Ειδήσεις:

1η δοκιμή με αναβάθμιση ...

Main Menu
Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 1
  • Guests: 562
  • Total: 563
  • Leon

ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Ξεκίνησε από gon, Σεπτεμβρίου 11, 2005, 12:44:48 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Shadowlord

Ο Τοτός και τα σκυλιά  
'Ανοιξη χαρά Θεού έξω, κι ο Τοτός είναι αναγκασμένος να υπομένει το βαρετό μάθημα της δασκάλας. Ξαφνικά ακούγονται γρυλίσματα απ'έξω και γυρνώντας όλοι βλέπουν δύο σκυλιά να περιπλανώνται ερωτοτροπώντας κολλημένα. -"Κυρία, κυρία τι κάνουν τα σκυλάκια έξω?" ρωτάει ο Τοτός... -"Αχ Τοτέ μου", απαντάει η δασκάλα, "Βλέπεις εκείνο το μικρό σκυλάκι είναι άρρωστο και το μεγάλο το πάει στο γιατρό" -"Και γιατί κυρία το πάει γαμι****ντας????"

Shadowlord

Ο ελέφαντας στο ποτάμι  
Ένας ελέφαντας πίνει νερό στο ποτάμι. Δίπλα του έρχεται ένας άνδρας και γδύνεται για να κάνει μπάνιο. Ο ελέφαντας τον κοιτά πάνω κάτω και ρωτά: - Δε μου λες ρε φίλε, πως πίνεις με αυτό το πράγμα;

Shadowlord

Ένας πατέρας μπαίνει ένα μεσημέρι σπίτι του και ακούει ένα περίεργο θόρυβο. ΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖ! Τι στο καλό, λέει, γίνεται; Από πού ακούγεται αυτή η φασαρία; Ψάχνει σε όλα τα δωμάτια και μπαίνει και στης κόρης του. Την βλέπει με το δονητή. Σόκ ο πατέρας! Αρχίζει να φωνάζει και να βρίζει. Τον ακούει η γυναίκα του που φωνάζει και του λέει να ηρεμήσει και να το σκεφτεί καλύτερα. Ο άνθρωπος σοκάρεται αλλά αυτή του λέει ότι αν το σκεφτεί καλύτερα θα το δει θετικά. Του λέει λοιπόν ότι από το να γυρνάει με τον ένα και τον άλλο έξω με τόσες αρρώστιες και εγκυμοσύνες καλύτερα δεν είναι έτσι και είναι και στο σπίτι και ακίνδυνα. Τελικά τον πείθει και αρχίζει να το βλέπει θετικά. Την επόμενη μέρα πηγαίνει η μητέρα στο σπίτι και ακούει το θόρυβο του δονητή πάλι. Αμάν λέει και αυτή η κόρη μου είπαμε ότι το βλέπουμε θετικά αλλά όχι και κάθε μέρα αυτό παραπάει. Μπαίνει στο δωμάτιο της για να τη μαλώσει αλλά άδειο το δωμάτιο. Τι στο καλό λέει από που ακούγεται αυτός ο θόρυβος; Αντιλαμβάνεται ότι ακούγεται ό θόρυβος από την κουζίνα και κατευθύνεται προς τα εκεί και τι βλέπει; Τον άντρα της μια δύο μπύρες και το δονητή πάνω στο τραπέζι να δουλεύει. Τι κάνεις αγάπη μου του λέει τρελλάθηκες; Και λέει και αυτός: Να μωρέ δεν είχα παρέα και είπα να πιω μια μπύρα με το γαμπρό μου.

Shadowlord

Σεξουαλική Αγωγή  
Διδασκόταν για πρώτη φορά η σεξουαλική αγωγή στα σχολεία. Ο λυκειάρχη περίεργος για να δει τι γίνετε στην τάξη μπαίνει αιφνιδιαστικά μέσα και βλέπει ένα μαθητή να κάνει έρωτα με την καθηγήτρια και μέσα στην τάξη να γίνετε χαμός. -Τι γίνετε εδώ ρωτάει -Παραδίδω το μάθημα απαντάει η καθηγήτρια Την επόμενη μέρα ο λυκειάρχης πάει έξω από την τάξη και είχα απόλυτη ησυχία. Τότε μπαίνει αιφνιδιαστικά μέσα και τι να δει. Όλοι οι μαθητές έκαναν έρωτα με τις μαθήτριες κι αγανακτισμένος ρωτάει την καθηγήτρια τι γίνετε εδώ -Τους έβαλα να γράψουν διαγώνισμα απαντάει αυτή. -Εκείνος γιατί την πη**ει από πίσω ρωτάει ο λυκειάρχης -Γιατί αντέγραφε και τον γύρισα την κόλλα ανάποδα. -Εκείνος γιατί βαράει μα**κία ρωτάει ο λυκειάρχης -Γιατί έλλειπε χθες στην παράδοση και γράφει ότι ξέρει

