Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 1
  • Guests: 425
  • Total: 426
  • Leon

Διπλοπαρκαρίσματα... Σχέσεις με παντρεμένους...

Ξεκίνησε από pixie, Οκτωβρίου 09, 2009, 07:53:42 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

nansy

εχεις δικιο οτι η προσγειωση μπορει να ειναι ανωμαλη η επικινδυνη,οπως ειπα κανεις δε θελει να πληγωσει κανεναν,ουτε κατι γινετε σκοπιμα,επιτηδες...τι εννοεις αν προκειται για πραγματικη σχεση?θα συμφωνησω ομως κ με το κωστα,ο ερωτας δεν μπαινει παντα σε καλουπια,δε μπορεις παντα να το ελενγξεις το συναισθημα,αν προκειται για απλο σεξ,οκ,ειναι πολυ πιο ευκολα τα πραγματα,αν ομως αυτο που σε δενει δεν ειναι το σεξ,αλλα το συναισθημα?κ εννοειται οτι νιωθεις ενοχες για πολλους λογους...ο κυριοτερος οτι νιωθεις πραγματα για καποιον,που δεν θα επρεπε,δε σταματας να τα νιωθεις,κ φοβασαι τη καταληξη...ακομα κ αν ποτε δε μαθει κανεις τιποτα,τι λεει ολο αυτο για σενα,για το καλο γαμο σου,για σενα ως ανθρωπο κ ποσο τελικα στο τελος θα πληγωσεις η θα πληγωθεις...

nansy

κωστα,δε ξερω αν αλλαζει κατι,αλλα δεν ειναι ελευθερος,δε θελω να δικαιολογησω κανεναν,αλλα απο οσο μπορω να ξερω,εχει προβληματα,αν με ρωτας,δε ξερω τι οδηγησε εκεινον να κανει οτι κανει,μπορω να μιλησω μονο για μενα...αυτο που ξερω ειναι οτι κ για τους δυο αρχισε αλλιως,κ τωρα εχουμε μπλεξει....

pixie

Λοιπόν, nansy... Θα σου κάνω μια ερώτηση: Δεν θα προτιμούσες κάτι δημιουργικά καθαρό και λαμπερό - όλα στο φως - από μια σχέση γεμάτη γρίφους, κρυμμένα μηνύματα, ενοχές ή νευρώσεις και με μοιρασμένη πίστη?

Σκέφτηκες μήπως όλα είναι παιχνίδια στο μυαλό και τελικά μια απατηλή ιστορία που τρέφεται νοσηρά στα σκοτάδια? Κι αν είναι αληθινά ψυχοχημικό αυτό που ζεις και όχι μόνο ερωτισμός, η θέση του ανθρώπου αυτού δεν θα πρέπει να αλλάξει, να ξεκαθαρίσει απέναντι στη σύζυγό του? Όσο για τα προβλήματα, άστο, είναι το πιο συνηθισμένο ψέμα των αντρών και στην τελική δεν σε αφορά καθόλου!






ΥΓ. Προς Κώστα... Παρθένα σκέτο! Τη μύξα στη χαρίζω, καλό μ'! :razz:  :lol:

nansy

[quote user="pixie" post="347801"]Λοιπόν, nansy... Θα σου κάνω μια ερώτηση: Δεν θα προτιμούσες κάτι δημιουργικά καθαρό και λαμπερό - όλα στο φως - από μια σχέση γεμάτη γρίφους, κρυμμένα μηνύματα, ενοχές ή νευρώσεις και με μοιρασμένη πίστη?

