Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 1
  • Guests: 541
  • Total: 542
  • Leon

Διπλοπαρκαρίσματα... Σχέσεις με παντρεμένους...

Ξεκίνησε από pixie, Οκτωβρίου 09, 2009, 07:53:42 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

kapoia_za


See_Me

Νομίζω ότι δεν πρέπει να το βάζεις στο καθαρό πλαίσιο ενός γάμου.... γιατί πολλοί/ες δηλώνουν  ΕΝ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙ (δίχως να το ξέρει το έννομο ταίρι τους) κι αναζητούν περιπέτειες...φεύγουν από το σπίτι τους, νοικιάζουν μια γκαρσονιέρα και το παίζουν "φοιτητικά χρόνια" .

 Επίσης υπάρχουν πολλοί διπλοσχεσάκιδες, δηλαδή έχουν μια επίσημη κοπέλα αλλά παράλληλα διατηρούν 2-3 γκομενίτσες (με όλη την φτήνια της λέξεως)..και το παίζουν δον ζουάν & χαλαροί







 (δες ένα παλιό θέμα μου... σε πόσα ταμπλώ, μπορεί να σου φανεί χρήσιμο ;-)  ... ή και όχι :mrgreen:  )

KostasD33

Μη κανακισμένο
Οι γυναίκες κατά κανόνα κάνουν αυτό το βήμα ,,, ενίοτε και με τον «εκ νόμου υπόχρεο» συνεπέστατο στα καθήκοντα του….
Απλά όταν είναι καθήκον και το καλύτερο πιάτο φαγητού το ίδιο ίδιο μετά από 1500 μέρες το βαριέται η καλή νοικοκυρά και της βγαίνει εκ της φύσεως η ανάγκη να δοκιμάσει κι άλλες γεύσεις

Αποδεδειγμένο κλινικά αυτό και όχι υποκειμενικά


[quote user="kapoia_za"]παρκαρίσματα με διπλοπαντρεμένους έχει;[/quote]
Αρκεί να μη χρειάζεσαι στεγασμένο χώρο παρκιν και βολεύεσαι όπου βρεις θέση ή έστω μια καλή αίθρια θέση στάθμευσης χωρίς να ψάχνεις να τον βρεις κάθε φορά



[quote user="See_Me"]....
..
 (δες ένα παλιό θέμα μου... σε πόσα ταμπλώ, μπορεί να σου φανεί χρήσιμο ;-)  ... ή και όχι :mrgreen:  )[/quote]
 ε ρίξε ένα λίνκ μη το ψάχνουμε και απ όσο ξέρω εγώ μέχρι και 3 μπορεί να θεωρηθεί και έρωτας  :P

katinaki

το αγαπημένο σου θέμα θα πρέπει να 'ναι αυτο ε? :lol:

KostasD33

Το αγαπημένο θέμα θα ήταν ο γύρος του κόσμου με οτοστόπ… αλλά λέμε τώρα

larus audouinii

[quote user="kapoia_za"]παρκαρίσματα με διπλοπαντρεμένους έχει;[/quote]

[quote user="KostasD33" post="345137"]Αρκεί να μη χρειάζεσαι στεγασμένο χώρο παρκιν και βολεύεσαι όπου βρεις θέση ή έστω μια καλή αίθρια θέση στάθμευσης χωρίς να ψάχνεις να τον βρεις κάθε φορά[/quote]

Αρκεί π.χ να μην έχεις νεφρικό κολικό, οπότε δεν βολεύεσαι πουθενά   :mrorange:  :lol:  :razz:

[quote user="KostasD33" post="345137"]
Οι γυναίκες κατά κανόνα κάνουν αυτό το βήμα ,,, ενίοτε και με τον «εκ νόμου υπόχρεο» συνεπέστατο στα καθήκοντα του….
Αποδεδειγμένο κλινικά αυτό και όχι υποκειμενικά[/quote]


Θες να πεις ό,τι ΟΛΕΣ οι γυναίκες είναι ηλίθιες ή ό,τι το γένος θηλυκού έχει την αποκλειστικότητα παγκόσμια ..

