Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 844
  • Total: 844

ΕΡΩΤΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΕΣ

Ξεκίνησε από antiope, Μαΐου 02, 2007, 01:01:58 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

antiope

"Η ανασφαλεια που προκαλει ο δυνατος ερωτας ειναι ενα βασανο δεδομενο, ομως η ανασφαλεια που προκαλει ο ερωτας προς καποιον που μισοανηκει σε μια αλλη ειναι ενα βασανο ασυλληπτο.Αλλα η ανασφαλεια ειναι επισης εξαιρετικα ερωτικη.Ερεθιζει τον ερωτα και ο ερωτας την ερεθιζει και αλληλοκυνηγιουνται σε κυκλους πυρινους και φαυλους.Γινεται λασο, βροχος, κινηση φιδιου που τρωει την ουρα του...Εσυ στη μεση.."
(Οι Παλιες Αγαπες Πανε στον Παραδεισο-Μ.Βαμβουνακη)


Εσεις τι λετε?

Nikos28

ΒΑΣ, ΒΑΣ, ΒΑΑΑΣ...

Ο ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ!!!

(ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ...σόρυ και για το μπα-χάλι-νγκ!)



  :lol:

CINDY

η ανασφαλεια που προκαλει ο ερωτας προς καποιον που μισοανηκει σε μια αλλη ειναι μια αρρωστημενη κατασταση!και ενα αβυσαλεο κυνηγητο προς το αδιεξοδο!θεωρω οτι ειναι οτι χειροτερο και πολυ ψυχθορο για εμενα!



Ασε που τελευταια κανω υγιεινη διατροφη και εχω κοψει τα οτι βλαβερο για εμενα :(

plus

Παράθεση από: "antiope"Γινεται λασο, βροχος, κινηση φιδιου που τρωει την ουρα του...Εσυ στη μεση.."
(Οι Παλιες Αγαπες Πανε στον Παραδεισο-Μ.Βαμβουνακη)

Εσεις τι λετε?

an egw den eimai h oyra..den exw problhma. :roll:

Nikos28

Ν' αφήσω τον Παρασκευά και να σοβαρευτώ λιγάκι... :twisted:


Διαφωνώ καθέτως - και οριζοντίως - οτι η ανασφάλεια είναι ''εξαιρετικά ερωτική''... Απο πού προέκυψε αυτό; Τι το ηδονικό υπάρχει στο να ξέρεις οτι αυτός-ή που είσαι τώρα, μπορεί να εξαφανιστεί αύριο λες και τον πήρε το ΕΥΡΗΚΑ;  :P

Μου φαίνεται οτι σ' αυτό που λέει η συγγραφεύς υποκρύπτεται μια ελαφρά υποψία μαζοχισμού. Ή αρρωστημένης εγωπάθειας, ξέρετε τώρα, ''θα τον/την κάνω να τρέχει ξοπίσω μου!'' κλπ κλπ - ώπα ρε γίγαντα, κατούρα και λίγο...!

Σε δουλειά να βρισκόμαστε!   :lol:  :lol:  :P  :P

Enia

Καλέ...!! Μέχρι κι εγώ που είμαι δηλωμένη μαζόχα, δεν έχω πιο αντι-ερωτικό από την ανασφάλεια! :shock:
Μα, τα έχουμε πει... Τι άλλο να θέλει περισσότερο μια γυναίκα από το να νιώθει ασφαλής στα στιβαρά μπράτσα του καλού της?! Να είναι δικός της. Μόνο. Αποκλειστικά.
Έτσι φουντώνει ο έρωτας. :wink:

 :D :hug2:

Nikos28

Παράθεση από: "Enia"Καλέ...!! Μέχρι κι εγώ που είμαι δηλωμένη μαζόχα, δεν έχω πιο αντι-ερωτικό από την ανασφάλεια! :shock:
Μα, τα έχουμε πει... Τι άλλο να θέλει περισσότερο μια γυναίκα από το να νιώθει ασφαλής στα στιβαρά μπράτσα του καλού της?! Να είναι δικός της. Μόνο. Αποκλειστικά.
Έτσι φουντώνει ο έρωτας. :wink:

 :D :hug2:


Λιλάκι, σου' χω πει πόσο γουστάρω τον τρόπο που σκέφτεσαι;

Μου φαίνεται θα κλωνοποιήσω τον εγκέφαλό σου και θα τον μεταμοσχεύσω σε κάμποσες ''εκεί έξω''... Που είναι πολλές και πληθαίνουν και ζουν ανάμεσά μας!  :lol:  :P

Enia

Σοβαρά ε?  8)  :D  :D  :D



(ακούς μωρό μου τι γυναίκα έχεις? :wink:  :lol:

Nikos28

Λοιπόν, άντε Λιλάκι...

