Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 836
  • Total: 836

Αν μπορείς κάνε αναπάντητη

Ξεκίνησε από Soula_1, Οκτωβρίου 23, 2006, 02:05:46 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Soula_1

Αν μπορείς κάνε αναπάντητη

- «Μόλις τελειώσεις κάνε αναπάντητη για να σε τηλ.»
- «Αχ, μου ‘κανε αναπάντητη!»
Κι άλλα πολλά στερεότυπα στηριγμένα στο μεγάλο αυτό θεσμό της αναπάντητης κλήσης. Μέχρι και τραγούδι έγινε! Γενικά οτιδήποτε δωρεάν μπορούν να χρησιμοποιήσουν οι νέοι είτε για να επικοινωνήσουν είτε για οτιδήποτε άλλο, του τινάζουν τα πέταλα.
Αχ, γιατί να μην υπάρχουν και «άγραφα» μηνύματα! (Δωρεάν δηλαδή!) Φυσικά αυτό δεν είναι κακό, όταν παρατραβάμε όμως το σκοινί η «αναπάντητη» γίνεται τσιφουτιά ή βλακεία.

Η αναπάντητη του τσιφούτη:
Έχει δεν έχει κάρτα (ακόμα χειρότερα αν έχει σύνδεση) θα σου κάνει αναπάντητη για να τον πάρεις εσύ τηλέφωνο «Πουλάκι μου, το κινητό σου έχει κι άλλες χρήσεις εκτός απ’ τις αναπάντητες».Η κορυφαία μάλιστα όλων των περιπτώσεων είναι όταν παίρνεις κάποιον τηλέφωνο και δεν το σηκώνει. Μετά από ώρα που θα δει στο κινητό του 5, 6 κλήσεις αντί να σε πάρει τηλέφωνο να δει τι τον ήθελες, αν έπαθες κάτι βρε αδελφέ, σου κάνει αναπάντητη.
Καμιά φορά σου κάνει τόσες αναπάντητες, όσες τον πήρες τηλέφωνο, έτσι για να ‘ρθετε στα ίσα.Και για να μην σχολιάσω την καταληκτική φράση: «Δεν είχα κάρτα» γεγονός που ανάγει το κινητό σε συσκευή για να παίζεις φιδάκι.

Πάω παρακάτω:
στη συναισθηματική κάλυψη της αναπάντητης!
«Μου ‘κανε αναπάντητη στις 3 το πρωί. Λέτε να με θέλει;»
Σιγά μη σε ζητήσει και σε γάμο μέσω αναπάντητης. Αν ήταν κάθε φορά που κάνω αναπάντητες επειδή βαριέμαι ή επειδή δε μπορώ να κοιμηθώ, να νομίζουν όλοι αυτοί ότι τους θέλω, κάηκα! Επίσης αν κάθε φορά που σκεφτόμουν τον Μπάμπη, Κώστα ή οποιονδήποτε άλλο που μ’ αρέσει να του έκανα αναπάντητη, θα έπρεπε να είμαι με ένα κινητό στο χέρι!
Ό,τι και να λέμε πάντως η αναπάντητη έχει άλλη γλύκα. Σε επιβεβαιώνει σαν άνθρωπο. Βλέπεις στο κινητό σου 4 αναπάντητες και παίρνεις τα πάνω σου. «Κοίτα πόσοι με θυμήθηκαν πάλι». Ή μόλις πάει κάποιος να σε ξεχάσει κατευθείαν με μια αναπάντητη επανέρχεσαι στη μνήμη του.

Άλλες όψεις της αναπάντητης είναι:
1 αναπάντητη = ναι,
2 αναπάντητες = όχι

Στη γιορτή 1 αναπάντητη σημαίνει ευχαριστώ πολύ.
Σε κάποιον που έχει χαθεί σημαίνει «καλά είσαι; Ζεις;»
Και μάλιστα αν σου κάνει κι αυτός μετά σημαίνει «καλά είμαι θες να πάμε για καφέ;»

Μπορεί να γκρινιάζω αλλά μ’ αρέσει. Μ’ αρέσει που μπορέσαμε να δώσουμε σε κάτι τόσο άψυχο και απρόσωπο τέτοια διάσταση.
Αρκεί να μπορέσουμε να κρατήσουμε την ισορροπία ανάμεσα στην αληθινή επικοινωνία δύο ανθρώπων και στην φτηνή επικοινωνία δύο συσκευών, γιατί αλλιώς θα ‘χουμε γίνει κι εμείς οι ίδιοι άψυχοι και απρόσωποι.