Σκέφτηκες μήπως όλα είναι παιχνίδια στο μυαλό και τελικά μια απατηλή ιστορία που τρέφεται νοσηρά στα σκοτάδια? Κι αν είναι αληθινά ψυχοχημικό αυτό που ζεις και όχι μόνο ερωτισμός, η θέση του ανθρώπου αυτού δεν θα πρέπει να αλλάξει, να ξεκαθαρίσει απέναντι στη σύζυγό του? Όσο για τα προβλήματα, άστο, είναι το πιο συνηθισμένο ψέμα των αντρών και στην τελική δεν σε αφορά καθόλου![/quote]

εννοειται οτι δε μαρεσει καθολου αυτη η κατασταση,ουτε η κοροιδια,η διπλη ζωη δεν ειναι το στυλ μου,καθολου ομως..αν με ρωταγες πριν λιγο καιρο τη γνωμη μου για το θεμα,θα σου ελεγα εντελως αλλα,τωρα θα σου πω οτι δε ξερεις ποτε τι θα σου συμβει,χωρις να το κυνηγας,δε πρεπει να κρινουμε επιφανειακα κ οτι δε ζουμε,δεν το νιωθουμε...παιχνιδι του μυαλου...ισως..τρεφετε απο το σκοταδι,για μενα δεν ισχυει,με κανει να νιωθω πολυ ασχημα ολα αυτο ,οσο για το ξεκαθαρισμα που λες..δε νομιζω οτι ειμαι τοσο δυνατη,ουτε κ αυτος πιστευω,δεν ειμαστε καιρο μαζι,παρολο τα δυνατα συναισθηματα,για να χωρισοιυμε..μερικες φορες δε μπορει να γινει αυτο,για διαφορους λογους...οσο για τα προβληματα,ξερω οτι εχει,γιατι πριν γινει οτι γινει το ειχαμε στο πιο φιλικο,αλλα δεν εννοω προβληματα του τυπου αυτη αλλου κ γω αλλου,αλλα που ισως τον εχουν κουρασει κ ψαχνει μια διεξοδο ευτυχιας,οπως λεει..αλλα ξερεις κατι,δε μπορω να μιλαω για αυτον,δε μπορω να ξερω,μονο να υποθετω,δε μπορω να μπω στη ψυχολογια του η στο μυαλο του,ας μιλαω για μενα καλυτερα

pixie

Ας μην είναι το απόλυτο δόσιμο από μέρους σου, τουλάχιστον! Κράτα τις επιφυλάξεις σου...
Φαίνεσαι πολύ καλό παιδί... :smile:

'Εχω κάνει 3 γάμους μέχρι σήμερα... Χώρισα 2 φορές για παρόμοιο λόγο - την πρώτη έφταιγα εγώ, την άλλη ο επόμενος σύζυγος. Όσα μου λες τα καταλαβαίνω απόλυτα, είναι η ομορφιά της ''αμαρτίας'', αλλά στην ουσία είναι διαστροφή της αλήθειας και ψευδαισθήσεις.
Τώρα ζω μια ανοιχτή ζωή με τον σύντροφό μου, τα λέμε όλα, κατευθυντήριες γραμμές δεν υπάρχουν ούτε μαγικές φόρμουλες, άλλωστε δεν υπάρχει για τίποτα εγγύηση στη ζωή.

Η ελευθερία και η έννοια του προσωπικού χώρου σημαίνουν πολλά πράγματα στην επικοινωνία, δυστυχώς δεν υιοθετείται εύκολα αυτή η στάση στο γάμο με αποτέλεσμα να δημιουργούνται ψυχολογικές παρεξηγήσεις και τα ζευγάρια να αποξενώνονται ενώ οι προθέσεις είναι καλές. Κι αυτό με τους ρόλους είναι η χειρότερη προοπτική. Πραγματικός δεσμός - δυνατός και θετικός - είναι αυτός της ειλικρίνειας και της ελευθερίας! Ούτε παρασκήνιο, ούτε κινήσεις σε κόσμο μυθολογικό!