Δώσ' μου λίγο τον εγκέφαλό σου, να πεταχτώ να τον κλωνοποιήσω και αμέσως μετά στον επιστρέφω.

Δεν αξίζει να μείνεις για λίγο ανεγκέφαλη για το φίλο σου;  :D

Enia

Μωρέ Νίκο, ξέρεις τι φοβάμαι?!  :roll: Έτσι ξεχασιάρα που είμαι μπας ξεχάσω να στον ζητήσω πίσω και μείνω ανεγκέφαλη όχι για λίγο αλλά για πολύ!!  :P  :lol:

Τουλάχιστον να έχουμε μάρτυρες παρόντες...  :P Στάκα να φωνάξω ενισχύσεις!  :lol:

Nikos28

Γιατί βρε, δε μου' χεις εμπιστοσύνη;  :P


Να τους βάλω μυαλό θέλω και θα στον επιστρέψω αμέσως!


Δες το σαν μια πράξη αλτρουισμού!  :lol:  :lol:  :lol:


Έχουν πληθύνει επικίνδυνα και απειλούν να μας κατακτήσουν!   :P

Argiro

Παράθεση από: "Nikos28"Γιατί βρε, δε μου' χεις εμπιστοσύνη;  :P


Να τους βάλω μυαλό θέλω και θα στον επιστρέψω αμέσως!


Δες το σαν μια πράξη αλτρουισμού!  :lol:  :lol:  :lol:


Έχουν πληθύνει επικίνδυνα και απειλούν να μας κατακτήσουν!   :P
Γιατί θέλεις να τους βάλεις μυαλό; Άς τους απλώς να τα βρίσκουν μεταξύ τους, άλλωστε κάπως πρέπει να βολευτούν κι αυτοί... Το κινητό θέλει τον Γερμανό του και ο μαζοχιστής θέλει τον σαδιστή του... :lol:

xhmeia

Δεν το εχω διαβασει, αρα θα απαντησω με βαση τις εμπειριες μου και  αυτο το μικρο αποσπασμα



Ειναι ακρως ερωτικη η "ανασφαλεια", που σου προκαλει ενας δυνατος ερωτας,  με την εννοια πως δεν θεωρει δεδομενο, ο ενας  συντροφος τον αλλον  και καθε στιγμη  διεκδικουν, σαν την πρωτη φορα .......Κανουν πραγματα ο ενας για τον αλλον και ο ερωτας τους φουντωνει και απογειωνεται

Οταν νοιωθεις απολυτως ασφαλης, δημιουργουνται δεδομενα.
Και οτι ειναι δεδομενο και απολυτα δικο σου, δεν χρειαζεται να  το διεκδικεις.

Nikos28

Παράθεση από: "Argiro"Γιατί θέλεις να τους βάλεις μυαλό; Άς τους απλώς να τα βρίσκουν μεταξύ τους, άλλωστε κάπως πρέπει να βολευτούν κι αυτοί... Το κινητό θέλει τον Γερμανό του και ο μαζοχιστής θέλει τον σαδιστή του... :lol:


Καλά τα λες Αργυρώ μου...

Το θέμα όμως είναι οτι πρέπει να βολευτώ κι εγώ!  :P

Nikos28

Παράθεση από: "xhmeia"Οταν νοιωθεις απολυτως ασφαλης, δημιουργουνται δεδομενα.
Και οτι ειναι δεδομενο και απολυτα δικο σου, δεν χρειαζεται να  το διεκδικεις.


Πράγματι, ο,τι είναι δεδομένο και απόλυτα δικό σου δε χρειάζεται να το διεκδικείς.

Οπότε, λοιπόν, εξοικονομείς ενέργεια και διεκδικείς και κάτι ακόμα περισσότερο, χωρίς να παραπετάς αυτό που ήδη έχεις, εμπλουτίζοντας τη ζωή ακόμα πιο πολύ!  :wink:


Αντίστροφα: Όταν διεκδικείς συνέχεια αυτό που ήδη έχεις ''μέσα'', τότε δε μπορείς να διεκδικήσεις τίποτα άλλο απ' όσα είναι ''έξω''...   :P

844 Επισκέπτες, 0 Χρήστες