Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 869
  • Total: 869

ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΩΩΩ!!!!!!!

Ξεκίνησε από MAGIC, Αυγούστου 19, 2005, 09:39:16 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

MAGIC

Και εκει που με ειχε ο Μορφεας στην γλυκεια και ζεστη αγκαλια του....ΝΤΙΝΓΚ ΝΤΙΝΓΚ ΓΚΡΟΥΥ ( το κινητο με την δονηση παρεα).Πεταγομαι αργα απο το κρεβατι, καρφι στον νυπτηρα,δοντια,προσωπο,λαδια,μπουζι το πρωινο μου σερβις.Τον καφε στην δουλεια γιατι ξεχασα να σου πω οτι μεχρι να βρω την τουαλετα εχω στουκαρει σε ολλους τους τοιχους.Αλλη μια εργασιμη μερα ξεκινησε για μενα η δικια σας πως ξεκινα??

Anonymous

Ακόμα δεν έχει ξεκινήσει η εργάσιμη για μένα μέρα διότι είμαι ακόμα σε άδεια. ]

chriastina

ζόρικο πράγμα το πρωινό ξύπνημα
Το ρολόι χτυπά στις 6.15 για αρχή,μετά στις 6.30 και για σιγουριά και στις 6.45 (αν δεν το έχω σπάσει στην πορεία) Ανοίγω το μισό μάτι (κατά προτίμηση το δεξί που βλέπει καλύτερα) πάω στην κουζίνα και πίνω το χάπι μου (της ομοιπαθητικής....τα Λεξοτανίλ τα έχω για αργότερα) βγαίνω σκουντουφλόντας απο την κουζίνα και πάω στο διπλανό δωμάτιο για να βάλω φαί στην γάτα που με κυνηγάει απο την ώρα που σηκώθηκα,συνέχεια έχει το μπάνιο,ντουζάκι,δοντάκια κι επιστροφή στην κουζίνα για το απαραίτητο πρωινό ρόφημα = σοκολάτα ( καταραμένη ομοιπαθητική!) κι από εκεί πίσω στην κρεβατοκάμαρα,ανάβω το πρώτο τσιγάρο....στο τρίτο σηκώνομαι να ντυθώ κι έρχομαι αντιμέτωπη με τον καθρέπτη μου
"που πας έτσι πρωινιάτικα? θα ταράξεις πάλι τους ανυποψίαστους.Μήπως να έβαζες την βούρτσα πάνω στα μαλλιά σου έστω και για δυό λεπτά? μήπως? κι αυτά τα μάτια με τους μαύρους κύκλους  πως θα τα κυκλοφορήσεις? άσπρη επιδερμίδα,μαύρα μάτια,εσύ και η κόρη του Δράκουλα! (είχε κόρη ο Κόμης?) άντε να σε δω τώρα και με τα ρούχα τι θα κάνεις.Πάλι στο α-μπε-μπα-μπλομ θα το ρίξουμε?"
Είναι τα 7 χρόνια γρουσουζιάς αλλιώς θα τον είχα σπάσει την πρώτη μέρα που μου έβγαλε γλώσσα....
Σειρά έχει η βόλτα των σκύλων....με του λουρί να με τραβάει ο μικρός,με το πόδι να σπρώχνω το γέρικο κι εγώ ακόμα να μην έχω ξυπνήσει!
Κατά τις 8.15 βάζω το κλειδί στο αυτοκίνητο....ο Εξολοθρευτής της ασφάλτου σε νέα επισόδια! Ποιός ταρίφας,ποιός νταλικέρης,ποιός λιμενεργάτης να συγκριθεί μαζί μου?....."ποιός να συγκριθεί μαζί σουουουου".... Στα μέσα της διαδρομής για Φάληρο έχω ξυπνήσει.
Άντε και καλή μας μέρα!

MAGIC

Η τροχαια Αττικης σας ενημερωνει οτι απο την 1η Σεπτεμβριου απο τις 8.00 εως 10.00 πμ θα ισχυουν και παλι οι Ολυμπιακες λωριδες στην περιοχη του Φαληρου .Επιτρεπεται η προσβαση μονο στο οχημα της Χριστιανας.Οι παραβατες θα τιμωρουνται.