Γιαυτό θεωρώ την ανάμιξη του τρίτου προσώπου ολέθρια. Άσε που πολλές φορές το τρίτο πρόσωπο, αντί να εκτιμηθεί, χρησιμοποιείται ως ναυαγοσωστικό ή τονωτικό ενός γάμου... είναι άδικο για σένα σου λέω... :sad:

nansy

[quote user="pixie" post="347806"]Ας μην είναι το απόλυτο δόσιμο από μέρους σου, τουλάχιστον! Κράτα τις επιφυλάξεις σου...[/quote]

ισως εχεις δικιο,δε μπορω να ξερω τι παιζει στο μυαλο κ στη ψυχη του αλλου οτι κ να λεει εκεινος,το μονο που ξερω ειναι οτι νιωθω πραγματα που δεν εχω ξανανιωσει


[quote user="pixie" post="347806"]είναι η ομορφιά της ''αμαρτίας'', αλλά στην ουσία είναι διαστροφή της αλήθειας και ψευδαισθήσεις.[/quote]

ομορφια της αμαρτιας...για μενα δεν ισχυει,δε βρισκω καμια ομορφια στη κοροιδια


[quote user="pixie" post="347806"]Γιαυτό θεωρώ την ανάμιξη του τρίτου προσώπου ολέθρια. Άσε που πολλές φορές το τρίτο πρόσωπο, αντί να εκτιμηθεί, χρησιμοποιείται ως ναυαγοσωστικό ή τονωτικό ενός γάμου... είναι άδικο για σένα σου λέω... :sad:[/quote]


μπορει παλι να εχεις δικιο...απο τη μια λεω στον εαυτο μου οτι ολο αυτο ειναι λαθος,δεν οδηγει πουθενα,καποιος θα πληγωθει,ειναι επικινδυνο,τι ανθρωπος ειμαι που κανω οτι κανω κ το παιζω ηθικη,που πιστευω οτι ειμαι κ ας φαινετε τωρα οξυμορο,κ απο την αλλη αν δε μιλησουμε,αν δεν επικοινωνησουμε για μια μερα,αν δε με κανει να αισθανθω ετσι οπως μονο εκεινος με κανει...νιωθω οτι δεν αντεχω..

black_velvet

[quote user="pixie" post="347783"]...

Και μια γενική ερώτηση: Μήπως θα ήταν καλύτερα να λειτουργούμε κάπως περισσότερα ορθολογικά, να ξεμπερδεύουμε αυτό το κουβάρι με τις μικροεξαπατήσεις αντιμετωπίζοντας όλη την αλήθεια με διαύγεια και εντιμότητα?[/quote]

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο!
Γι' αυτό εξάλλου έλεγα πως κάθε ζευγάρι πρέπει ν' αναλάβει τις ευθύνες του και να μην ψάχνει τα γιατί και τα διότι σε τρίτους ανθρώπους.



Καλώς ήρθες nansy. Έχω καλυφθεί κατά πολύ από προηγούμενες απαντήσεις, θα σταθώ όμως μόνο στο εξής:

[quote user="nansy" post="347807"]...
αν δε μιλησουμε,αν δεν επικοινωνησουμε για μια μερα,αν δε με κανει να αισθανθω ετσι οπως μονο εκεινος με κανει...νιωθω οτι δεν αντεχω..[/quote]

Σταμάτησέ το όσο είναι νωρίς ακόμη!!!!
Έγραψες πως δεν είστε καιρό μαζί. Μην συνεχίζεις λοιπόν κάτι το οποίο εσύ η ίδια θεωρείς λάθος και μην αφήνεις τον εαυτό σου να δένεται με τέτοιους τρόπους σαν αυτόν που περιγράφεις παραπάνω. Άρχισε να αραιώνεις σιγά σιγά μα σταθερά. Προτού το συνηθίσεις και είναι πια αργά....

