Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 250
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 253
  • Total: 253

Για μια αξιολάτρευτη κοπέλα. Δείτε το. Διαβάστε το.

Ξεκίνησε από tristana, Μαΐου 27, 2007, 01:00:28 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Kastoras

σε ολους αυτους που εκμεταλλευονται την ανθρωπινη υπαρξη το μονο που αξιζει να τους πεις ειναι.....
ΝΑ ΠΑ ΝΑ ΓΑΜΗΘΟΥΝ ΟΙ ΑΛΗΤΕΣ και το μονο που τους αξιζει ειναι ΜΙΑ ΣΦΑΙΡΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ.

Nikos28

Εγώ δεν αισθάνομαι οίκτο για την κοπέλα.

Όχι γιατί δεν υπέφερε και δε δοκιμάστηκε, εντελώς άδικα.

Αλλά γιατί πάλεψε μέχρι την τελευταία στιγμή. Και γιατί μαζί με τον αγώνα που έδωσε, έδωσε και την ελπίδα οτι δε θα υποφέρουν και άλλοι, μετά απο την ίδια...


''Να μην τον κλαίτε τον αητό
 όπου πετά σαν βρέχει...
 Να κλαίτε μόνο το πουλί,
 όπου φτερά δεν έχει!'
'  


Καλό ταξίδι Αμαλία.

Σ' ευχαριστούμε.

Anonymous

Den uparxoune lekseis na perigrapsoune autin tin kopela
isws i moni pou tha tairiaze einai: H r w i d a

Ena megalo euxaristw se autin tin psuxi.
Makari o golgothas tis na stathei afetiria kai elpida gia paromoia peristatika.



[size=18]POTE KSANA[/size]

Kalo taksidi Amalia...

isabella

Έχει ανοίξει ένα προσωρινό blog για την τελική φάση του συντονισμού της όλης προσπάθειας, με τίτλο :


[size=18]Για την Αμαλία [/size]

http://giatinamalia-blog.blogspot.com/


αξιζει τον κοπο να το διαβασετε..

anastasia


libi

Έμαθα για σένα πολύ αργά...
Φάρος φωτεινός το πέρασμά σου...
για όλους εμάς, τους "δήθεν" ταλαιπωρημένους,
βασανισμένους, γεμάτους αγωνίες, "πόνους",
προβλήματα, φιλοδοξίες για  κοινωνική, επαγγελματική και ΦΥΣΙΚΑ οικονομική επιτυχία, "πληγωμένους"  και αδικημένους από έρωτες, προδοσίες, ανικανοποίητα πάθη, που ζήσαμε ή ζούμε...
........
.........
Πόσο ηλίθια, μικρόψυχη, αχάριστη, εγωϊστρια, άπλειστη, δειλή, ανίκανη, αδύναμη και ΠΟΛΥ ΘΥΜΩΜΕΝΗ [/b] με κάνεις να νιώθω...

εμπρός ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΨΥΧΗΣ, ΜΥΑΛΟΥ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗΣ!

ΑΜΑΛΙΑ, ΔΕΝ ΕΦΥΓΕΣ, δεν σ΄αφήνουν όλοι αυτοί που σε γνώρισαν και θα σε γνωρίσουν στο μέλλον να φύγεις!
 
Θα είσαι κοντά μας, θα είμαστε κοντά σου, θα είσαι πάντα στη σκέψη μας και στην καρδιά μας, μια φωτεινή αχτίδα στα σκοτάδια της ματαιότητάς μας Αμαλία..

Και ίσως, γνωρίζοντας ΑΜΑΛΙΕΣ, ίσως γίνουμε μια σταλίτσα καλύτεροι άνθρωποι, ίσως κοιτάξουμε ψηλά και πούμε ένα ευχαριστώ για όλα αυτά που έχουμε και δεν εκτιμάμε..
   
Σίγουρα, κορίτσι μου, ο Θεός είχε καλύτερα σχέδια για σένα!

