Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 1
  • Guests: 594
  • Total: 595
  • Leon

Διπλοπαρκαρίσματα... Σχέσεις με παντρεμένους...

Ξεκίνησε από pixie, Οκτωβρίου 09, 2009, 07:53:42 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

pixie

[quote user="See_Me" post="345202"]
 Υ.Γ 2: Μπορείς να μου μεταφράσεις την υπογραφή σου γιατί τα λατινικά δεν είναι το φόρτε μου ??
[/quote]

Αν αναφέρεσαι σε μένα... :smile:

Το πρώτο κομμάτι λέει: ''Υπήρξα τα πάντα, τίποτα δεν αξίζει!''

Και η συνέχεια είναι από τις ελεγείες του Προπέρτιου εκεί όπου η νεκρή πλέον Κυνθία εμφανίζεται στον εραστή της προσκαλώντας τον στη Λίμνη της Λήθης:''Θα αναμιχθούν, θα συνδεθούν αιώνια τα οστά μας... σκόνη θα γίνουν, μα σκόνη ερωτευμένη...''

black_velvet

[quote user="KostasD33" post="345203"]Λύσε μου μια απορία βρε Χαρά
Γιατί όλα τα χρόνια κατά κανόνα όπου γράφουν σε δημόσιους χώρους οι γυναίκες άμα διαβάσεις τα γραφόμενα σας ελάχιστες έως ανύπαρκτες είναι όσες δηλώνουν σχετικά με το κέρατο ότι όλες (κατά κόρον όπως λες κι εσύ) δεν το κάνουν
Το ερώτημα λοιπόν είναι
Που στο διάολο βρίσκουν αυτά τα ανεπιβεβαίωτα πλάσματα οι άντρες γυναίκες και κάνουν τις παράλληλες σχέσεις?
Εκτός αν όσες επιδίδονται στο ευγενές άθλημα του κερατώματος δεν έχουν χρόνο να γράφουν…

Και δεύτερο ερώτημα
Γιατί οι άντρες όταν ξενοπηδάνε προσπαθούν να επιβεβαιώσουν κάτι? ενώ εσείς, υπονοώντας φυσικά αφού δεν μνημονεύονται ανάλογα και οι γυναίκες, κερατώνεται μόνο για κυριλέ αισθήματα που εμείς δεν τα έχουμε
Εκτός αν εννοείς ότι εμείς κερατώνουμε για την επιβεβαίωση (αλήθεια τι να επιβεβαιώσουμε???) ενώ εσείς για το συναίσθημα που εμείς δεν έχουμε άρα δεν είναι κέρατο το δικό σας και βγήκατε πάλι κατά κορο όλες παρθένες


Και τρίτη ερώτηση
Γιατί βρε γκαβό γράφεις με φούξια και όλα σε μπόλτ? Δεν έχεις δει που οι κανόνες στο παρόν φόρουμ το αποτρέπουν[/quote]

Έχεις όμως κι εσύ κάτι απορίες!!!

Τις απαντήσεις θα τις βρεις εκεί που λέει πως ο άντρας που πάει με πολλές είναι και πολύ macho ενώ η γυναίκα που πάει με πολλούς είναι μια τσούλα.  :razz:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


(@See_Me]
κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

katinaki

Γιατί όλα τα χρόνια κατά κανόνα όπου γράφουν σε δημόσιους χώρους οι γυναίκες  :shock:

γιατί οι άντρες τι γράφουν;
ότι απεχθάνονται το ψέμα και την κοροϊδία... :roll:  μη τα βγάλω τώρα τα κολοκυθοκεφτεδάκια που 'φαγα :razz:

Εκτός αν όσες επιδίδονται στο ευγενές άθλημα του κερατώματος δεν έχουν χρόνο να γράφουν…