Εκτός αν έχετε συμφωνήσει κι οι δυο σε μια διαφορετική εξέλιξη. Οπότε, μάλλον πρέπει να ενημερώσετε και δυο άλλους ανθρώπους, σωστά;
κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

KostasD33

[quote user="pixie".]....
....
ΥΓ. Προς Κώστα... Παρθένα σκέτο! Τη μύξα στη χαρίζω, καλό μ'! :razz:  :lol:[/quote]
Εδώ και 2000 χρόνια ψάχνουν την ενήλικη παρθένα (ψυχή τε και σώματι) να ρίξει πρώτη την λίθο αλλά ακόμα δεν βρέθηκε…
Αν είσαι συ Μάγιαμ… εγώ πάω πάσο


Λοιπόν επί του θέματος
Δαιμονοποιηση για κάτι τόσο συνηθισμένο στην κοινωνική ζωή του ανθρώπου εδώ και χιλιάδες χρόνια μου φαίνεται παράδοξο αν δεν είναι υποκριτικό.

Ο άνθρωπος είναι κοινωνικό ζωντανό πολυσχεσιτικο και πολυγαμικό
Οι αποκλειστικότητες και οι μοναδικές αγάπες έχουν πάντοτε έναν χρονικό ορίζοντα. Ακόμα και οι σπάνιες εξαιρέσεις σε αυτόν τον κανόνα στο τέλος επιβεβαιώνουν τον κανόνα.

Φυσικά υπάρχει και ένας άλλος παράγοντας. Ένα πάθος πχ σαν αυτό που περιγράφει η Νάνση δεν είναι μόνο απόρροια ότι υπάρχουν κι άλλες σχέσεις παράλληλα οπότε γίνεται απαγορευμένος καρπός και άλλες βλακείες.
Αλλά το πάθος τροφοδοτείται επειδή με το πρόβλημα των άλλων σχέσεων πάντοτε έχουν κάτι λιγότερο από όσο θα θελαν να έχουν.
Σαν να τρως πάντοτε σε ένα τραπέζι με καλό φαγητό αλλά ένα δέκατο της μερίδας και να σηκώνεσαι πεινασμένος
Σου μένει έντονη η επιθυμία
Το ίδιο πάθος θα μπορούσε να υπάρχει αν ήταν ζευγάρι που εξ αντικειμένου είχαν άλλες δυσκολίες ικανοποίησης της ευθυμίας να βρεθούν πολύ μαζί
Πχ για μεγάλο χρονικό διάστημα μεγάλες αποστάσεις.
Πχ ο κακός μπαμπάς σε πουριτανικές κοινωνίες να μη επιτρέπει να βρεθούν μαζί αν δεν γίνει γάμος
Κλπ

KostasD33

[quote user="black_velvet"]...
....
Σταμάτησέ το όσο είναι νωρίς ακόμη!!!!
Έγραψες πως δεν είστε καιρό μαζί. Μην συνεχίζεις λοιπόν κάτι το οποίο εσύ η ίδια θεωρείς λάθος και μην αφήνεις τον εαυτό σου να δένεται με τέτοιους τρόπους σαν αυτόν που περιγράφεις παραπάνω. Άρχισε να αραιώνεις σιγά σιγά μα σταθερά. Προτού το συνηθίσεις και είναι πια αργά....
....
....[/quote]
Όσο για το σταμάτημα όσο είναι νωρίς δεν έχει άδικο διότι σίγουρα μα σίγουρα θα περάσεις μια μεγάλη ταλαιπωρία…..

Σε έναν ιδανικό κόσμο που θα μπορούσες να παίξεις με τον χρόνο θα σου έλεγα, μη σταματάς έτσι. Σταμάτησε τον χρόνο για όλους, πάρε το αμόρε σου και πήγαινα  να μείνεις μαζί 2 με 3 χρόνια
Θα χορτάσεις για τα καλά και μετά πάει το πουλάκι πέταξε μόνο του μακριά….
Άμα αμολαει τις κάλτσες του στα πέριξ και όταν κάνει πιπί δεν σηκώνει το καπάκι κι εσύ του γκρινιάζεις για πολλά και διάφορα μπορεί να χορτάσετε και σε λιγότερο από 18 μήνες

