Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 250
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 406
  • Total: 406

Μα γιατί δεν έχω σχέση;

Ξεκίνησε από gon, Μάρτιος 26, 2006, 02:42:54 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

gon

Μα γιατί δεν έχω σχέση;
 
Mήπως έχετε κουραστεί από τα πρώτα ραντεβού που καταλήγουν σχεδόν πάντα σε αποτυχία; Μήπως επιτέλους αποφασίσατε ότι θέλετε να βρείτε μια σχέση, αλλά για κάποιο μυστήριο τρόπο αυτό είναι απίστευτα δύσκολο και πολύπλοκο; Μήπως γνωρίζετε πάντα τα λάθος άτομα ή άτομα τα οποία δεν είναι σε θέση να έχουν μια σχέση; Τι κάνετε λάθος σε αυτό το παιχνίδι των γνωριμιών;

Έχετε ποτέ σκεφτεί ότι τελικά αυτό που σας απομακρύνει από μια σχέση είναι η μεγάλη σας επιθυμία γι αυτήν; Εάν έχετε μείνει για πολύ καιρό μόνοι και εάν επιδιώκετε μια καινούργια σχέση με επιθετικό τρόπο (άθελα σας ή όχι) τότε είναι πολύ πιθανό να τρομάζετε τα άτομα με τα οποία θα θέλατε να έχετε αυτή τη σχέση και με τα οποία βγαίνετε ραντεβού. Η οποιαδήποτε σχέση θέλει ένα φυσιολογικό χρονικό περιθώριο για να περάσει από τα απλά ραντεβού στο επίπεδο του «ζευγαριού». Δείξτε υπομονή και δώστε τα χρονικά περιθώρια και στον εαυτό σας αλλά και στο άλλο άτομο. Μην τα θέλετε όλα αμέσως γιατί ο κάθε άνθρωπος έχει τους δικούς του ρυθμούς εξοικείωσης με τους άλλους. Μια πιεστική στάση από την πλευρά σας πιθανό να απομακρύνει τους άλλους από κοντά σας.

Μήπως έχετε μείνει για αρκετό καιρό μόνοι σας που πειστήκατε τελικά ότι εσείς δεν θα βρείτε ποτέ μια σχέση , γιατί δεν την αξίζετε; Εάν σκέφτεστε με αυτό τον τρόπο μάλλον έχετε ισοπεδώσει την αυτοπεποίθηση σας και πιστεύετε ότι κανένας δεν σας θέλει , ότι έχετε χάλια εμφάνιση και ότι από προσωπικότητα δεν λετε και πολλά, άρα; Άρα , έχετε αρχίσει να ξεσκονίζετε το ραφάκι σας για να εγκατασταθείτε και να περάσετε παρέα με τον εαυτό σας μια μοναχική ζωή χωρίς αγάπη και χωρίς συντροφικότητα. Ξυπνήστε! Όλοι οι άνθρωποι έχουν ερωτικές απογοητεύσεις. Όλοι οι άνθρωποι περνούν περιόδους μοναξιάς. Μη καταδικάζετε τον εαυτό σας σε αποτυχία. Σίγουρα εκεί έξω υπάρχουν άνθρωποι που σας ταιριάζουν και τους ταιριάζετε, απλά χρειάζεστε χρόνο για να τους βρείτε. Μην απογοητεύεστε λοιπόν και μην πνίγεστε σε μια κουταλιά νερό! Χρησιμοποιήστε τις περιόδους τις μοναξιάς σας για να συμφιλιωθείτε με τον εαυτο σας.

spellbound

Μηπως τελικα μου αρεσει να μαι μονη μου ????

gon

Δεν μου αρεσει να μαι μονος μου

gon

Έχετε νιώσει ποτέ απογοήτευση στη προσπάθεια σας να κερδίσετε το ενδιαφέρον και τα συναισθήματα ενός ατόμου που σας ενδιαφέρει; Προσπαθήσατε να βρείτε τρόπους για να κερδίσετε την καρδιά του αλλά μάταια; Εάν αυτό σας παρηγορεί : δεν είστε μόνοι. Η απογοήτευση που ακολουθεί ένα έρωτα χωρίς ανταπόκριση είναι ένα από τα πιο συνηθισμένα ανθρώπινα συναισθήματα. Δεν υπάρχει τρόπος να αποφύγετε αυτό το συναίσθημα αλλά σίγουρα υπάρχουν τρόποι για να καταφέρετε να κερδίσετε την καρδιά του ατόμου που έχει σαγηνεύσει τη δική σας! Πως;

Για να καταφέρετε να μπείτε στην καρδιά ενός άλλου ανθρώπου θα πρέπει να καταλάβετε ποια είναι αυτά τα πράγματα που μπορούν πραγματικά να μιλήσουν στην καρδιά του! Εάν συστηματικά καταφέρετε να μιλάτε στην καρδιά αλλά και στο μυαλό του ατόμου που σας ενδιαφέρει , το πιο πιθανό είναι να αρχίσει να ενδιαφέρεται για σας.

