Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 816
  • Total: 816

Ανταλλαγή δώρων στην κοπή της πίτας 23-02-2008

Ξεκίνησε από Enia, Ιανουαρίου 27, 2008, 02:06:46 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Enia

Yes, yes, yes!  :cheers: Και τώρα που επιτέλους έκλεισε η ημερομηνία και έβαλε την επίσημη ανακοίνωση ο Κωστής (σε περίπτωση που δεν το είδατε ακόμα -λέμε τώρα- η ανακοίνωση για την κοπή της πίτας 2008 είναι εδώ), μπορούμε να κανονίσουμε και για την ανταλλαγή δώρων! :D

Είμαι σίγουρη πως όσοι συμμετείχαμε πέρυσι το διασκεδάσαμε. Εγώ τουλάχιστον το δωράκι μου ένα χρόνο τώρα το χρησιμοποιώ ανελλιπώς! :wink:

Πάμε να δούμε, λοιπόν, πως θα γίνει:

βήμα 1ο: Βρίσκουμε ένα όμορφο δωράκι, της τάξεως των 10-15 ευρώ. Βασικός κανόνας για να είμαστε δίκαιοι: θα πρέπει αυτό που θα διαλέξουμε να μας ικανοποιούσε αν το κερδίζαμε, να μας αρέσει δηλαδή, ώστε να αρέσει και σε όποιον το κερδίσει... Μπορεί να είναι κάτι πρακτικό ή κάτι διακοσμητικό, κάτι ανδρικό ή κάτι γυναικείο, κάτι καλό ή κάτι χιουμοριστικό... Anything goes, αρκεί να είναι με αγάπη.  :wink:  

βήμα 2ο: (πολύ σημαντικό, αν θέλουμε να υπάρχει σασπένς!) Το τυλίγουμε έτσι ώστε να μην προδίδεται το περιεχόμενο! Προαιρετικά, βάζουμε μέσα και μια καρτούλα που να αποκαλύπτει την ταυτότητά μας στον υποψήφιο νικητή του δώρου μας. Παρακαλείσθε να μην αποκαλύψετε το περιεχόμενο του δώρου σας, αλλά ούτε και το νουμεράκι σας στους άλλους, ώστε να εξασφαλίσουμε το αδιάβλητο της κλήρωσης. (τι ωραία που τα λέω! :P )

βήμα 3ο: Το φέρνουμε στο Φλοίσβο, στις 23-02-2008, ώρα 20.30. Το παραδίδουμε στην υποφαινόμενη και παίρνουμε το νουμεράκι - απόδειξη συμμετοχής στη ανταλλαγή. Το ίδιο νουμεράκι θα μπει και πάνω στο δωράκι μας, και όλα τα δώρα θα συγκεντρωθούν σε ένα χώρο.

βήμα 4ο: Κάποια στιγμή κατά τη διάρκεια της βραδιάς, καθένας που έφερε δώρο θα επιλέξει από την κληρωτίδα και ένα νουμεράκι, και θα λάβει το αντίστοιχο δωράκι. Εννοείται πως κάποιος δεν μπορεί να φύγει με το δικό του δώρο! Σε αυτήν την περίπτωση τραβάει άλλο νούμερο.

βήμα 5ο: (προαιρετικό) Την επόμενη μέρα ερχόμαστε σε αυτό το θέμα και ανάλογα με την εντύπωση που μας έκανε το δώρο μας επαινούμε ή κράζουμε τον κομιστή του! :lol:


Έχουμε ακόμα αρκετό χρόνο μπροστά μας ώστε να διαλέξουμε και να ετοιμάσουμε (!) τα πιο υπέροχα δωράκια!  :wink:
Εμπρός λοιπόν! Για να βλέπω συμμετοχές και ενθουσιασμό στα πλήθη!  :wink:  :lol:  :P

saliara

Ρε συ..πολύ καλή ιδέα..εώς καταπληκτική θα έλεγα..Αλλά αυτό με το κράξιμο δε μ'άρεσε!! :cry:  :cry: Γιατί να με κράξουν αν έχω πάρει ένα δώρο που εμένα θα μ'άρεσε αλλά ίσως να μην αρέσει σε εκείνο που θα το πάρει?? :roll: Ε?ε?ε?ε?ε?ε?ε?

Enia

έλα βρε σαλιαρίτσα, αυτό ήταν το άκρως χιουμοριστικό σημείο του θέματος  :P

εξάλλου, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα!  :D

heinrich

γι αυτό λοιπόν αφήστε όλοι το νούμερό σας στην διευθυνση για να πάρουμε καλτσούλες και ζαρτιέρες

saliara

:lol:  :lol:  :lol: καλά.. πρέπει να βρείς και ουδέτερο δώρο..χμ...να δώσω ένα 20ευρω??Θα είναι όλοι ευτυχισμένοι..χιχιχιχιχιχι

Anonymous

Egw tha parw ena donhth gia ta thylika kai mia plastiki koukla gia ta arsenika kai kalo ................ voli se opoion to kerdisei, me tis evlogies mou  :lol:

saliara

:roll:  :roll: δονητή ε??Μη πάρεις κανένα χάλια..έχει βγεί ένα ωραίος μώβ με μπιλίτσες..είναι λίγο ακριβός..αλλά αν είναι να κάνεις ωραίο δώρο να το κάνεις καλά.. :P  :P  :P

Athinoula

πολυ ομορφο..!!!


θα φερουμε! :D

Rakendytos

Μεσα..συμφωνω κι εγω.. :thumleft:
Περισι ποιος πηρε το δωρο μου..??
Ηταν βιβλιο απο διεστραμενο ποιητη.. :roll:

gohssa

Πέρσι πέτυχε η ανταλλαγή δώρων........Το έριξα και σαν ιδέα στο τσατ και στο Κώστα , το έψαχνα αλλά δεν μπορούσα να το βρω!! Μπράβο Ένια !!! Ελπίζω να πετύχει και φέτος!! :lol:

Athinoula

ενιααααααααααα :hug2: ενιαααααααα :hug2: ενιαααα :hug2:

lucretia

Εχω προτασεις...

Ενα στρινγκ.

Δεκα βρακια φτηνα απο παγκο λαικης, αυτα που φορανε οι γιαγιαδες.

Μισο κουτι βιαγκρα.

3 σιντι απο μαυρο.



Εγω θελω να βαλετε ολοι απο 10 ευρω και να μου κανετε δωρο ενα τριημερο σε νησι.
:))))

Athinoula

πρεπει να ειναι ιουνισεξ το δωρακι?


εγω ειχα μια καλη ιδεα για κοριτσιστικο :P

Rakendytos

κανενα παρεο παρτεεε
σε καφε αποχρωση να μη φαινονται οι λεκεδες.. :D

kassiope

eeeee na me ipologisete ki emena giati den etixa flouraki fetos kai thelo thelo thelo ! m!

816 Επισκέπτες, 0 Χρήστες