Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 296
  • Total: 296

Η ευγένεια είναι ξεπερασμένη;;

Ξεκίνησε από titica, Μάρτιος 08, 2011, 12:39:24 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

MEGA 1

[quote user="saliara" post="362521"]Μοναδικό όταν η γραφή κάνει ξεκάθαρη την απάντηση του ερωτήματος!!! :lol:[/quote]

Γειά. :smile:

jcdenton

[quote user="MEGA 1" post="362514"]Ε, δέν είσαι αρμόδιος να δίνεις Ι5 "τρελόχαρτα".
Αντίθετα μάλιστα σε δύο ψυχολογικές εξετάσεις για δόκιμους αξιωμτικούς-νομίζω ότι πρέπει να γνωρίζεις τί λέγω-εγώ πήρα τον υψηλότερο και καλύτερο βαθμό-όχι τρέλας αλλά λογικής.
Σε σημείο που ο ίδιος ο διοικητής μου απέκλεισε να ΜΗΝ γίνω και ο ίδιος δόκιμος.
Αλλά όταν οι άνθρωποι σε ερωτήσεις του τέστ του τύπου:"αισθάνεστε το κεφάλι σας να το σφίγγει τανάλια"-αληθινή ερώτηση και απαντάνε αρκετοί όπως μου είπανε καταφατικά ε οι άνθρωποι απογοητευτήκανε.

Υ.Γ:Μήπως λέω μήπως ήσουν και εσύ εκεί?
1999[/quote]

2 ψυχολογικές; Κατάλαβα είσαι για ψυχιατρείο.. Ούτε εσύ είσαι αρμόδιος να δίνεις Ι5, γιωτόμπαλο. Εγώ έδωσα εξετάσεις για στρατιωτικές σχολές & πέρασα επιτυχώς. ΚΑΝΕΙΣ δεν με απέρριψε.

[quote user="MEGA 1" post="362522"]Ένας jdonoton η όπως αλλός και άν τον λένε τούτον εδώ σαφώς δέν είναι ρπόβλημα για το σύνολο.[/quote]

Είσαι & αγράμματος; Δεν ξέρεις να διαβάζεις τα nick των άλλων; Σίγουρα δεν είμαι ρπόβλημα, ελληνομαθή της καθαρευούσης. Εσύ είσαι και πρόβλημα και βλήμα πυρηνικής κεφαλής.

Καλά ούζα!
Ακτιβιστής δεν είναι αυτός που λέει ότι το ποτάμι είναι βρώμικο.
Ακτιβιστής είναι αυτός που καθαρίζει το ποτάμι.
Ross Perot (1930 - ...)

MEGA 1

Ά πέρασες και σε σταρτιωτικές σχολές! :mricy:  :mrblue:
Μα τί φαφλατάς ανόητος είσαι εσύ? :P  :lol:  :lol:
Βρε εσύ είσαι τελείως γιωτάς. :lol:  :lol:






Σεβόμαστε τους συνομιλητές μας, δεν τους προσβάλουμε και δεν τους ειρωνευόμαστε. Αυτό είναι μία πρώτη ειδοποίηση.
Για κάθε αντίρηση επ αυτού μόνο με ΠΜ στον
Adminforum και όχι στο δημόσιο φόρουμ, όπου θα διαγραφεί άνευ άλλης ειδοποίησης.
Adminforum

MEGA 1

Όλοι αυτού του είδους οι υπάνθρωποι συνήθως κρέμονται πίσω απο άλλους.
Όταν κάποιος τους φέρνει πρό των ευθυνών τους, τότε αυτό που κάνουν είναι να ψάχνουν "δόντια"-"μέσα, βύσματα" προκειμένου να αποφύγουν τις ευθύνες τους. :D  :mryellow:
Φύγε υπάνθρωπε γιατί δέν θα μπορώ συνεχώς να προσέχω που πάνε τα πόδια μου για να μήν σε πατήσω.