εννοείται! εκτός από την ώρα του αθλήματος θες 2 ώρες πριν περιποίηση και 3 ώρες μετά αποχαύνωση  :lol:

larus audouinii

:lol:
Ανακωχή
Μέρα που είναι, για το τυπικό έστω, αφήνω τις  μπιρίμπες στην άκρη
 Έρωτας χωρίς κόστος φυσικά και δεν υπάρχει  ;-)
(εκτός τόπικ εννοείται)

kapoia_za

[quote user="KostasD33" post="345137"][quote user="kapoia_za"]παρκαρίσματα με διπλοπαντρεμένους έχει;[/quote]
Αρκεί να μη χρειάζεσαι στεγασμένο χώρο παρκιν και βολεύεσαι όπου βρεις θέση ή έστω μια καλή αίθρια θέση στάθμευσης χωρίς να ψάχνεις να τον βρεις κάθε φορά[/quote]
 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
παίρνω λεωφορίο και τελευταία δεν πληρώνω
τα παρκινγκ και τα αίθρια θέλουν επιδέξιους.....κι εγώ είμαι από φύση αδέξια

pixie

[quote user="kapoia_za" post="345127"]παρκαρίσματα με διπλοπαντρεμένους έχει;[/quote]

Ααχ, Ζαχαρούλα μου... τους τριπλοπαντρεμένους τους άφησες απέξω? :evil:  :mryellow:

Πού μπορεί να παρκάρει, είς εξ αυτών, το ουμανιστικό του ιδεώδες?  :razz:

kapoia_za

για ουμανιστικούς λόγους δε μετράτε.
οπότε απόξω  :razz:

rain

Καλά κάνω και κυκλοφορώ με την μηχανή μου, βρίσκω πάντα εύκολα παρκαρίσματα. Όταν βρέχει κόβουμε τα πολλά πολλά μη γίνουμε μούσκεμα. :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

pixie

Τα διέλυσες πάλι όλα, rain!  :lol:  :lol:  :lol:

Ζαχαρούλα, πολύ δυνατά τραβάς τ' αφτί, θα πονέσω!!!  :mad:  :smile:

Μήπως η αυστηρή λογική βλέπει τα πράγματα έως δισδιάστατα και παραβλέπει την ύπαρξη του τρισδιάστατου?  ;-)

KostasD33

[quote user="See_Me"]
...
...
 Έχεις αχρωματοψία, γιατί ΠΑΝΤΑ ΕΓΡΑΦΑ ΜΕ ΜΩΒ & πάντα με μπολντ. Εδώ γίνονται τόσα άλλα πέραν των κανόνων του φόρουμ καθημερινά, εμένα βρήκες να "σχολιάσεις"  που γράφω μία στο τόσο ??

 Αν τόσο ενοχλώ, προτιμώ να μην ξαναγράψω ποτέ !
[/quote]

σιγά μη δεν σε σχολιάσω.... τι έχεις δηλαδή το ασχολίαστο?
και σιγά μη με ενοχλείς χαμένο....

όμως σε ότι αφορά το γράψεις δεν γράψεις είναι δική σου επιλογή καλόμ.... η ιστορία μόνο θα χάσει ... ;-)

titica

Τώρα μην με κράξετε ή με χαρακτηρίσετε ανήθικη, αλλά ο κάθε άνθρωπος έχει τη σκοτεινή πλευρά του.Και αυτό με το απαγορευτικό των παντρεμένων ίσως και να εξιτάρει τα καταπιεσμένα μυαλά.Είναι και πολύ δυνατό το ερωτικό συναίσθημα και είναι κρίμα να μένει κάποιος ακάλυπτος ερωτικά επειδή παντρεύτηκε. Δεν είναι άδικο να μην έχει κάποιος ερωτική ζωή και να αρνιέται τη φύση του? Ναι, καλός ένας γάμος αλλά νάναι ολοκληρωμένος και να προσφέρει, γιατί διαφορετικά είναι χαζό να μην ψάξεις για να γεμίσεις τη ζωή σου και να της δώσεις χαρά.

