Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 836
  • Total: 836

Εικόνες του νου - - Ψυχολογικό Test

Ξεκίνησε από KostasD33, Σεπτεμβρίου 25, 2007, 08:58:19 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Xristina

[size=18][/size]Φτανω λοιπον κοντα στο δασος...βλεπω τα πανυψηλα δεντρα του να φτανουν στον ουρανο, καποια ειναι καταπρασινα κ καποια αλλα εχουν το χρυσο κιτρινο χρωμα της εποχης ειναι φθινοπωρο...

Xristina

[size=18][/size]2η Κατάσταση φτανοντας λοιπον κοντα στο δασος , ο ηλιος πλεον ειναι ψηλα στον ουρανο, βλεπω αναμεσα στα δεντρα ενα ομορφο καλοσχηματισμενο φαρδυ μονοπατι, ευκολοδιαβατο που με καλει να χωθω μεσα του κ να διασχισω το ομορφο δασος κοιτωντας τον πανεμορφο καμβα απο ολων των ειδων τα φθινοπωρινα χρωματα πεσμενα κατω φυλλα....

Xristina

[size=18][/size]ειναι ξημερωμα 6 το πρωι η πρωινη δροσουλα ειναι ευχαριστη,  φορεσα το αγαπημενο μου τζην παντελονι, απο πανω μια γαλαζια μπλουζα στο χρωμα του ουρανου , τζην μπουφαν κ αθλητικα ασημενια παπουτσια, για να νιωθω ανετα περπατωντας μεσα στο δασος.....

Xristina

[size=18][/size]4η Κατάσταση>> οπως προχωραω απο το μονοπατι κκ ακουω τα κελαιδισματα των πολιων, ξαφνικα ησυχια παντου , στην ακρη του δεντρου βλεπω καθησμενη μια μεγαλη καφε αρκουδα να κραταει στην αγκαλια της το μικρο της, υπεροχη εικονα, στεκομαι κ βλεπω για λιγο την μαμα αρκουδα ποσο τρυφερη ειναι κ συνεχιζω το μονοπατι παρακαπτοντας κ περπατωντας σιγα για να μην την ενοχλησω......

Xristina

[size=18][/size]5η Κατάσταση >>συνεχιζω τον δροακο κ προχωρω βαθεια μεσα στο δασος, μπροστα μου ειναι ενας μεγαλος κορμος, απο μακρια μοιαζει σαν ανθρωπος ξαπλωμενος, πλησιαζω, τον κοιταω κ περναω απο πανω του ανετα κ συνεχιζω.....

Xristina

[size=18][/size]Κατάσταση 6η ..περπατωντας παρακατω συναντω ενα μικρο ομορφο μωρο αρκουδακι , χρωματος γκρι , επαιζε κ κυλιοταν φαινοταν χαρουμενο, ανοιξα την τσαντα μου κ του εδωσα ενα μπισκοτακι ηταν ηρεμο κ φιλικο, το πηρε κ τελικα πριν φυγω του αφησα ολο το πακετο φαινοταν πεινασμενο....

Xristina

[size=18][/size]7η κατάσταση >>φτανω σε ενα μεγαλο ξεφωτο εκι στην μεση βλεπω απομειναρια απο φωτια κ ξυλα μαζεμενα κ διπλα 4 κουπες μεταλικες κ 2 ξυλινες, καποιοι ειχαν κατασκηνωσει εκει.....

Xristina

[size=18][/size]8η Κατάσταση >>ακουω το τιτιβισμα των πουλιων ανακατεμενο με εναν ακομα ηχο, προχωροντας βλεπω ενα ομορφο μικρο ποταμακι, να κυλαει μεσα στο δασος κ να σχηματιζει κ μια μικρη λιμνουλα πριν συνεχισει τον δρομο του προς τα κατω..........

Xristina

[size=18][/size]9η Κατάσταση >>περπατωντας μετα το ποταμακι συναντω μπροστα μου μια ομαδα ξυλοκοπων ειναι 4 ατομα κ πλησιαζω κοντα τους τους χαμογελαω λεω καλημερα κ καθομαι λιγο μαζι τους να μιλησω.........

Xristina

[size=18][/size]10η Κατάσταση >>βγαινοντας απο το δασος στον οριζοντα ηδη φαινεται το μικρο ομορφο χωριο μου, ειναι καταπρασινο με ψηλα δεντρα κ ρυακια να περνουν αναμεσα του το καμπαναριο με το ρολοι ξεχωριζει απο δω , το σχολειο κ  η αυλη που παιζουν τα παιδια  κ τα κεραμιδια απο το σπιτι του παππου ειναι τα μονα με γκρι χρωμα κ ξεχωριζουν....

Xristina

[size=18][/size]11η Κατάσταση >.περπατωντας για να φτασω στο σπιτι συναντω 3 ατομα , την γιαγια μιας φιλης που κουβαλαει τα αυγα την αγκαλιαζω κ την φιλω μετα βλεπω εναν μικρο που παει στο σχολειο με την τσαντουλα του , του δινω ενα φιλακι κ μια σοκολατιτσα κ τελος βλεπω μια γειτονισσα κ της λεω καλημερα κ χαμογελαμε....

