Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 331
  • Total: 331

Ειστε ευχαριστημενοι με τον εαυτο σας;;;;;;

Ξεκίνησε από koukoutso, Μάρτιος 28, 2007, 02:07:49 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

koukoutso

ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΟΥΝ  :wc: ΤΟ ΕΡΗΜΟ ΚΟΥΚΟΥΤΣΙ ΞΑΦΝΙΚΑ :idea: ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟΟΟΟ ΜΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟ :24: Η ΑΠΟΡΙΑ :?:  ΕΙΜΑΙ ΑΡΑΓΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΑ ΟΣΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ Η ΤΣΑΜΠΑ ΤΑ ΚΑΝΩ;;;;ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ :thumright:  ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΜΗΠΩΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ :kremala:  ΗΔΟΥ Η ΑΠΟΡΙΑ;;;; :sonstige: ΤΕΛΙΚΑΑΑΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ :arguement: ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΣΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΑΑΑΛΕΣΣΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΜΗΝ ΤΟ ΠΩ ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΙ.. :ban:  ΑΡΑ ΜΗΠΩΣ ΟΛΟΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΑΧΤΟΥΜΕΕΕ ΛΙΓΟ;;;;;; ΡΕ ΓΙΑ ΨΑΧΤΕΙΤΕ;;;; :sonstige:  ΚΑΙ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑ :whogives:  ΕΕΕΕΕ ΤΙ ΛΕΤΕ;;;;

heinrich

άλλο «έχω ή δεν έχω κάνει» και άλλο «είμαι ή δεν είμαι ευχαριστημένος»

Eγώ προσωπικά είμαι [size=24]υ[/size][size=18]π[/size][size=12]ερ[/size] ευχαριστημένος. Tα έχω κάνει όλα τέλεια.

apol

μετα την μετριοφρονη τοποθετηση του χαινς να δηλωσω κι εγω οτι πιθανον αν και δε μουρχεται κατι αυτη τη στιγμη στο μυαλο μου να μην τα εχω κανει ολα απολυτως τελεια...........!!!!!!!!!!!!!!!
που επεσα ρε στο φορουμ των τελειων !!!!!!!!!!!!!!!!!!

black_velvet


Ναι apol! Γιατί; πειράζει να είναι κάποιος υπερ-ευχαριστημένος από τον ίδιο του τον εαυτό!!!   ]
κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

WalterEgo

Vevaiws,  skepsou na mhn hmoun!!   ma einai dynaton na pisteuei kaneis oti kapoios an8rwpos 8a anairesei ton eauto tou???


plaka kaneis

heinrich

εγώ το βρίσκω λογικό
είμαι YΠEPφορουμίστας
YΠEPανθρωπος

είμαι ο hyperhein!!!

apol

ακομη κι αν καποιος ειναι πραγματι ευχαριστημενος απο τον εαυτο του σε γενικες γραμμες δε μπορει εκ των υστερων να μην εχει εντοπισει λαθη του,παραλειψεις ,καποιες καταστασεις που αν του ξανασυνεβαιναν θα τις διαχειριζοταν διαφορετικα....η φραση που ακουμε συχνα οτι για οτι εχω κανει δε μετανοιωνω η αν ξαναζουσα θα εκανα τα ιδια πραγματα τη θεωρω εγωιστικη και ενδειξη στενομυαλιας...............
φυσικα και δεχομαι οτι υπαρχει μια γενικωτερη αισθηση ευχαριστησης η μη των πεπραγμενων της ζωης μας που πολλες φορες ομως δεν αντεχει κριτικη...........γιατι ειναι κατι που συνηθως καταληγουμε εντελως συναισθηματικα

voliwtisa


SurvivoR

egw pantws nai

oxi oti eimai plhrh oikanopoihmenos .............
ma kapoia pragmata pou h8ela na kanw ..ta exw kanei kai e3akolou8w na ta kanw .................

 :wink:

black_velvet

Παράθεση από: "apol"ακομη κι αν καποιος ειναι πραγματι ευχαριστημενος απο τον εαυτο του σε γενικες γραμμες δε μπορει εκ των υστερων να μην εχει εντοπισει λαθη του,παραλειψεις ,καποιες καταστασεις που αν του ξανασυνεβαιναν θα τις διαχειριζοταν διαφορετικα....η φραση που ακουμε συχνα οτι για οτι εχω κανει δε μετανοιωνω η αν ξαναζουσα θα εκανα τα ιδια πραγματα τη θεωρω εγωιστικη και ενδειξη στενομυαλιας...............
φυσικα και δεχομαι οτι υπαρχει μια γενικωτερη αισθηση ευχαριστησης η μη των πεπραγμενων της ζωης μας που πολλες φορες ομως δεν αντεχει κριτικη...........γιατι ειναι κατι που συνηθως καταληγουμε εντελως συναισθηματικα

Η φράση "για ό,τι έχω κάνει δεν μετανιώνω" για μένα έχει περισσότερο χαρακτήρα αυτογνωσίας. Ξέροντας λοιπόν πολύ καλά τον εαυτό μου, ναι, θα κάνω τα ίδια όχι από στενομυαλιά ή αμυαλιά ή ό,τι άλλο θες...

Απλά... αυτή είμαι!
Και ναι, μ'αρέσω. Πολύ όμως! Είμαι απόλυτα ευχαριστημένη από μένα! Και από τα καλά μου και από τα λάθη μου. Ευτυχώς που τα κάνω και αυτά τα τελευταία και μεγαλώνουν οι πιθανότητες να είμαι άνθρωπος...

κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

xhmeia

συμφωνω
"για οτι εχω κανει δεν μετανιωνω"
σημαινει οτι αποδεχομαι τον εαυτο μου, με οτι καλο εχω πραξει/επιτυχει
κ με τα οσα λαθη μου, με ωριμασαν και με  πηγαν/πηγαινουν παρακατω

και ετσι οπως γραφω αυτα τωρα.........
ηρθε ο ενας ψηλος και μου σκασε ενα φιλι, ετσι στα καλα καθουμενα και.........
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ


αγαπη και αποδοχη, δε σημαινει πως σταματουν οι προσπαθειες για αυτογνωσια και καλυτερευση μας

apol

τα λαθη ειναι για να μαθαινουμε και να βελτιωνομαστε και οχι για να τα επαναλαμβανουμε ειτε απο εγωισμο και ανωριμοτητα ειτε ως<<χαριτωμενια>>.... αν ο χρονος που περναει απο πανω μας δεν συσωρευει και λιγο σοφια και δε μας κανει καλυτερους ωριμοτερους τοτε....

black_velvet


Για μένα όμως υπάρχει ο εξής διαχωρισμός]
κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

heinrich

είμαι ο ζουπερντουπερχαιν...

Jezebell

Απ τον χαρακτηρα που εχω διαμορφωση ναι ειμαι!!
Απο οσα εχω πετυχει εως τωρα ειμαι αλλα φυσικα εχω να κανω πολλα!
Απο καποια πραγματα που δεν εχω αντιμετωπισει ακομα ομως οχι δεν ειμαι ευχαριστημενη με τον εαυτο μου!

331 Επισκέπτες, 0 Χρήστες