Καλό σου ταξίδι στη χώρα των Αγγέλων Αμαλία..

vicmag_gr

Συγχαρητήρια για την κίνηση σας να εμφανίζεται το θέμα της Αμαλίας στην Home Page σας!!! Είναι μια ιστορία που πρέπει να μας ευαισθητοποιήσει όλους...  Την καλημέρα μου...

blue-roses

Αμαλία μου δεν υπάρχουν λόγια για το μεγαλείο της ψυχούλας σου.
Συγκινήθηκα πολύ με όλα όσα διάβασα για σένα.
Άνθρωποι σαν εσένα μας δείχνουν πόσο λίγοι και πόσο άδικοι είμαστε.
Δε μπορώ...
Ειλικρινά ότι πάω να γράψω το σβήνω γιατί μου φαίνεται τόσο λίγο....

Καλό σου ταξίδι!

plus

και επαναλαμβανομαι:

τωρα αμα πω οτι συγκινουμαι με τα δακρυβρεχτα
που βγαζουν ολοι για την Αμαλια,
θα πω ψεματα.

οποιος ειναι ΤΟΣΟ ευαισθητοποιημενος.....
ας δηλωσει λιγες ωρες εθελοντισμου το μηνα
στο πλησιεστερο νοσοκομειο
στο τμημα :Ιατρειο του Πονου.

isabella


verikoko

AN KAI DEN SE IKSERA AMALIA, SE GNWRISA TWRA,KAI PISTEPSE ME DEN EINAI ARGA!...
EFYGES KAI SOTHIKES,ALIMONO SE OPOION ERXETE STIN THESI SOY.
POIOS KSEREI ? ISWS AYRIO NA EIMAI EGW !

GI'AYTO, APATEWNES GIATROI XWRIS SYNORA ANTHROPIAS, KAI TSIPAS, OPWS KSERW EGW NA LEW...KATARAMENOI NA EISTE,APO OSOYS EXETE KANEI NA YPOFEROYN.

SoFiA24

Ξέρω πολύ καλά πως υπέφερες, πως πόνεσες...Νοιώθω την οικογένειά σου γιατί κι εγώ αντιμετώπισα παρόμοιο πρόβλημα στη δική μου και όχι μόνο μία φορά... Πότε με καλή και πότε με κακή κατάληξη....

Την αναλγησία τη βίωσα εκ των έσω και δυστυχώς όχι μόνο εκ μέρους εκπροσώπων του ιατρικού κλάδου. Τελευταία σου επιθυμία ήταν να δοθούν χρήματα για την ανέγερση του Παιδικού Ογκολογικού Νοσοκομείου ...

Δεν ξέρω αν μπορεί να μου επιτραπεί και μένα μία πρόταση βοήθειας , εθελοντισμού, όπως θέλεις πες το . Εκτός από το Ογκολογικό Νοσοκομείο που βοηθά στην μείωση της τεράστιας λίστας αναμονής των παιδιών -γιατί να έχετε υπόψη σας ότι καθημερινά ένα ακόμα παιδί γράφετε στη λίστα αυτή - που έχουν ανάγκη από θεραπεία υπάρχει και κάτι άλλο που θα μπορούσαμε όλοι μας να κάνουμε .

Κάτι που θα μπορούσε να σώσει ζωές. Ας γίνουμε όλοι δότες μυελού των οστών . Είναι πιστεύω το μικρότερο λιθαράκι που μπορεί να βάλει ο καθένας μας για να σωθούν πολλές ζωές. Ας δημιουργήσουμε μια μεγάλη τράπεζα δοτών μόνο και μόνο γιατί μια ζωή μπορεί να σωθεί. Λίγο αίμα δικό μας μπορεί να δώσει ελπίδα σε έναν άνθρωπο, σκεφτείτε το...

Πραγματικά ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ

Αμαλία δε θα σου πω τιποτε άλλο πέραν του οτι :

Ξέρω πως ξεκουράστηκες και από τον σωματικό αλλά και από τον ψυχικό πόνο που σου προκάλεσαν τόσα χρόνια οι "γιατροί" της αρπαγής χρημάτων και ζωής ....

