Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 688
  • Total: 688

Τι διαφορά...

Ξεκίνησε από Nikos28, Οκτωβρίου 30, 2006, 10:38:17 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Nikos28

...έχει ένας ερμαφρόδιτος απο μια ερμαφρόδιτη;


Για πείτε, σας ακούω!

black_velvet

κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

aiollus

Παράθεση από: "black_velvet"
 ]

Λακωνικη και περιεκτικη οπως παντα η velvet!!!

Σωστηηηηηη!!!!

Enia

Δεν συμφωνώ... Δεν είναι ΤΟ ερμαφρόδιτο... κάποιο από τα δύο εξωτερικά χαρακτηριστικά που μπορεί να έχει το κάθε γένος θα υπερισχύει κατά περίπτωση...
Φαντάζομαι πως στη γέννηση του παιδιού, οι γονείς και ο γιατρός καλούνται να δηλώσουν το φύλο του. Αν επιλέξουν 'αγοράκι' τότε μιλάμε για κάποιον ερμαφρόδιτο. Αν διαλέξουν 'κοριτσάκι' τότε μιλάμε για ερμαφρόδιτη.

Από εκεί και πέρα, για ποιους τομείς μιλάς Νίκο?

fistiki

Παράθεση από: "Enia"Δεν συμφωνώ... Δεν είναι ΤΟ ερμαφρόδιτο...
κ όμως είναι επίθετο.......ο/η/το.....
το αγόρι ή η κοπέλα που παρουσιαζει κ τα δύο γενητικα οργανα

Enia

ναι βρε φιστικάκι, δε λέω για τη λέξη.. μπορεί να πεις το ερμαφρόδιτο άτομο, το ερμαφρόδιτο παιδί... αλλά στην ουσία φαντάζομαι πως κι αυτοί λίγο πολύ θα μεγαλώνουν σαν ένα από τα δύο, θα νιώθουν σαν ένα από τα δύο...
κάποια στιγμή κάθε άνθρωπος ανακαλύπτει το σώμα του, το χαρακτήρα του, τη σεξουαλικότητά του... δεν μπορούμε εμείς να τους κολήσουμε ένα 'ουδέτερο' όταν αυτοί νιώθουν είτε άντρες, είτε γυναίκες.

Φαντάσου να είναι το παιδί σου, να το μεγαλώνεις σαν πχ κοριτσάκι, να το νιώθεις κοριτσάκι, και να το αποκαλούν 'αυτό'!

Καλώς ή κακώς ζούμε σε μια κοινωνία που έχει δύο φύλα, και στη γλώσσα μας έχουμε γένη και προσφωνήσεις. Αν δεν είναι προφανές, θεωρώ ότι δεν έχω δικαίωμα να κάνω υποθέσεις για το φύλο κανενός μέχρι να μου το δηλώσει μόνος του.

Ventouza

Και να δεις που θα΄ναι ανέκδοτο και τζάμπα πλακώνεστε!χαχαχαχα!  :lol: Και τα σαλιγκάρια πάντως είναι ερμαφρόδιτα αλλά προτιμούν την αναπαραγωγή μέσω συνουσίας!!  :shock: ('Ατιμη βιολογία... τι μου΄χεις μάθει!).  8)  8)  8)

Sara

το ειπε η black_velvet ..
ειναι [size=24]και[/size] τα 2. :lol:

heinrich

είναι ο αρσενικός και ο θηλυκός ιππόκαμπος.
Ως γνωστόν ο ιππόκαμπος είναι ερμαφρόδιτος αλλά και πάλι έχει και θηλυκό και αρσενικό γένος

Pappas10

Ενώ το Μουλάρι που δεν είναι ερμαφρόδιτο αλλά αρσενικό (αν και στείρο) είναι ουδέτερο και όχι αρσενικό ή θηλυκό. Πάντως στην ερώτηση (αν είναι ερώτηση και όχι ανέκδοτο) φαντάζομαι ότι εξαρτάται από τα χαρακτηριστικά που θα έχει... ή αν θα μοιάζει στον Ερμή ή στην Αφροδίτη. (καμία σχέση;;;;)

Τι λέω μωρέ πάλι.

Παππάς10.
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Γνώθι Σεαυτόν
Μηδέν Άγαν
Πας μη Έλλην Βάρβαρος
ΠΑΟ Θρησκεία θύρα 13
Πίτα γύρο κοτόπουλο, μαρούλι μαγιονέζα.

Enia

Ναι ρε πάτερ, αυτό δεν είπα κι εγώ!?

Που'σαι βρε Νίκο να μας δώσεις διευκρινίσεις?! Πάλι μας μπέρδεψες, και σου έχω πει δεν μπορώ να μένω με απορίες!  :P

Ventouza

Παράθεση από: "Pappas10"Ενώ το Μουλάρι που δεν είναι ερμαφρόδιτο αλλά αρσενικό (αν και στείρο) είναι ουδέτερο και όχι αρσενικό ή θηλυκό. Πάντως στην ερώτηση (αν είναι ερώτηση και όχι ανέκδοτο) φαντάζομαι ότι εξαρτάται από τα χαρακτηριστικά που θα έχει... ή αν θα μοιάζει στον Ερμή ή στην Αφροδίτη. (καμία σχέση;;;;)

Τι λέω μωρέ πάλι.

Παππάς10.

Γιατι σε κάθε κουβέντα περί ερμαφρόδιτων πάντα θ'ακούσω για τα μουλάρια???? :roll: Λοιπόν .....
Το μουλάρι είναι υβρίδιο και υπάρχει και αρσενικό και θηλυκό. Στείρο είναι λόγω των 63 χρωμοσωμάτων του, τα οποία δε μπορούν να διαιρεθούν ίσα στους απογόνους του (αν και υπάρχουν κάποιες πολύ σπάνιες περιπτώσεις αναπαραγωγής).
Η λέξη ερμαφρόδιτος προέρχεται απο τον γιο του Ερμή με της Αφροδίτης, τον Ερμαφρόδιτο (! :roll: ), ο οποίος ενώθηκε/απορροφήθηκε με/από μια Νύμφη- (δεν είμαι σίγουρη για το όνομα)- και κατέληξε "το προ'ι'όν" να έχει "χαρακτηριστικά" και των 2 φύλων.
Ελπίζω να είναι ανέκδοτο....... :roll: :twisted:

barby

[size=24][/size]ΚΑΜΜΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Enia

Βεντουζάκι, μ'αρέσεις πολύ και στο σοβαρό σουουου!!!!  :D
Keep walking!  :wink:

Nikos28

Άλλες απόψεις;


Γράψτε βρε!  :P

688 Επισκέπτες, 0 Χρήστες