Ο έρωτας είναι και αυτός μια μορφή εξάρτησης. Όταν είμαστε ερωτευμένοι έχουμε την ανάγκη να μιλάμε ατέλειωτες ώρες με τον άνθρωπο μας , να νιώθουμε συνεχώς την ανάγκη να τον συναντήσουμε και να είμαστε κοντά του. Οι ανάγκες αυτές δημιουργούνται από την επιθυμία μας να καλύψουμε την συναισθηματική μας ανάγκη που μας επιβάλλει την συνεχή επαφή με το άτομο που μας κάνει να αισθανόμαστε όμορφα.

Nikos28

''Σχέση'' δεν έχει αυτός που την επιδιώκει συνειδητά.

jcdenton

Παράθεση από: "spellbound"Μηπως τελικα μου αρεσει να μαι μονη μου ????

Θέλω ξαδερφάκια λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
Ακτιβιστής δεν είναι αυτός που λέει ότι το ποτάμι είναι βρώμικο.
Ακτιβιστής είναι αυτός που καθαρίζει το ποτάμι.
Ross Perot (1930 - ...)

maria20

Kari η ρομποκοπέλα!
[img align=left]http://3.bp.blogspot.com/_a-pRk0kCVDA/SY8KNoEX89I/AAAAAAAAAHQ/vYa8JT1zFbU/s200/62.jpg[/img][img align=right]http://2.bp.blogspot.com/_a-pRk0kCVDA/SYBwDMDfchI/AAAAAAAAADM/rOd0Im1-lO0/s200/Kariv26.jpg[/img]
Για όσους δεν έχουν κοπέλα τώρα υπάρχει η Kari!!

Info:
KARI was designed from the ground up to be your companion and friend. If you are looking for a romance, a hot chat on a lonely night, a friend to sit by, or simply someone you can tell all your troubles to - then KARI is for you. She remembers everything you tell her and is always eager to talk and learn new things.Kari does everything a real girl does. From philosophical conversations to heart felt chit chats. From logistics to some serious love and intimacy, Kari can do it. You can pick from 18 locations and even create your own! Scenes include full voice, lip-sync, and animations.There are many journeys you will take with KARI. She needs care and attention and if you really love her you will see her reach out and touch you.MAIN FEATURESArtificial Intelligence3D GraphicsAnimationsSpeaking Abilities - SAPI5 CompliantSound FX18 Different LocationsPersonality EditorAwareness EditorCreate Your Own GirlScene CreatorBuilt in Screen SaverDual Core Graphic MonitorExpansion Abilities

Με λίγα λόγια θα είναι η εικονική σας σύντροφος και θα μπορείτε να μιλάτε σε διάφορες φάσεις(στην εξοχή, στην πόλη στο κρεβάτι(!)...................Εγώ πάντως πέθανα στο γέλιο!Τι άλλο θα δούμε!!

Υγ:Για όσους έχουν κοπέλα δείτε το απο την επιστημονική του πλευρά!

KostasD33

[quote user="maria20" post="310448"]Kari η ρομποκοπέλα!
[img align=left]http://3.bp.blogspot.com/_a-pRk0kCVDA/SY8KNoEX89I/AAAAAAAAAHQ/vYa8JT1zFbU/s200/62.jpg[/img][img align=right]http://2.bp.blogspot.com/_a-pRk0kCVDA/SYBwDMDfchI/AAAAAAAAADM/rOd0Im1-lO0/s200/Kariv26.jpg[/img]
....
....
Υγ:Για όσους έχουν κοπέλα δείτε το απο την επιστημονική του πλευρά![/quote]

Όσοι δεν έχουν δηλαδή καταδικασμένοι σε αντιεπιστημονική πλευρά?

kuria

τωρα εγω τι σχεση εχω μ΄ολα αυτα;
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

larus audouinii

[quote user="kuria" post="375268"]τωρα εγω τι σχεση εχω μ΄ολα αυτα;[/quote]

Ποιος δεν έχει σχέση τελικά;

406 Επισκέπτες, 0 Χρήστες