Αλλά είπαμε δεν έχουμε έναν φανταστικό κόσμο και ο έρωτας είναι τυφλός
Άμα θες μπελάδες και στενοχώριες αλλά να το ζήσεις το πάθος σου τότε βουρ
Άμα θες την ησυχία σου, την σιγουριά σου τότε στοπ κι άντε που και που στα κλεφτα χωρίς πολλά πολλά

KostasD33

[quote user="pixie"]..
...
'Εχω κάνει 3 γάμους μέχρι σήμερα... Χώρισα 2 φορές για παρόμοιο λόγο - την πρώτη έφταιγα εγώ, την άλλη ο επόμενος σύζυγος. Όσα μου λες τα καταλαβαίνω απόλυτα, είναι η ομορφιά της ''αμαρτίας'',
....
....[/quote]
Και μπάει δε γουέει Μάγιαμ
Οι πολλοί γάμοι που έχει κάνει ο καθένας δεν του  δίνει εξειδίκευση στο πώς να διατηρηθεί ένας γάμος ….

Πχ δεν θα ρωτούσα ποτέ την συγχωρεμένη Λιζ Τέιλορ με 7 γάμους πώς να κρατήσω έναν γάμο
Θα έβρισκα κάποιον ή κάποια που έκανε 7 σχέσεις και κράτησε τον έναν γάμο


Υ.Γ.
Πέρασε το Πάσχα όποτε μπορώ να λέω όσα αμαρτωλά θέλω…. ντακς…

cna

Κωστή τα προβλήματα που λες δημιουργούνται όταν το κάθε μέλος προσπαθεί να επιβάλλει και προβάλλει το εγώ του μέσα στην σχέση. Οι σχέσεις λειτουργούν καλά όταν ξεχάσει ο καθένας το εγώ του και προχωρήσει στο εμείς. Ας μην ξεχνάμε ότι ο σκοπός του γάμου είναι η δημιουργία οικογένειας, η οποία προφανώς ανά περιόδους θα έχει τα μικρά ή μεγάλα προβλήματα, και για την επίτευξη αυτού του σκοπού χρειάζεται συνεργασία. Αυτό που εσύ περιγράφεις είναι σαν να θέλεις να χτίσεις οικοδομή και αντί για συνεργασία εντός του συνεργείου να υπάρχει αντιπαλότητα για το ποιος θα καρφώσει, ποιος θα κουβαλήσει τα σανίδια κλπ κλπ. Εν τέλει βέβαια είναι προκλητικά βολικό το να ψάχνεις να ικανοποιήσεις το πάθος σου εκτός οικογένειας ξέροντας ότι το έτερον ήμισυ θα είναι εκεί για να σε περιμένει. Από ηθικής πλευράς πάντως οι εκτός γάμου σχέσεις βλάπτουν 3 ανθρώπους ταυτόχρονα το οποίο σημαίνει ότι ο προβαίνων στην εξωσυζυγική είναι ο μόνος που κερδίζει κάτι εις βάρος τόσο του/της συζύγου όσο και εις βάρος του εκτός ζεύγους ανθρώπου. Όσο για την δαιμονοποίηση, δαιμονοποιήσεις υπήρχαν πάντα αναλόγως του τί ζητάει ο καθένας. Ξέρεις πόσοι αρχαίοι φιλόσοφοι απέρριπταν τις συζυγικές σχέσεις γενικά ώστε να επιδοθούν καλύτερα στην φιλοσοφία; Ή ξέρεις ότι κάποιοι από αυτούς είχαν θέσει ως ηλικιακό όριο για την σύναψη ερωτικών σχέσεων τα 20 χρόνια; Δυστυχώς, δυστυχέστατα, το μόνο που θυμόμαστε είναι, διαστρεβλωμένα και αυτό, το "φάγωμεν, πίωμεν αύριο γαρ αποθνήσκωμεν". Το μεταφράσαμε σε "ό,τι φάμε, ό,τι πιούμε και ό,τι αρπάξει ο πωπός μας" αν και έχω σοβαρές υπόνοιες ότι άλλο ήθελε να πει ο ποιητής.

