Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 789
  • Total: 789

ζηλευετε τον/την συντροφο σας..

Ξεκίνησε από cowboissa, Μάρτιος 05, 2007, 12:23:57 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

_MAIRA_

Ζηλια μου ζηλια μου με εσενα η καρδια μου ειναι ζωντανη
μιλα μου μιλα μου ,μα φυγε οταν ερθει εκεινος να με δει!




Ζηλευω αλλα δεν το δειχνω ποτε....και οταν το κανω ,το κανω με πολυ δικο μου τροπο!

Pappas10

Ζήλια μου.. ζήλια μου... σαν την αγάπη μου είσαι τόσο δυνατή
Μίλα μου... μίλα μου... μα φύγε όταν έρθει εκείνη να με βρει...

Τώρα τελευταία μπορώ να δηλώσω ότι ζηλεύω αλλά προσπαθώ να μη το δείχνω. Και ποτέ δεν φτάνω σε υπερβολές. Είναι όμως πολύ δυνατό κωλοσυναίσθημα ρε παιδιά.
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Γνώθι Σεαυτόν
Μηδέν Άγαν
Πας μη Έλλην Βάρβαρος
ΠΑΟ Θρησκεία θύρα 13
Πίτα γύρο κοτόπουλο, μαρούλι μαγιονέζα.

SoFiA24

Ζηλέυω και πολύ μάλιστα...
Για μένα αυτό είναι ένας τρόπος να του δείξω οτι ενδιαφέρομαι.
Όχι σε υπερβολικό βαθμό βέβαια με τρελές σκηνές αλλά ζηλεύω.
Και του έχω πει πως αν σταματήσω να τον ζηλεύω να ξέρει πως μ έχει χάσει.

Βασικά αυτό έχει ισχύσει στην πλειοψηφία των σχέσεών μου. Όταν σταμάτησα να ζηλεύω τότε δεν ένοιωθα απολύτως τίποτα πια και η σχέση τέλειωνε.

junkie

Νομίζω πως στην αρχή ζήλευα πολύ και δεν μπορούσα να το συμαζέψω...ότι σκεφτόμουν το πετούσα...
Μετα απο απο 2,5 χρόνια έχω αλλάξει πιστεύω ριζικά ,δεν  θα πω ότι σταμάτησα να ζηλεύω γιατί πιστεύω πως ένας άνθρωπος που μέσα σε μια σχέση δεν ζηλεύει έστω και λίγο ,ελάχιστο ρε παιδάκι μου, ίσως να μην ενδιαφέρεται για τον σύντροφό του(γνώμη μου πάντα.δεν σημαίνει ότι ισχύει αυτό..).
Και μετά από πολλά που ένιωθα μέσα μου όσο ζήλευα, μπορώ να πω πως είναι πολύ άσχημο συναίσθημα η παθολογική ζήλεια γιατί είναι ένα "σαράκι" που τρώει το "είναι" ενός ανθρώπου και δύσκολα κάποιος το ξεπερνάει εκτός αν βοηθήσει πολύ ο σύντροφος .

AGRIOS

Οταν ερωτευεσαι ζηλευεις οτι δεν γνωριζεις, αν ομως αγαπας τοτε ξερεις και δεν ζηλευεις. Δεν εχει νοημα η ζηλια αν εισαι σιγουρος για τον/την συντροφο σου επειδη τον αγαπησες οπως ειναι.
Εχω βεβαια ζηλεψει αλλα δυστυχως δεν ζει αυτος που ηταν η αιτια να σας το πει χαχαχαχαχαχαχα

Athinoula

oti exei sxesei me ta sunais8hmata mas einai dunato...agapi, erotas, zhlia, pikria..makari na min ta eixame safos giati merikes fores ola auta ponane alla an den mas ponousane ti sunais8hmata 8a htan ?..etsi katalabenoume kai ti nio8oume aplos me metro paidia..PAN METRON ARISTON! ]

samorc

μονο ζηλευω>>>>!!????????

οταν ειμαι με καποιον του δηλωνω ρητα και κατηγορηματικα οτι η μονη γυναικα στην οποια του επιτρεπω να μιλαει -εκτοσ απο μενα-ειναι η μαμα του....και η γιαγια του (εαν υπαρχει) ....

τωρα στην πραξη δεν εχω κανει ποτε φασαρια , αλλα τον παρατηρω εαν τον δω να μιλαει με αλλη και απο τον τροπο που τησ μιλαει θα καταλαβω εαν πρεπει να ανησυχω ή οχι.....!!!!!!!!

Nikos28

Με την αδερφή του τού επιτρέπεις να μιλάει;   :P

samorc


Clarabelle

Δε ζηλευω...(σε σημειο που για πολλους φαινομαι εξωγηϊνη) και ακομα περισσοτερο ΔΕ γουσταρω να με ζηλευουν.

Nasia9

Και εγώ καθόλου... :roll:   σιγά μη τον ζηλέψω κιόλας!



μόνο καμιά φορά δηλαδή.. :roll:


τα παίρνω στη κράνα άμα μιλάει με πελάτισσες.... (ξανθιές ή μελαγχρινές δεν έχει σημασία)


ε,ζηλεύω και λίγο τις μπουγάτσες :cry:


και κάθε φορά που κοιτάει άλλες στο μετρό,του μουρμουράω :roll:


αλλά,δεν είναι ζήλεια αυτό. είναι;



άμα τον βρω με άλλη θα τον καθαρίσω!!  :velo:

toulouz

:sonstige: .....Ζηλεύω!!!Ναί το παραδέχομαι!!!Και ας έχουν περάσει 5 χρόνια σχέσης!Σε κάποια φάση ζήλευα υπερβολικά!(τον έχω παρακολουθήσει κιόλας!!!κ μετά του το πα η χαζή!!)Τώρα έχω τον έλεγχο..μου πέρασε!!ευτυχώς!!!!!!!

Clarabelle

Παράθεση από: "toulouz":sonstige: .....Ζηλεύω!!!Ναί το παραδέχομαι!!!Και ας έχουν περάσει 5 χρόνια σχέσης!Σε κάποια φάση ζήλευα υπερβολικά!(τον έχω παρακολουθήσει κιόλας!!!κ μετά του το πα η χαζή!!)Τώρα έχω τον έλεγχο..μου πέρασε!!ευτυχώς!!!!!!!

εχεις τον ελεγχο;;

δηλαδη για να νιωσεις ασφαλεια στη σχεση σου, πρεπει να'χεις δεσει το γαϊδαρο που λενε;;

δεν μου ακουγεται και πολυ υγιες.
συγνωμη κιολας, αλλά αφου το σκεφτηκα, γιατι να μην το πω;  :roll:

sui-generis

Συνηθως οι σχεσεις μου εχουν σαν χαρακτηριστικο την χιλιομετρικη αποσταση, σπανια ειχα σχεση με αντρα απο την ιδια με μενα πολη παρ ολα αυτα οχι μονο δεν ενοιωσα ποτε ζηλεια αλλα δεν με ενοχλει ακομα  κ αν μου πει οτι υπεπεσε στον πειρασμο μιας ...ξεπετας.

Ενοχλουμαι ομως  αν πεσει στην αντιληψη μου καποια που προκλητικα  κωλοτριβεται σε καποιον που συνοδευει και συνοδευεται απο την συντροφο του -δεν μιλω για τον δικο μου εκαστοτε συντροφο αλλα γενικα για το οποιο ζευγαρι-μονο και μονο για να τραβηξει την προσοχη και να δημιουργησει πιθανον προβλημα.

789 Επισκέπτες, 0 Χρήστες