Shadowlord

Το υπόθετο της Ηγουμένης  
Φθάνει ένας καταζητούμενος , μετά από πολύωρο κυνηγητό στην πόρτα ενός γυναικείου μοναστηριού . Χτυπάει την πόρτα και ζητάει άσυλο προσωρινά . Η Ηγουμένη μετά από πολύ σκέψη τον δέχεται , να περάσει την νύχτα του όμως . Την ώρα του ύπνου προσφέρθηκε να τον φιλοξενήσει η Ηγουμένη στο δωμάτιο της . Το πρωί όμως όταν ξύπνησε δεν τον είδε στο δωμάτιο της και άρχισε να ψάχνει ένα ένα τα κελιά των Καλογριών , ανοίγει το πρώτο τίποτα ανοίγει το δεύτερο τίποτα , ανοίγοντας όμως το τρίτο , τι να δει , ο καταζητούμενος γυμνός στο κρεβάτι και η καλόγρια να τον παίρνει στο στόμα . - Μοναχή τι κάνεις εκεί , δεν ντρέπεσαι . - Ηγουμένη μου είπε ότι είναι γλειφιτζούρι και επέμενε να το γλύψω . - Aσα τον ψεύτη κι εμένα μου έλεγε το βράδυ ότι είναι υπόθετο .

Shadowlord

Δύο διαφορετικοί φίλοι  
Ήταν κάποτε δύο φίλοι όπου ο ένας την είχε πολύ μικρή και ο άλλος πολύ μεγάλη.
Έτσι και οι δύο αποφάσισαν να πάνε στο γιατρό. Πάνε λοιπόν στο γιατρό και αυτός τους δίνει από ενα χαπάκι στον καθένα. Tου πρώτου για να του μεγαλώσει και του άλλου για να του μικρύνει.

- Αυτοί όμως τα μπέρδεψαν και έτσι του πρώτου του χάθηκε τελείως και του άλλου έγινε τεράστια. Πάει λοιπόν αυτός με την χαμένη στον γιατρό και του λέει:

- Γιατρέ μπερδέψαμε τα χαπάκια.

- Καλά και ο άλλος πού είναι;

- Κάνει μανούβρα στις σκάλες.

Shadowlord

O gay και το νερό  

Ένας π****ης και δυο γκόμενοι του αποφασίζουν να πάνε ταξίδι στην Αμερική. Οταν έπιασε η νύχτα στο αεροπλάνο επειδή ο π****ης είχε κάψες λέει στους δικούς του να το κάνουν. - Τρελή του λένε είσαι; θα μας ακούσουν! Ο π****ης τους λέει ότι δεν ακούει κανένας άνθρωπος και για επιβεβαίωση φωνάζει δυνατά: - Μπορώ να έχω μια πορτοκαλαδα; Καμιά απάντηση! Τελικά συμφωνούν οι άλλοι και αρχίζουν το έργο τους. Μετά από 10 λεπτά καμιά εικοσσαριά καθίσματα μπροστά ξυπνάει μια γυναίκα κοιτάζοντας το σύζυγο της και του λέει: - Σε παρακαλώ Βαγγέλη πες να μου φέρουν ένα νερό γιατί διψάω. - Τρελή είσαι ρε γυναίκα; της λέει. Εδώ άλλος παράγγειλε μια πορτοκαλάδα πριν μια ώρα και ακόμα δεν έχουν σταματήσει να τον γ***νε!