 :mrorange:

MEGA 1


Belladona

βρε καλά μου παιδάκια γιατί ασχολείσθε με το "ΤΙΠΟΤΑ" Η ιατρική γνωμάτευση σε αυτές τις περιπτώσεις λέει 'ότι ο ασθενής χρήζει ΑΔΙΑΦΟΡΙΑΣ

AdminForum

[quote user="MEGA 1" post="362543"]Ά πέρασες και σε σταρτιωτικές σχολές! :mricy:  :mrblue:
Μα τί φαφλατάς ανόητος είσαι εσύ? :P  :lol:  :lol:
Βρε εσύ είσαι τελείως γιωτάς. :lol:  :lol:






Σεβόμαστε τους συνομιλητές μας, δεν τους προσβάλουμε και δεν τους ειρωνευόμαστε. Αυτό είναι μία πρώτη ειδοποίηση.
Για κάθε αντίρηση επ αυτού μόνο με ΠΜ στον
Adminforum και όχι στο δημόσιο φόρουμ, όπου θα διαγραφεί άνευ άλλης ειδοποίησης.
Adminforum[/quote]

Η έως τώρα ανοχή φτάνει τα όρια της. Μια πρώτη ειδοποίηση και να μη επαναληφτεί η ίδια τακτική.

MEGA 1

Ενώ το :"αγράμματος", βλήμα" και γιωτόμπαλο ή  λοτι  θα μου πεί "κάτι για τους δικούς μου" δέν είναι ύβρις κύριε admin?

Ωραία!
Μα του ΠΑΣΟΚ και του Παπανδρέου είναι το φόρουμ? :P

Σε ενημερώνω ότι στην πραγματικότητα θα τον είχα απομονώσει και θα του είχα ρίξει τέτοιο βρωμόξυλο που θα χρειαζόταν να βάλει ψεύτικα δόντια μετά.








2η ειδοποίηση.
Adminforum

jcdenton

[quote user="MEGA 1" post="362544"]Φύγε υπάνθρωπε γιατί δέν θα μπορώ συνεχώς να προσέχω που πάνε τα πόδια μου για να μήν σε πατήσω.

 :mrorange:[/quote]

 :shock:  :mryellow:  :shock:  :mryellow:
Ακτιβιστής δεν είναι αυτός που λέει ότι το ποτάμι είναι βρώμικο.
Ακτιβιστής είναι αυτός που καθαρίζει το ποτάμι.
Ross Perot (1930 - ...)

jcdenton

[quote user="MEGA 1" post="362564"]Σε ενημερώνω ότι στην πραγματικότητα θα τον είχα απομονώσει και θα του είχα ρίξει τέτοιο βρωμόξυλο που θα χρειαζόταν να βάλει ψεύτικα δόντια μετά.[/quote]


Χαχαχαχαχαχαχαχα. Ξέρω και ένα με τον Τοτό, αλλα είναι για το χιούμορ. Όταν μπορέσεις, μπες να το διαβάσεις.
Ακτιβιστής δεν είναι αυτός που λέει ότι το ποτάμι είναι βρώμικο.
Ακτιβιστής είναι αυτός που καθαρίζει το ποτάμι.
Ross Perot (1930 - ...)

MEGA 1

[quote user="Belladona" post="362551"]βρε καλά μου παιδάκια γιατί ασχολείσθε με το "ΤΙΠΟΤΑ" Η ιατρική γνωμάτευση σε αυτές τις περιπτώσεις λέει 'ότι ο ασθενής χρήζει ΑΔΙΑΦΟΡΙΑΣ[/quote]

Όλοι ξέρουν -και εγώ- να  αποκαλούν  τους άλλους ώς "τίποτα" και ώς "ασθενείς", δέν είναι δύσκολο όπως βλέπεις όσο για τις ιατρικές γνωματεύσεις υπάρχουν "γνωματεύσεις" και "γνωματεύσεις" .

papadia

....ο καθε ανθρωπος εχει το δικο του τροπο να εκφραζεται

         η ευγενεια ή αγενεια ειναι απορροια πολλων παραγοντων

         κ λιγο υποκειμενικη...

         δλδ θελω να πω οτι μπρει να ειμαι πολυ ευγενικη

         στη κυριολεξια

         αλλα στην ουσια μπορει πολυ αγενης

         δεν ειναι οι λεξεις που μας χαρακτηριζουν

         ειναι τοσα πολλα

         ο τροπος που κοιτας τον αλλον

         ο τροπος που κινεισαι

         ειναι κατα ποσο εισαι ειρωνας

         κ εδω θεωρω ειναι η ουσια...