Οπότε nansy θα συμφωνήσω και εγώ με τις 2 κυρίες. Όλο αυτό που βιώνεις δεν είναι μάλλον τίποτα παραπάνω από έναν ενθουσιασμό ο οποίος με τίποτα δεν μπορεί να σε προφυλάξει από την αυτοεξαπάτηση. Το καλύτερο θα ήταν να διακόψεις αυτή την σχέση και να κάτσεις να μιλήσεις με το έτερον ήμισυ για τα προβλήματα της σχέσης σας. Μην ξεχνάς ότι κάποτε αποφάσισες ότι αυτός είναι ο άνθρωπος με τον οποίο θέλεις να χτίσεις οικογένεια.

KostasD33

[quote user="cna"]...
Ας μην ξεχνάμε ότι ο σκοπός του γάμου είναι η δημιουργία οικογένειας, η οποία προφανώς ανά περιόδους θα έχει τα μικρά ή μεγάλα προβλήματα, και για την επίτευξη αυτού του σκοπού χρειάζεται συνεργασία. Αυτό που εσύ περιγράφεις είναι σαν να θέλεις να χτίσεις οικοδομή
...
...[/quote]

Χρίστο δεν μιλαγα για γάμο αλλά για έρωτα
Άλλο το ένα άλλο το άλλο
Και ναι η οικογένεια την δομούμε για να διαρκέσει στον χρόνο, παιδιά γατιά κλπ….
Ο έρωτας όμως δεν είναι θέμα δόμησης
Θα σκιρτήσει η καρδούλα σου και η περδικούλα σου... και άντε βάλε χαλινάρι
Ούτε συνεργεία ούτε μαστοράντζα ούτε λογικές
Άπτεται πρωτογενών ενστίκτων

Τώρα ότι θέλουμε ή και καλά κάνουμε να θέλουμε τα πρωτογεννή μας ένστικτα να τα καναλιτζαρουμε σε σωστές κατευθύνσεις με προοπτικές γάμου αποκατάστασης και διαιώνισης του είδους αυτό είναι άλλο θέμα συζήτησης

Να θυμάσαι φυσικά ότι όσο και να θέλουμε να προτάξουμε τα κοινωνικά μας πρέπει άλλο τόσο θα πετάγονται σαν φάντης μπαστούνας στην μέση τα ένστικτα μας
Μας αρέσει δεν μας αρέσει
Βγάζοντας ηθικολογικό διάγγελμα ή όχι

cna

Φίλε άλλο ο έρωτας και άλλο το σεξ. Το σεξ δέχομαι ότι άπτεται μόνον πρωτόγονων ενστίκτων κάπου στο κέντρο του εγκεφάλου που έχουμε κληρονομήσει από τα ερπετά αν αποδεχθούμε την θεωρία της εξέλιξης του Δαρβίνου. Ο έρωτας όμως είναι εντελώς διαφορετικό πράγμα καθώς ο πραγματικός έρωτας μόνο εγωκεντρικός δεν είναι. Αυτός λοιπόν που θέλει να το παλέψει ώστε να χαίρεται που είναι άνθρωπος θα χαλιναγωγήσει το σεξ για χάρη του έρωτα. Οπότε εκ των πραγμάτων όσο ωραίος και να είναι ο ενθουσιασμός δεν θα είναι ποτέ αρκετός για να διαλύσει ένα ζευγάρι. Η ανηθικότητα βέβαια των εξωσυζυγικών σχέσεων δεν μένει στις κοινωνικές προεκτάσεις. Για την χριστιανική θρησκεία έχει και θεϊκές προεκτάσεις: "Ους ο Θεός συνεύζεξε άνθρωπος μη χωριζέτω" όπως φυσικά και ψυχολογικές και άλλες. Τέλος πάντων το θέμα τελικά είναι τί είδους άνθρωπος θέλει να λέγεται ο καθένας. Απλός; Ζωώδης; Υπερβατικός; Όποιος όμως θέλει να αγωνιστεί για το κάτι παραπάνω τότε σαφώς και θα χαλιναγωγήσει τα κατώτερα ένστικτά του. Ουσιαστικά άλλωστε αυτή είναι και η διαφορά μας από τα υπόλοιπα ζώα, ότι εμείς μπορούμε και χαλιναγωγούμε τους εαυτούς μας.

