Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 1
  • Guests: 502
  • Total: 503
  • Leon

να ρωτήσω κάτι ?

Ξεκίνησε από Athinoula, Δεκεμβρίου 14, 2007, 07:44:18 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Athinoula

γιατί όσες γυναίκες φοράμε νούμερα υποδημάτων 41 και 42 πρέπει μόνιμος να μην βρίσκουμε οποιο μοντέλο παπουτσιού μας αρέσει και πρέπει μόνιμος να φοράμε αυτά τα αηδιαστικά χονδροκομμένα και κακάσχημα που θέλουν να μας πουλάνε?

Λοιπόν μπορεί να φαίνεται αστείο αλλα υπάρχει σοβαρό θέμα...
Φαντάσου να θες να πας να πάρεις μια ωραία γόβα και να σου λένε δεν έχουμε είχαμε ένα αλλα το πήρανε...και εκνευρίζεσαι λογικό γιατί λες καλά εσύ έχεις μαγαζί και πήρες μονο ένα πια θα το πρωτοπάρει  :roll:

δηλαδή στο εξωτερικό γιατί έχουν και εδώ στην ελλάδα δεν έχουν αξιωθεί να φέρουν όσα πρέπει και μόνιμος μαλλιοτραβιόμαστε να βρουμε ένα 41 τις προκοπης!

 :twisted: Είναι ένα θέμα και αυτό.. :twisted:

Athinoula

άσε που θυμήθηκα και το άλλο...όλα τα ρούχα έχουν φτιαχτεί για την μέση ελληνίδα και είναι κοντά...κοντά μανίκια κοντά παντελόνια λες και θα φορέσω capri μέσα στο χειμώνα... :twisted:


και λες για κάτσε ρε μόδιστρε που πας????


καλά αν σου είναι μακρύ ο κονταίνεις αν σου είναι κοντό τι το κάνει παίρνεις και ένα δεύτερο και τα ενώνεις όχι πείτε μου!!!

μήπως να ψωνίζω από την σουηδία?..αυτό θα κάνω άλλη λύση δεν υπάρχει

καλο βραδυ :roll:

kodikas

παρακαλω να εχουμε συντομα απαντηση
σε αυτο το καυτο ερωτημα!!

heinrich

τι να πει και η νύφη μου που φοράει 36 νούμερο παπούτσι...
Στον μούγερ! Στο μούγερ!

Nasia9

Α δε συμφωνώ καθόλου λίλα.. και εγώ που φοράω 40-41 πάντα βρίσκω! και μάλιστα βρίσκω λόγω του 41! άντε να ζητήσεις 38-39 και εκεί θα δεις. Μήπως τα μπέρδεψες;

Enia

Ρε Νάσια, άλλο να μην βρίσκεις νούμερο γιατί έχει ζήτηση και τους τελείωσε. Εδώ λέμε να μην φέρνουν καν το νούμερό σου. Σχεδόν όλες οι εταιρίες μέχρι 41 φτιάχνουν.

42 φοράω.

Και για τα ρούχα ποτέ δεν θα πω τπτ, γιατί οκ, το λάθος είναι δικό μου, ας αδυνατίσω να βρίσκω πιο εύκολα. (για το ύψος βρε Αθηνά δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ τόσο μεγάλο πρόβλημα κι είμαι δυο μέτρα γυναίκα!)

Αλλά το πόδι τι να το κάνω γμτ, να το κόψω!?

και πριν πείτε καμμιά αηδία, πάντα κόβω σύριζα τα νύχια μου πριν βγω να ψάξω για παπούτσια  :P

Είναι πλέον πολύ μεγάλο το ποσοστό των Ελληνίδων που φοράνε 41-42.

Μεγάλη πίκρα...  :(

Και στην Αγγλία που έβρισκα σχετικά εύκολα νούμερο, τα παπούτσια τους ήταν πάντοτε μια αηδία...

Enia

Παράθεση από: "heinrich"τι να πει και η νύφη μου που φοράει 36 νούμερο παπούτσι...
Στον μούγερ! Στο μούγερ!

το πρόβλημα χάιν με τα μικρά νούμερα είναι ότι λογικά επειδή είναι και πολύ κοντές θέλουν τακούνι... και φυσικά τακούνι στα παιδικά δεν βγαίνει... Όμως ΚΑΤΙ έχουν να βάλουν...!!!

Εδώ μιλάμε να μην βρίσκεις τί-πο-τα!

Αργκ, τα νεύρα μου! Τι μου το θύμησες μωρέ Αθηνά!  :evil:

Nasia9

Κορίτσια δε ξέρω..

πάντως εγώ όποτε και να ψωνίσω βρίσκω στο νούμερό μου. Πολλές φορές που πηγαίνω με την κολλητή μου,(εκείνη φοράει 38-39) αν μας αρέσει το ίδιο σχέδιο,είναι πολύ πιο πιθανό η πωλήτρια να βρει σε 40-41 παρά σε 38-39. Τι να πω..ίσως να έτυχε. Αλλά μου έχει τύχει πάρα πολλές αυτό.