Ventouza

Παράθεση από: "Soula_1"Αν μπορείς κάνε αναπάντητη

Μπορεί να γκρινιάζω αλλά μ’ αρέσει. Μ’ αρέσει που μπορέσαμε να δώσουμε σε κάτι τόσο άψυχο και απρόσωπο τέτοια διάσταση.
.



Mhpws einai problhma to oti dwsame se kati toso apsyxo kai aproswpo tetoia diastash ?....lew egw twra

P.S. Thn anapanthth typou "ok" pros apanthsh mhnymatos p.x. "thes na pame gia kafe ?" pou th pas?

voliwtisa

Kai ekei pou eisai agkalia me ton agaphmeno sou kai kanete oneira gia to mellon, to kinhto tou xtypaei...Anapanthth...Wra 6 ta kshmerwmata...Einai h prwhn tou...Pws antidras?
Peite mou kai meta tha sas pws thn dikh mou antidrash :)

Ventouza

Παράθεση από: "voliwtisa"Kai ekei pou eisai agkalia me ton agaphmeno sou kai kanete oneira gia to mellon, to kinhto tou xtypaei...Anapanthth...Wra 6 ta kshmerwmata...Einai h prwhn tou...Pws antidras?
Peite mou kai meta tha sas pws thn dikh mou antidrash :)

Analogws thn antidrash tou....

voliwtisa


heinrich

της δειχνω για ποιο λόγο [size=24]είμαι ο νυν[/size] και για ποιο λόγο ο άλλος είναι [size=24] και θα παραμείνει [/size] o πρώην
 :D  :D  :D  :D  :D

heinrich

επίσης υπάρχει και το τίμιο και κλασσικό σύστημα να αρχίζεις να μιλάς δυνατά ωστε να σε ακούσει ο άλλος...
- μωρό μου να σου στρώσω κουβέρτα?
- θα κάνεις εσύ μπανιο πρώτη ή εγώ?
- μωρό μου κλεισε και έλα στο κρεβάτι
και λοιπές τίμιες κουβέντες

voliwtisa

auta an parei thlefwno...sthn anapanthti omws? ti kaneis?einai fysiologiko na zhlepseis apla mia anapanthth?estw kai an auth einai apo tin prwhn tou?

heinrich

σωστά. Hμουν εκτός θέματος.
Για να γίνω εντός, λες στην αγαπημένη σου πως δεν έχεις κανένα πρόβλημα και την βάζεις να τον πάρει τηλέφωνο επί τόπου μήπως υπάρχει κάποιος λόγος. Aν δεν τρέχει σοβαρός λόγος (π.χ. υγεία) τότε ακολουθείς το παραπάνω σύστημα χαχαχα

voliwtisa


heinrich

αααααα μην μας βάζεις να σε συμβουλεύσουμε τι θα κάνεις με την ψυχή σου. Eμείς εδώ προσπαθούμε να πιάσουμε τη δική μας που έχει κρεμαστεί στο ταβάνι

voliwtisa


kuria

Παράθεση από: "heinrich"επίσης υπάρχει και το τίμιο και κλασσικό σύστημα να αρχίζεις να μιλάς δυνατά ωστε να σε ακούσει ο άλλος...
- μωρό μου να σου στρώσω κουβέρτα?   :arrow:  δεν παιζει τιποτα ερωτικο αναμεσα μας αφου μου στρωνει κουβερτα στο σαλονι...
- θα κάνεις εσύ μπανιο πρώτη ή εγώ?   ]αν ειμαστε ζευγαρι θα καναμε μαζι...[/color]
- μωρό μου κλεισε και έλα στο κρεβάτι    :arrow:  πρεπει επειγοντως να επιστρεψω στο κρεβατι γιατι ειμαι βαρια αρρωστη και με νοσηλευει ο κολλητος μου...
και λοιπές τίμιες κουβέντες   ] σε ευχαριστω μωρο μου  που επεισες τον αλλο οτι δεν εχουμε τιποτα μαζι...[/color]  
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

heinrich

θα θύμωνα με τον ευατό μου αν τα πίστευε αυτά η πρώην....
θα μονολογούσα: μα είναι δυνατόν να έχω ξαπλώσει εγώ με ένα τέτοιο χαζόπραμα?

kuria

εγω να δεις πως θα θυμωνα με τον εαυτο μου που απο τον ενα βλακα επεσα στον αλλο...
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

836 Επισκέπτες, 0 Χρήστες