ΧΕΧΕΧΕ

KostasD33

ψιτ.... Στέλλα....
με μπέρδεψες πάλι....

είσαι για μια μπιρίμπα?

See_Me

Κωστήμ... με παιδεύει η αναζήτηση γμτ... αλλά το βρήκα!

http://www.a33.gr/viewtopic.php?f=21&t=3692  Σε ποσα ταμπλω


 Δε ξέρω αν βοηθάει σαν απάντηση στο θέμα, αλλά μπορείς να πάρεις μια ιδέα Pixie
:mrgreen:

larus audouinii

[quote user="KostasD33" post="345157"]ψιτ.... Στέλλα....
με μπέρδεψες πάλι....

είσαι για μια μπιρίμπα?[/quote]


*

Ξέρεις πως κατά βάθος από αδυναμία είναι που δεν ξεφεύγω από το να σε πειράζω   :mrorange:

See_Me, Tris, kuria....θεές ! από αρχαιολογικών ανασκαφών..

pixie

[quote user="See_Me" post="345158"]Δε ξέρω αν βοηθάει σαν απάντηση στο θέμα, αλλά μπορείς να πάρεις μια ιδέα Pixie :mrgreen:[/quote]

Καλησπέρα! Ασφαλώς, πήρα κι από εδώ μια ιδέα!  :grin:

Ενδιαφέροντα από ρεαλιστικής άποψης και αυτά που λες εδώ:

 [quote user="See_Me" post="345132"].... πολλοί/ες δηλώνουν  ΕΝ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙ (δίχως να το ξέρει το έννομο ταίρι τους) κι αναζητούν περιπέτειες...φεύγουν από το σπίτι τους, νοικιάζουν μια γκαρσονιέρα και το παίζουν "φοιτητικά χρόνια".[/quote]

Ε, μα... δεν είναι καραγκιοζηλίκι όλο αυτό? Κι αν μη τι άλλο είναι διαδικασία! Ως φαίνεται είναι πολλοί αυτοί που έχουν την επιθυμία του ανεφοδιασμού με νέα ζωτικότητα!  :smile:
 
Βέβαια υπάρχουν δραστηριότητες που όλοι κρατάμε μόνο για τον εαυτό μας, εννοώντας πως όποια κι αν είναι η προσωπική μας ζωή, πάντα υπάρχει ο ατομικός και ψυχικός χώρος, και επομένως η διάθεση να αναζητούμε και να διερευνούμε τις προτιμήσεις μας, τις προσωπικές μας απεικονίσεις, τις αξίες, τα πιστεύω μας. Αυτό δεν το θεωρώ ''διπλή ζωή''... γιατί σε επίπεδο ατομικής συνείδησης μόνος του ολοκληρώνεται ο καθένας από εμάς...

See_Me

Pixie "μου"  (σε εισαγωγικά γιατί δε γνωριζόμεθα) ...


 άλλο πράγμα η εσωτερική αναζήτηση που συμβαίνει σε κάθε λογικό ον σε σημαντικές στιγμές της ζωής του (π.χ απόλυση, χωρισμός, απώλεια), η οποία σε ωθεί να ανακαλύψεις πτυχές του εαυτού σου που δεν γνωρίζεις στην καθημερινότητά σου & που μπορεί να σε εκπλήξουν (ευχάριστα) & να αλλάξεις τρόπο ζωής (ή αντιμετώπισής της).... κι άλλο πράγμα η αυτοεπιβεβαίωση -που κατα κόρον αναζητούν οι άνδρες- μέσα από παράλληλες σεξουαλικές επαφές .

