Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 755
  • Total: 755

ΠΟΙΕΣ ΑΝΤΡΙΚΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ??

Ξεκίνησε από niose, Φεβρουαρίου 28, 2007, 10:31:21 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

niose

ΠΟΙΕΣ ΑΝΤΡΙΚΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ??

...
I anesthisia... to oti nomizoyn sixna pos to na agnoisoyn ena problima ...ena  zitima i to gegonos oti mas pligosan......   to kathista aytomata aniparkto... linei to problima.....  kai genika kanei to thema na min ifistate les kai tha lithi mono toy....  etsi..os dia magias....

...to na pisteyoyn pos otan niothoyme pligomenes....iperbaloyme...



....kai piso apo oolo ayto ???...o  gnostos ...kai mi eksereteos apo POYTHENA ......terastioy megethoys...
...antrikos    EGOISMOS  !!!!!

Rakendytos


niose

xexexexxxx.....ayta einai....  antres...

joking




χμμ!!
μπορώ να μιλήσω μόνο για τον εαυτό μου ....


αυτό που πραγματικά με ενοχλεί είναι η ασυνέπεια λόγων και πράξεων, η
τσιγγουνιά (πρακτική και συναισθηματική) και το να με θεωρούν "δεδομένη"
επειδή δεν προσποιήθηκα την "εύκολη" .


 8)

kuria

η κρεβατομουρμουρα...
ξημερωνει σε λιγο... ασε με ρε ευλογημενε να ερημοκλεισω τα ματακια μου καμια ωριτσα...
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

niose

xm... to oti  molis nistaksoyn einai san na katebazoyn diakopti kai den epikinonoyn me to periballon.......   kai...

1ton einai sxedon sigoyro pos tha se stenaxorisoyn

2ron einai sxedon sigoyro pos den tha katalabainoyn giati se stenaxorisan... kai

3ton.. einai sxedon sigoyro pos den ta thimoynte kan  tin epomeni mera   pos egine kapia sizitisi..  :P

niose


xhmeia

πολλα μπορει να με ενοχλησουν σ εναν αντρα



αλλα τα βασικοτερα ειναι, το να μην ειναι ντομπρος και το να μην ειναι δυναμικος ( περισσοτερο απο μια γυναικα )
πεφτει απο το βαθρο αυτοματως

antiope

τι ενοχλει σε εναν αντρα?
χμμμ...φανταζομαι δεν ειναι θεμα φυλου..
αυτο που ενοχλει εμενα ειναι η αλλαγη:γνωριζεις εναν ανθρωπο ευγενικο με τροπους με ενδιαφερον να σε ακουσει και χιλια δυο αλλα στο ξεκινημα μιας σχεσης και μετα απο καιρο ολα αλλαζουν..μπορει καποιος να φερεται με ανεση σαν καφρος.καποιοι θα πουν οτι οταν περνουν τα χρονια δεχεσαι τον αλλον στην αληθινη του μορφη,γινεσαι περα απο ετερον ημισυ και παλιοφιλος...δεν ειναι κακο.
αυτο που με κανει να πεφτω απο τα συννεφα ομως ειναι οταν ρωτησα ενα φιλο μου για τη σχεση του:"τωρα συνηθησα με την ταδε...που να μπαινεις παλι στη διαδικασια να εισαι ευγενικος.ιπποτης,να μην ρευεσαι μπροστα της,πολυ ψυχοφθορο..."
και θα καταληξω λεγοντας οτι οταν ειμαστε με καποιον τον δεχομαστε και τον αγαπαμε γι αυτο που ειναι οχι γιατι μας εχει δεχτει αυτος και βαριομαστε να αλλαξουμε ταιρι.εχω αδικο???

bastet


Είναι μια ερώτηση που μάλλον αφορά και τα δύο φύλα... γιατί στην ουσία όταν τη διάβασα αμέσως αναρωτήθηκα γιατί να υπάρχει κάτι που ενοχλεί τις γυναίκες στους άντρες και γιατί να υπάρχει κάτι που ενοχλεί τους άντρες στις γυναίκες.
Υποτίθεται ότι ο άντρας και η γυναίκα εκ φύσεως έχουν δημιουργηθεί για να συμπληρώνουν ο ένας τον άλλο και μαζί να φέρουν την ισορροπία. Αλλά δυστυχώς όλοι έχουμε αλλωτριωθεί ανά τους αιώνες και όλοι προβάλλουμε έναν υπέρμετρο εγωισμό σαν τεράστιο τοίχος που δεν μας επιτρέπει να δούμε ποιός πραγματικά είναι ο άλλος. Ούτε καν ποιοί είμαστε εμείς οι ίδιοι. Ναι σαφώς όταν τα λόγια δεν συμβαδίζουν με τις πράξεις μας πληγώνουν, ναι σαφώς όταν δίνεται ο ένας με όλο του το είναι  και ο άλλος τον θεωρεί δεδομένο χάνεται η μαγεία. Αλλά κατά την ταπεινή μου άποψη όπως λέει και η λαική ρήση: "το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι". Κοινώς από τη βάση των σχέσεων. Και δεν μπορώ να κατηγορήσω ούτε τους άντρες, ούτε τις γυναίκες γιατί φέρονται έτσι. Τι να πείς? Γιατί ένας άνθρωπος μεγαλώνει ποτισμένος απο οικογενειακές και κοινωνικές προλήψεις? Δεν είναι ο ίδιος υπεύθυνος γι αυτό. Ο ίδιος είναι υπεύθυνος μόνο για την ατομική του αφύπνιση. Έτσι λοιπόν όταν γνωρίζουμε κάποιον οι περισσότεροι από εμάς δεν είμαστε ο εαυτός μας αλλά άθελα μας λειτουργεί όλος αυτός ο παραπάνω μηχανισμός που μας βάζει στη διαδικασία του λάθους να πλάσουμε ένα ιδεατό πλασματικό για τον άλλον εγώ ούτως ώστε να είμαστε πιο αρεστοί και μετά απλά επιστρέφουμε όσο χαλαρώνουμε στο ποιοί πραγματικά είμαστε. Έτσι λοιπόν πηγάζουν ερωτήσεις του τύπου τι μας ενοχλεί στους άντρες?