KostasD33

Χριστάκο... για έρωτα μίλαγα εγώ κι όχι για πηδηματάκι....

και σόρυ αλλά φέστικα τι λέει ή κάθε θρησκεία και ειδικά η χριστιανική επί του θέματος έρωτα....
και αναρμόδια είναι και οι εκπρόσωποι της είναι στατιστικά οι πλέον ανώμαλοι

(έχουν το μεγαλύτερο ποσοστό ομοφυλοφιλίας και παιδεραστίας από όλες τις άλλες κοινωνικές ομάδες)

μη το κάνουμε όμως και αυτό το θέμα χριστιανική λιτανεία και τι είπε ο κάθε παπάς Αμβρόσιος και ο Παίσιος

nansy

καλημερα...διαβασα τις αποψεις σας,καταρχην ευχαριστω που ασχολειστε,μου κανει καλο να συζηταω εδω,να λεω αυτα που θελω,χωρις προθεση για κτριτικη αλλα περισσοτερο για βοηθεια...εχετε ολοι δικιο σε αρκετα απο αυτα που λετε,τα οποια βεβαια τα ξερω κ γω,δεν ειμαι ουτε ηλιθια,ουτε θελω να πληγωγω κανεναν,θα μου πειτε οτι παιζω με τη φωτια,θα συμφωνησω..αλλα θα ξαναπω οτι αυτο που με δενει μαζι του δεν ειναι το σεξ,ο τροπος που με κανει να νιωθω....δεν το ειχα ποτε με κανεναν...βεβαια υπαρχουν φορες που εχω τις αμμφιβολιες μου,κ για μενα,δηλ.οτι δε τον αγαπω απλα ειμαι ενθουσιασμενη κ δε μπορω να δω καθαρα,κ για εκεινον,οτι μπορει να μη περναει κ τελεια με τη γυναικα του η κ να περναει δεν εχει σημασια,αλλα να θελει κ τη γκομενιτσα να περασει καλα,λιγο το παραμυθακι περι ερωτα κ αγαπης,λιγο σεξ,κ ολα καλα....αλλες φορες λεω οτι δε μπορει καποιος να μη νιωθει αυτα που λεει κ κανει,κ απλα να τα λεει για να ξενοπ.....οταν καποιος αντρας σου λεει οτι θελει,χρειαζετε την αγαπη σου γιατι αυτο του εχει λειψει απο τη ζωη του,σε θελει στη ζωη του,οτι τον κανεις καλυτερο ανθρωπο κ διαφορα τετοια,ειναι δυνατον να ειναι ολα ενα ψεμα,ενα παραμυθι?οταν μιλαω για τελος η τελος παντων οτι αυτο που ζουμε ειναι παροδικο,ενα μπαλονι που γρηγορα θα ξεφουσκωσει,καταληγω με αυτα που λεει,η που λεμε,να ειμαι χαλια,να μη μπορω να κανω κατι απο το να το συνεχισω παρολο που ξερω ποσο ασχημα νιωθω για αυτο...οταν του ειπα οτι αρρωσταινω με τη διπλη ζωη,οτι δεν το εχω,μου ειπε οτι αγαπη ειναι οταν βλεπεις οτι ο αλλος κοντα σου δεν ειναι καλα,να τον αφησεις να φυγει,να φυγεις εσυ πρωτος κ ας τον αγαπας,αρκει να ειναι καλα ο αλλος εστω κ μακρια σου....

425 Επισκέπτες, 1 Χρήστης