Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 774
  • Total: 774

Xwris SeX

Ξεκίνησε από rose, Μαΐου 04, 2006, 10:31:41 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Jezebell

Παράθεση από: "Nikos28"
Παράθεση από: "Enia"Δηλαδή, αν δεν έχει προκύψει και δεν αντέχετε άλλο τι θα κάνετε!?  :shock:  :?:  :roll:

Έλα ντε...  :)


Ρε παιδιά... μην τρελαθούμε!

Οι άνθρωποι με τους οποίους εργάζομαι, στερούνται το σεξ επι σειρά ετών.
Αν ήταν πια ΤΟΣΟ πολύ αναγκαίο, θα είχαν αυτοπυρποληθεί!

Όχι ότι δε τους λείπει αλλά όχι κι ότι δε ζουν και χωρίς αυτό...

Βρε Νικο μου λες γι αυτο να δραπετευουν?

sex...sex...sex...μα θα βρω τι μου θυμιζει αυτη η λεξη που θα παει

Nikos28

Παράθεση από: "Jezebell"Βρε Νικο μου λες γι αυτο να δραπετευουν?



Αυτός είναι ο τελευταίος λόγος που θέλουν να δραπετεύσουν...  :wink:

Άλλα θέματα τους απασχολούν πολύ περισσότερο.

tristana

Νίκο, δεν θέλω να σου χαλάσω τον πλατωνικό ειρμό σου, αλλά το σεξ σχετίζεται άμεσα τόσο με την ευζωία όσο και με την μακροζωία.
Τι θα πει "μπορούν να ζήσουν και χωρίς αυτό"; Δεν είναι ζωή αυτή, αλλά κάτεργο. Γι' αυτό η φυλακή μέσα στις υπόλοιπες απάνθρωπες συνθήκες πρόσθεσε και αυτή της σεξουαλικής στέρησης που βεβαίως οδηγεί σε βιασμούς, παιδεραστίες και άλλα ειδεχθή εγκλήματα.
Υπάρχει η διαστροφή, λοιπόν, της φυσιολογικής ανθρώπινης λειτουργίας
που είναι απαραίτητη όχι μόνο για την ψυχική και την πνευματική, αλλά
και για τη σωματική ισορροπία και ευεξία.
Σαφώς "όλα είναι στην κεφάλα μας", αλλά όταν λείπουν βασικά στοιχεία
απ' αυτήν την "κεφάλα" τότε υπάρχει πρόβλημα σοβαρό.
Αν πάλι θεωρείτε ότι το σεξ είναι κάτι μηχανικό και μη απαραίτητο πλανάσθε πλάνη οικτρά. Είναι η αγκαλιά, η ζεστασιά, η επαφή και η ανεπανάληπτη αίσθηση ότι ενώνεσαι τόσο με τον άλλον άνθρωπο όσο και με το σύμπαν και τη μυστική σου ουσία.
Πασίγνωστα όλα αυτά, δεν κομίζω γλαύκα ούτε καν πετροχελίδονο,
αλλά είναι κρίμα να περιφρονούμε και να μην σεβόμαστε το υπέροχο σώμα και την άρρηκτα δεμένη μαζί του ψυχή μας. Αν διαθέτουμε και μυαλό, τόσο το καλύτερο, αλλά για μένα δεν παίζει πλέον ρόλο η ευφυία κάποιου όσο η μεγαλοσύνη μιας άδολης καρδιάς.

spellbound

Σπελλ σφυριζει ανεμελα...


οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια... (γιατι να κρεμαστει λοιπον??   ]
                             








(χμ... ενα εμοσιον με σφυριγμα δε θα ταν κακο!!  )

Nikos28

Νάντια,

Ουδείς αντιλέγει ότι το σεξ είναι παράγοντας ευζωίας. Αυτό που πιστεύω είναι ότι είναι υπερεκτιμημένος σε σχέση με άλλους παράγοντες... Και ακριβώς λόγω αυτής της υπερεκτίμησης, υποβαθμίζονται άλλα σημαντικά στοιχεία που προανέφερες κι εσύ, όπως η ζεστασιά των αισθημάτων, η μεγαλοσύνη της καρδιάς κλπ.
Για τα περι φυλακής τώρα...
Είμαι ένας απο τους υπέρμαχους της άποψης ότι οι κρατούμενοι έχουν αναφαίρετο δικαίωμα στη συνεύρεση, όπως γίνεται και σε τόσες χώρες του εξωτερικού. Κι ένα τέτοιο δικαίωμα το θεωρώ αυτονόητο, όχι μόνο για τον κρατούμενο/η αλλά και για το σύντροφό του/της, όχι μόνο προς αποτροπή των βιασμών, θεωρητικά, αλλά και για την προστασία του θεσμού της οικογένειας, που συνεχίζεται και μετά τη φυλακή.

Όλα καλά μέχρι εδώ;

Απο' κει και πέρα τώρα... στις δεκάδες συζητήσεις που έχω κάνει με κρατούμενους, έχω διαπιστώσει ότι, τελικά, η έλλειψη του σεξ ΔΕΝ είναι το βασικό τους πρόβλημα. Πώς να το κάνουμε!
Κι αυτό το έχω διαπιστώσει και πιο συγκεκριμένα, με την ομάδα κρατουμένων στην οποία εργάζομαι εγώ προσωπικά-που έχει το ''χαρακτηριστικό'' του μεγάλου χρονικού διαστήματος πίσω απ' τα κάγκελα, χωρίς τη μεσολάβηση άδειας.

Για τα περί σώματος τώρα... μεγαλύτερη περιφρόνηση απέναντί του αποτελεί η καπήλευση του σεξ απο τον καταναλωτισμό και τις παραφυάδες του, παρά η προσωρινή του έλλειψη.

Το σεξ είναι μια μορφή ενέργειας που μπορεί, ελλείψει του και υπο τις κατάλληλες προυποθέσεις, να διοχετευτεί σε άλλες ευχάριστες δραστηριότητες.
Όχι τίποτ' άλλο, αλλά για να είναι και πιο ευχάριστο όταν υπάρχει!
 :wink:

Nikos28

Παράθεση από: "spellbound"Σπελλ σφυριζει ανεμελα...


οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια... (γιατι να κρεμαστει λοιπον??   ]
                             








(χμ... ενα εμοσιον με σφυριγμα δε θα ταν κακο!!  )


Αν μια αλεπού αρχίσει τα πηδήματα (i.e. τα σάλτα) μόνο και μόνο για να φάει αγουρίδες... ε, τότε δεν είναι ''αλεπού''!    :lol:  :lol:  :lol:

Το ίδιο ισχύει κι όταν οι αγουρίδες αγγίζουν το έδαφος...  :wink:

kaith

o nikos28 μας ειπε οτι εχει κανει δεκαδες συζητησεις με κρατουμενους αρα εκεινη την ωρα εχει βαρδια.Τωρα το ποσο αληθεια μπορει να πει ενας κρατουμενος στο αστυνομικο που εχει απεναντι του και ειδικα οταν ειναι μεσα στην φυλακη αυτο δεν μπορω να το καταλαβω.Επισης αφου το σεξ δεν τους ενδιαφερει και τοσο γιατι μολις δουνε καποιο πιτσιρικα τον κυνηγανε οι ισοβιτες για να .......... γιατι στο ψυχιατρειο των φυλακων βρισκουμε ζευγαρακια που αγαπιουνται με παθος και κανουν βολτες χερακι χερακι;θα μου πειτε τωρα ειναι αρωστημενα μυαλα δεν ξερουν τι τους γινετε.ομως πως γινετε να νοιωθουν την αναγκη για σεξ; αρα σε ολους μας ειναι απαραιτητο σε ολους μας δινει ζωη ακομα και αν σε καποιους εχει σταματησει το μυαλο τους να δουλευει σωστα αυτο συνεχιζουν να το ζητανε

spellbound

Παράθεση από: "Nikos28"
Παράθεση από: "spellbound"Σπελλ σφυριζει ανεμελα...


οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια... (γιατι να κρεμαστει λοιπον??   ]
                             








(χμ... ενα εμοσιον με σφυριγμα δε θα ταν κακο!!  )


Αν μια αλεπού αρχίσει τα πηδήματα (i.e. τα σάλτα) μόνο και μόνο για να φάει αγουρίδες... ε, τότε δεν είναι ''αλεπού''!    :lol:  :lol:  :lol:

Το ίδιο ισχύει κι όταν οι αγουρίδες αγγίζουν το έδαφος...  :wink:


κατατοπιστικοτατο  ]

Nikos28

Παράθεση από: "kaith"o nikos28 μας ειπε οτι εχει κανει δεκαδες συζητησεις με κρατουμενους αρα εκεινη την ωρα εχει βαρδια.Τωρα το ποσο αληθεια μπορει να πει ενας κρατουμενος στο αστυνομικο που εχει απεναντι του και ειδικα οταν ειναι μεσα στην φυλακη αυτο δεν μπορω να το καταλαβω.Επισης αφου το σεξ δεν τους ενδιαφερει και τοσο γιατι μολις δουνε καποιο πιτσιρικα τον κυνηγανε οι ισοβιτες για να .......... γιατι στο ψυχιατρειο των φυλακων βρισκουμε ζευγαρακια που αγαπιουνται με παθος και κανουν βολτες χερακι χερακι;θα μου πειτε τωρα ειναι αρωστημενα μυαλα δεν ξερουν τι τους γινετε.ομως πως γινετε να νοιωθουν την αναγκη για σεξ; αρα σε ολους μας ειναι απαραιτητο σε ολους μας δινει ζωη ακομα και αν σε καποιους εχει σταματησει το μυαλο τους να δουλευει σωστα αυτο συνεχιζουν να το ζητανε


Καίτη, να τα πάρουμε τα πράγματα με τη σειρά...

Πρώτον, οι σωφρονιστικοί υπάλληλοι δεν είναι αστυνομικοί. Άλλο οι μεν και άλλο οι δε, όπως άλλο είναι οι στρατιωτικοί και άλλο οι πυροσβέστες.

Δεύτερον, την άποψη μου για τη σημασία που έχει το σεξ για τους κρατούμενους, δεν τη στηρίζω τόσο σε όσα μου έχουν πει αλλά σε όσα ΔΕΝ μου έχουν πει. Καταλαβαίνεις, φαντάζομαι, τη διαφορά... Όταν συναναστρέφεσαι σε καθημερινή βάση έναν άνθρωπο (είτε κρατούμενο είτε όχι) και κουβεντιάζεις ανθρώπινα μαζί του, καταλαβαίνεις απο ένα σημείο και μετά τι τον προβληματίζει περισσότερο και τι λιγότερο. Έτσι δεν είναι;

Τρίτον, πώς τα ξέρεις όλα αυτά για τους ισοβίτες, τους πιτσιρικάδες, τα υποτιθέμενα ''κυνηγητά'', τα ζευγαράκια στο ψυχιατρείο κλπ ;

Bijoux

Οταν λες ότι όλα {σεξ} είναι μέσα στην κεφάλα μας
σε ρωτώ
όταν το υπόλοιπο σώμα από τον λαιμό και κάτω
λέει θέλω σεξ
η κεφάλα όχι δεν θέλεις σεξ
τι υπερτερεί;

Enia

Βρε Βάσω μου, και ξαναρωτάω, και να λέει όλο το σώμα τι θέλει, τι θα κάνεις δηλαδή?!
Ποτέ δεν το κατάλαβα αυτό το 'δεν αντέχω', λες και έχουμε επιλογή, λες και μπορούμε να πάμε στο σουπερ-μάρκετ να μας δώσει μισό κιλό σεξ για το σπίτι!
(Ε, κατά μιαν έννοια δηλαδή μπορούμε, αλλά αν δεν σε ικανοποιεί μια τέτοιου είδους επαφή...!?)
Κατ'αυτήν την έννοια λοιπόν είναι όλα στο μυαλό μας. Απλά το παίρνουμε απόφαση και μαθαίνουμε να μην μας απασχολεί.