tonia

Tελικά η ζωή είναι πουτάνα ....
σχωριστεμε για την εκφράσει  αλλά θα καταλάβετε γιατί το λέω.......
πριν δύο το πολύ τρεις μέρες είδα ένα κηδειοχαρτο ...διάβασα το όνομα και το επίθετο και μου έκανε εντύπωση ...... σε αυτή την γειτονιά μόνο μια Αμαλία ήξερα.... την Αμαλία που χόρευε παραδοσιακούς χορούς....
την είχα γνωρίσει πριν από το 2000
ένα άτομο που δεν το συμπάθησα από την πρώτη στιγμή.... αλλά αφού την γνώρισα την λάτρεψα….. ένα άτομο όλο ζωή....
χιούμορ..... γνώσεις....γιατί παίζαμε και τριβιαλ στο στέκι που μαζευόμασταν…
είχε προβλήματα με την σχολή ....στην φιλοσοφική ήταν η  Αμαλία...τα είχε παρατήσει αρκετές φορές...λόγο του ότι ....
δεν θυμάμαι.....
να σας πω την αλήθευα ....χαθήκαμε .... δυο στενά πιο κάτω από το σπίτι μου ...και χαθήκαμε...
αλλά πάντα ….την θυμάμαι ως ένα εύθυμο άτομο  που προσπαθεί να τα βγάλει πέρα στην ζωή κάνοντας ιδιαίτερα μαθήματα αν θυμάμαι καλά….

Δεν είναι αυτή...σκέφτηκα ....δεν μπορεί να είναι αυτή... μαλών η εξαδέλφη της πρέπει να είναι ....συνονόματες αν θυμάμαι καλά....
μέχρι που μπήκα στο εμαιλ μου ...και ο α33 μου έδειξε τι έγινε η Αμαλία όλα αυτά τα χρόνια που είδα να την δω....
Nτρέπομε, λυπάμαι, αλλά έχω μια δικαιολογία ......δεν περίμενα ποτέ να είσαι   συ..... ο άγγελος που έφυγε..... ήσουν τόσο δυνατή...τόσο οξυδερκής.....τόσο ζωντανή......
Και με κέρδιζες και στο τάβλι ……

Άσχετο ...η Αμαλία ήταν καρκίνος .....αν δεν κάνω λάθος αυτό το μήνα είχε τα γενέθλια της……
 τι τραγική ειρωνεία Θεέ μου .....
δεν σε χαιρετώ Αμαλία…..........πατά θα περιμένω να περάσεις με το αμάξι μα με πας πιο κάτω....
όπως συνήθιζες να κάνεις όποτε με έβλεπες

vasilis

Παράθεση από: "apol"η Αμαλια μπορεσε και ταρακουνησε την κοινωνια μας μεσα απο το μπλογκ της ,περασε φοβερα μηνυματα,ταραξε για χρονια λιμναζοντα υδατα ,μπορεσε και ακουμπησε ευαισθητες χορδες και των πιο χονδροπετσων συνανθρωπων μας αφησε σιγουρα κατι πισω της....ελπιζουμε οτι αυτο το κατι θα καρπισει και θα μας βοηθησει να γινουμε καλυτεροι ανθρωποι...

H Αμαλια το εκανε αυτο εμεις τι κνουμε απο το να κοιταμε τον εαυτο μας και πως να περναμε καλα κοιταμε τους αλλους παρα μονο οταν φτασουν στο χειροτερο σημειο μπορει να ακουγομαι κακος μα πιστευω πως αυτη ειναι η αληθεια

volta

Amalache.,

......μου λειπεις στο scrabble......γμτ......!!!!!!!
Αυτο το μαιην χωρις τις ατακες σου, μοιαζει μιζερο και βαρετο....
Εκανες ξανα 7αρα...ατιμη.... (α, θ, α, ν, α, τ, η)
......, ευτυχως για μενα  κολλησες το σκραμπλ  στο μπλογκ σου.......
ετσι για να  σε θαυμασω περισσοτερο για αυτη την νηφαλιοτητα σου και για να μην σε χασω δια παντος......

Αισθανομαι πολυ τυχερη που ανταλλαξα του κοσμου τις αηδιες (χιουμορακι το λεγαμε κοσμικως) μαζι σου.....:P:P:P

volta, η περισπωμενη σου......


ΥΓ. Tristana, καλη μου, λειπεις κι εσυ απο το μαιην αυτο...:)

253 Επισκέπτες, 0 Χρήστες