Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 836
  • Total: 836

Otan xwrizeis.....

Ξεκίνησε από LoVeDePy, Ιουλίου 26, 2006, 10:45:22 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

LoVeDePy

Ti omorfa pou akougontai ola ta logia filwn, otan se parigoroun oso exeis kapoia sxesh kai sou dinoun kouragio.. sou dinoun sumboules... kai sou lene polles fores oti isws aytos o an8rwpos den sou axizei kai axizeis kati kalitero...

To asximo omws einai otan xwrizeis... giati niw8eis toso monos tote? Pou einai oloi aytoi pou se voi8ousan prin me logia... pou einai oi PRAXEIS twra??????????

Pou xathikan twra pou tous exeis pragmatika anagi???????

 ]

HORHE

εγω ειμαι εδω ντεπουλα μου...το ξερεις...στο ειπα καποτε και το κραταω παντα..εγω ειμαι εδω παντως...μπορει να ξεχναω...αλλα οχι τους φιλους...
αλλα ο πονος του χωρισμου δεν μπορει να τον γιατρεψει κανενας..ουτε εγω...
μονο ο χρονος...

SoFiA24

Ντέπυ μου κατά την ταπεινή μου άποψη οι φίλοι δε δίνουν συμβουλές, δίνουν απλές γνώμες ή μάλλον καλύτερα προτροπές. Εσύ απλά ακούς , κρίνεις και παίρνεις την απόφαση που εσύ θεωρείς σωστή. Μπορεί να είχαν δίκιο μπορεί και όχι. Αυτός όμως που μπορεί να απαντήσει καλύτερα στο ερώτημα είναι ο άμεσα ενδιαφερόμενος κι όχι οι τρίτοι.

Ένας χωρισμός είναι πάντα δύσκολος ακόμα κι αν προκλήθηκε από εμάς. Ο πόνος θα είναι εκεί είτε υπάρχουν δίπλα σου οι φίλοι είτε όχι. Προσωπικά, όσες φορές έχω χωρίσει και βγαίνω με φίλους και περνάω καλά έχω παρατηρήσει οτι όταν γυρνάω σπίτι νοιώθω το ίδιο κενό και την ίδια μοναξιά. Με άλλα λόγια, ακόμα και η διαδικασία να ξεπεράσεις κάτι είναι "φορτίο" του εαυτού μας και μόνο.

Το να είναι κάποιος φίλος δίπλα μας ή όχι πολλές φορές δεν εξαρτάται μόνο από τον ίδιο. Θα μιλήσω πάλι με δικό μου παράδειγμα ]

heinrich

οι φίλοι είναι μόνο για να ακούνε τον πονεμένο εν είδει ψυχαναλυτή. Mόνο αυτό ξέρω. Kατά τα άλλα ο χρόνος είναι ο γιατρός. Kάποια στιγμή ο πονεμένος κατεβάζει διακόπτες και συνεχίζει.
Δεν έξω αν εσύ είσαι η πονεμένη στην προκειμένη περίπτωση, αλλά το μούδιασμα και η απογοήτευση είναι φυσιολογικό αντανακλαστικό. Aλλά μην φορτώνουμε τα προβλήματά μας και τις τυχόν ευθύνες μας σε τριτους. Δεν κάνει.

LoVeDePy

Παράθεση από: "heinrich"οι φίλοι είναι μόνο για να ακούνε τον πονεμένο εν είδει ψυχαναλυτή. Mόνο αυτό ξέρω. Kατά τα άλλα ο χρόνος είναι ο γιατρός. Kάποια στιγμή ο πονεμένος κατεβάζει διακόπτες και συνεχίζει.
Δεν έξω αν εσύ είσαι η πονεμένη στην προκειμένη περίπτωση, αλλά το μούδιασμα και η απογοήτευση είναι φυσιολογικό αντανακλαστικό. Aλλά μην φορτώνουμε τα προβλήματά μας και τις τυχόν ευθύνες μας σε τριτους. Δεν κάνει.