Nikos28

Παράθεση από: "Bijoux"Οταν λες ότι όλα {σεξ} είναι μέσα στην κεφάλα μας
σε ρωτώ
όταν το υπόλοιπο σώμα από τον λαιμό και κάτω
λέει θέλω σεξ
η κεφάλα όχι δεν θέλεις σεξ
τι υπερτερεί;

Αυτό το ερώτημα, κουμπαρούλα μου, είναι ρητορικό.

Απ' το μυαλό ξεκινάνε όλα και στο μυαλό καταλήγουνε...  :wink:

Nikos28

Παράθεση από: "Enia"Ποτέ δεν το κατάλαβα αυτό το 'δεν αντέχω', λες και έχουμε επιλογή, λες και μπορούμε να πάμε στο σουπερ-μάρκετ να μας δώσει μισό κιλό σεξ για το σπίτι!


 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  

Συσκευασμένο ή χύμα;  :lol:  :lol:  :lol:


Το περίεργο είναι ότι ζούμε σε μια εποχή  σεξουαλικής ''απελευθέρωσης''...
Τι πάει να πει ''πόσο αντέχετε χωρίς σεξ''; Τέτοια ερωτήματα θα' πρεπε να ήταν ήδη απαρχαιωμένα!

Δε βλέπετε πόσες ευκαιρίες για σεξ υπάρχουν εκεί έξω; Πόσες βιζιτούδες και καμα-σουτρα-τζούδες έρχονται στο χώρο σας μ' ένα τηλεφώνημα; Πόσα ''πεινασμένα'' αρσενικά κυκλοφορούν στους ναούς του αλκοόλ και της νικοτίνης, έτοιμα να πουλήσουν και την ψυχή τους στο διάολο για λίγη γυμνή σάρκα;


Κάτι δεν πάει καλά μου φαίνεται!

Μήπως στην προσπάθεια μας να μπλέξουμε τα μπούτια μας κυριολεκτικά, τα μπλέξαμε μεταφορικά;

Μήπως αντί για σεξ ζητάμε κάτι άλλο, κάτι που ούτε αγοράζεται ούτε ενοικιάζεται;

Μήπως...

Bijoux

Παράθεση από: "Enia"Βρε Βάσω μου, και ξαναρωτάω, και να λέει όλο το σώμα τι θέλει, τι θα κάνεις δηλαδή?!Κατ'αυτήν την έννοια λοιπόν είναι όλα στο μυαλό μας. Απλά το παίρνουμε απόφαση και μαθαίνουμε να μην μας απασχολεί.

μα δεν έχω μάθει να με καταπιέζω

θα κάνω σεξ


απόφαση να μην σας απασχολεί ενώ το κορμί σας διψά πάρε εσύ και ο νίκος :P

spellbound

Παράθεση από: "Bijoux"
Παράθεση από: "Enia"Βρε Βάσω μου, και ξαναρωτάω, και να λέει όλο το σώμα τι θέλει, τι θα κάνεις δηλαδή?!Κατ'αυτήν την έννοια λοιπόν είναι όλα στο μυαλό μας. Απλά το παίρνουμε απόφαση και μαθαίνουμε να μην μας απασχολεί.

μα δεν έχω μάθει να με καταπιέζω

θα κάνω σεξ


απόφαση να μην σας απασχολεί ενώ το κορμί σας διψά πάρε εσύ και ο νίκος :P


Βασω, παρ οτι τσακωνομαστε συχνα πυκνα... συμφωνω μαζι σου .  
Και γιατι να καταπιεστουμε ??? Ειδικα ανευ λογου και αιτιας ???  Καταδικασμενες σε φυλακη δεν ειμαστε.....   Μια ζωη την εχουμε... αξιζει να ζησουμε ολα οσα εχει να μας προσφερει οσο μπορουμε και εχουμε δυναμεις και κεφι.

Αει βρε με συγκινησες! ]

774 Επισκέπτες, 0 Χρήστες