Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 776
  • Total: 776

Ντριγκι ντριγκι μανα μου....

Ξεκίνησε από broxopios, Ιανουαρίου 02, 2007, 02:59:11 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

kostas33

xm..
Malista malista
diakrino mia elafros maniopsixosiki sxesi toy filoy mas K.Pappa me to antikimeno toy pothoy kai pathoys toy to opoio exei stroggilo sxima ,i doylia toy einai na kilaei kai exei  epanilimena kakopoiithi kai ekmetaleytei aneleita apo kapoioys alloys maniopsixosikoys ton opoion antikimeno toy pothous einai episis idio me toy proanaferthontos kirioy ,

oi opoioi areskontai na  tin klotsone  pano se ena prasino xalii apo grasidi   toy opoioy o logos iparksis stin pragmatikotita den iparxi    ...xxxmm  

 ekfrazontas me mia a sixnotita diafores ekfrasis  oi opoies den armozoyn stin politismiki katastasi  tis epoxis poy dianioyme...

  mesa apo ola ayto na  simbainei mia palindromisi sta proxristianika xronia opoy epikratoyse i idololatria kai i theopoiisi antikimenon,f.fenomenon klp....

 me tin sira toy mesa apo ayto i eksigisi ,i paratirisi kai i meleti ton diaforon κοινονικο-πολιτικο-πολιτιστικο-οικονομικά φαινόμενon....

malista to porisma einai

k Pappa moy pos eiste isobios demenos endopsixosomatika me to podosfero kai den tha giatreytite pote.

ayta.

eyxaristo poli...

(enoeite se pirazo file moy,xoris pareksigisi )

Pappas10

Παράθεση από: "kostas33"xm..
Malista malista
diakrino mia elafros maniopsixosiki sxesi toy filoy mas K.Pappa me to antikimeno toy pothoy kai pathoys toy to opoio exei stroggilo sxima ,i doylia toy einai na kilaei kai exei  epanilimena kakopoiithi kai ekmetaleytei aneleita apo kapoioys alloys maniopsixosikoys ton opoion antikimeno toy pothous einai episis idio me toy proanaferthontos kirioy ,

oi opoioi areskontai na  tin klotsone  pano se ena prasino xalii apo grasidi   toy opoioy o logos iparksis stin pragmatikotita den iparxi    ...xxxmm  

 ekfrazontas me mia a sixnotita diafores ekfrasis  oi opoies den armozoyn stin politismiki katastasi  tis epoxis poy dianioyme...

  mesa apo ola ayto na  simbainei mia palindromisi sta proxristianika xronia opoy epikratoyse i idololatria kai i theopoiisi antikimenon,f.fenomenon klp....

 me tin sira toy mesa apo ayto i eksigisi ,i paratirisi kai i meleti ton diaforon κοινονικο-πολιτικο-πολιτιστικο-οικονομικά φαινόμενon....

malista to porisma einai

k Pappa moy pos eiste isobios demenos endopsixosomatika me to podosfero kai den tha giatreytite pote.

ayta.

eyxaristo poli...

(enoeite se pirazo file moy,xoris pareksigisi )

Η ισόβια ενδοψυχοσωματική δέσμευση με το ποδόσφαιρο δεν χρήζει θεραπίας κατά τη γνώμη μου. Είναι πνευματική επιλογή διασκέδασης ή ψυχαγωγίας που - όπως πολύ σωστά παρατήρησες - διατηρεί την αίγλη της εδώ και αιώνες.  

Όσον δε αφορά την κοινονικο-πολιτικο-πολιτιστικο-οικονομική διάσταση του Ποδοσφαίρου... με λίγη φαντασία και αρκετούς ρεαλιστικούς παραλληλισμούς... όλα γίνονται.

Με εκτίμηση,

Παππάς10

Υ.Γ. Δεν με πειράζει να με πειράζουν....  :D  :D  :D  :D
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Γνώθι Σεαυτόν
Μηδέν Άγαν
Πας μη Έλλην Βάρβαρος
ΠΑΟ Θρησκεία θύρα 13
Πίτα γύρο κοτόπουλο, μαρούλι μαγιονέζα.

broxopios

Παράθεση από: "Pappas10
.[/quote
Πρεπει  να αναγνωρισω πως παρασειρομενος του υφους της πρωτης σου απαντησης, ακολουθησα δεικτικο μονοπατι διαστολισμενο αιχμες που τεινουν σε ανουσια προσωπικη αντιπαραθεση.
Αν και αρεσκομαι σε διαξιφισμους που ακροβατουν στα ορια ξεμαλλιασματος, δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου και οφειλω να ανακαλεσω.

Οσο αφορα τα περι προσωπικης μου αποψης για σενα προτεινω να μην ενσκηπτεις στη διαφορουμιστικη διαθεση των γενικευσεων.
Τα εν λογο αφορουν και βαλλουν συγκεκριμενη στιγμη συγκεκριμενου χωροχρονου και επ ουδενι δεν φωτογραφιζουν διαπλαση αποψης περι χαρακτηρα και αποψης ζωης σου.

