανατρεπτικες καταστασεις.....καλλιτερα να κραταμε τις σκεψεις μας για τον εαυτο μου.....

ψιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιττττττττ.....one penny for your thoughts..... :wink:  :wink:  :wink:

LaStDrIvE

mipws ta matia mas omws mas prodidoune kapies skepsis?

freak

k twn tyflwn ta matia punky? xmmmm ayth h nota sobarothtos xreiazotan sto 8ema.

(k pou eisai. den kserw tripolh ti kanete k ti ginetai sto manchester me tous mancunians alla edw exei benteta sto monasthraki metaksy syntrofwn k punkiwn enantia se fasistaria xrysaygoula. opote ela kabatzwmenos matey.)

Ntama

Και όμως... καμιά φορά νιώθω να κοιτώ εναν δικό μου ανθρωπο... και νιώθω να "εισβάλλω" στις σκέψεις του...
και αρχίζουμε να μιλάμε με τα μάτια... και να κάνουμε ολόκληρες συζητήσεις... αυτό τι είναι???  :roll:  :roll:  :roll:

minoraki

Παράθεση από: "Ntama"Και όμως... καμιά φορά νιώθω να κοιτώ εναν δικό μου ανθρωπο... και νιώθω να "εισβάλλω" στις σκέψεις του...
και αρχίζουμε να μιλάμε με τα μάτια... και να κάνουμε ολόκληρες συζητήσεις... αυτό τι είναι???  :roll:  :roll:  :roll:
:D  :D  :D τι ερωτηση και αυτη φιλεναδα μου.....ερωτας ειναι η αιτια βεβαια....τι αλλο?

Ntama

Μινοράκι μου λές???????????  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:

LaStDrIvE

kati gia erwta peirati m'aggaliazeis kai svinw mu kanei...ixixixxi


Freak nai ta mathenw apo prwto xeri... tripoli eimai katazitoumenos tous.. tha su pw soon....


If the Kids are United...

Ntama

Παράθεση από: "LaStDrIvE"kati gia erwta peirati m'aggaliazeis kai svinw mu kanei...ixixixxi
Freak nai ta mathenw apo prwto xeri... tripoli eimai katazitoumenos tous.. tha su pw soon....
If the Kids are United...

ΠΡΟΞΕΝΗΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ΜΙΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ  :twisted:  :twisted:

chriastina

minoraki και ntama
δεν είναι απαραίτητο να είναι πάντα έρωτας,εαν αγαπάμε κάποιον,αισθανόμαστε ωραία κοντά του άρα και ελεύθεροι να είμαστε ο εαυτός μας και το ίδιο και εκείνος,εαν κάνουμε τον κόπο να ακούμε πραγματικά τι λέει και ξέρουμε πως κι εκείνος μας ακούει,εαν έχουμε αφιερώσει χρόνο να τον παρατηρήσουμε και στην κίνηση του σώματος αλλά και στις συνήθειές του,εαν θέλουμε να συντονιστούμε μαζί του για να μπορούμε να επικοινωνούμε λεκτικά να δείτε πως έρχετε η στιγμή που μιλάμε με την σκέψη μας ακόμα και........με τις κολλητές μας
βέβαια είναι πιο ρομαντικό,αισθησιακό κ.τ.λ όταν αυτό συμβαίνει με τον "άνθρωπο μας" και του δίνουμε περισσότερη σημασία.  νομίζω.......

Anonymous

Πιστεύω πως το ελάχιστο δυνατό μπορούμε να διαβάσουμε από την σκέψη του άλλου μόνο όταν τον ξέρουμε πολύ καλά και αυτό μας βοηθά.
Αν δούμε κάποιον στο δρόμο ή ακόμα μέσα στο λεωφορείο είναι πολύ δύσκολο.. μπορούμε όμως να φανταστούμε τι σκέφτεται ....χιχιχιχιιχιχ

riaghul

Εγω παλι λεω πως ΝΑΙ...μπορουμε να  επικοινωνησουμε...
Να καταλαβουμε και να προσεγγισουμε τη σκεψη του αλλου
φτανει να θελησουμε να ασχοληθουμε με τον οποιο/α ειμαστε μαζι...

(εχω πολλα παραδειγματα να αναφερω...και απο τους αλλους να
ξερουν πολυ καλα τι θελω εκεινη τη στιγμη
αλλα κι εγω να γνωριζω για αλλους...)

Δεν μπορω ομως να ειμαι παντα σε εκεινη τη κατασταση που
προυποθετει τη γνωση μου αυτη...
Κι ισως να μη θελω να ειμαι παντα...

Ntama

Αγαπητή φίλη riaghul...

Οσα έγραψες... με αντιπροσωπεύουν απόλυτα...

Διάβαζα τα γραφόμμενά σου και... λες και ήσουν μέσα στο μυαλό μου...

Τι να πω??  :oops:  :oops:

 :roll:  :roll:  :roll:

See_Me

Ντάμα κατά καιρούς βάζεις θέματα, που με διχάζουν]

Evitaki

prepei na ksereis para poly kala ton allon gia na mporeis na diabaseis thn skepsh toy........
kserw enan antrwpo poy den xreiazetai kan na to koitaksw mono mia leksh toy k kserw akribws ti skeftetai akoma k mesa apo to thl.........
ayth thn sxesh parolo poy exoyn perasei tosa xronia den thn allazw me tpt
k to pio wraio einai oti meta apo tosa xronia akoma anarwtietai pws to kanw
mh me rwthsete giati oyte k egw kserw :wink:  :wink:  :wink:  :wink:

294 Επισκέπτες, 0 Χρήστες