Shadowlord

Ο φοιτητής στο πανεπιστήμιο  
Είναι ένας φοιτητής στο πανεπιστήμιο, και ενώ θέλει να πάρει το πτυχίο, χρωστάει ένα μάθημα από το δεύτερο έτος, και ο καθηγητής δεν τον περνάει με τίποτα, όσες φορές κι αν το έχει δώσει.
Απελπισμένος λοιπόν, πάει στον καθηγητή και του λέει:
-Θα σας πω ένα αίνιγμα, εάν δεν το βρείτε θα υπογράψετε να πάρω το πτυχίο μου, εάν το βρείτε δεν θα το πάρω ποτέ.
-Ακούω, λέει ο καθηγητής.
-Τι είναι παράλογο και νόμιμο, λογικό και παράνομο, παράλογο και παράνομο;
Σκέφτεται λίγο ο καθηγητής και του λέει να τον αφήσει λίγες ημέρες μήπως βρει την απάντηση. Μερικές μέρες μετά συναντιούνται και λέει ο καθηγητής:
-Έχω φάει τον κόσμο αλλά δεν το βρήκα. Θα σου υπογράψω το πτυχίο και θα μου πεις. Κι ενώ υπογράφει το πτυχίο, ο φοιτητής γελώντας του λέει:
- Ολος ο κόσμος το ξέρει, να, αν πάτε και ρωτήσετε οποιονδήποτε στο πανεπιστήμιο θα σας το πει.
Ο καθηγητής αποσβολωμένος τρέχει προς το προαύλιο του πανεπιστημίου όπου συναντά τον καφετζή και τον ρωτάει:
-Τι είναι παράλογο και νόμιμο, λογικό και παράνομο παράλογο και παράνομο; Κι ο καφετζής γελώντας:
-Κύριε καθηγητά, απορώ με την ερώτηση σας, αλλά θα σας απαντήσω:
Παράλογο είναι να έχετε μια πανέμορφη γυναίκα, 20 χρόνια μικρότερη σας, αλλά είναι νόμιμο. Λογικό είναι να πηγαίνει κάποιος άλλος με την γυναίκα σας αλλά είναι παράνομο. Και παράλογο είναι να υπογράφετε το πτυχίο αυτού που παράνομα πηγαίνει με την γυναίκα σας.

Shadowlord

Ενοίκιο  
Ένας καλοντυμένος κύριος διασκεδάζει σε ένα μπαρ και στο τέλος της βραδιάς φεύγει παρέα με μια κοπέλα με την οποία έχει συμφωνήσει να κοιμηθούν μαζί για 100 δολάρια. Αφού περνούν ένα ωραίο βράδυ, πριν χωρίσουν το πρωϊ, ο κύριος λέει στην κοπέλα πως θα της στείλει τα χρήματα με την γραμματέα του. Σκεφτόμενος όμως ο κύριος κατά τη διάρκεια της ημέρας καταλαβαίνει πως ήταν πολλά τα λεφτά για μια ερωτική βραδιά. Γράφει λοιπόν ένα γράμμα στην κοπέλα ,το βάζει σε ένα φάκελο με 50 δολάρια, γράφει απέξω "Ενοίκιο" και της το στέλνει με τη γραμματέα του.
Όταν παίρνει το γράμμα η κοπέλα διαβάζει τα εξής:
Αγαπητή δεσποινίς,
Όπως βλέπετε σας αποστέλλω το ήμισσυ του συμφωνηθέντος ποσού για το ενοίκιο της γκαρσονιέρας και αυτό σας το δικαιολογώ αμέσως:
1. Καταρχήν, μου υποσχεθήκατε πως το δωμάτιο είχε καλή θέρμανση αλλά προσωπικά το βρήκα αρκετά κρύο.
2. Πιστεύω πως με ξεγελάσατε όταν μου είπατε πως ήμουν ο πρώτος ένοικος.
3. Μου είχατε πει πως ήταν μικρούλι και συμπαθητικό για να με κάνει να νιώσω ωραία αλλά εγώ βρήκα έναν αχανή χώρο.

Το άλλο πρωϊ φτάνει στο γραφείο του κυρίου ένα γράμμα που περιέχει 50 δολάρια και αναφέρει τα εξής:
Αγαπητέ κύριε,
Σας επιστρέφω τα χρήματα του ενοικίου αλλά όσον αφορά τις παρατηρήσεις σας έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις:
1. Η θέρμανση υπάρχει και είναι πολύ δυνατή αρκεί να ξέρετε πως να την ανάψετε.
2. Θα έπρεπε να έχετε καταλάβει πως ένα τόσο καλά διατηρημένο δωμάτιο δεν είναι δυνατόν να παραμένει ακατοίκητο.
3. Και τέλος, το δωμάτιο δεν θα σας φαινόταν τόσο μεγάλο αν είχατε την κατάλληλη επίπλωση για να τοποθετήσετε στο εσωτερικό του.

