Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 798
  • Total: 798

ζηλευετε τον/την συντροφο σας..

Ξεκίνησε από cowboissa, Μάρτιος 05, 2007, 12:23:57 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

cowboissa

θεωρειτε την ζηλια μιας σχεσης παθολογικη?
και αν ναι ποσο εριστικος μπορει να γινεστε?

sexy

se genikes grammes zhleuw....einai kapoies stigmes omws pou zhleuw para poliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii........ :evil:  :evil:  :evil: mexri ahdias!!!!eixame tsakwthei agria me ton prwin mou epeidh zhleua!!!


alla an den sou dwsoun aformh den pisteuw pws mporei na ginei pathologiki!!!

joking




ναι, αλλά νομίζω ότι δεν έχω φτάσει ποτέ σε υπερβολές...




Jezebell

Τον ζηλευω αλλα πιστευω πως ειναι ενας πολυ αξιοπρεπης,σοβαρος και ακομπλεξαριστος αντρας,οποτε ουσιαστικα και περα απο την δικη μου ανασφαλεια πιστευω ακραδαντα πως δεν θα με απατησει!

xhmeia

οταν ειμαι ερωτευμενη

νομιζω πως ζηλευω ελαχιστα,  σε σημειο που τον κολακευει
κ τοσο λιγο θελω κ να με ζηλευει
( μεσα στο παιχνιδι του ερωτα ειναι κι οι ζηλιτσες  )
οι υπερβολες καταπιεζουν κ διωχνουν μακρια

Shadowlord

Παράθεση από: "Jezebell"Τον ζηλευω αλλα πιστευω πως ειναι ενας πολυ αξιοπρεπης,σοβαρος και ακομπλεξαριστος αντρας,οποτε ουσιαστικα και περα απο την δικη μου ανασφαλεια πιστευω ακραδαντα πως δεν θα με απατησει!

Και πολυ καλα κανεις..! :wink: Και εγω το ιδιο ακριβως πιστευω..! :D προς μεγαλη απογοητευση του Ρακ.. :P

cowboissa

egw eimai akrws antitheti auths tis apopsis ,otan eisai erwteumenos me kapoion dineis xwro na mporei na anapneusei o allos den ton katapiezeis me tin zilia....
mipos eimai lathos???????

Anonymous

δεν έχω ζηλέψει ποτέ μα ποτέ...

(μεγάλο ελάττωμα αυτό να το κοιτάξω  :lol: )

καμιά φορά ίσως έχω πει κάτι πιο πολύ για να τονώσω το ηθικό του άλλου
και όχι γιατί πραγματικά με νοιάζει
αν είναι να σου την κάνει θα την κάνει ότι και να λες  :wink:

Shadowlord

Παράθεση από: "Sole"δεν έχω ζηλέψει ποτέ μα ποτέ...

(μεγάλο ελάττωμα αυτό να το κοιτάξω  :lol: )

καμιά φορά ίσως έχω πει κάτι πιο πολύ για να τονώσω το ηθικό του άλλου
και όχι γιατί πραγματικά με νοιάζει
αν είναι να σου την κάνει θα την κάνει ότι και να λες  :wink:

Μπαααα!!Δεν χανεις και τιποτα! :wink:  :lol:

Anonymous

γιατί βρε shadow?

ζηλεύω θέλω και εγώ ένα ελάττωμα +

αχαχαχα είδες πως πέφτει κανείς στην παγίδα?  :wink:

barby


Rakendytos

Ζηλευω την συντροφισσα Κανελη που παρελαυνει μαζι με τους ΕΑΑΚιτες σε ολα τα καναλια..

(εν τω μεταξυ, δε κανει καν πολιτικο σχολιο.. λες και απαντα η θωδη στη μπεζαντακου ειναι.. :D  ειδε οτι η πολιτικη της αναλυση δε της παει μπροστα και αποπολιτικοποιει ακομη περισσοτερο το λογο της μπας και μαντρωσει κανεναν κουτσομπολη..)

Enia

Για μένα η ζήλεια δεν σχετίζεται με το φόβο της απιστίας. (έτσι κι αλλιώς ξέρω πως δεν θα το κάνει, αλλά και να το έκανε βασικά σκασίλα μου. Δεν θεωρώ την απιστία αυτή καθ'αυτή κάτι το τόσο τρομερό. υπάρχουν άλλες καταστάσεις πριν, μετά και πέρα από την απιστία που θα με ενοχλούσαν πολύ περισσότερο - όπως η αδιαφορία και το ψέμμα).
Εμένα με νοιάζει να είναι μαζί μου καλός και σωστός.

Οι 'ζηλίτσες' μας μπορεί να εκδηλώνονται με την παραμικρή αφορμή ('έχεις δουλειά και θα με αφήσεις μόνη/ο μου τώρα', 'με ξέχασες και δεν πήρες τηλ για καλημέρα' κλπ.).

Η 'καλή ζήλεια' είναι μέσα στα πλαίσια του φλερτ και του ερωτικού παιχνιδιού.

Η 'κακή ζήλεια', δηλ η υπερβολική και χωρίς βάση, που φτάνει στα όρια της καταπίεσης, είναι λόγος χωρισμού.

Η δικαιολογημένη ζήλεια από την άλλη, όταν δίνονται βάσιμες αφορμές, είναι συνέπεια χωρισμού - συνέπεια δηλ της απομάκρυνσης των δύο, ακόμα κι όταν δεν το έχουν καταλάβει ή δεν θέλουν να το παραδεχτούν...

plus

se logika plaisia zhleyw kai den exw problhma na me zhleyei.
peran toy fysiologikoy omws h yperbolikh zhlia
8ewrw pws einai apistia apo to meros toy alloy kai aplws proballetai me
ayton ton tropo. Panta antres poy zhleyan yperbolika...me eixan kanei tarando!!!

Athinoula


798 Επισκέπτες, 0 Χρήστες