black_velvet

[quote user="titica" post="347037"]Τώρα μην με κράξετε ή με χαρακτηρίσετε ανήθικη, αλλά ο κάθε άνθρωπος έχει τη σκοτεινή πλευρά του.Και αυτό με το απαγορευτικό των παντρεμένων ίσως και να εξιτάρει τα καταπιεσμένα μυαλά.Είναι και πολύ δυνατό το ερωτικό συναίσθημα και είναι κρίμα να μένει κάποιος ακάλυπτος ερωτικά επειδή παντρεύτηκε. Δεν είναι άδικο να μην έχει κάποιος ερωτική ζωή και να αρνιέται τη φύση του? Ναι, καλός ένας γάμος αλλά νάναι ολοκληρωμένος και να προσφέρει, γιατί διαφορετικά είναι χαζό να μην ψάξεις για να γεμίσεις τη ζωή σου και να της δώσεις χαρά.[/quote]

Ναι, οκ. Μαζί σου.
Ψάξε και γέμισέ την τη ζωή σου και δώσε της και κάθε χαρά.
Μήπως όμως πρώτα να ξεκαθαρίσεις τη θέση σου με τον/την σύζυγο; Και να του/της πεις ότι δεν σε καλύπτει; δεν σε γεμίζει; δεν σε ολοκληρώνει; Οπότε ψάχνεσαι; παντού και πάντοτε, γενικώς και αδιακρίτως;
Αν το έχεις κάνει πρώτα αυτό, τότε πραγματικά μαζί σου!!!

Αν όχι, τότε λυπάμαι αλλά το βρίσκω εντελώς υποκριτικό. Υποκρίνεται στον ίδιο του τον εαυτό ο/η παντρεμένος/η που δεν σέβεται τον άνθρωπο με τον οποίο συμβιώνει και καλύπτεται-κουκουλώνει αυτή την έλλειψη σεβασμού με δήθεν προβληματισμούς.

Δεν έχει σημασία αν θα με κράξετε εμένα ή όχι ή/και αν θα με χαρακτηρίσετε σεμνότυφη. Εγώ έτσι τα βλέπω τα πράγματα και δεν μπορώ να δεχτώ ούτε και να ανεχτώ καμία απολύτως δικαιολογία για το ψέμα και την κοροϊδία.
Και είναι πραγματικά πολύ απλά τα πράγματα: δεν σε γεμίζει ο άλλος; δεν νιώθεις χαρά και ολοκλήρωση; Πάρε το καπελάκι σου και πήγαινε στο καλό. Και δώσε και στον άλλον το αναφαίρετό του δικαίωμα να ζήσει μια αληθινή ζωή και όχι μια ζωή βουτηγμένη στην υποκρισία.

Υ.Γ. το 2ο ενικό πρόσωπο απευθύνεται στον καθένα από μας και όχι στην titica προσωπικά (της οποίας την απάντηση παραθέτω).
κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

KostasD33

[quote user="black_velvet"]....
....
Μήπως όμως πρώτα να ξεκαθαρίσεις τη θέση σου με τον/την σύζυγο; Και να του/της πεις ότι δεν σε καλύπτει; δεν σε γεμίζει; δεν σε ολοκληρώνει; Οπότε ψάχνεσαι; παντού και πάντοτε, γενικώς και αδιακρίτως;
Αν το έχεις κάνει πρώτα αυτό, τότε πραγματικά μαζί σου!!!
....
....[/quote]
χα....


πας καλά καλόμ?

black_velvet

Με βάση αυτά στα οποία απάντησα;
Πάω περίφημα καλέμ!!!
κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

katinaki

εύγε μαυρούλα. Αλλά τους καλοπαντρεμένους δεν τους βολεύει αυτό  :evil:

594 Επισκέπτες, 1 Χρήστης