 Θεωρώ λάθος (όπως θεωρούσα πάντοτε) το να απατήσεις το ταίρι σου. Προτιμώ να ξεκαθαρίζεται το όποιο πρόβλημα & αν μπορεί να λυθεί για να συνεχιστεί η κοινή ζωή ή αλλιώς να διαλυθεί το "εμεις" & να ξαναγίνουμε μονάδες.


 Πάντα ήμουν κάθετη σε αυτό (έως αυταρχική) .... αλλά δε μου αρέσουν οι ατιμίες, τα κέρατα, τα παρασκηνιακά.






 Υ.Γ 1 ] :lol:  :lol:

KostasD33

Λύσε μου μια απορία βρε Χαρά
Γιατί όλα τα χρόνια κατά κανόνα όπου γράφουν σε δημόσιους χώρους οι γυναίκες άμα διαβάσεις τα γραφόμενα σας ελάχιστες έως ανύπαρκτες είναι όσες δηλώνουν σχετικά με το κέρατο ότι όλες (κατά κόρον όπως λες κι εσύ) δεν το κάνουν
Το ερώτημα λοιπόν είναι
Που στο διάολο βρίσκουν αυτά τα ανεπιβεβαίωτα πλάσματα οι άντρες γυναίκες και κάνουν τις παράλληλες σχέσεις?
Εκτός αν όσες επιδίδονται στο ευγενές άθλημα του κερατώματος δεν έχουν χρόνο να γράφουν…

Και δεύτερο ερώτημα
Γιατί οι άντρες όταν ξενοπηδάνε προσπαθούν να επιβεβαιώσουν κάτι? ενώ εσείς, υπονοώντας φυσικά αφού δεν μνημονεύονται ανάλογα και οι γυναίκες, κερατώνεται μόνο για κυριλέ αισθήματα που εμείς δεν τα έχουμε
Εκτός αν εννοείς ότι εμείς κερατώνουμε για την επιβεβαίωση (αλήθεια τι να επιβεβαιώσουμε???) ενώ εσείς για το συναίσθημα που εμείς δεν έχουμε άρα δεν είναι κέρατο το δικό σας και βγήκατε πάλι κατά κορο όλες παρθένες


Και τρίτη ερώτηση
Γιατί βρε γκαβό γράφεις με φούξια και όλα σε μπόλτ? Δεν έχεις δει που οι κανόνες στο παρόν φόρουμ το αποτρέπουν

See_Me

Δε μπορώ Κωστήμ να σου απαντήσω για όλο το γυναικεό φύλο, αφού με ρωτάς έτσι. Μπορώ μόνο να απαντήσω για μένα. Αν θέλεις μια πιο ειδική έρευνα, μπορείς να το ψάξεις με κοινωνιολόγους που εξετάζουν αυτά τα φαινόμενα.

 Όσον αφορά το δεύτερο σκέλος, αν θέλεις τη δική μου απάντηση να στη δώσω.  Όπως θεωρείται ότι ο άντρας είναι πιο ευάλωτος στις σαρκικές εξαρτήσεις άρα επιδιώκει την όποια επιβεβαίωση (ή όποια άλλη ταμπέλα θέλεις) μέσω αυτών, έτσι και οι γυναίκες επιλέγουν τις "διανοητικές" αναζητήσεις. Αποδεδειγμένα είναι πια ότι  μια γυναίκα για να ενεργήσει σεξουαλικά χρειάζεται να ερεθιστεί νοητικά τις περισσότερες φορές. Άρα αυτό σημαίνει]

pixie

[quote user="See_Me" post="345205"]Αποδεδειγμένα είναι πια ότι  μια γυναίκα για να ενεργήσει σεξουαλικά χρειάζεται να ερεθιστεί νοητικά τις περισσότερες φορές. Άρα αυτό σημαίνει][/quote]