Οσο αφορα το ολισθημα της αυθαιρετης λεξοπλασιας περι σημαιολογιας και σημειολογιας , ας οψεται το γαμημενο το word που οποτε του καπνισει λεει το δεσποτη παναγιωτη.

Θελησα να ξεκαθαρισω τη θεση μου ετσι ώστε, ααβορα και απροσκοπτα, να επιδωθουμε απερισπαστοι στο ευγενικο σπορ του ξαμαλλιασματος.

Και μιας και το εφερε η κουβεντα, για πες μου…..

Βαζελος εισαι ρε;;;

Pappas10

Παράθεση από: "broxopios"
Παράθεση από: "Pappas10
.[/quote
Πρεπει  να αναγνωρισω πως παρασειρομενος του υφους της πρωτης σου απαντησης, ακολουθησα δεικτικο μονοπατι διαστολισμενο αιχμες που τεινουν σε ανουσια προσωπικη αντιπαραθεση.
Αν και αρεσκομαι σε διαξιφισμους που ακροβατουν στα ορια ξεμαλλιασματος, δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου και οφειλω να ανακαλεσω.

Οσο αφορα τα περι προσωπικης μου αποψης για σενα προτεινω να μην ενσκηπτεις στη διαφορουμιστικη διαθεση των γενικευσεων.
Τα εν λογο αφορουν και βαλλουν συγκεκριμενη στιγμη συγκεκριμενου χωροχρονου και επ ουδενι δεν φωτογραφιζουν διαπλαση αποψης περι χαρακτηρα και αποψης ζωης σου.

Οσο αφορα το ολισθημα της αυθαιρετης λεξοπλασιας περι σημαιολογιας και σημειολογιας , ας οψεται το γαμημενο το word που οποτε του καπνισει λεει το δεσποτη παναγιωτη.

Θελησα να ξεκαθαρισω τη θεση μου ετσι ώστε, ααβορα και απροσκοπτα, να επιδωθουμε απερισπαστοι στο ευγενικο σπορ του ξαμαλλιασματος.

Και μιας και το εφερε η κουβεντα, για πες μου…..

Βαζελος εισαι ρε;;;

Κατ' αρχάς δεν είμαι αυτό που λες αλλά ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ. Αν νομίζεις αδελφέ ότι η προηγούμενη αντιπαράθεση μας ήταν ξεμάλλιασμα, πιθανή μομφή στο μεγαλείο του ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ, θα κάνει τον πόλεμο του Βιετνάμ να μοιάζει με ατύχημα του Κλουζό....

ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ ΖΟΥΜΕ.... (καθότι τα υπόλοιπα ιδανικά μας τα κάνανε φκατά)

Με εκτίμηση (και επιφύλαξη έως ότου διαπιστώσω την θέση σου απέναντι στο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ μεγαλείο)

Παππάς10
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Γνώθι Σεαυτόν
Μηδέν Άγαν
Πας μη Έλλην Βάρβαρος
ΠΑΟ Θρησκεία θύρα 13
Πίτα γύρο κοτόπουλο, μαρούλι μαγιονέζα.

Pappas10

Παράθεση από: "kostas33"xm..
Malista malista
diakrino mia elafros maniopsixosiki sxesi toy filoy mas K.Pappa me to antikimeno toy pothoy kai pathoys toy to opoio exei stroggilo sxima ,i doylia toy einai na kilaei kai exei  epanilimena kakopoiithi kai ekmetaleytei aneleita apo kapoioys alloys maniopsixosikoys ton opoion antikimeno toy pothous einai episis idio me toy proanaferthontos kirioy ,

oi opoioi areskontai na  tin klotsone  pano se ena prasino xalii apo grasidi   toy opoioy o logos iparksis stin pragmatikotita den iparxi    ...xxxmm  

 ekfrazontas me mia a sixnotita diafores ekfrasis  oi opoies den armozoyn stin politismiki katastasi  tis epoxis poy dianioyme...

  mesa apo ola ayto na  simbainei mia palindromisi sta proxristianika xronia opoy epikratoyse i idololatria kai i theopoiisi antikimenon,f.fenomenon klp....

 me tin sira toy mesa apo ayto i eksigisi ,i paratirisi kai i meleti ton diaforon κοινονικο-πολιτικο-πολιτιστικο-οικονομικά φαινόμενon....

malista to porisma einai

k Pappa moy pos eiste isobios demenos endopsixosomatika me to podosfero kai den tha giatreytite pote.

ayta.

eyxaristo poli...

(enoeite se pirazo file moy,xoris pareksigisi )

Σύντροφε και φίλε, σε παρακαλώ πολύ άλλαξε ψευδώνυμο γιατί σε μπερδεύω με τον Κώστα-Ντι-33 και θα ακούσεις κανένα μπινελίκι ή ερωτική εξομολόγηση στην χειρότερη περίπτωση...

Ευχαριστώ.

Μιχάλης.
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Γνώθι Σεαυτόν
Μηδέν Άγαν
Πας μη Έλλην Βάρβαρος
ΠΑΟ Θρησκεία θύρα 13
Πίτα γύρο κοτόπουλο, μαρούλι μαγιονέζα.

776 Επισκέπτες, 0 Χρήστες