Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 843
  • Total: 843

ΑΜΑΡΤΙΑ

Ξεκίνησε από isabella, Μάρτιος 02, 2006, 11:52:57 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

isabella

ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΟΡΙΖΕΤΕ ΤΗΝ  Α Μ Α Ρ Τ Ι Α   ;;;

tristana

Δεν υφίσταται παρά τα όσα διατείνεται η Ιουδαϊκή πρωτίστως και κατόπιν όλες οι άλλες θρησκείες που χρησιμοποίησαν αυτήν την έννοια για χειραγώγηση των πιστών τους.

spellbound

Το να κανεις κατι που θα βλαψει τον αλλον υπο οιαδηποτε μορφη.

μονον αυτο θεωρω αμαρτια ολα τα αλλα ειναι πταισματα.. (νομιζω :roll: )

xhmeia

συμφωνω σπελλακι,το να κανεις η απλα και να θελεις να κανεις κακο ειναι αμαρτια ...
κ τωρα που ειπες πταισμα .......φτου γμτ αυριο με δικαζουν στο πταισματοδικειο -ελεοςςςςςς-

(κ ετσι δηθεν ταχαμ ταχαμ  τυχαια σας πληροφορω ασσο καπνιζω ......της φυλακης τα σιδερα .......)

minoraki

νατασα???? τι εγινε??? αθωα η κατηγορουμενη???? τα γλιτωσαμε τα τσιγαρα σου????

 :arrow: αμαρτια εξομολογουμενη...αμαρτια ουκ εστι.....
το λεει και το ευαγγελιο.....

spellbound

μινορακι, λες να πηρε το λαπ τοπ μαζι της στης φυλακης τα σιδερα που ναι για τις λεβεντισσες??   :roll:  :roll:  :roll:

minoraki

εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε....αυτη και εαν ηταν αμαρτια.....να δικασουν την νατασα.....!!!!!!
λεβεντισσα.....λεβεντοκορμη!!!!!!! :D

xhmeia

αθωα αθωα
σκεφτηκαν δεν συμφερει για "μεσα" αυτη χαχαχαχαχα ζητησα ειδικα διαμορφωμενο κελι, με υπολογιστη, μπλε πορτα, θεα θαλασσα, κλπ
αντε τη γλυτωσατε μπρεεεεεε
καλα κοριτσια πιο γελοιο δικαστηριο δεν εχει ματαξαναγινει
ειχα λεει στη διαπασων το στερεο Σαββατο στις 12,30-τοσο αργαααα- στα γενεθλια του παιδιου μου........
αλλα μου την εδωσε κ τα χωσα στον πολιτσμανο, οτι δεν πανε να πιασουν κανα κλεφτρονι, παρα χανουν την ωρα τους και χαλανε το κεφι των ανθρωπων, γ αυτο μου την εκανε κ αυτος......
ειμαι γλωσσου γμτ τι να κανουμε?

Enia

:lol:  νατασάκι!  :lol:

δουλειά δεν έχουν δουλειά βρίσκουν! ήθελε ο καημένος ο πολιτσμάνος να δικαιολογήσει το ψωμάκι του και βρήκε εσένα για θύμα!  :lol:

τέλος καλό όλα καλά!

θα συμφωνήσω με την κατερίνα στον ορισμό της αμαρτίας που έδωσε... και τότε (όταν πληγώσουμε εκούσια κάποιον) δεν νομίζω πως είναι τόσο η 'ανώτερη δύναμη' απαραίτητα που θα μας τιμωρήσει, όσο ο ίδιος μας ο εαυτός...

xhmeia

etsi liloyka moy etsi, edw h Kolash, edw kai o Paradeisos (isws k ekei panw alla edw sigoyra )mas timwrei o "anwteros" eaytos poy oloi kryvoyme kapoy sto ba8os mesa mas

kaith

ΡΩΜ   ιδ:23
και πάν ότι δεν γίνεται εκ πίστεως, είναι αμαρτία.
Α'ΚΟΡ ιε:56
Το δε κέντρον του θανάτου είναι η αμαρτία? και η δύναμις της αμαρτίας ο νόμος.
ΠΡΑΞ   ι:43
εις τούτον πάντες οι προφήται μαρτυρούσιν, ότι διά του ονόματος αυτού θέλει λάβει άφεσιν αμαρτιών πας ο πιστεύων εις αυτόν.
ΡΩΜ    ε:20
Και όπου επερίσσευσεν η αμαρτία, υπέρεπερίσσευσεν η χάρις...
ΡΩΜ    ς:6
...ο παλαιός ημών  άνθρωπος συνεσταυρώθη,  διά να καταργηθή το σώμα της αμαρτίας...
Γαλ ς:1
Αδελφοί, και εάν άνθρωπος απερισκέπτως πέση εις κανέν αμάρτημα, σείς οι πνευματικοί διορθόνετε τον τοιούτον με πνεύμα πραότητος? προσέχων εις σεαυτόν, μή και σύ πειρασθής.
                                                                                                      Στελλα μου τι αλλο να πω πια για την αμαρτια με πετυχες βλεπεις και σε εποχη που ετοιμαζομαι να εγκαταταλειψω τα εγκοσμια

heinrich

Παράθεση από: "isabella"ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΟΡΙΖΕΤΕ ΤΗΝ  Α Μ Α Ρ Τ Ι Α   ;;;

δεν κάνεις μια kit kat αμαρτία?

isabella

μια βελβετ ακομα καλυτερα...

Pappas10

Να βλάπτεις εκούσια και να μην αισθάνεσαι ενοχή αλλά ικανοποίηση και / ή αδιαφορία .


Παππάς10.
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Γνώθι Σεαυτόν
Μηδέν Άγαν
Πας μη Έλλην Βάρβαρος
ΠΑΟ Θρησκεία θύρα 13
Πίτα γύρο κοτόπουλο, μαρούλι μαγιονέζα.

isabella

κατι σε τζει αρ μου κανει αυτο..

843 Επισκέπτες, 0 Χρήστες