Έτσι... είναι πολύ σωστά αυτά που αναφέρεις! Υπάρχει διαφορετικός κώδικας επαφής όμως και πολλοί άντρες ούτε καν κάνουν τον κόπο να ψάξουν τις συναισθηματικές προθέσεις ή τους συγκινησιακούς πόρους, αρκούνται επιφανειακά στο ''σεξουαλικό αντικείμενο''...  :sad:


[quote user="See_Me" post="345205"]Αν τόσο ενοχλώ, προτιμώ να μην ξαναγράψω ποτέ ![/quote]

Ούτε να το συζητάς!!! Μην το παίρνεις έτσι, οι σκέψεις μας είναι που έχουν αξία. Άλλωστε έχουμε δεχτεί οι περισσότεροι κάτι ανάλογο - παράκληση για συμμόρφωση σε ένα επίπεδο ομοιομορφίας - και συνεχίζουμε ακάθεκτοι... :razz:   :grin:

larus audouinii

[quote user="See_Me" post="345205"]

 Όσον αφορά το δεύτερο σκέλος, αν θέλεις τη δική μου απάντηση να στη δώσω.  Όπως θεωρείται ότι ο άντρας είναι πιο ευάλωτος στις σαρκικές εξαρτήσεις άρα επιδιώκει την όποια επιβεβαίωση (ή όποια άλλη ταμπέλα θέλεις) μέσω αυτών, έτσι και οι γυναίκες επιλέγουν τις "διανοητικές" αναζητήσεις. Αποδεδειγμένα είναι πια ότι  μια γυναίκα για να ενεργήσει σεξουαλικά χρειάζεται να ερεθιστεί νοητικά τις περισσότερες φορές. Άρα αυτό σημαίνει]
[/quote]

Ο Κώστας ίσως αναφέρεται στα λειτουργικά προβλήματα του φόρουμ με την υποβολή του χρώματος της γραμματοσειράς Το χρώτα της see όμως το συνηθίσαμε σαν υπογραφή !  ;-)  :lol:

Ψυχολόγες μου... :grin:
Ίσως όμως στην εποχή μας δεν ξεχωρίζουν οι ανάγκες των δυο φύλων από ένα σημείο και μετά
Η προσωπικότητα έχει σημασία και το πόσο καλυμένος είναι από την σχέση του
Υπάρχουν άτομα που το κέρατο είναι ένα παιχνίδι ενάντια στην πλήξη χωρίς να έχουν σημαντικά αν όχι ιδιαίτερα προβλήματα στην σχέση τους Έχουν ας πούμε επιπλέον θράσος Απο επιβεβαίωση και όχι Ο κληρονομικός παράγοντας, το dna,  λένε οι ειδικοί πως εχει κάποιο ρόλο, όπως και το πως μεγάλωσε Αυτά γενικά
Συμφωνώ με την see_me στην γενική τοποθέτηση, ρομαντικός χαρακτήρας γαρ και πιστευω στην προάσπιση μιας σχέσης που χτίζεται στον χρόνο και έχει να δώσει πολλά περισσότερα (αλλουνού παππά ευαγγέλιο) Και χρειάζονται πολλές προσπάθειες για αυτό, όπως και για ό,τι θεωρούμε σημαντικό
Συχνά αναρρωτιέμαι με τις επιλογές, το "περνάω καλά;" δεν με πείθει συνήθως
Το να επιμένω στις θέσεις μου είναι εγωιστικό Αν το κάνω, ο λόγος και μόνο είναι προτρεπτικός και για καλό Την πορεία την καθορίζει όμως ο καθένας μόνος του
Και δεν έχω πρόβλημα, ούτε φυσικά και με τις επιλογές τρίτων όπου δεν με αφορούν, ακόμη και αν είναι οικεία πρόσωπα Ελπίζω ούτε και οι άλλοι με τις δικές μου  ;-)
Στο κάτω κάτω της γραφής υπάρχουν και κανόνες και οι εξαιρέσεις

541 Επισκέπτες, 1 Χρήστης