Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 835
  • Total: 835

Οταν μπαινετε στο αυτοκινητο ή οταν αναβαινετε στην μηχανη..

Ξεκίνησε από papi, Οκτωβρίου 11, 2005, 08:33:19 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

tristana

Προσθέστε με στη λίστα των μη εποχούμενων -όλες τις εποχές-
Εκ πεποιθήσεως και απέχθειας προς ένα κλειστοφοβικό και σχεδόν πάντα άκομψο και κακόγουστο όχημα όπως το αυτοκίνητο.
'Οταν εργαζόμουν σε μία εταιρεία αποτελούσαμε την εξαίρεση με μία συνάδελφο και εκτός του ότι μας οίκτιραν οι πάντες -ΧΟ! ΧΟ! ΧΟ!- και μας
προέτρεπαν να πάρουμε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ένα αυτοκίνητο γελούσαμε πολύ με την κατάπληξη όσων άκουγαν ότι η Λένα -η αγαπημένη φίλη, εξαιρετική μεταφράστρια και πανέμορφη κοπέλα- δεν είχε καν κινητό!
Λατρεύω το κέντρο της Αθήνας και δεν το αλλάζω με όλα τα ΒΠ και ΝΠ μαζί! Εκτός των άλλων είναι υπέροχο να πηγαίνεις παντού με τα πόδια ή να βρίσκεις ταξί με μεγάλη ευκολία.
Συνήθως, όμως, πηγαίνω παντού με την μηχανή του αγαπημένου μου
που είναι δίμετρη σαν εκείνον αν και όχι το ίδιο βολική για μένα που δεν είμαι!

sonia

Παράθεση από: "papi"Οταν μπαινετε στο αυτοκινητο,ποια ειναι η πρωτη κινηση που κανετε?
μετα τι αλλο κανετε? :P
 και ποια ειναι η σχεση σας με το αυτοκινητο?
Στην μηχανη μοτοσακο :P ποια ειναι η σχεση σας με το διτροχο?
Ασχοληστε ωρες με το τετρατροχο ή με το διτροχο? :P

prwth kinhsh..anoigma kafreftwn,zwnh,vazw mprosta kai meta mousikoula
h sxesh mou me to autokinhto??? mia sxesh pathous tha elega...einai en merh to meso diafyghs mou apo diafores katastaseis!
asxoloume arketes wres efoson h autokinhsh einai kai ena apo ta endiaferoda mou!!!

Nikos28

[

prwth kinhsh..anoigma kafreftwn,zwnh,vazw mprosta kai meta mousikoula
h sxesh mou me to autokinhto??? mia sxesh pathous tha elega...einai en merh to meso diafyghs mou apo diafores katastaseis!
asxoloume arketes wres efoson h autokinhsh einai kai ena apo ta endiaferoda mou!!![/quote]


Sonia, είμαστε γεννημένοι σχεδόν την ίδια μέρα... ώρες μας χωρίζουν...

Πώς γίνεται να έχουμε τόσο διαμετρικά αντίθετες θέσεις στα περι αυτοκινήτου;;!!  :lol:  :lol:  :lol:

sonia

oi diametrikes antithetes theseis ..den einai kako na yparxoun!!!!
les an se paw mia volta na se kanw na allakseis apopseis??? :lol:  :lol:

amartolos

Οταν μπαίνω στο αυτοκίνητο?Κλείνω την πόρτα.
Το αυτοκίνητο όμως σε εγκωβίζει και δεν μπορείς να χαρείς τις ομορφιές της φύσης οπότε προτιμώ το μοτοσακό μου.
Και επειδή το προσέχω με προσέχει και αυτό.
Πώς να χαρείς το φεγγάρι μέσα από ένα αυτοκίνητο?Και όπως λέει και το άσμα:
ΔΕΝ ΤΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΤΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΕΝΑ ΨΕΓΑΔΙ ΓΙΑΤΙ ΣΚΟΡΠΑ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΣΗ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ!!!!!!

Nikos28

Παράθεση από: "sonia"oi diametrikes antithetes theseis ..den einai kako na yparxoun!!!!
les an se paw mia volta na se kanw na allakseis apopseis??? :lol:  :lol:


Μέσα!
Αρκεί, βέβαια, να μην εφαρμόζεις το vivere pericolosamente και στην οδήγηση...  :lol:  :lol:   :lol:

Τις απόψεις μου, πάντως, για το αυτοκινήτο, δεν τις αλλάζω με τίποτα. Εκτός κι αν κάποτε πειστώ (με επιχειρήματα) ότι έκανα λάθος...
Ισχύει ακόμα η πρόταση;  :lol:  :lol:

sonia

fysika....pote eisai eleutheros????
mia volta mexri to sounio tha se peisei ( kai me tradaxta epixeirhmata ) !!!!

papi

στα λιμανακια Νικο με 160 χιλιομετρα...θα σε κανει να εισαι ετσι... οποτε μακρια απο την Σονια! :twisted:

sonia

xaxaxa volta eipame na pame oxi se ''epikyndhnes apostoles!!! ''
 :lol:  :twisted:  :lol:

SoFiA24

Η πιο όμορφη βόλτα που έχω κάνει είναι με Subaru Impreza WRX ST-i 2004 σε ειδική διαδρομή στη Βάρη.  Στη στροφή με 180 ...τέλειο κι η αδρεναλινη στα ύψη... Ποια Λιμανάκια μου λέτε τώρα ???

papi

ΣΟΦΙΑ :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :evil:  :evil:  :evil:

SoFiA24

τι έπαθες παπί μου? Θες να πάμε στο επόμενο drift show παρεούλα ?

sonia

pas kai se drift show??? mia xara! :twisted:

SoFiA24

Παρακολουθώ...Το αυτοκίνητο δεν είναι δικό μου. Είναι ενός πολύ καλού φίλου κι έχουμε πάει ουκ ολίγες βόλτες. Οσο για τα drift show πηγαίνω και στα Μέγαρα και στο Ελληνικό που γίνονται τώρα...

papi

αχμ λες;λες να παρω το Ibiza του Bro μου;σας εφαγα λαχανο!και να παρω και συνοδηγο τον κωστα Στεφανη και εσας τις δυο στα πισω καθησματα και να δειτε τα βραχια σε θεση αναπνοης!Μετα δεν θα θελετε να ξανα μπειτε σε αυτοκινητο και αμα θελετε βαζουμε και στοιχηματα αλλα πανω απο 30,000 ευρω :twisted:

835 Επισκέπτες, 0 Χρήστες