PoiSoN_GiRL

Το πρωι οταν ξυπνω .. πιστεψε με δεν θα ηθελες σε καμια περιπτωση να βρισκεσαι ουτε καν στο ιδιο σπιτι με εμενα .. λολ !
Συνηθως ξυπναω μουρμουρωντας .. προσπαθωντας να συνειδητοποιησω Που ειμαι ? Ποια ειμαι ? Τι ωρα ειναι ? κι αλλα τετοια χαριτωμενα ..
Κατευθυνομαι με κλειστα ματια στο μπανιο για να βουλιαξω στην μπανιερα να ξυπνησω .. Κανω μπανιο μιση ωρα και σπρωξε (μη ρωτησεις ποσο .. οσο θελεις τελοσπαντων λολ!) βγαινω αφηνοντας νερα παντου μεχρι να φτασω στο δωματιο μου , μιας και μονιμως χειμωνα - καλοκαιρι περπαταω ξυπολητη .. και ψαχνω κανενα ρουχο (οτι βρεθει μπροστα μου τελοσπαντων ...) χτενιζω τα δυο χιλιομετρα μαλλια μου με την ελπιδα να στεγνωσουν σε 5-6 ωρες και κατευθυνομαι παλι προς το μπανιο να πλυνω δοντακια !! Η συγκεκριμενη στιγμη ειναι και η καθοριστικη της ημερας μιας και συνειδητοποιω επιτελους ποια ειμαι βλεποντας με στον καθρεφτη και που παω .. Στην κουζινα λοιπον η επομενη σταση για καφε .. οχι ομως για να τον φτιαξω εγω μιας και ειμαι αθλια νοικοκυρα .. αλλα για να κανω ζουζουνιες στη μανουλα να μου τον ετοιμασει ! λολ (το ναζι με μαρανε πρωι πρωι ..) Για τις επομενες δυο ωρες ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ και το εννοω .. Πινω καφε και καπνιζω και δεν υπαρχει περιπτωση να απαντησω σε κανεναν , ουτε να απαντησω σε κινητο - σταθερο κλπ κλπ .. Αν τυχον λοιπον και μου μιλησει καποιος χριστιανος .. ακουει ενα πρωινο εξαψαλμο και κατα τα αλλα συνεχιζω να ρουφαω καφε με το αταραχο υφος που εχω ...
Για να γινω ακομη πιο σαφης .. η ωρα για την οποια μιλαμε ειναι γυρω στις 1:00 με 2:00 το βραδι (το οποιο μεταφραζεται σε δικο μου πρωινο ξυπνημα)
κατοπιν νυχτεριδιαζω μεχρι να ξημερωσει .. και βουρρρρρρρρρρ στο γραφειο !!

stelios4u

τωρα πια τα πωινα βαζω το [size=18]αυτοματο[/size]και απο την μια στιγμη στην αλλη εχω βρεθει εξω απο το σπιτι ντυμενοσ κ ολα τα σχετικα... :D

fmas

Μην με ξυπνάς απ' τις 6...... (Άσχετο)....

Εγερτήριο κατά τις 8.... (αυτό το καλό του να είσαι Φοιτητής)....... Αν έχουμε μάθημα (μόνο τα υποχρεωτικά) πλύσιμο, ντύσιμο και βουρ στον φούρνο για το πρωϊνό μου κουλούρι.......... Κατόπιν στο λεωφορίο (άκου 90 λεπτά το εισιτήριο για 2πλη διαδρομή) και μετά από κανένα τεταρτάκι φτάνουμε στο ΤΕΙ.... Την καλημέρα στους φίλους μου και κατευθείαν για μάθημα.......... Τότε ξυπνάω μια χαρά.......

kitty!

Λοιπόν.....Αφού έχω την απογευματινή βάρδια ( 2 - 22]

Anonymous

loipon mou hrese to themataki
to xypnhthri xtypaei stis 5:30 (barbara pragmata, kathe mera skeftomai na allaxo douleia!!!) shkonomai kai xrhsimopoiontas thn ebdomh aisthish (h ekth einai gia alles leitourgies) dhladh to radar me tis yperithres pao sto mpanio , eytyxos o diakopths einai miso strema kai ton brisko eykola.
meta psilotsimpao proino oti prolabo kai katebaino kato (synexizontas me kleista matia ) pao sth stash kai pairno to sxoliko na pao sth douleia , synexizo ekei mia oritsa ypno kai katebaino sto sxoleio telika , opou perimenoun polles gelades gia armegma, ayta.....

vicky_lav

Ακριβώς έτσι... Μόνο που εγώ για να μπορέσω να πάω στην δουλειά αναγκαστηκα να βάλω στο μωρό μου (το αυτοκίνητό μου) αυτόματο πιλότο... σώθηκα... πάει μόνο του... χιχιχιχι!!!!

