Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 1
  • Guests: 398
  • Total: 399
  • Leon

Διπλοπαρκαρίσματα... Σχέσεις με παντρεμένους...

Ξεκίνησε από pixie, Οκτωβρίου 09, 2009, 07:53:42 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

pixie

Κοίτα, nansy, για να μην παρεξηγηθώ... Δεν κρίνω αυτά που κάνουν οι άλλοι... - πώς θα μπορούσα άλλωστε όντας ένα γελοία ασήμαντο μόριο αυτού του κόσμου, όπως ο καθένας μας μέσα στον μακρόκοσμο - προσπαθώ να τα βλέπω εξ αποστάσεως και με πνεύμα ευρύτερης κατανόησης, ως παρατηρητής.

Είναι πολύ ανθρώπινο να διαστρέφει κάποιος την εικόνα της αλήθειας, πάντως... η οποία μπορεί να έχει χίλια πρόσωπα και πολλές εκδοχές... δεν παύει να είναι όμως πάντα μόνο μία!!!

nansy

δε διαστρεφω καμια αληθεια,ξερω τι μου γινετε κ τι κανω,μπορει καμια φορα να τα βλεπω λιγο αλλιως,αλλα ξερω τη πραγματικοτητα,δε ζω σε ουτοπια....οσο για πριν που ειπα οτι δε ζω τη ζωη μου,εννοουσα οτι ετσι σκατα που τα εχω κανει εχω χασει τη ψυχικη μου ηρεμια,κ ναι το ξερω οτι εγω ειμαι υπευθυνη για αυτο

nansy

[quote user="pixie" post="347851"]προσπαθώ να τα βλέπω εξ αποστάσεως και με πνεύμα ευρύτερης κατανόησης, ως παρατηρητής.[/quote]


αυτο μου φτανει...για αυτο αλλωστε ειμαι εδω....

katinaki

[quote user="KostasD33" post="347839"]

Άποψη μου
Απολαυσε το τώρα
Κλάψε μετά.
Μη χαλάσεις θετικά δεδομένα του σήμερα για την απόλαυση του τώρα[/quote]

ήθελα να 'ξερα με τι κριτήρια έχεις αυτή την άποψη :roll:

KostasD33

Ποιο απ όλα?
Το απολαυσε?
Το κλάψε?
Ή το μη σκορπίσεις τα πάντα για την στιγμή που περνάς?

black_velvet

[quote user="katinaki" post="347867"][quote user="KostasD33" post="347839"]

Άποψη μου
Απολαυσε το τώρα
Κλάψε μετά.
Μη χαλάσεις θετικά δεδομένα του σήμερα για την απόλαυση του τώρα[/quote]

ήθελα να 'ξερα με τι κριτήρια έχεις αυτή την άποψη :roll:[/quote]

[quote user="KostasD33" post="347870"]Ποιο απ όλα?
Το απολαυσε?
Το κλάψε?
Ή το μη σκορπίσεις τα πάντα για την στιγμή που περνάς?[/quote]

Ομολογουμένως, το τελευταίο το εξηγείς πολύ καλύτερα τώρα, παρά πριν.

Με την άποψή σου πάντως θα με βρεις σύμφωνη.
Αν δεν το απολαμβάνεις, ποιος ο λόγος να το κάνεις; Άρα, ή κάν'το και απόλαυσέ το (και το μετά.... άσ'το για μετά) ή σταμάτα να το κάνεις. Τελεία. Δεν έχει κανένα νόημα.

Ζύγισε λοιπόν τα δεδομένα. Και πάρε μια απόφαση. Όλα τ' άλλα είναι απλές υπεκφυγές.
κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

nansy

παιδια αν ηταν ευκολο να παρω μια αποφαση,αναμεσα στον ερωτα που νιωθω για αυτον τον ανθρωπο κ να σταματησω εδω,θα ειχα φυγει ηδη...το οτι αισθανομαι οτι δε μπορω να φυγω,κ απο τη μια μου αρεσουν ολα αυτα που νιωθω,που δεν τα εχω ξανανιωσει,αλλα απο την αλλη νιωθω τοσο ασχημα για αυτα που νιωθω κυριως...μου κανουν το κουβαρι...μαλλιοκουβαρα!!!μπορει να φαινομαι αναποφασιστη η κ ηλιθια για καποιους...εγω θα πω οτι ειμαι μπερδεμενη κ κυριως ερωτευμενη...κ ολο αυτο δε μπορω να το διαχειριστω,την απολαυση κ την ενοχη συγχρονως

katinaki

[quote user="Pappas10" post="347220"]

Μην τρελαθούμε τελείως. Δεν διπλοπαρκάρουν μόνο οι άνδρες και δεν είναι μόνο οι άνδρες φταίχτες.

