Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 673
  • Total: 673

ΘA ΨHΦIΣΩ EKEINOYΣ...

Ξεκίνησε από heinrich, Ιουνίου 27, 2006, 01:03:42 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

heinrich

που δεν θα μου έρθουν με νέα νομοσχεδια...
AΛΛA EKEINOYΣ ΠOY ΘA EΦAPMOΣOYN TA HΔH YΠAPXONTA!!!

Shadowlord


Bijoux

χαχαχαχαχαχα προτότυπο και αποφαστιστικό σε βρίσκω..

Ψηφίζω Πόε και ενίοτε Έλιοτ 8)

heinrich

Παράθεση από: "Bijoux"χαχαχαχαχαχα προτότυπο και αποφαστιστικό σε βρίσκω..

Ψηφίζω Πόε και ενίοτε Έλιοτ 8)


Tην τελευταία φορά έριξα την Mόνικα μέσα...
Aν και μου αρέσει ο Eλιοτ, δεν το ειχα σκεφτεί....
Iσως να ρίξω και bukowski

Bijoux

νεκρή χώρα
και μάλιστα ανορθόγραφη 8)

heinrich

είμαστε οι κούφιοι άνθρωποι.....

papi


nerevar

plaka plaka kalitera tha kivernisei mia mple p****a apo aytoys

heinrich

γιατι τι χρώμα έχει νομίζεις έχει αυτή που τρώμε τώρα?

energizer

...ασχετα με τι ψηφισα εσχατως & τι εχω ψηφισει παλαιοτερα...θεωρω οτι η πιο συνειδητη & ουσιαστικη ψηφος ειναι το λευκο & το ακυρο...
...δυστυχως σε τουτη τη χωρα ψηφιζουμε το "μη χειρον , βελτιστον"...
...ή εστω οπου...θα μας βολεψουν...
...θα ψηφιζα παντως ευχαριστως οποιο πολιτικο σχηματισμο...
...τηρουσε το συνταγμα & τους νομους...
...απεδιδε ευθυνες & ποινες οπου αναλογουσαν...
...& δεν υπολογιζε το πολιτικο κοστος!
 :evil:

heptamer

Xωρις  αλλαγη της ισχυουσας νοοτροπιας που εχει "εμ-πετσωθει",τιποτα απολυτως δε θα αλλαξει. 8)

Και επειδη η αλλαγη νοοτροπιας στον Ελληνα ειναι κατι που ειναι  παρα πολυ χλωμο να συμβει - εντελως κατωχρο θα ελεγα,μην πω ανεφικτο - ολα θα παραμεινουν ως εχουν,προς τερψιν ολων.

Στασιμα,μιζεριασμενα,υποβαθμισμενα,υπο-μορφωμενα,διεφθερμενα,με πρωτιστο μελημα την αναρριχηση στην ιεραρχια του "Βολεματος",ητοι: το ανθυπο-βολεμα,υπο-βολεμα....και στην καλυτερη περιπτωση,το βολεμα! :D

energizer

...προσωπικα ολη αυτη η ανακυκλωση προσωπων & θεσεων με βρισκει παγερα αδιαφορο...φανταζομαι & τον απλο πασοκο!
...η εσωστρεφεια & ο αυτισμος των κομματων ειτε λεγονται ΠΑΣΟΚ ειτε ΚΚΕ (μ-λ) ειτε ΛΑΟΣ & ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ...παραμενει ως εχει!
...κουφα στα προβληματα της κοινωνιας...κλειστα & διστακτικα σε αναγκαιες αλλαγες λογω εξελιξης των αναγκων , της τεχνολογιας & των επιστημων...ανημπορα να διαχειριστουν την ευθυνη που προκλητικα αποζητουν προ εκλογων!
...παραλληλα ανοιχτα σε επιχορηγησεις κρατικες & μη...ακομη πιο ανοιχτα σε "υψηλους χορηγους"...προθυμα στην υιοθετηση πρακτικων που εξυπηρετουν την παγκοσμιοποιημενη οικονομικη δικτατορια...τα κλειστα lobby & τις λεσχες...
...ανικανα να διαχειριστουν αξιες , οπως παιδεια - αξιοκρατια - ισονομια (με τη σειρα που τα παραθετω!)...
...αποσπασματικες δρασεις & αντιδρασεις...κατευθυνομενες απο δημοσκοπησεις , διαπλοκες & πολιτικες ζημιες & ωφελη...
...δυστυχως θα συνεχισουμε να ψηφιζουμε απο το πακετο των αχρηστων...αυτον - αυτους που μοιαζουν λιγοτερο ανικανοι & επικινδυνοι!
ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ
...ενας εξωκοινοβουλευτικος & εξωθεσμικος παρατηρητης του πολιτικου γιγνεσθαι...ελπιζω οχι αντικοινωνικος!
 :wink:

Argiro

Παράθεση από: "energizer"...ασχετα με τι ψηφισα εσχατως & τι εχω ψηφισει παλαιοτερα...θεωρω οτι η πιο συνειδητη & ουσιαστικη ψηφος ειναι το λευκο & το ακυρο...
 :evil:

Όχι, φίλε μου. Το λευκό δεν είναι συνειδητή ψήφος. Το λευκό σημαίνει δεν ξέρω τι να ψηφίσω και δεν είναι πολιτική θέση ούτε δίνεις κανένα μήνυμα σε κανέναν. Όσο για το άκυρο, είναι μεν πολιτική θέση, αλλά δεν ταιριάζει σε όλες τις πολιτικές φάσεις. Στη συγκεκριμένη πολιτική φάση που βρισκόμαστε δεν νομίζω πως ταιριάζει. Μάλλον περισσότερο θα τους τσούξει μια μεγάλη αποχή και, όπως πάνε τα πράγματα, στις επόμενες εκλογές θα είναι μεγαλύτερη από αυτή που είχε τώρα. Βέβαια θα πουνε πως οφείλεται στην αδιαφορία του κόσμου. Όμως, ακόμη και αν αυτό ισχύει -που δεν το πιστεύω- ποιος φταίει γι αυτή την αδιαφορία; Όχι πάντως ο κόσμος...

freak

Παράθεση από: "Argiro"Όχι, φίλε μου. Το λευκό δεν είναι συνειδητή ψήφος. Το λευκό σημαίνει δεν ξέρω τι να ψηφίσω και δεν είναι πολιτική θέση ούτε δίνεις κανένα μήνυμα σε κανέναν.

το λευκο δεν σημαινει οτι δεν μου κανει κανεις σας; δεν ειναι μορφη αντιδρασης; και πως θα δηλωσεις την δυσαρεσκεια σου στην ολη κατασταση; ψηφιζοντας καποιον αλλο ιδιο;

energizer

...θα επανελθω , καθοτι το πολιτικο σκηνικο χαρακτηριζεται απο ενταση & διαξιφισμους!
...οι δε πολιτικοι εχουν βγαλει μαχαιρια & ωρυονται περι της ακεραιοτητας τους σε συσχετισμο με την διαφθορα των αντιπαλων τους...
...ηθικο διδαγμα;
...μαλλον τα μισα να αληθευουν , ολα τα στρατοπεδα απαρτιζονται απο εγκληματιες του κοινου ποινικου κωδικα...

 :evil:

...δεν κατανοω ποιος & πως , πολιτικος χωρος , ευνοειται....αλλα διακρινω μια γενικευμενη απογοητευση & ταυτοχρονη απαξιωση του πολιτικου κατεστημενου!
 :twisted:
...θελω να τονισω εδω , ΞΑΝΑ , την αναχρονιστικη & καταστροφικη επιδραση της εννοιας "κομμα , πολιτικος χωρος , ιδεολογικη γραμμη , αρχηγος - ηγετης"...
 :evil:
...ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση ενας οριοθετημενος χωρος - ομαδα με μελη που υπηρετουν καποιο ιδεολογημα & διαθετουν δικο τους ΤΑΜΕΙΟ , ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΗ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ , ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥΣ ΠΟΛΩΣΗΣ Η & ΚΑΤΑΣΤΟΛΗΣ...& λογοδοτουν μονο στον "αρχηγο" & δικαιωνονται μονο μεσω υπακοης στην αποστολη που τους ανατεθηκε  :wink:   , να αποτελει ελπιδα σωτηριας της πολυπαθης νεοελληνικης κοινωνιας...
...ντροπη σε ολα τα κομματικα στρατοπεδα , στους βαμμενους συνδικαλισταραδες , στα ΟΦΑ λαμογια που βαφονται κατα περισταση & σε μας...που δεν μπορουμε να βγουμε απο το αδιεξοδο.
 :evil:
...καταληγοντας , μηπως ειμαστε αξιοι των ηγεσιων & των αντιπροσωπων μας ;
 :roll:

673 Επισκέπτες, 0 Χρήστες