Xristina

[size=18][/size]12η Κατάσταση >>φτανω στην αυλοπορτα του σπιτιου μου την ανοιγω κ μπαινω μεσα, η γνωστη μυρωδια του γιασεμιου  του νυχτολουλουδου κ της γαρδενιας μου φερνει χαμογελο κοιταω γυρω μου ολα τα χρωματα κοκκινο ροζ, ασπρο κυριαρχουν στον κηπο μου, βασιλικοι πολλοι σε διαφορα μεγεθη κ στην ακρη ο μικρος μπαξες με τα κρεμμυδακια τις πιπεριες τις ντοματες κ ολα τα καλα, στις ακρες μεγαλα δεντρα που κανουν σκια το καλοκαιρι μια λεμονια  ροδακινια κ μια μεγαλη συκια διπλα στο κλιμα που κανει την <δροσερωτερη> σκια τον αυγουστο....

Xristina

[size=18][/size]13η Κατάσταση >>ανοιγω την ξυλινη πορτα του σπιτιου κ μπαινω μεσα στο χωλ , προχωρω στην κουζινα που ειναι τεραστια με πολυ φως οπως ολα τα δωματια κ με 2 μεγαλα παραθυρα πανω απο τον νεροχυτη, το τραπεζι με τις 6 καρεκλες δεσποζει στην μεση κ ενας μεγαλος καναπες διπλα του προχωρωντας ατο καθηστικο ανοιγω τις μπ΄λκονοπορτες κ το φως λουζει το εγαλο δωματιο εχει λιγα επιπλα τα απαραιτητα κ 2 μεγαλους μαλακους καναπεδες που καθομαστε εκει το βραδακι διπλα στο τζακι, κ μια μεγαλη πολυθρονα της γιαγιας σε κοκκινο χρωμα μικρα λαμπατερακια κ πολλα κερακια διακοσμουν το δωματιο, φωτογραφιες ολων παντου, κ χρωμα σομον απαλο στους τοιχους, πηγαινω διπλα στο παιδικο δωματιο που εχει χρωματα κιτρινο κ μπλε παντου κ πολλα παιχνιδια τακτοποιημενα ομορφα ενα μονο κρεββατακι κ μια μικρη ντουλαπα κιτρινο με μπλε, στο ταβανι ζωγραφισμενος ουρανος γαλαζιος με ασπρα συννεφα, προχωρω στο επομενο δωματιο εκει ειναι η κρεββατοκαμαρα  με ενα διπλο κρεββατι ασπρο χρωμα μια μεγαλη ντουλαπα 2 κομοδιναα ασπρα κ σαημι χερουλακια ενας μεγαλος καθρεπτης στον τοιχο, λουλουδια σε βαζα μια μεγαλη μπαλκονοπορτα κ χρωμα στον τοιχο σομον πολυ ανοιχτο απο την μια μερια κ σκουρο απο την αλλη, μετα παω στο μικρο δωματιο που το λεω το γραφειο μου εκει εχω οσα θεωρω δικα μου το πισι, το σιντι, τις κουκλες κ τα αρκουδακια μου, λουλουδια πολα 3 γλαστρες με πρασιναδα εναν μικρο καναπε που κοιμαμαι πολλες φορες εκει κ ενα μικρο λαμπατερ παλιο πανω στο γραφειο μου κ μια καρεκλα μεγαλη που γυριζει, παραθυρο μεγαλο κ μπαλκονοπορτα που βγαινει στον κηπο κουρτινες χρωμα ανοιχτο απαλο σομον κ μαξιλαρακια πορτοκαλι, μετα παω στο μπανιο με την μεγαλη στρογγυλη μπανιερα, με κατασπρρα επιπλα κ πλακακια χρωματος ασπρο κ γκρι κ αναμεσα τους καποια κοκκινα, μεγαλος καθρεπτης κ πολλα ντουλαπακια......

Xristina

[size=18][/size]14 Κατάσταση >>στο χωλ μπαινοντας βλεπει κανεις ενα τεραστιο μεγαλο πηλινο πηθαρι που το ειχα βρει σε ενα παζαρι, μεσα του εχει μεγαλα κλαδια απο ψαληθινα δεντρα βαμμενα ασημι τα χα κανει εγω κ απο εξω εχω ζωγραφισει διαφορα σχεδιακια με ασημι μπογια οταν το πρωτο εφερα σπιτι ....

Xristina

[size=18][/size]15 Κατάσταση >>βγαινοντας στον κηπο βλεπω το μονο πραγμα που δεν μου αρεσει τον τεραστιο μεγαλο κ ψηλο τοιχο που μου κρυβει την θεα, παρολο που τον γεμισα με πρασιναδες κ κισσους τελικα αποφασιζω να τον γκρεμισω κ να βαλω στην θεση του ψηλα καγκελα που θα βλεπω αναμεσα τους ...

836 Επισκέπτες, 0 Χρήστες