[/quote]

Πάντως αυτοί το κυνηγάνε περισσότερο το θέμα. Άντε μην τα πάρω τώρα  :twisted:

KostasD33

Να δεις έφαγε κέρατο και ακόμα το φυσάει ...  :P

black_velvet

[quote user="nansy" post="347885"]παιδια αν ηταν ευκολο να παρω μια αποφαση,αναμεσα στον ερωτα που νιωθω για αυτον τον ανθρωπο κ να σταματησω εδω,θα ειχα φυγει ηδη...το οτι αισθανομαι οτι δε μπορω να φυγω,κ απο τη μια μου αρεσουν ολα αυτα που νιωθω,που δεν τα εχω ξανανιωσει,αλλα απο την αλλη νιωθω τοσο ασχημα για αυτα που νιωθω κυριως...μου κανουν το κουβαρι...μαλλιοκουβαρα!!!μπορει να φαινομαι αναποφασιστη η κ ηλιθια για καποιους...εγω θα πω οτι ειμαι μπερδεμενη κ κυριως ερωτευμενη...κ ολο αυτο δε μπορω να το διαχειριστω,την απολαυση κ την ενοχη συγχρονως[/quote]

Ηλίθια; γιατί;
Αναποφάσιστη; ούτε κατά διάνοια!
Είσαι εντελώς αποφασισμένη. Να το συνεχίσεις κι άλλο.

Επομένως; προς τι όλος αυτός ο οδυρμός; Δεν προσφέρει τίποτα και σε κανέναν. Τα πράγματα είναι απλά. Αφού το συνεχίζεις, δεν έχεις τύψεις και το απολαμβάνεις.
Τι; νιώθεις άσχημα; έχεις ενοχές; δεν μπορείς να αντικρύσεις την οικογένειά σου στα μάτια; Είναι ακόμη πιο απλό! Το κόβεις τώρα. ΤΩΡΑ όμως. Σβήνεις το τηλέφωνό του απ' το κινητό σου, διαγράφεις τα mails και τέλος η ιστορία. Ούτε δεύτερες σκέψεις ούτε "μα μου σου ξου.. και δεν μπορώ" κι άλλα τέτοια μίζερα.

Ελπίζω μόνο να μην είστε συνάδελφοι ή κάτι τέτοιο.
Αλλά και να είστε, so what!
κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

KostasD33

τς τς τς μη δουν άνθρωπο να προκόψει....
λίγο χαρά δεν έβλαψε ποτέ κανέναν

black_velvet

[quote user="KostasD33" post="347922"]τς τς τς μη δουν άνθρωπο να προκόψει....
λίγο χαρά δεν έβλαψε ποτέ κανέναν[/quote]

Αυτό λέω κι εγώ Κωστήμ!

Άμα είναι να το χαρεί, να το χαρεί. Και ν' αφήσει τα χαρτομάντηλα! (πουτ δε χαρτομάντηλα ντάουν σλόουλυ!!!!!!).
Τι κάθεται και αναλύει;
κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

nansy

[quote user="black_velvet" post="347919"]Ελπίζω μόνο να μην είστε συνάδελφοι ή κάτι τέτοιο.
Αλλά και να είστε, so what![/quote]

οχι δεν ειμαστε συναδελφοι..θα μου πεις τωρα απο ολα οσα εγραψες σε αυτο βρηκα να απαντησω...εχεις δικιο...αχ ρε παιδια,δε σας εχει τυχει κατι παρομοιο,να θελετε να ζησετε κατι δυνατο με ημερομηνια ληξης αλλα παραλληλα να αισθανεστε οτι δε πρεπει για πολλους λογους?ειμαι τελικα τοσο αδυναμη?

katinaki

[quote user="KostasD33" post="347913"]Να δεις έφαγε κέρατο και ακόμα το φυσάει ...  :P[/quote]

όλα συμβαίνουν στη ζωή μας. Και να βάλεις και να φας. Λέμε ποιοι το επιδιώκουν, όχι σε ποιους τυχαίνει :oops:

nansy

pixie,χαθηκες...μαλλον δε σου φαινομαι πια κ τοσο καλο παιδι...πλακα κανω,μη φρικαρεις κ μου τα πεις παλι χυμα κ αυτη τη φορα κ τσουβαλατα!

398 Επισκέπτες, 1 Χρήστης