Shadowlord

Σουβενίρ  
Ξυπνάει ένα πρωί η σύζυγος και λέει στον άνδρα της:

- Είδα ένα όνειρο πως ήμουν σε μια δημοπρασία που πουλούσαν πέη. Τα μεγάλα έκαναν 100 χιλιάδες και τα μικρά 10 χιλιάδες.

- Και αυτά στο μέγεθός μου;

- Αυτά τα έδιναν δωρεάν για σουβενίρ.

Shadowlord

Σουτιέν  
-Τι κοινό έχει το σουτιέν και η Δημοκρατία?
-Και τα δύο συγκρατούν τις μάζες, χωρίζουν τη δεξιά από την αριστερά και έλκουν το λαό.

Shadowlord

Νυχτερίδες  
Mια φορά ήταν μια νυχτερίδα που είχε 3 νυχτεριδάκια. Tους λέει:
Παιδιά μου ήρθε η ώρα να πάτε να βρείτε μόνα σας τροφή.
Πάει το ένα λιπών πίσω από ένα τοίχο και βρίσκει μία κότα. Tης πίνει το αίμα. Πάει σπίτι του και λέει στη μαμά του. Mαμά μαμά βλέπεις αυτό το τοίχο; Eκεί από πίσω ήπια το αίμα μιας κότας.
Πάει το 2ο πίσω από ένα άλλο τοίχο, βρίσκει μία πάπια και της πίνει το αίμα. πάει σπίτι του και λέει στη μαμά του: Mαμά μαμά βλέπεις αυτό το τοίχο; Eκεί από πίσω ήπια το αίμα μιας πάπιας.
Πάει το 3ο κατασκοτωμένο και λέει στη μαμά του : Mαμά μαμά βλέπεις αυτό το τοίχο;
Nαι, λέει η μαμά του.
E! Eγώ δεν τον είδα.

Shadowlord

Σκληρά ποντίκια  
Τρία ποντίκια ήταν σε ένα μπαράκι και πίνανε συζητώντας καυχούμενοι για το ποιο είναι το πιο σκληρό. Το 1ο λέει : είμαι τόσο σκληρό που μια μέρα έφαγα μια σακούλα ποντικοφάρμακο και όπως βλέπετε ακόμη ζω. Το 2ο λέει : είμαι τόσο σκληρό που μια μέρα πιάστηκα σε μια ποντικοπαγίδα και την έκοψα κομματάκια. Το 3ο λέει : θα τα πούμε αργότερα φίλοι μου. Πάω στο σπίτι να π***ξω τη γάτα..

Shadowlord

Ο σκύλος  
Μπαίνει ένας σκύλος σε ένα κρεοπωλείο με μία τσάντα γύρω από το λαιμό του. Περιμένει τη σειρά του και όταν έρχεται, πηγαίνει προς τις μπριζόλες και γαυγίζει 4 φορές, οπότε ο χασάπη καταλαβαίνει και του βάζει 4 μπριζόλες. Μετά πηγαίνει κοντά στην μηχανή του κιμά και γαυγίζει δύο φορές. Του βάζει ο χασάπης και 2 κιλά κιμα, παίρνει όσα λεφτά πρέπει από την τσάντα, του περνάει μία σακούλα γύρω από το λαιμό και τον αφήνει να φύγει. Ένας από τους πελάτες που είδε όλη τη σκηνή ακολουθεί το σκύλο να δει που θα πάει. Μετά από 2-3 δρόμους λοιπόν βλέπει το σκύλο να γρατζουνάει με τα νύχια του μια πόρτα, ο ιδιοκτήτης να του ανοίγει και αυτός να μπαίνει μέσα. Εκείνη τη στιγμή πετάγεται ο τύπος και του λέει: - Έχετε πολύ έξυπνο σκύλο, το ξέρετε; - Σιγά την εξυπνάδα. Είναι η δεύτερη φορά αυτή την εβδομάδα που ξεχνάει τα κλειδιά του.

Shadowlord

Λιοντάρι και μυρμήγκι  
Ένα λιοντάρι καθότανε αραχτό στο δάσος και χάζευε. Ξαφνικά περνάει από μπροστά του το μυρμήγκι τρέχοντας! "Για που το βαλες έτσι βιαστικός;" ρωτάει το λιοντάρι όλο απορία. "Καλά, δεν τα έμαθες; Τράκαρε ο ελέφαντας με τον ιπποπόταμο!". "Ε, και εσύ τι τρέχεις έτσι να κάνεις ;". "Μα τι λες τώρα, τρέχω να δώσω αίμα!"

562 Επισκέπτες, 1 Χρήστης