Evitaki

αφου πεταξω το ξυπνητηρι.....
προσπαθω να ανοιξω το ενα ματι
αν αργω να σηκωθω τρεχω πανικοβλητη να πληνω δοντια
να πλυνω μουτρα μυπως κ ανοιξει κ το αλλο ματι
ντυνομαι μαζευω κλειδια κινητο τσαντα
κ αν δεν προλαβω βαζω τα παπουτσια στο ασανσερ
συνηθως :P  :P  :P  :P  :P  :P

Jezebell

Yposuneidita xerw pws dialexa tin douleia mou giati den xupnaw varvares wres!! sunithws loipon xupnaw kata tis 9.30 me 10 me to kinito. Tentwnomai prospathw na skeftw oti einai wraia na xupnas prwi giati eftuhws den haneis tin mera sou k prolavaineis na kaneis polla k dimiourgika pragmata k pistepse me aftes oi thetikes skepseis leitourgoun giati niwthw eftuhis kai xanakoimamai. Xupnaw kata tis 10 30 epeidi o Alladin (o skulos mou) einai sigouros pws tha peistw oti to paihnidi einai i kaluteri apasholisi to prwi, tou kanw glukes k einai o monos pou milaw to prwi oikeiothelws!! Sikwnomai k proetoimazw ton kafe mpainw sto mpanio sunithws htipaw stin mpaniera kai malwnoume (to suzitaw afto to interactive me ta epipla me ton giatro mou) kanw mpanaki plenw dontia apofevgodas na koitaxw kathrefti vazw tin krema gia ta matia k tin enudatiki mou prospathontas na vgalw apo tin mpaniera ton Alladin pou platsourizei. Paw na parw ton kafe mou hamogelaw k kathomai anapaftika mprosta sto parathuro!!K tote thumamai pws thelw kati gluko k xanasikwnomai...meta thumamai oti den efera ta tsigara...meta to tasaki...meta nero ...meta...

heinrich

ααααααα όλα και όλα...
εγώ ξυπνάω χαλαρά.
Εχω να ξυπνήσω με άγχος από το 1999 ως υπάλληλος.

Συνήθως νικάω το ξυπνητήρι. Χτυπάει ΜΠΙΙΙΙΜΠ ΜΠΙΙΙΙΜΠ ΜΠΙΙΙΙΜΠ αλλά του δίνω μια σφαλιάρα και βγάζει τον σκασμό. Αυτό συμβαίνει αρκετές φορές μέχρι η αφεντομουτσουνάρα μου αποφασίσει οτι αρκετά ξεκουράστηκε και πρέπει να σηκωθεί.

Από την στιγμή που θα σηκωθώ έως και που θα φύγω θα περάσει μια ώρα.

Καφεδάκι, ατομικές καθαριότητες και βαθιά σκέψη για τα πράγματα που θα πρέπει να κάνω μες την ημέρα. Εως να φύγω από το σπίτι θα τα έχω ξεχάσει και θα τα ξαναθυμηθώ στο γραφείο. Και ω! ως εκ θαύματος θα θυμηθώ πως έπρεπε να περάσω από το ταχυδρομείο και από την τράπεζα...

Αλλά δεν βαριέσαι και αύριο μέρα είναι.

Rakendytos

Μόλις ξυπνήσω το πρωί, τα βλέπω όλα μαύρα..
θέλω μια κούπα με καφέ και 4 τσιγάρα..
 
Τι νόημα έχουν όλα αυτά, τι τρέχω να προλάβω..
Πέρασε η μισή ζωή δίχως να καταλάβω..
 
Τασάκι κι αποτσίγαρα, φλιτζάνι κατακάθι
όλα μαζί στον τενεκέ κι απάνω το καπάκι..
 
Μα φτάνω στην εξώπορτα, κοιτάζω τον καθρέφτη
κι αντί να ρίξω μια μπουνιά, χαμογελώ στον ψεύτη..

heinrich

το παρακάτω το τραγουδάτε στον ρυθμό και την μελωδία του
«το πρωι με ξυπνάς με φιλιά»
παλιό τραγουδάκι πριν τον πόλεμο


το πρωί με ξυπνάς με μπουνιέεεες
συνεχίζεις με λίγες κλωτσιέεεες
μου τραβάς τα μαλλιά
μου δαγκώνεις τα αυτιά
και γεμίζει το σπίτι χαράααα

τι ωραίο, να μ'αγαπάααας
κάθε βράδυ στο ξύλο με σπααααας
να τ'α κούσει ο τυφλός
να το δει ο κουφός
και να τρέξει στο σπίτι ο κουτσόοος

869 Επισκέπτες, 0 Χρήστες