Den erixa eu8ines se kanenan.. apla anarwtiemai pou einai oi filoi pou lene oti stis duskoles sigmes fainontai? den 8a eprepe kapoioi... an oxi oloi.. na sumparastekkontai se ayto ton an8rwpo????? Mono stis xares kseroun na parevriskontai??? Mou fainetai ligo adiko... ]

SoFiA24

Οι φίλοι φαίνονται και στα εύκολα και στα δύσκολα. Απλά ορισμένες φορές μπορεί για δικούς τους εξίσου σημαντικούς λόγους να μην μπορούν να είναι εκεί...

heinrich

το ορισμό της συμπαράστασης κατά heinrich τον έδωσα...

αν δεν είσαι ικανοποιημένη με αυτόν, δεν πειράζει. Yπάρχει παντα ένας Xόρχε

Shadowlord

Εγω παλι θα πω κατι αλλο..Στις δυσκολες στιγμες μπορεις ευκολα να φανεις καλος με τον αλλο παρηγορωντας τον..Ομως ΚΑΙ στις καλες στιγμες φαινονται οι φιλοι..Αν χαιρονται οταν εισαι ευτυχισμενος..

SoFiA24

Με κάλυψε το "κολοκυθάκι" από πάνω ...
Αυτά τα σπινθηροβόλα βλέμματα ζήλιας από δήθεν φίλους είναι όλα τα λεφτά  ]

saggini

Lovedeby xorises apo gamo i apo desmo?
Kai an einai apo gamo, isouna polla xronia pantremeni?
I apo desmo, poson eton?

Pappas10

Κάθε χωρισμός είναι ένας μικρός θάνατος. Καλό είναι να πεθαίνεις μόνος σου.

Με εκτίμηση


Παππάς10.

Υ.Γ. Εμένα μου λοίπουν πολύ οι φίλοι μου όταν χάνουμε από τον γάβρο. Την οδύνη της ήττας οι συνοδυρόμενοι την αντιμετωπίζουν με σιωπή και απομόνοση, ενώ όσοι με παίρνουν τηλέφωνο δεν είναι για να μου συμπαρασταθούν αλλά για να μου κάνουν καζούρα.... οι κουφάλες!!!! (υπάρχει και κουφάλα δένδρου).
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Γνώθι Σεαυτόν
Μηδέν Άγαν
Πας μη Έλλην Βάρβαρος
ΠΑΟ Θρησκεία θύρα 13
Πίτα γύρο κοτόπουλο, μαρούλι μαγιονέζα.

Eltoro

Otan 8eleis kati apo enan filo...den exeis para na to zhthseis. Merikes fores ayto pou emeis 8ewroume aytonohto  ...o allos to blepei kapws alliws.

saliara

Υπάρχει όμως και η άλλη περίπτωση..Του να απομακρύνεσαι εσύ χωρίς να το καταλάβεις!!Άν εσύ ήσουν εκεί και αυτοί απλά ήταν αλλά με τα λόγια μόνο,τότε έχεις δίκιο..Άν όμως εσύ δεν ήσουν εκεί και απλά έχεις παράπονο για κάτι που ίσως κι εσύ φταίς,τότε δν υπάρχει δικαιολογία..Πάντα δν φταίνε και οι δύο???Εγώ αυτή την άποψη έχω..Δεν κατηγορώ,απλά λέω έτσι..μη παραξηγηθώ.. :P Όσο για τους φίλους ξέρω πολλά..Ο σωστός φίλος θα σε κάνει να κλάψεις..αυτός που δν θα νιαστεί θα σε κάνει συνέχεια να γελάς.. :wink:

mourmouritsas

παλι κατηγορεις εσυ? :?  :roll:

scorpios28

η χαρα Δεσποινα εχει πολλους πατερες...η λυπη[βλεπε χωρισμος στην προκειμενη περιπτωση] ειναι παντα ορφανη[απο φιλους-φιλες και λοιπους...]  :(

836 Επισκέπτες, 0 Χρήστες