Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 746
  • Total: 746

Τι διαφορά...

Ξεκίνησε από Nikos28, Οκτωβρίου 30, 2006, 10:38:17 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Ventouza

ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΔΟΤΟ!!!!!!! :shock:  :evil:

Nikos28

Γιατί καλό μου θες ντε και καλά να' ναι ανέκδοτο;

Μπορεί και να' ναι, μπορεί και όχι...

Ventouza

ΟΚ λοιπόν....Θα περιμένω.... :roll:

Nikos28

Τα πάντα έρχονται σ' αυτόν που περιμένει...εκτός αν έχουν ταχυδρομηθεί!


Άλλος για ερμαφρόδιτους;

SoFiA24

Απ' όσα γνωρίζει το πτωχό μυαλουδάκι μου ο Ερμαφρόδιτος ήτο υιός του Ερμή και της Αφροδίτης - σύμφωνα με τη μυθολογία- και ήταν πολύ όμορφο, πολύ handsome boy... Μια μέρα με 45 υπό σκιάν είπε να πάει να δροσιστεί στην παραλία της Αλικαρνασσού (Σαμαλκεία κατά το αρχαίον). Εκεί γνώρισε την ομώνυμη νύμφη η οποία τον ερωτεύτηκε σφόδρα καθότι ωραίο boy είπαμε. Έξυπνη γαρ η Σαμαλκεία κι επειδή δεν πολύ- ήθελε και τις αντίζηλες βυθίστηκε στο νερό , τον αγκάλιασε και ζήτηξε από τους θεούς να τους κάνουν ένα, να μη χωριστούν ποτέ... Έτσι τα δύο σώματα αυτών αποτέλεσαν ένα και μόνο , διατηρώντας τα γενετήσια όργανα και των δύο φύλλων. Έκτοτε όποιος λούζονταν στην πηγή αυτή μεταμορφώνονταν σε Ερμαφρόδιτο.  

(Τον μύθο αυτό αναφέρει ο Οβίδιος, ο Μιρτιάλις, ο Αυσώνιος, ο Στράβωνας, ο Διόδωρος και ο Λουκιανός)

Πέραν του μυθολογικού που είναι ωραίο για bed time story η διαφορά μεταξύ ερμαφρόδιτου και ερμαφρόδιτης έγκειται στο κατά πόσο υπερτερεί η ανδρική ή η θηλυκή εμφάνιση.

Ο ερμαφροδιτισμός είναι παθολογικός στον άνθρωπο. Οι ερμαφρόδιτοι διακρίνονται σε άρρενες, διγενείς, και ουδέτερους ή σε ανδρόγυνους, δίγαμους και άγαμους, ανάλογα με το φύλλο που υπερτερεί του αν είναι γονιμοποιούμενοι μόνο ή γονιμοποιούμενοι και γονιμοποιοί ταυτοχρόνως , άγονοι κ.λ.π.

Αυτά εξ ιατρικής πλευράς κι ελπίζω να μη σας μπέρδεψα...

Υ.Γ. Όποιος το βρει τι κερδίζει ?  ]

Enia

Σοφία, στο έχω πει ότι ώρες ώρες με εκνευρίζεις!?  :roll:  

Κινηματογράφο, μουσική, μαγειρική, ιστορία... δε σε πιάνει κανείς πουθενά!  :shock:
Να σε πάμε τουλάχιστον σε κανένα τηλεπαιχνίδι να σαρώσουμε τα βραβεία! :P  :P  :P

σμουτς!  :wink:

SoFiA24

Από μικρό ήμανε διαβαστερό κι είχα φωτογραφική μνήμη (την οποία τελευταία αρχίζω και χάνω ) τι να κάνω;;;  :P  :P

Τα ιατρικά τα ξέρω λόγω της μαμάς και η μυθολογία μ άρεσε πάρα πολύ από μικρή...   :D  :D

Αυτό με το τηλεπαιχνίδι δεν ειναι κακή ιδέα...Βλέπαμε το Σ/Κ κάποια και δίνουν λεφτά έτσι...εγώ με καμιά 100.000 ευρώ καλά είμαι... τα υπόλοιπα δικά σας  :P

Enia

μέσα!  :wink: εσύ με τις γνώσεις σου το βγάζεις άνετα το εκατομύριο, δε θα με χαλάσουν καθόλου 900.000!  :P  :D  :lol:

fistiki


Alabastro

ORAIAAAAA ...MATHAME KAI GIA TA ERMAFRODITA ... PES MAS TORA THN APANTISH...

DRPERI

O ermafroditos  kai  i  ermafroditi diaferoun  kai  ws  pros  ton  gonotypo  tous  kai  ws  pros  ton  fainotypo  tous!
 Dld  exoun  diaforetiki  xrwmatosomiki syn8esi    kai  alla  deyterogeni  xaraktiristika  tou  fyllou  ekfrazontai ston  ka8ena!

fistiki

το βρηκα!!! διαφέρουν στα ζιζιά!!! χιχιχιχι :twisted:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Nikos28

Ώπα!


Ξέρεις και γαλλικά, φιστίκι;  :wink:

Ventouza


fistiki

ακομα περιμενουμε!!!

746 Επισκέπτες, 0 Χρήστες