Enia

Ναι, και σου λέω, καμμία σχέση το 40 (έστω και το 41) που το βγάζουν τα εργοστάσια, μα καμμία σχέση όμως, με το 42 που δεν βρίσκεται ποτέ στα μαγαζιά, ούτε καν με παραγγελία.

Κι εγώ για κακή μου τύχη είμαι καθαρό 42, μόνο σε 41 βάρκα χωράω... Δηλαδή πολύ σπάνια...

Εδώ ακόμα και τα camper που είναι φαρδιά γραμμή, και άλλοτε έχω ψωνίσει από εκεί (41 εννοούμε), δεν σημαίνει ότι μου κάνουν όλα τα σχέδια σε 41...

κλαψ-σνιφ-λυγμ-σμπαρεκουάκ...  :cry:

είχα δει και μια γόβα που την είχα ερωτευτεί, και λέω δεν μπορεί γμτ, έχω ξαναπάρει camper, θα μου κάνει... και δοκίμασα το 41 αλλά δεν υπήρχε περίπτωση να κάνω βήμα χωρίς να βογγάω...  :cry:


σταματήστε με κάποιος και κάντε μου δώρο ένα ταξίδι για shopping therapy στη γερμανία (μπας και...), γιατί μπορώ να κλαίγομαι ώρες ατελείωτες γι'αυτόν τον καημό μου...  :cry:

Nasia9

σιγά που θα κλάψεις για τα παπούτσια! κλάψε για τπτ πιο σοβαρό  ]

Pappas10

Κάποια βασικά συμπεράσματα...

1. Αθηνά και Λίλα ΔΕΝ βρίσκουν στο νούμερο τους παπούτσια που να γουστάρουν ενώ η Νάσια βρίσκει.

ΆΡΑ

Αθηνά και Λίλα έχουν διαφορετικό γούστο στα παπούτσια Ή κοιτάζουν σε λάθος καταστήματα.

2. Τουλάχιστον 3 από τις κοπέλες μας, αν δεν πετύχουν επαγγελματικά σ' αυτό που θέλουν, μπορούν να γίνουν παιξουν μπακ  ή μπακ χαφ στην ΠΑΝΑΘΑ. Από τον Βύντρα ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να είναι χειρότερες...

3. Εγώ φοράω 41 και επίσης δεν βρίσκω εύκολα σε αθλητικό γιατί προφανώς τα αγοράζουν οι Λίλες, οι Αθηναίς και οι Νάσιες...

4. Τι δουλειά έχω εγώ σ' αυτό το θέμα ρε παιδιά;;;
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Γνώθι Σεαυτόν
Μηδέν Άγαν
Πας μη Έλλην Βάρβαρος
ΠΑΟ Θρησκεία θύρα 13
Πίτα γύρο κοτόπουλο, μαρούλι μαγιονέζα.

Nasia9


Enia

Παράθεση από: "Pappas10"1. Αθηνά και Λίλα ΔΕΝ βρίσκουν στο νούμερο τους παπούτσια που να γουστάρουν ενώ η Νάσια βρίσκει.
ΆΡΑ
Αθηνά και Λίλα έχουν διαφορετικό γούστο στα παπούτσια Ή κοιτάζουν σε λάθος καταστήματα.

[size=18]ΡΕ!!! δεν βγάζουν τα εργοστασια 42άρια λέμε!!![/size]

άντε μια βόλτα όλη την ερμού κι άμα βρεις μαγαζί με 42άρια εμένα να με φτύσει δημοσίως στην πίτα, παρουσία σύσσωμου του α33... [size=9](αλλά να έχεις φέρει και δυο-τρία ζευγαράκια αφού θα το έχεις πετύχει το μαγαζί... χριστούγεννα και γενέθλια έρχονται...  8) )[/size]

άι σιχτίρ!  :lol:

να πας κι εσύ στα παιδικά...  :P

Pappas10

Παράθεση από: "Enia"

Ναι.. επειδή εσύ έχεις ποδάρι σέντερ φορ δηλαδή θα πρέπει ο Χριστιανός να αλλάξει τη μηχανή παραγωγής και τα καλαπόδια...

Μπααα.. Εκτός ερμού και Χαραλά δεν αγοράζουμε παπουτσάκι;;;

Τσιγιέριμ... Ι habib you when you talk dirty...  :P  :P  :P
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Γνώθι Σεαυτόν
Μηδέν Άγαν
Πας μη Έλλην Βάρβαρος
ΠΑΟ Θρησκεία θύρα 13
Πίτα γύρο κοτόπουλο, μαρούλι μαγιονέζα.

Pappas10

Παράθεση από: "Nasia9"λες αρλούμπες ]

Ναι... εσένα περίμενα να μου το πεις... :P  :P  :P
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Γνώθι Σεαυτόν
Μηδέν Άγαν
Πας μη Έλλην Βάρβαρος
ΠΑΟ Θρησκεία θύρα 13
Πίτα γύρο κοτόπουλο, μαρούλι μαγιονέζα.

502 Επισκέπτες, 1 Χρήστης