Nikos28

Εγώ πιστεύω οτι το ερώτημα αυτό δε μπορεί να απαντηθεί, παρά μόνο κατά προσέγγιση. Κι ο λόγος είναι απλός: Οι γυναίκες, όπως και άντρες, είναι άνθρωποι και ο κάθε άνθρωπος είναι μοναδικός - με τις δικές του ιδιαιτερότητες, προτιμήσεις κ.ο.κ
Εν προκειμένω, το όλο θέμα έχει να κάνει με την ιδιαίτερη ταυτότητα της κάθε γυναίκας, που απορρέει απο τις γονιδιακές της προδιαθέσεις, τις βιωματικές της καταβολές καθώς και τον τρόπο που επεξεργάζεται τόσο τις μεν όσο και τις δε.

Αν λάβουμε υπόψη οτι το μοναδικό, ίσως, στοιχείο που αναζητούν όλες οι γυναίκες σε έναν άντρα είναι η αίσθηση ασφάλειας (που κι αυτή είναι μια συνισταμένη με πάμπολλες συνιστώσες), θα λέγαμε οτι η μόνη αντρική συμπεριφορά που ενοχλεί το σύνολο των γυναικών είναι αυτή που δεν τους δημιουργεί την αίσθηση αυτή.

Argiro

Νομίζω πως δεν υπάρχουν πράγματα στους άντρες που ενοχλούν τις γυναίκες ή το αντίστροφο. Υπάρχουν μόνο άνθρωποι, ασχέτως φύλου, που ενοχλούν τους ανθρώπους -και πάλι ασχέτως φύλου- που συμβαίνει να μην ταιριάζουν οι ιδιοσυγκρασίες τους. Οι σχέσεις των δυο φύλων είναι ακριβώς όπως οι σχεσεις των ανθρώπων μεταξύ τους γενικότερα και είναι αδύνατο να ταιριάζουν και να συμφωνούν όλοι οι άνθρωποι. Η προσωπική μου άποψη είναι πως είναι καλύτερα έτσι, γιατί διαφορετικά θα υπήρχε μεγάλη πλήξη στη ζωή μας -αν συμφωνούσαν δηλαδή όλοι με όλους και δεν υπήρχαν οι διαφορετικοί άνθρωποι με τις διαφορετικές ιδιοσυγκρασίες και απόψεις.

Argiro

Παράθεση από: "Nikos28"Αν λάβουμε υπόψη οτι το μοναδικό, ίσως, στοιχείο που αναζητούν όλες οι γυναίκες σε έναν άντρα είναι η αίσθηση ασφάλειας (που κι αυτή είναι μια συνισταμένη με πάμπολλες συνιστώσες), θα λέγαμε οτι η μόνη αντρική συμπεριφορά που ενοχλεί το σύνολο των γυναικών είναι αυτή που δεν τους δημιουργεί την αίσθηση αυτή.
Γιατί το λες αυτό; Δεν ισχύει το ίδιο και για τους άντρες; Οι άντρες δηλαδή δεν θέλουν μια σχέση που να τους δημιουργεί την αίσθηση της ασφάλειας; Αν εσύ, για παράδειγμα, κάνεις σχέση με μια γυναίκα με την οποία δεν ξέρεις πού βρίσκεσαι, τι ρόλο παίζει και αν αισθάνεται κάτι για σένα ή σε θέλει μόνο για το κορμί σου -με λίγα λόγια δεν προσφέρει τίποτα στη σχέση πέρα από το καλό σεξ- πόσο καιρό λες πως θα καθόσουν μαζί της; Το έχεις σκεφτεί ποτέ αυτό;

joking



όχι!


οι άντρες θέλουν μια γυναίκα που να κάνει όλο τον κόσμο να τους
ζηλεύει που την "κυκλοφορούν"



ο Νίκος έχει απόλυτο δίκιο ]

joking




και για να μην παρεξηγηθώ ....


το γιατί θα τους ζηλεύουν οι άλλοι εξαρτάται από την ιδιοσυγκρασία τους....


για τους περισσότερους πάντως, αυτό που μετράει είναι .... η "γαμπίτσα"...



 8)  8)

755 Επισκέπτες, 0 Χρήστες