         

         μεταξυ αγενειας  παντως κ ειρωνιας προτιμω την ειρωνια

         βγαζω περοσσοτερη αγενεια...
...οσο μπορω...οταν μπορω...

pixie

[quote user="Belladona" post="362551"]... χρήζει ΑΔΙΑΦΟΡΙΑΣ[/quote]

Πιάνομαι τώρα από τη λέξη ''Αδιαφορία'' για να πω πως η ευγένεια θεωρείται από πολλούς ένα είδος στοχευμένης αδιαφορίας η οποία μάλιστα γίνεται καλά αποδεκτή.
'Οπως και να 'χει, εγώ νομίζω πως η αγένεια είναι πανεύκολο πράγμα σε αντίθεση με την ευγένεια που είναι συστατικό μόνο ενός δυνατού χαρακτήρα! Κάποιου που είναι σε θέση να αναγνωρίζει ότι, εκτός από τον εαυτό του, υπάρχουν καλά και άξια λόγου στοιχεία και στους συνανθρώπους του που οφείλει να σέβεται και συνεπώς θα πρέπει να συμπεριφέρεται ανάλογα.

black_velvet

[quote user="fortune" post="349680"][quote user="kuria" post="347222"]οι κοινωνικα αποδεκτοι (οι καλοι επονομαζομενοι) τροποι διδασκονται... η ψυχικη ευγενεια ειναι εμφυτη...[/quote]


Πολυ καλες οι αποψεις ολων εδω περι ευγενειας,ομως η παραπανω αποψη της Kυριας ,ειναι και αυτη ,που συμφωνω.!!!!

Την ευγενεια αγαπητοι φιλοι και φιλες η την εχεις η δεν την εχεις.Δεν διδασκεται.Οι κοινωνικα αποδεκτοι τροποι ,που μας λεει η Κυρια,ειναι αυτοι ,που διδασκονται(το σαβουαρ βιβρ,που λεει και η Μπλακ Βελβετ).

Επειδη λοιπον η ευγενεια ειναι αρετη της ψυχης,ειναι και δεικτης Πνευματικης Καλιεργειας(Προσοχη ,οχι μορφωσης ,καθως οι μορφωμενοι ακαλιεργητοι ειναι κατι το πολυ συνηθισμενο).

fortune.[/quote]

Εγώ θα είμαι πιο ξεκάθαρη και σαφής από τον Απόμακρο (ως προς την διαφωνία μου, εννοώ) και θα το πω πολύ απλά: τα πάντα διδάσκονται! Όλα.
Εν δυνάμει, υπάρχουν όλες οι αντιδράσεις σε όλους τους ανθρώπους.
Ο τρόπος ανατροφής, η εκπαίδευση και, τελικά, οι προσωπικές επιλογές, είναι αυτές που καθορίσουν τελικά τον κάθε άνθρωπο ξεχωριστά. Σ' αυτές τις τελευταίες (τις επιλογές) "κρύβεται" το "είναι". Τα δύο πρώτα όμως παίζουνε καθοριστικότατο ρόλο. Τόσο που μπορεί ακόμη και να ξεπεράσουνε το "είναι". Χωρίς καμία απολύτως καταπίεση.  ;-)
κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

vencedor

[quote user="black_velvet" post="362918"]
Εγώ θα είμαι πιο ξεκάθαρη και σαφής από τον Απόμακρο (ως προς την διαφωνία μου, εννοώ) και θα το πω πολύ απλά: τα πάντα διδάσκονται! Όλα.
Εν δυνάμει, υπάρχουν όλες οι αντιδράσεις σε όλους τους ανθρώπους.
Ο τρόπος ανατροφής, η εκπαίδευση και, τελικά, οι προσωπικές επιλογές, είναι αυτές που καθορίσουν τελικά τον κάθε άνθρωπο ξεχωριστά. Σ' αυτές τις τελευταίες (τις επιλογές) "κρύβεται" το "είναι". Τα δύο πρώτα όμως παίζουνε καθοριστικότατο ρόλο. Τόσο που μπορεί ακόμη και να ξεπεράσουνε το "είναι". Χωρίς καμία απολύτως καταπίεση.  ;-)[/quote]

....ωχχχ,.... μεγαλωσα με ζωα.. :cool:
...ωχχχωωχχχ...μετρια-κακη.
....ωχωχωχωχωχχχχχχχωωωωχχχχχχχ.... οι χειροτεροτερες των χΟΙρΟ_τερων.

296 Επισκέπτες, 0 Χρήστες